Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka

[es] :: Muzička produkcija :: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 98314 | Odgovora: 466 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka07.11.2004. u 09:24 - pre 236 meseci
Citat:
akademija košta 200 eura na dan? Samo prostor ili i tonac? Kakva je oprema u pitanju?


mislim da je sa sve toncem.
inace, informacija je iz druge ruke, tako da me nemoj 100% drzati za rec.

pozdrav
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka07.11.2004. u 10:04 - pre 236 meseci
Momci, zaista ne znam koje su cene tih studija, ali znam da je nasa jazz-pevacica i profesor Vladana Markovic (inace, neudata) "domacin", odnosno direktor studija u Radio Bgd. Akustika im je izuzetna, oprema pristojna (bila), mislim da moze da se uzme i lock-out, ali ipak je nadji pa pitaj. Ja ne smem, posto mi je pevala na jednoj tech-house ploci, pa smo se isposvadjali po pitanju "sustinske poruke" techno-muzike! He, mislila je da ljudi igraju u diskoteci i slusaju "poruke" iz tekst-a....
 
0

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka08.11.2004. u 14:00 - pre 236 meseci
Andreja, pa uvek mozes (zbog finansiskog momenta) da nadjes nekog ko ima
elektronski bubanj i lepo nakrcas giga sempler (ili koj vec volis sempler) sa semplovima bubnja koje
danas imas u izobilju, i zvuce 100 % bolje nego sto ces ih ovde snimiti bilo gde.
Cak ima jako perverznih...dobrih...i nadjes dovoljno dobrog bubnjara i
sve dobijes u midiju, koji mozes naknadno i da ispravis...to ti dodje
budzet varijanta, a pritom ostane prirodna dinamika i 'šafl' zivog bubnja
jer su elektronci (naravno) osetljivi na jacinu udarca i mesto gde se udari.
Pa i to mozes da "dobudzis" ako bubnjaru negde malo izleti ruka....
Ja sam to probao i mogu da ti kazem da je jako dobro, pod uslovom da
ispostujes dobre semplove i dobar elektronac....a i cijena sitnica...

pogledaj ovde, a verujem da znas za sajt, sta je aktuelno od zvukova bubnja...
http://www.kvr-vst.com/

p.s. Novi Taskam Gigastudio ima mogucnost da radi nesto kao rewire u Nuendu ili
Cubase-u, i mozes svaki kanal da punis kolko oces VST plugovima...a ima
puno kanala....mislim da je za bubanj dovoljno 32 :)
Studio A
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka08.11.2004. u 16:26 - pre 236 meseci
Sve je ovo tacno, plus. "Metallica" TRIGGERUJE BUBANJ VEC DESETAK GODINA! Ako te bash zanima, naradio sam se triggera sa "Alesis D4", sto je grozno izvesti ali zvuci kako treba (uz pristojan editing). Poslednja stvar koja ti treba u zivotu je "prirodan" bubanj, tj. ono sto su uhvatili mikrofoni direktno (sem ako nisi jazz-er). Ako i hoces taj zvuk, PRESLUSAVANJE sa pobocnih mic-ova ce te upropastiti. Veruj mi, jedini dobar bubanj koji sam cuo u zadnje 3 godine, a da je "ZIV" je "Californication" od "Peppersa', ali to ti je tezak domaci. Oni su tako hteli, a ti ne morash. Usput, ti reche da DINAMIKA trpi kod elektronaca.... He, brajko, vecina bubnjara ima MNOGO manji dinamicki raspon od onih 7 bita MIDI triggera (127 nivoa)! A ovi novi pad-ovi JAKO LEPO CITAJU svakoga ko sedne za komplet. Naravno, ja te ne pumpam, vec te odvracam da prestanes da se pravdas tehnikama usnimavanja i tehnologijom i ponudish svetu PESMU (ili vishe njih) jer je to sve shto treba da te zanima. PRODUKCIJA, STUDIO, IZRAZ, ARANZMAN, SPOT, sve ovde prestaje a ostaje tekst i melodija.... Momci, pesma je dobra kada levu ruku sklonite iza ledja, desnom "bijete" bele dirke po klaviru, a pevate paralelno. Ko to zapamti, ima hit. Ostalo je kozmetika, Britney, Lopez, Bekvalac, Shakira, Leontina, Aleksandra, Sladza.....
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka09.11.2004. u 17:37 - pre 236 meseci
Californication je izasao pre 5 godina, al ajde ;)


