Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008

[es] :: Advocacy :: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19233 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2789 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 07:33 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Pa da li je dakle TeX napisao Knut ili su ga napisale hiljade programera širom sveta?


Sedamdesetih godina je TeX napisao Donald Knut, lično i personalno, na programskom jeziku Pascal. Nudio je novčane nagrade za svaki bag koji mu pronađu. Za svaki sledeći bag je davao duplo više nego za prethodni, pri čemu je sors bio javno dostupan. Mislim da je startovao sa 48 centi (ili 96 centi). Čik da današnje softverske kompanije ponude tako nešto. Poslednji bag mu je prijavljen 1986. Kasnije je (1990.) proširio TeX sa nekoliko komandi. Danas se takvim stvarima bakće hiljade programera širom sveta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 08:37 - pre 235 meseci
Citat:
ventura:
Uzimam telefon i zovem baje iz Microsofta koji su mi prodali bazu.
Sta oni rade?
Salju nekoga da to popravi, taman i da je to bill gates licno, ne zanima me, ima neko da dodje i da to popravi i napravi da radi u najkracem mogucem roku.


Što i jesta suština one čuvene MS podrške.

Što se dolaska tiče nisam siguran kako stvari stoje, ali MS naplaćuje oko $40 po incidentu za rešavanje problema telefonom za npr. Office problem (mada, ovo zaista treba uzeti sa rezervom - ne sećam se više koliko i kako naplaćuju). Oni će dakle da asistiraju bez obzira koliko vremena (naplaćuje se po incidentu/pozivu ne po vremenu) da oduzme.

Cifre na stranu, ono što je bitno, jesto da, ako se nešto nije promenilo, svi ostali su uglavnom značajno skuplji za ovakve stvari.

Nezavisni konsultanti su često dosta skuplji jer im je cenovnik npr. $100 ili $150 po satu, ali uz to da oni dolaze na lice mesta. Nisam siguran kako se cenovnik kreće ako bi MS slao svoje ljude na lice mesta.

Za svaku firmu ovo je smešno mala cifra. Uzmite koliko gubite ako posao stoji, a da ne pričam da gubiš odmah što tvoji hakeri iz IT odeljenja danima pokušavaju da srede problem a ne uspevaju, a plaćeni su npr. po satu, ovde.

Važno je da ti imaš kome da se obratiš kad zatreba i da je cena prihvatljiva.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.11.2004. u 10:34 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 08:39 - pre 235 meseci
Citat:
@Nedeljko:
Čik da današnje softverske kompanije ponude tako nešto.


Izvini, hoćeš da kažeš da bi autori open source aplikacija mogli da ponude takvo nešto?

Ma daj.. pa svake nedelje izbacujete nove verzije svega, po čemu ste to bolji od komercijalnih proizvoda? Da l' je ono Apache 2 od izlaska već stigao do 50 i neke verzije? Kernel 2.4, koja je ono verzija poslednja? 2.6, nova verzija svake nedelje.. Pričaj mi o bagovima.

Inače, malo je smešno porediti te stvari, kad recimo sam Windows 2000 ima, čini mi se, oko 30 miliona linija koda. Nije ni bitno da li je Windows ili Linux, stvar je da su to sistemi (i aplikacije na njima) zaista kompleksne i da bi i jedan D.K. verovatno imao problema sa istim. To ionako nisu stvari koje radi jedan čovek.

I opet, u vezi D.K., ne vidim kakvu su tu ulogu odigrali open source programeri širom sveta?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.11.2004. u 10:21 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 08:55 - pre 235 meseci
Citat:
dinke:
Niko te ne sprečava da kupiš MySQL (ili neki drugi rdbms koji završava posao) sa supportom.


Ovo je sigurno bolje rešenje nego PostgreSQL bez support-a.

