Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Biti bogat do 30.godine zivota u SCG

[es] :: Vodič za posao :: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53633 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 16:13 - pre 236 meseci
@Zephyros: Eee, je li to znači da najpre moraš da si preduzetnik, pa ti je kurs besplatan ili...? Kad sam se raspitivao poslednji put, tražili su neku (po mojim merilima) veću sumu za kurs za biznis plan, "ali isplati se !". Kao da nas samo lože da hoće da podstaknu razvoj preduzetništva, a ustvari "daj pare i miči mi se sa očiju"

@ Nabukodonosor: Što se tiče visine kredita i kamata, imaš sajtove banaka pa pogledaj. A što se tiče verovatnoće dobijanja, verovatno zavisi od tvoje ubedljivosti (biznis plan) i garancija koje daješ (nekretnine, učešće, žiranti)
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 16:24 - pre 236 meseci
Nisi nam rekao kako se firma vodi da li kao drustvo lica (porodicna firma ili otrtakluk) ili drustvo kapitala (drustvo ogranicene odgovornosti-DOO ili akcionarsko drustvo).
Najbitnije je da imas razradjen biznis plan,kako bi banka procenila da joj to ulaganje isplativo.Ja mislim,ali nisam siguran,da biznis plan mora da pokrije period otplate kredita.
Societe general banka za firme daje od 10000 eur pa navise.Naravno u ovom slucaju bi ti dobro dosla i neka hipoteka,posto ziranata nemas u takvoj vrsti kredita.

sta mislite da tema od u hot ili sticky(kako se vec zove to gore) posto o ovome ce se jos dugo(nadam se) konstruktivno pricati
 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 17:07 - pre 236 meseci
razumeo sam ja tebe dobro Nabukodonosor i odgovor je opet - NE !

Firma koja ne ostvaruje profit en znaci banci nista u pogledu sigurnosti otplate. Medjutim, posto se ipak nekako mora poceti za pocetak ljudi obicno zalazu stan ili uzimaju zirante.

Kursevi su i za preduzetnike i za pocetnike ima raznih stvari.

Generalno gledano biznis plan nije neophodan mada je dobro imati ga.
Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 17:16 - pre 236 meseci
@Stefano
Pazi, ja sam rekao na primer. Nemam jos uvek firmu, pa se zato i raspitujem. Necu nista ni da otvaram, ako nemam niakkvih sansi da dobijem neki kredit. Kakva je razlika izmedju drustva lica i drustav kapitala?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 17:19 - pre 236 meseci

Citat:

Firma koja ne ostvaruje profit en znaci banci nista u pogledu sigurnosti otplate
Generalno gledano biznis plan nije neophodan mada je dobro imati ga.



Donekle tacno ali ako imas dobar biznis plan i ako bancini strucnjaci procene da je on dobar tj. da se njegovom primenom moze ostvariti profit i vratiti kredit vrlo je verovatno da trenutno poslovanje firme nece biti mnogo vazno.

Ono sto je jako bitno je da prilikom uzimanja kredita za preduzeca postoji grejs perion...min 2. god.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 19:52 - pre 236 meseci
Citat:
Tacno, ali ne u kontekstu koji si ti naveo potpuno:

U pravu si, taj post sam pisao s nogu (bukvalno jer sam žurio da krenem out :D).Elem, nisam mislio na transaprentnost u smislu da se za bukvalno za svaku firmu znaju tačne cifre, niti za pojedinca u smislu da su javno prikazani na svakom ćošku.U principu sam hteo da kažem da na zapadu postoji jedna institucija koja za razliku od naše funkcioniše jako dobro, a to je sudstvo, kao i poreska uprava i građani imaju poverenja u te institucije.Samim tim, građani znaju da ako neka firma (ili pojedinac) imaju pozamašne cifre na računu i na sceni su duže vremena, oni nisu lopovi i prevaranti, jer bi u suprotnom odavno "završili karijeru".Ono što znam o zapadnom sistemu (doduše, znam malo) je da svaki "dinar" mora da ima pokriće, odnosno ne može neki pojedinac da radi zvanično za 1000 "dinara" mesečno, a da ima nekoliko stanova od po više miliona evra, automobile, jahte, vile, a da to ne postane sumnjivo poreskoj upravi.Jednom rečju, crna ekonomija je za razliku od našeg podneblja neisplativa i to svi vrlo dobro tamo znaju.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 20:03 - pre 236 meseci
@Nabukodonosor
Drustvo lica je najlakse osnovati.Problem kod takvih preduzeca je to sto se time tesko pribavlja dodatni kapital.Malo je teze i prenosenje vlasnickih prava i sl.
Ono sto je najgore je da "lice" odnosno vlasnik/vlasnici za gubitke preduzeca odgovaraju svojom imovinom.Sto znaci da ako si recimo podigao kredit za firmu i nemozes da ga vratis,odgovaras licno ti sa tvojom imovinom.Mozda ces pomisliti da je to ionako normalno...e pa nije u daljem tekstu cu objasniti kako je to reseno kod drustva kapitala.