slazem se za dinamicki raspon kod bubnjeva (logicno je da semplovani imaju veci dinamicki potencijal) hm. i generalno mislim da je programiranje bubnjeva vec neki industry standard i u mainstream muzici. pravi bubnjari su samo na probama i koncertima u sastavima koji ih imaju
 
0

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
147.144.13.*



+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka09.11.2004. u 19:06 - pre 236 meseci
Californication je po meni jedna od najboljih produkcija ikada (iako mi se ne dopada smer kojim su peppersi krenuli sa tim albumom) ;]
FBzP
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka10.11.2004. u 15:53 - pre 236 meseci
yeah, moglo je malo vise funky licks and breaks.

al nije los ni ovako (music wise) :)
 
0

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka11.11.2004. u 12:41 - pre 236 meseci
Citat:
AntOnOff
Andreja, pa uvek mozes (zbog finansiskog momenta) da nadjes nekog ko ima
elektronski bubanj i lepo nakrcas giga sempler (ili koj vec volis sempler) sa semplovima bubnja koje danas imas u izobilju, i zvuce 100 % bolje nego sto ces ih ovde snimiti bilo gde.

finansijiski momenat mi se svija, ali ovde se javljaju dva problema:
1) bubnjari retko kad hoce da sviraju na elektronskim bubnjevima, jer tvrde da to nije isto. to je, nazalost, istina, jer elektronski bubanj ne pruza isti "feedback" onome ko drzi palice. pretpostavljam da zato i postoje trigeri?
2)nisu mi dostupni dobri semplovi. ovo sto sam probao sa nekih diskova koje sam kupio kod skc-a dok je jos radio, moze da prodje za demo ali nesto vise od toga, tesko.

inace, za potrebe demo/pilot snimaka isprogramiram bubanj, a battery je odlican plugin. ;)

Citat:
AntOnOff
Cak ima jako perverznih...dobrih...i nadjes dovoljno dobrog bubnjara i
sve dobijes u midiju, koji mozes naknadno i da ispravis...to ti dodje
budzet varijanta, a pritom ostane prirodna dinamika i 'šafl' zivog bubnja
jer su elektronci (naravno) osetljivi na jacinu udarca i mesto gde se udari.
Pa i to mozes da "dobudzis" ako bubnjaru negde malo izleti ruka....
Ja sam to probao i mogu da ti kazem da je jako dobro, pod uslovom da
ispostujes dobre semplove i dobar elektronac....a i cijena sitnica...

a koji je to red velicine para.. cisto da znam koliko bi me u tom slucaju kostalo. mozda je bolje da sam pitao na pp, ako nije za javnost. :)

Citat:
AntOnOff
pogledaj ovde, a verujem da znas za sajt, sta je aktuelno od zvukova bubnja...
http://www.kvr-vst.com/

hvala za sajt, nisam znao.

------------

Citat:
ton_majstor
Sve je ovo tacno, plus. "Metallica" TRIGGERUJE BUBANJ VEC DESETAK GODINA!
metalika je za mene u ovom poslednjem periodu primer lose produkcije kad su bubnjevi u pitanju. jedino sto se meni svidja kod njih je zvuk uzivo (s&m na primer). ako je za tebe bubanj na "st. anger" dobar, onda nam se ukusi i shavatanja drasticno razlikuju. :)

Citat:
ton_majstor
Veruj mi, jedini dobar bubanj koji sam cuo u zadnje 3 godine, a da je "ZIV" je "Californication" od "Peppersa', ali to ti je tezak domaci.
mislim da sam u prethodnoj poruci napomenuo da poredjenje mog slucaja za milionskom produkcijom gubi svaki smisao.
ovde se govori o trecoj ligi produkcije. u ovoj zemlji, bar koliko sam ja cuo, krajnji domet studija je (u najboljem slucaju) druga liga produkcije (po svetskim standardima). naravno govorim o rok muzici i njenim podvarijantama. vise od toga ne ocekujem.

