Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

[es] :: Visual Basic 6 :: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79391 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?04.02.2005. u 14:57 - pre 233 meseci
Evo nesto koda. Da se znacajno optimizovati ali je potrebno da se unapredi funkcija GetRandom tako da se vrsi filtriranje, ili da se napravi jos jedna f-ja koja vraca niz prvih N prirodnih brojeva u slucajnom redosledu. Tada ce se izbaciti i GoTo. Za sada aplikacija ucitava glavno resenje i resenja kolona (i odmah ih ispisuje, nije radjeno pogadjanje i ostalo).
Krcko, pogledaj u kodu kako mozes dobiti RecordCount ispravno.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?06.02.2005. u 14:26 - pre 233 meseci
Nesto ste se uspavali?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?07.02.2005. u 00:04 - pre 233 meseci
stvarno ste se uspavali! ja nisam bio u mogucnosti da pridjem kompjuteru ovih dana tako da nisaam imao kad da radim kod a pogotovu da se kacim na net. Sad skidam Shadowed-ov kod pa cu da vidim o cemu se radi, a sto se tice ispravnog RecordCounta probao sam na onaj nacin koji je predlozio Marko_L. (mozda si ti na to mislio - jos nisam pogledao kod)

Ajde ljudi, nemojte da nam ova ideja propadne! I valjalo bi da se malo vise ukljucite u samu izradu koda.

poz, krcko!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?07.02.2005. u 00:08 - pre 233 meseci
evo malo sam sredio one reci sto nam je dao Marko Paunovic. slozio ih po broju slova i izbacio duplikate (bilo ih je oko 100) ali mi problem prestavlja ubacivanje svih tih reci u jednu bazu. Pokusao sam prreko nekog koda, ali ne ide. Evo ovde sve u jednom zipu, pa pogledajte.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?07.02.2005. u 07:47 - pre 233 meseci
I ja sam u zadje vrijeme nesto u frci sa vremenom pa sam se zbog manje kacio na internet (malo sam se uspavao).Al sad bi trebalo da imam vise vremena
Underground
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?10.02.2005. u 00:13 - pre 233 meseci
Ljudi, jel meni ovo neko nije rekao da smo prekinuli sa radom ili sta?
Ja stvarno nisam imao mnogo vremena proteklih dana (danas naplatih jedan progy - 10 jevrica!!! nije lose za prvi put) ali evo sad sastavih neki kod za Slagalicu. Pogledajte i recite sta mislite.
posto sam mnogo umoran (od tog programa sto prodadoh danas) nisam imao snage (nisam sinoc oka sklopio!) da uradim proveru za ponavljanje slova. Sada npr. ako je ponudjeno samo jedno slovo A ako korisnik sastavi rec sa dva A (i ta rec se nalazi u bazi) onda ce ta rec biti prihvacena (sto je ne moguce jer nema dva A). Takodje nema grafike....

Poz!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?10.02.2005. u 01:29 - pre 233 meseci
Ostaste samo ti i Shadowed :\
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?10.02.2005. u 13:29 - pre 233 meseci
Nekako sam propustio sve poruke posle one moje tako da nisam znao da ste se javljali pa nisam nista novo postovao.
Inace, zavrsio sam jos pre neki dan kompletno dobijanje cele asocijacije iz baze, sa svim proverama da li postoji dovoljno resenja i sl. Znaci "engine" je gotov ali ostaje da se uradi sama igra (kliktanje, brojanje poena, vreme...). Kako sam mislio da se ne javljate (i dalje mi nije jasno kako sam propustio poruke) a i radio sam na na nekoj kompresiji nisam uradio nista dalje.
Nisam pogledao tu listu reci koju si dao ali ako je to ista ona koja je data ranije onda je problem sa njom sto nema nasa slova.