A da drustva lica kao sto su ortakluci su najpogodniji za delatnosti u kojima znanje i licne sposobnosti vlasnika dolaze do izrazaja.Pre svega mislim na lekarske/stomatoloske ordinacije,zanatske radionice,advokatske kancelarije i sl.
Kod ortakluka ortaci (vlasnici) odgovaraju za dugove preduzeca,i ta odgovornost se deli na "ravne casti".Isto tako i dobit se deli na ravne casti osim ako se niste drugacije dogovrili.Ovde recimo moze da jedan od vlasnika ulozi znanje,drugi kapital,treci prostor recimo.Ukoliko jedan od ortaka hoce da napusti drustvo on svoj deo moze prodati.E tu sada vazi kaluzola da ortaci imaju "pravo prece kupovine",to znaci da svoj deo firme najpre moras ponuditi ortacima pa ako oni nece da kupe,onda mozes prodati "nekom trecem".U praksi se na taj nacin ipak narusava neka "homogneost" preduzeca,zamisli da imas stomatolosku ordinaciju,vas trojica,i jedan od vas to proda nekom stomatologu za koga nista pre culi,koji je potpuno drugaciji tip od vas,manje strucan,pohlepan,nervozan...automatski renome vase,do sada uspesne firme polako klizi nadole,i vi ste prinudjeni da polako izlazite iz ortakluka...krah!

Drustvo kapitala moze biti DOO(drustvo sa oranicenom odgovornoscu) i AD(akcionarsko drustvo)
Za DOO je potrebno uplatiti osnivacki kapital od 5000 eura.Organi DOO-a su izvrsni odbor(upravlja preduzecem),nadzorni odbor(kontrolise legalnost upravljanja/poslovanja preduzeca) i direktor(odgovorno lice).U ovom slucaju preduzece odgovara za svoja dugovanja a ne vlasnik.Preduzece se u tom slucaju i tretira kao pravno lice.Sva imovina je "na papiru" u vlasnistvu preduzeca,a ne vlasnika preduzeca(nekad je to imalo pogodnosti pa su vlasnici uzimali recimo tehniku/automobil i sl. za firmu a ustvari za sebe zbog izvesnih popusta(tipa XXX je XX DM,za firme X DM)-mada se i sada to radi ali u malo drugacijem konceptu,u sledi obajsnjenje).

Primer recimo jedne od malih blagodeti (da nekazem zloupotreba)za vlasnika takvog preduzeca je sto svoje licne troskove moze da prenese kao trosak preduzeca(letovanja/putovanja,racuni za mobilni,utroseno gorivo,vecere...).Sta to znaci u praksi.Pa kao revnosni vlasnik pravis bilans stanja i bilans imovine.Ako zaposleni nedobijaju fiksnu platu vec rede na procenat(procenat dobiti uglavnom...DOBIT=UKUPNI PRIHOD-UKUPNI RASHOD) onda ces ti tu uracunati i tvoje troskove.Dakle "kao" dobit ce biti manja,odnosno manji procenat/manju platu ce zaposleni primiti.Dakle recimo odlazak na more sa ribom predstavis kao trosak preduzeca(napise se neka banalnost...),vecera sa prijateljima u HYATT-u ide na trosak preduzeca jel...je to "kao" poslovna vecera zbog "kao" pregovora o poslu...mislim nema veze sto si ti sa prijateljima caskao o ribama,i fudbalu...dalje...mobilni...koristis ga za poslovne ali i privatne potrebe,ali ti sve to predstavis kao da su poslovne obaveze i poslovni razgovori(nikom nemoras da pokazujes listing posto je preduzece jel,tvoje),fiktivno zaposlis svoju zenu ili/i decu tako da se dobit u odnosu na koju se i racuna procenat deli i na njih-ponovo to utice na manju platu drugih zaposlenih,tako da ponovo to ide tebi u dzep,jos jedan primer...imas auto od 4000 ccm koji trosi 20l/100 km po gradskim uslovima,ti naravno o tome nerazmisljas posto ces to ionako odbiti od plate radnika(bolje je da to potrosis ti nego neko drugi-nadam se da razumete sta hocu da kazem).
E ovo je ono sto sam napisao "muvanje u skladu s'propisi"(citiram druga Sojica:)),nista nije nelegalno ali ponovo je u tvoju korist.
Za dugovanja se odgovara imovinom preduzeca i tvoja licna imovina nije ugrozena.
Za nelegalnosti u poslovanju odgovara direktor(ti si vlasnik).Setimo se samo primera MK COMMERCE iz Novog Sada letos,kada su za nelegalnosti u poslovanju priveli i zadrzali u pritvoru direktora a ne vlasnika.Javna tajna je da direktor radi po nalogu vlasnika,ali u zakonu pise da direktor odgovara za poslovanje preduzeca(tj.ako je nesto nelegalno on to nesme da prihvati).Doduse vlasnik M.Kostic je ipak brze bolje zapalio iz zemlje na jedno 2 nedelje(bolje da odes van zemlje nego u corku).Doduse slucaj MK je malo ispolitizovan tako da necemo ga detaljisti sada.