Citat:
ton_majstor
Usput, ti reche da DINAMIKA trpi kod elektronaca.... He, brajko, vecina bubnjara ima MNOGO manji dinamicki raspon od onih 7 bita MIDI triggera (127 nivoa)! A ovi novi pad-ovi JAKO LEPO CITAJU svakoga ko sedne za komplet.

:) :)
pazi ovo: (brojevi su neka srednja verijanta kvantizacije nivoa)
- broj nivoa jacine udara: 8
- broj nivoa udaljenosti mesta udara od centra: 4
- broj nivoa stanja membrane: 3 (smirena, delimicno smirena, skoro udarena virbla)
- broj nivoa ugla udara palice: 3

=> 8*4*3*3=288 semplova samo za dobos.

a da ne pricam tek o problemima detektovanja ovih scenarija, tako da ako se podigne kriterijum "lepog citanja", onda ova teza brzo pada u vodu.
naravno, moj kriterijum po tom pitanju je nizi, te cu uzeti u obzir i mogucnost takvog snimanja.

Citat:
ton_majstor
Naravno, ja te ne pumpam, vec te odvracam da prestanes da se pravdas tehnikama usnimavanja i tehnologijom i ponudish svetu PESMU (ili vishe njih) jer je to sve shto treba da te zanima. PRODUKCIJA, STUDIO, IZRAZ, ARANZMAN, SPOT, sve ovde prestaje a ostaje tekst i melodija....

slazem se da je pesma ono sto ostane kad se aranzman svede na minimum, i da je osnovna ideja/melodija uslov dobre pesme, a da je produkcija samo pakovanje. tu se potpuno slazem sa tobom, ali ostaje mi nejasna jedna stvar:
ne razumem zasto mislis da se ja nekome pravdam. kao sto rekoh, ovo sto planiram da snimam nije u komercijalne svrhe i ako se proda 400 primeraka albuma te muzike u ovoj zemlji, to ce biti SF. ne kukam niti se "zalim" sto je tako, samo iznosim cinjenice. mene posao producenta skoro uopste ne zanima, i najradije bih dao nekome x*10^3 evra da mi zavrsi posao, ali nazalost, moram sam da se dovijam.

kad (i ako) budem radio nesto komercijalnije sto treba da bude u toku sa modernim shvatanjem muzike i produkcije, rado cu trigerovati ili cak programirati bubnjeve i sve sto ide uz to. imao sam prilike da cujem programirane bubnjeve koji ODLICNO zvuce i to je ok.
zaista, uz dobar set semplova i malo strpljenja moguce je poptuno isprogramirati bubanj, dakle cak mi ni bubnjar ne treba. evo, rammstein pale i zare svetom, a ne samo sto im je bubanj trigerovan, nego je cak i kvantizovan. :)


-------------

sto se tice elektronskih bubnjeva, trigerovanja i dimanike, zanima me i jos jedna stvar: da li triger moze da detektuje "dry shot" (istovremeni udarac u obruc i membranu dobosa? trebalo bi da moze, zar ne?

priznajem da ste me pokolebali sto se tice trigera, pre svega zbog cene, i ako za neke srazmerno manje pare moze da se uradi priblizno ista stvar, onda je to ok. stvaro nisam u toku sa tim stvarima i veliko vam hvala obojici na odgovorima.