BTW, sto se mene tice kad zavrsimo ove asocijacije radio bih jos na igri moj broj ako cemo raditi parser za formule (to mi izgleda nakako zanimljivo :)). Ostale igre mi ne izgledaju bas interesantne a i ne secam se cega ima sve. Eventualno sama slagalica ali je ona bas, bas jednostavna...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?10.02.2005. u 17:00 - pre 233 meseci
da jeste problem sto nema nasih reci... a meni izgleda MNOGO dosadno da svaku rec pregledam i menjam c sa č,ćč s sa š itd... U pravu si da je slagalica previse jednostavna, evo ja sam je uradio za nekih 10 minuta a bio sam strasnoo umoran, srecom tek sam se sad probudio :D pa sam se vala odmorio.
U pravu si da je zanimljiv parser, ja sam hteo da ga pocnem al' nikako - nemam inspiracije aj zapocni ti ako nije problem pa cu se ja ukljuciti (da naucim nesto)...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?10.02.2005. u 17:06 - pre 233 meseci
Nisu ostali samo krcko i Shadowed.Ja nisam imao vremena.Sad skidam ove krckove asocijaije.Jeli to konacna verzija asocijacija?
Underground
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?10.02.2005. u 23:34 - pre 233 meseci
:D, nisu asocijacije uopste (lol) vec slagalica. Shadowed rece da je uradio asocijacije ostaje samo da neko (predlazem da to budes ti - da nesto naucis iz ovoga sto radimo) uradi formu i sva ona "kliktanja" kako rece Shadowed. A evo danas sam malo preradio ovu slagalicu (malo odmarao) nema sad 15 slova nego 12 (kao sto treba da bude) ne mozes da koristis jedno slovo vise puta. E jedini i problem prestalja 'Paste' komanda iz menija na text-boxu, naime ako je ponudjeno jedno slovo 'A' i vi ga kopirate pa pastujete vise puta, mocicete da ga koristite (A) koliko god zelite....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?11.02.2005. u 12:28 - pre 233 meseci
OK. Moja greska.
A sta ja da uradim?

To za paste nikome nece pasti na pamet.
Underground
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.beotel.net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?11.02.2005. u 19:25 - pre 233 meseci
Pozdrav programeri....Nije me bilo ovih dana,neshto sam u skripcu sa vremenom kao i ostali...Ovi profesori su ludi,uopshte nemaju razumevanja za druge.Prosle nedelje sam imao cak 4 kontrolna i pismeni iz matisha.Otpala mi glava od ucenja.Samo uci,uci i uci.Tako da nisam imao vremena da se posvetim igri ko zna zna,ali nadam se da ce sledeca nedelja biti bolja.Kad sam vec kod igre,stao sam kod baze.Trenutno imam 2746 pitanja ! Interesuje me samo josh neshto.Da li bi bilo dobro da se na kraju napravi jedna jedinstvena baza za sve igre?
p.s
Krcko odlicna ti je Slagalica!
I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?11.02.2005. u 22:15 - pre 233 meseci
pa, ako si primetio ja sam u jednu bazu ubacio reci za slagalicu (tabel '2','3'....'12') i za asocijacije (mada njih i nema bas mnogo, niko da uzme onaj Shadowed-ov Manager i da je popuni :( ...). Nije problem ubaciti i za Ko Zna Zna....
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.beotel.net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?12.02.2005. u 08:39 - pre 233 meseci
Mislish da peko Menagera ubacim pitanja za kviz?

I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?12.02.2005. u 09:52 - pre 233 meseci
Ne, menadzer je napravljen samo za asocijacije, ne vidim kako bi se moglo dodati i za "Ko zna, zna". Doduse moglo bi, ali bi to ugrozilo asocijacije koje bi koristile istu bazu (pocele bi da izvlace pitanja i odgovore iz "Ko zna, zna" . Videcu danas da nadjem tu koncanu verziju (melo su mi se pomesali projekti) pa da upload-ujem...
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
195.252.85.*

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?12.02.2005. u 15:16 - pre 233 meseci
Da,upravu si.Ali mislim da bi moglo da se uradi i za igru ko zna zna...
I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?12.02.2005. u 19:28 - pre 233 meseci
Citat:
Pr0gr4m3r: Mislish da peko Menagera ubacim pitanja za kviz?

ne mislio sam da se u istu bazu ubace pitanja za Ko Zna Zna i za Asocijacije i Slagalicu. Npr, pitanja za Ko Zna Zna nek budu u tabeli 'Pitanja' i nece imati veze sa asocijacijama koje se nalaza u 'Assotiations' tabeli ni sa recima za slagalicu koje se nalaze u tabelama '2','3','4'...'12' (slozeni po duzini, dakle u tabeli '2' su reci od dva slova, u tabeli '3' su reci od 3 slova....)
Evo poceo sam da radim najtezi deo posla - ubacivanje nasih slova u bazu od 20000 reci (!). Mislim, malo sam sebi olaksao posao pisuci jedan progy koji mi je izbacio samo reci u kojima se nalaze c,s,z. ali i dalje ima dosta posla pa bi mi pomoc dobro dosla....
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?12.02.2005. u 23:41 - pre 233 meseci
Imam gotovu slgalicu u Vb sa bazom podataka i latinicnim slovima.
Dijelove koda bih vam mogao postaviti a cio program je velk. Ako vam se isplati skidati ja cu je postaviti.
Pozdrav


zxz
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?13.02.2005. u 00:22 - pre 233 meseci
ta baza sa latinicnim slovima je i vise nego dobrodosla! :D
sto se tice koda ne treba nam, hvala (pogotovu ako je veliki). mozes da pogledas kako smo to uradili, mada je kod radjen na brzinu i ima jos posla do "final" verzije....
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79391 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.