Kod AD firme(akcionarskog drustva) moras da polozis osnivacki ulog od 10000 eur ili vise(za osnivanje banke moras da uplatis 1 milion eura).Ti akcije svoje firme stavljas na berzu.Ukratko ti sa prodajom akcija prikupljas dodatni kapital.Akcionari su vlasnici preduzeca.Ti bi verovatno zadrzao vecinsku vlast(min.51% akcija).Organi upravljanja su isti kao kod DOO-a(U.O,N.O,direktor),ali ovo je investicija na duze staze s'obzirom da ti moras prvo da izgradis imidz firme da bi neko kupovao i njene akcije.Imas i neke dodatne troskove kao na primer troskove za borkere(brokerske agencije).
Kao i DOO i AD je pravno lice,samo odgovara za gubitke/dugove u poslovanju sa svojom imovinom a ne imovinom vlasnika.Na kraju godine racuna se dobit preduzeca i deli akcionarima u obliku dividendi.E sada dividende mogu biti fiksne ili varijabilne,sa i bez prioriteta...da nesirim temu

Mislim da su osnivacki ulog za DOO smanjili ovih dana,ali nisam siguran u to.

 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 20:31 - pre 236 meseci
STELLANOVA, tako je mozda u Italiji u Srbiji ne.

Prosto, ovde banke nemaju veliku konkurenciju i ne zele da snose ama bas nikakav rizik i zato su uslovi kreditiranja izuzetno teski. Prosle godine povecan je osnivacki kapital kod banaka sto je mnoge ugasilo a bilo je dosta spajanja. Kada ostane par ozbiljnih banaka, nastace velika jagma za prodajom novca i onda ce i banke krenuti da reskiraju.

Pa ipak i kad se to desi, sam biznis plan nikada nece biti dovoljan. To su bajke, satro krenuo od nista, uzeo kredit, ne to tako ne ide.

Uzgred, ne znam zasto svi gledaju na banku kao jedini moguc izvor kreditiranja. Ko krece u posao ne treba mu bog zna sta, a ako je ideja dobra bice love to ne brini. HP su krenuli iz garaze i osnovali imperiju. Ne treba se siriti ako za to nema potrebe.
Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 20:40 - pre 236 meseci
samo jos nesto OT:

iz pitanja i komentara nekih ovde meni se cini da ljudi ne razumeju bas najbolje kako to radi kredit.

Banka prodaje sta ? Prodaje novac. Dakle vi dodjete u banku i kazete ja bih da kupim 10,000 evra. Nema frke, ostalo je samo da ubedite kreditnog referenta da vi taj novac mozete da vratite. E za to vam treba dokumentacija. Najbolje za banku je da vam stavi hipoteku na nekretninu i to nije bas egal. Stan vredi recimo 30,000, a banka kaze za tu hipoteku maksimalno zaduzenje je pr. 20,000 evra, jer banka uvek ostavi malo lufta da se obezbedi do kraja.

Medjutim, iako se banka obezbedila materijalno ona je ipak zainteresovana da vidi da cete vi taj kredit vracati, a ne da vas raskuci. Prvo to uopste nije lako, pogotovo kod nas gde su sudovi blokirani. Njoj teba bar godinu dana da vam stavi kcu na dobos.