I inače, nije bilo ni ozbiljnije ma ni priče o Linuxu u poslovnim rešenjima dok iza njega nisu stale firme za koje se zna da neće sutra da nestanu. Podrška je izuzetno važan deo priče, jer šta ti vredi i neki najbolji sistem ako ti ne umeš da rešiš gadan problem. A dok čačkaš i vrtiš se u krug, firma gubi pare.. I izgubiš daleko više od onog početnog ulaganja i plaćanja servisa podrške.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.11.2004. u 10:55 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
0

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.EUnet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 09:02 - pre 235 meseci
Ventura, hoces da kazes da Yahoo nije ozbiljna firma pa su svoje poslovanje bazirali na FreeBSD-u i MySQL-u? A tvoja izjava da su load balancing i clustering SF je izjava veka. Samo si pokazao koliko si (ne)upucen u celu oblast.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 09:08 - pre 235 meseci
Aman, čoveče, Google, Yahoo i ostali imaju prvoklasne stručnjake "in house" koji će da rešavaju bilo kakve probleme. Misliš da svaka kompanija može uopšte da zaposli takve ljude, tog kalibra?
Commercial-Free !!!
 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 09:09 - pre 235 meseci
Citat:
Nedeljko: Sedamdesetih godina je TeX napisao Donald Knut, lično i personalno, na programskom jeziku Pascal. Nudio je novčane nagrade za svaki bag koji mu pronađu. Za svaki sledeći bag je davao duplo više nego za prethodni, pri čemu je sors bio javno dostupan. Mislim da je startovao sa 48 centi (ili 96 centi). Čik da današnje softverske kompanije ponude tako nešto. Poslednji bag mu je prijavljen 1986. Kasnije je (1990.) proširio TeX sa nekoliko komandi. Danas se takvim stvarima bakće hiljade programera širom sveta.

Ista priča važi i za qmail, po mom skromnom mišljenju najbolji mta za unix-e. Qmail je napisao Dan Bernstein i takođe sam čuo neku pričicu vezano za nagradu svakome ko pronađe bag.

[Ovu poruku je menjao dinke dana 23.11.2004. u 10:13 GMT+1]
 
0

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 09:11 - pre 235 meseci
Citat:
caiser: Ventura, hoces da kazes da Yahoo nije ozbiljna firma pa su svoje poslovanje bazirali na FreeBSD-u i MySQL-u? A tvoja izjava da su load balancing i clustering SF je izjava veka. Samo si pokazao koliko si (ne)upucen u celu oblast.


pobogu ljudi sta dizete toliku buku ko tog load balancinga i klasteringa, ako uzmete normalan racunar i softver (a ne komponente "na kilo"), i radite po relativno prostom uputstvu to radi nema neke filozofije (doduse probano samo sa 4 racunara, sa par hiljada je sigurno slozenije, ali to je potrebno malom broju ljudi)

cak stavise kod vas na Unix-u je to verovatno i prostije posto se aplikacije po default-u pisu bez koriscenja nekog "machine-level" konfigurisanja pa je potrebna manja prepravka softwer-a za podrsku istog




So Long, and Thanks for All the Fish


 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 10:04 - pre 235 meseci
Citat:
caiser: Ventura, hoces da kazes da Yahoo nije ozbiljna firma pa su svoje poslovanje bazirali na FreeBSD-u i MySQL-u?


Kao sto degojs rece, ne moze svaka firma da ima 100 zaposlenih strucnjaka, koji u svakom trenutku mogu da rese bilo koji problem, pa i da preprave i prepisu deo koda tog FreeBSD-a koji zajebava...

Ja takve resurse nemam i moram da se oslanjam na firme kojima je posao da se bave time.

Citat:
caiser:
A tvoja izjava da su load balancing i clustering SF je izjava veka. Samo si pokazao koliko si (ne)upucen u celu oblast.


Pazi ovako... U Beogradu je tesko pronaci kvalitetnog programera koji zna svoj posao. Oni koji nesto znaju, ti ili su zapalili preko, ili ovde rade u firmama gde ih cuvaju kao suvo zlato, pa je veoma tesko odvojiti ga od prethodnog gazde...
U tim uslovima, gde su neke cak i banalne stvari komplikovane za izvedbu, prica o klasterima, load balancingu, je naprosto nerealna... Pisanja low level sistemskog koda koji ce da radi takve i slicne stvari... e to je tek nerealno... Kao i poredjenja tipa - pa vidis da google radi clustering i sl.