 
0

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka11.11.2004. u 13:01 - pre 236 meseci
I recept za bubnjara: postave mu se dve oooogrooomneee kutije
pored glave da cuje strasno glasno svoj elektronski bubanj
i da vidis kako ce da se unese i zanese u svom LooP-anju.... ;)
Studio A
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka11.11.2004. u 16:17 - pre 236 meseci
Ma, bre nije vazno koliko je to semplova po trigger-nivou..... Ima bubnjara koji "zavaruju" pa se sve svodi na 3-4 nivoa zvuka, a ima ih i onih koji su preterano angazovani (inace, problem sa bubnjarima u Srbiji je da su ili super tacni ali ne slusaju producenta ili band (ima ih par), ili su mashine za zavarivanje, ali su timingom ocajni (da ne navodim...). Ja bih voleo da mi udje bend u studio, udenemo bubnjara u MIDI, odlupa covek kako treba, slusha sve vreme "CLICK", zatim on ode kuci, pa dodje bass, pa rtm gtr, pa solo, pa pevac, pa prateci, pa kbrd, pa edit, pa pivo, pa edit, pa rakija, pa edit... pa mix...(redosled slobodan) i to naplatish 50-100.- e i odesh kuci posle dva dana i zena ti razbije glavu... (ocete post da cujete zvuk, al da me ne psujete).... Bracho, nikoga vishe ne zanima zvuk sam po sebi, zanima ih odnos cena-zvaka (ne cena-kvalitet)... ma, dosta.
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka11.11.2004. u 18:20 - pre 236 meseci
drum programiranje ti dozvoljava mnogo vise slobode od snimanja zivog perfermansa bubnjara :) to je cinjenica :)

ako neko ima problem sa losim semplovima, morao bi da potrazi kvalitetnije (jednostavno, ako krenes od kvalitetnog sempla, moci ces da ga procesiras kvalitetno, ako krenes od loseg ... pa postoji izreka "you can't polish a turd" koja je itekako istinita). uostalom ako na nekoj ploci cujes clean snare, kick ili hat koji ti se svidja, slobodno ga sempluj pa ucitaj u battery :)
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka15.11.2004. u 14:02 - pre 236 meseci
OK, narode, sta mislite o ovome? Mislim da je negde oko 19000 $. Kako biste ga iskoristili i sta znate o tome? Obratite paznju na "nestandardne" potove!



[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 16.03.2005. u 15:18 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka16.11.2004. u 13:02 - pre 236 meseci
Hmmmm....moram ga nabaviti 'pot' hitno, kao vSt, naravno :)
sto ce biti juche....malo...

Posto je designed by Mr. Rupert Neve, mora da je kvalitetno.
100 % ima neki moyo auru koja dodaje zvuku platinasti odsjaj,
paprerjastu transparenciju i bas sa 3 s ( BaSSS) :)
Samo malo ispomeras potove....
Cijena je sitnica.....

Sheme mnogih cevnih uredjaja koji su godinama industriski standard
su poznate (ne mislim na kastom i perverzije kao sto je ova)
pa se tako lepo i kod nas mogu uz pomoc dobrog majstora (tube fanatika)
za neke normalne novce napraviti jako dobri cevni preampovi, dinamicki
procesori i ekvilajzeri...ispostuje se shema, ugrade se iskljucivo
kvalitetni delovi i to je to, za tri puta manje novca...
Jel neko probao...ja sam u fazi pravljenja preampa po shemi
http://www.pendulumaudio.com/MDP-1.html
i jako sam zadovoljan time sto sam do sad cuo.....najzad
to je to....pa sta mi Bog da.
U svakom slucaju nije mala investicija, ali sve ce ispasti
bar 3-4 puta jeftinije nego u originalu.

E to je najvise sto od lampi mogu za sad da priustim u studiju
a onu perverziju kupujem cim snimim novi album Zdravku Ccolichu.....hi hi hi