I zato... vi morate prezentovati banci ili vase dosadasnje poslovanje iz koga se vidi da vi imate stabilan i redovan dotok novca ili ako tek pocinjete jako jako dobar biznis plan.

Mada, opet kazem biznis plan nije neophodan.


Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 21:09 - pre 236 meseci
Citat:
Prosto, ovde banke nemaju veliku konkurenciju


Nisam bas siguran da nema konkurencije... evo samo u Zrenjaninu u glavnoj ulici ima 20 banaka... a jos min. 10 nema u Zr-u predstavnistvo...


Citat:
zato su uslovi kreditiranja izuzetno teski.


Uslovi kreditiranja nisu teski, cas sta vise, jako su jednostavni i kredit se dobija za 1h, jedini problem su visoke kamate, a one su odraz nesigurnosti...

Citat:
Kada ostane par ozbiljnih banaka, nastace velika jagma za prodajom novca i onda ce i banke krenuti da reskiraju.


U SiCG ima dosta ozbiljnih banaka...sve te strane banke su izuzetno jake...
Inace banke nikada ne reskiraju, samu smanjuju kamate. Uslovi su uvek isti...

Citat:
E za to vam treba dokumentacija. Najbolje za banku je da vam stavi hipoteku na nekretninu i to nije bas egal. Stan vredi recimo 30,000, a banka kaze za tu hipoteku maksimalno zaduzenje je pr. 20,000 evra, jer banka uvek ostavi malo lufta da se obezbedi do kraja.


Hipotekarni krediti se obezbedjuju nekretninom, tj. hipotekom na nekretninu. Ta nekretnina je obicno u vrednosti koja je duplo ili tri puta veca od visine kredita. To se odredjuje ne da bi se banka obezbedila do kraja nego da bi se lakse doslo do para...


Citat:
Uzgred, ne znam zasto svi gledaju na banku kao jedini moguc izvor kreditiranja. Ko krece u posao ne treba mu bog zna sta, a ako je ideja dobra bice love to ne brini. HP su krenuli iz garaze i osnovali imperiju. Ne treba se siriti ako za to nema potrebe.


Koji je alternativni izvor novca ako nije banka? A ko ce ti dati lovu ako je ideja dobra? Daces oglas i napisati ''JA IMAM DOBRU IDEJU" ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 21:19 - pre 236 meseci
Citat:

Koji je alternativni izvor novca ako nije banka? A ko ce ti dati lovu ako je ideja dobra? Daces oglas i napisati ''JA IMAM DOBRU IDEJU" ?


Venture Capital - toga, na zalost, nema jos u Srbiji - ali bice valjda jednog dana.

Sistem radi odlicno (ja sam se ozbiljno razmisljao jednom)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 22:18 - pre 236 meseci
Upravu si doci ce vreme da i ideje budu kapital...samo pitanje je kada
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 22:32 - pre 236 meseci
U ovom zivotu ne....
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 22:58 - pre 236 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Venture Capital - toga, na zalost, nema jos u Srbiji - ali bice valjda jednog dana.

Sistem radi odlicno (ja sam se ozbiljno razmisljao jednom)

Ajde objasni, ako ti nije tesko, na kom principu to funkcionise.

@STELLANOVA
U pravu si. Bez kapitala nema nista, a ko ce ti dati kapital osim banke.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 23:10 - pre 236 meseci
@Stefano
Pazi, ja bih poceo da radim nesto sam, eventualno sa jos jednim prijateljom. Kakvi bre direktori i odbori?! Konkretno bih poceo nesto sitnije za pocetak, verovatno bih otvorio neko predstavnistvo za svoj grad (ne znam trenutno 100% sta, jer imam dosta ideja za ovo), tacnije zastupnistvo. Znaci ne da ja uvozim robu, vec da budem zastupnik za svoje mesto za neki brand, npr. za Si&Si proizvode ili CocaColu, tj. za neku proizvod koji neka velika kompanija vec uvozi ili ako je nas proizvod onda proizvodi, ali nemaju predstavnistvo u mom gradu. Lupam za ove imena ovih firmi, cisto da stvoris ideju o cemu pricam. Ajde pomozi mi oko toga.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 23:31 - pre 236 meseci
Citat:

Ajde objasni, ako ti nije tesko, na kom principu to funkcionise.

@STELLANOVA
U pravu si. Bez kapitala nema nista, a ko ce ti dati kapital osim banke.