Mi cemo verovatno imati potrebu da kroz godinu/dve/tri uvodimo clustering, ali to sigurno nece raditi moji ljudi u firmi, vec ce doci ljudi iz Microsofta i IBM-a i odraditi posao kako treba.
 
0

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.EUnet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 10:07 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Aman, čoveče, Google, Yahoo i ostali imaju prvoklasne stručnjake "in house" koji će da rešavaju bilo kakve probleme. Misliš da svaka kompanija može uopšte da zaposli takve ljude, tog kalibra?


OK, znaci MySQL je super, odlicno se pokazao pod velikim opterecenjem samo mu ne valja to sto treba imati nekoga ko to zna da namesti. Zanimljivo glediste. A MSSQL se instalira i podesava sa dva klika, pretpostavljam?
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 10:17 - pre 235 meseci
Nisam primetio da je ventura negde napisao da će ovaj sistem da proradi na klik-klik. Takođe, napisao sam da je, po meni, MySQL sa podrškom sigurno bolje rešenje nego PostgreSQL bez iste.

Što se tiče MySQL ili PostgeSQL podrške, tj. kakva je ona na prostorima u bivšoj Yu u odnosu na MS SQL podršku ne znam tačno. Koliko znam MS ima svoja predstavništvo čak i kod nas, a u npr. Sloveniji odavno, ako se dobro sećam. Možda grešim.

Inače porediti Yahoo i Google sa drugim, mnogo manjim firmama, kao ovom Dankovom, je u najmanju ruku smešno. Šta ćeš da kažeš šefovima: "Radi u Yahoo, znači može." ??? A kako tačno, e to će neko drugi da pojasni, samo nismo čuli ko to. Možda će stručnjaci iz Yahoo i Google da dođu da ti to odrade? Možda IBM, ne kažem da neće, ali za detalje (ostalih ponuda/rešenja) pitaj Danka.
Commercial-Free !!!
 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 10:30 - pre 235 meseci
Btw, nije loše da pročitate Intervju sa Sinišom Milojevićem, jednim od developera koji radi u MySQL AB.

Btw, degojs imho ovo bi trebalo biti topovano u mysql forumu.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 10:34 - pre 235 meseci
Čitao sam dinke intervju, ali ako se sećam dobro, Siniša nikako da napiše koje su to firme, sve nešto krijući se iza "poslovne tajne". Dok npr. Microsoft, IBM, Oracle i ostali čak često kao reklamu navode gde i kako su upotrebljena njihova rešenja, sve kao "success story". Ne znam šta da ti kažem.

(nekako ne volim da prčkam po "tuđim forumima", a pošto MySQL ne koristim, onda i ne uređujem taj forum. Ima momaka koji moderišu tamo, pa neka vide šta će)
Commercial-Free !!!
 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 10:43 - pre 235 meseci
Oh Well, što se mene tiče i ova imena koja je naveo deluju dovoljno ubedljivo :)
Citat:
Yahoo
Google
* Intel Corporation
Novell
* Hewlett-Packard
* Sabre
Sun
* NASA
Ericsson
Associated Press


A što se tiče moderacije mysql foruma, tamo piše:

[ Uređuje: misk0, Gojko Vujovic, degojs, StRiPy ]

Pa sam mislio da si i ti jedan od cijenjenih moderatora :) U svakom slučaju moj predlog stoji, pa ako ga neko od godpode pročita nadam se da će biti usvojen ;)


 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 10:48 - pre 235 meseci
hehehe, evo ga na, opet: "Radi u Google, znači može." :)

Pretpostavljam da bi ti i caiser bez ikakvih problema mogli da sastavite jedan Google sistem? Iskreno odgovori :)

Ljudi pa šta vi čekate, momci koji to rade verovatno zarađuju godišnje po par stotina hiljada USD, žive u sunčanoj Kaliforniji i rade u top svetskim kompanijama baveći se cutting-edge tehnologijama, a sve kompanije vuku ih za rukav da pređu kod njih?