Studio A
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka17.11.2004. u 09:22 - pre 236 meseci
Hvala, takodje. Na mom post-u se ne vidi dobro (limit od 200k, bah!), ali ima kontrolu nad SIRINOM stereo slike. Kad god sam to video, od crack-plug-a, preko outboarda od 1000.- DEM, pa sve do Prosumer uredjaja, obavezno sam probao. Naravno, mahom nista posebno korisno, ali je zabavno na par sati... Ovde mi to izgleda OZBILJNO.... Gosn. Neve se ne bi sa tim igrao....
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.teleportgroup.net.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka22.11.2004. u 14:58 - pre 236 meseci
Evo, stigli su mi zvucnici. Dynaudio BM-5A. PRVI par u Srbiji! Znaci, aktivni nearfield monitori, trebalo bi da zvuce OK, kao, kupili ih i za BBC Englezi. Premda, nije mi to bio kriterijum za kupovinu. Moj ortak ima BM6, ali pasivne i to je "MRKLI MRAK"! Cim ukljucis, odma svira kako treba! Sve se cuje, pogotovo ono sto ne valja. Eto malo postova, da se procita.



[Ovu poruku je menjao random dana 29.01.2005. u 02:09 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka22.11.2004. u 15:11 - pre 236 meseci
unbachki izgleda to :) hehe :)
ne bih znao kako zvuci tho :(

ajde pisi iskustva!!
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.teleportgroup.net.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka23.11.2004. u 08:16 - pre 236 meseci
Prvi utisci - odmah cuje se razlika izmedju 192 Kbps MP3 i istog toga na CD-u. Naravno, i pre sam to cuo (istina, ne uvek), ali prvi put dvosistemci imaju LEPE, TACNE, SVILENE srednjake, bez ociglednih "rupa". Dalje, pozadi ima cak TRI nivoa input gaina, -10,0 i +4, sto je lepo. Ima i rudimentarni EQ, pa sam odma' kompenzovao moju reziju (koja bas i nije nesto umrtvljena i pored 10 m2 piramidalnih sundjera), sto na kome oni stoje i eliminisao "muljanje" na 300-500 Hz. Deru se prilicno, ali bi mogli da budu i glasniji. Mislim, pocne da pali orange LED i da me upozorava, a ja jos, jos, jos, pa krene CRVENO i ako bas preteram - tisina.... (ima dve-tri zastite). Ima i taj HP filter za one srecnike koji imaju subwoofer, koji se namece kao NEMINOVNO resenje. Ne zbog toga sto ove malise nemaju basa, vec zbog toga sto bih da "tresem" komsiluk oko studija. Sve u svemu, za 850 E nema bolje! Mislim da cu da pocnem da sve radim u 24 bita, jer sada cujem razliku. Pre sam radio na Genelec 1031a i ovo je bolje za posao! Plus, tri puta je jeftinije.
 
0

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
217.119.242.*



+62 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka23.11.2004. u 11:11 - pre 236 meseci
A, usviravanje...? Negde sam citao da Dynaudio pravo iz kutija i ne zvuce bas reprezentativno?

Rajko
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
213.137.127.*



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka23.11.2004. u 12:29 - pre 236 meseci
Pishe da treba nekoliko sati da se "usviraju" (ja mogu i brze....). Tzv. "Break-In Time" im se pominje i u manualu i traje "nekoliko sati", al poshto necu da Vas muljam, citiram: "The transducers of your BM 5A monitor will achieve better sound quality after breaking in. Especially after the first hours of use, you may notice a significant advance in sound quality. Still after few hours improvement take place, but lesser noticeable." Posto sam mnogo srecan, shtekam ih kada dodju mushterije, pa onda da ih "odvarim"! Salim se, igram se sa akustikom sobe i EQ jos uvek. Ali, njihovih 170mm bass-membrane svira kao 220-250mm kod nekih drugih. Da, usput, bas-reflex su. Eto i slike.... Nisu oni mali, nego su monitori po 21 inch.



[Ovu poruku je menjao random dana 29.01.2005. u 02:11 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) skolica zvuka23.11.2004. u 16:16 - pre 236 meseci
lepo svidja mi se :) kakvi su ti ono satelitchitji na dynaudiju i monitoru? :)
samo pozitivne komentare dobijam za te bm-5a... mislim da su to moji sledeci monitori...

ok je i cena od 850 vra.... mada kod nas ce verovatno biti >1000...
 
0

[es] :: Muzička produkcija :: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 98314 | Odgovora: 466 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.