Pa ovako - to sljaka tako sto ti imas neku jako dobru biznis ideju ili ideju kako da razvijes neku novu tehnologiju - znas ljude koji ce raditi na tome i znas ljude koji ce biti u menadzmentu, a nemas para ni nekretnina da garantujes za kredit.

Onda na snagu stupaju Venture Capitals (to su velike organizacije specijalizovane za takve vrste ulaganja) - kaku sto projekti veceg rizika, vaze druga pravila - mnogo se rigoroznije analizira biznis plan, testira da li to moze da uspe i analizira rizik - a onda, ako prodje:

- Dobijas pare

- Tebi ostaje manji deo akcija firme (obicno do 30-tak %)

- Ti zaposljavas ljude i middle-menadzment za koje smatras da mogu da urade posao

- Kompanijom upravlja CEO koji je obicno iz Venture Capitala (bankari, i slicna ekipa)

- Ti moras da realizujes napisano, kako bi Venture Capital pripremio firmu za izlazak na berzu i pokupio svoj kajmak

- Interesi su iskljucivo povratak i umnozavanje para, ako VC namirise da nema nista, tesko da ces ih naterati da produze finansiranje i mesec dana

- Finansiranje obicno ide u 2 faze - inicijalna, "round - 1" za pocetak posla, a onda "round - 2" koje je mnogo vece (za razvijanje biznisa) , a onda se obicno izlazi na berzu posle toga.

- U R#2 se obicno prikljucuju mnogi fondovi i sl - povecava se vrednost kompanije, ali samim tim i tvoj % vlasnistva smanjuje.

Ako stvar propadne - nista, propala je, ti ne gubis nista - mada, verovatno sledeci put teze nalazis pare.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 23:34 - pre 236 meseci
Citat:
Ako stvar propadne - nista, propala je, ti ne gubis nista - mada, verovatno sledeci put teze nalazis pare.


A ako uspe? Ti opet dobijas samo mrvice a oni su iskoristili ideju da dobiju easy money...a nisu ''ni prstom mrdnuli''... Jel tako? Inace to ovde nece zaziveti, brat bratu, min 15 godina...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 23:39 - pre 236 meseci
Pa Stellanova - takav je zivot, ako nemas nista ne mozes traziti novac od drugih na lepe oci, to tako jednostavno ne ide.

After all, nisu ni mrvice - ako ti na kraju ostane 15% akcija i firma bude procenjena na recimo 10-20 miliona dolara (sto i nije mnogo) ti si u jednoj generaciji stvorio par miliona dolara. A poceo si sa nulom - ipak je pretty fly for a white guy ;)

Nemoj zanemariti i da ti kao pokrovitelj VC-a imas i hi-end platu ako to sve radi kako treba, dakle stvorio si lep kapital i sve te godine imas visoku platu.

Bogatstvo se stvara generacijama - ti posle prve iteracije mozes da ulazes te pare u fondove, pa ako hoces - i u fondove visokog rizika, da ulazes u start-upe i da se na isti takav nacin bogatis kao ti pre tebe, dakle - ako si uspeo, mozes - ako nisi - ne mozes, i ja bas mislim da je sistem prilicno pravedan.

Citat:

Inace to ovde nece zaziveti, brat bratu, min 15 godina...


Slazem se, mislim da je rok otprilike takav, ali ni stabilnost se ne gradi od danas do sutra :(




[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 26.11.2004. u 00:40 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 23:39 - pre 236 meseci
uuuu, ala si optimistican STELLANOVA. Ja licno mislim da nece ni za 30 godina. I slazem se sa tvojom prethodnom konstatacijom.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG 25.11.2004. u 23:45 - pre 236 meseci
Inace taj sistem je tako tesko sprovesti da mislim da od njih 1000 ni 10 uspe...
OK imas ideju, ideja je isplativa, primenjiva i privlacna ali to je samo 1 % onoga sto ti je potrebno da uspes...gde ti je menadzment? Ko ce da plati dobro obucenog menadzera, ili jos bolje koji ce menadzer koji je strucnjak u svojoj struci prihvatiti da ulazi u posao visokog rizika i time rizikuje svoju karijeru? Nesugurna zarada i ostale rizicne strane ovoga me podsecaju na neke oglase u novinama...tipa Kruna trade i ostali...neverovatne kamate uz izuzetne garancije...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Biti bogat do 30.godine zivota u SCG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53633 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.