"Hoćete lepo vreme, hoćete lepe žene...
Dakle hoćemo iste stvari, hoćemo lepe stvari,
Aiaiaiaiiiii....."

(by "Laki Pingvini" :) hehehe

P.S.
Ovo da ja moderišem MySQL forum prvi put sada vidim :-) Mora da me je Gojko slučajno tamo postavio, ozbiljno. Javiću mu da nema baš smisla s obzirom na moje poznavanje iste :)

Commercial-Free !!!
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 11:42 - pre 235 meseci
Citat:
dinke: Qmail je napisao Dan Bernstein i takođe sam čuo neku pričicu vezano za nagradu svakome ko pronađe bag.

Nije za qmail nego za jedan drugi program od njega:
http://en.wikipedia.org/wiki/Djbdns
http://cr.yp.to/djbdns/guarantee.html
Nagrada je 500$ onome ko pronadje bag.
 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 11:58 - pre 235 meseci
http://cr.yp.to/qmail/guarantee.html
jeste za qmail.
JaFreelancer.com
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 12:24 - pre 235 meseci
Da, i za qmail i za djbdns.
 
0

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 12:55 - pre 235 meseci
1. Mislim da je tvrdnja "Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008" i više nego optimistična.

2. Ventura, potpuno razumem tvoj stav da ti je za tako ozbiljan posao potrebno rešenje za koje ćeš imati isto toliko ozbiljnu podršku u (evenutalnim) kritičnim situacijama. Zanima me samo da li si prilikom razmatranja ponuda kontaktirao lokalnu podružnicu HP-a? Znam da oni između ostalog nude open source rešenja (Linux, MySQL) u paketu sa nekim od servera. Evo par linkova i referenci:

[Amazon.com]
http://h41099.www4.hp.com/country/cs/sr/msg/corp/htmlamazon.html

[NYSE]
http://h41099.www4.hp.com/country/cs/sr/msg/corp/htmlnyse.html

[Fedex]
http://h41099.www4.hp.com/country/cs/sr/msg/corp/htmlfedex.html

-----

Koliko vidim suština spora između Venture i open source fanova je u najobičnijem nesporazumu:

1. Mislim da niko ne može da ospori da se open source rešenja u SVETU i te kako primenjuju i kod najzahtevnijih i najsloženijih poslova/procesa, ali ISKLJUČIVO uz podršku neke velike i jake IT firme (IBM, Sun, HP).

2. To što kod nas lokalne podružnice istih firmi možda nisu dovoljno razvijene, agilne i konkurentne u poređenju sa Microsoft SCG je verovatno nateralo Venturu da se opredeli za MS rešenje. Kažem verovatno - računam da je čovek razmotrio sve relevantne ponude i mogućnosti koje su mu bile ponuđene.

Pozdrav,
Buum
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 13:08 - pre 235 meseci
Za Gugl: Je li neko video kako izgleda tipičan oglas za posao u toj firmi?

http://www.google.com/jobs/eng/sw.html

Citat:
Requirements:
BS or MS in Computer Science or equivalent (PhD a plus).
Several years of software development experience.
Enthusiasm for solving interesting problems.
Experience with Unix/Linux or Windows environments, C++ development, distributed systems, machine learning, information retrieval, network programming and/or developing large software systems a plus.


Njima nije problem ni da razviju svoj OS - kolaju glasine da su taj "Linux" kog koriste na svojim klasterima značajno doterali prema svojim potrebama. Isto važi i za web server: napravili su Google Web Server (GWS) i to teraju. Priče tipa kad može Gugl i Nasa, može i Industrija Motora Rakovica su malo "nategnute", blago rečeno. Gugl je specifična kompanija i oni nemaju od koga da kupe softver za svoje potrebe.
 
0

[es] :: Advocacy :: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19233 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.