Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malo o bagovima..

[es] :: Advocacy :: Malo o bagovima..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20647 | Odgovora: 161 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 11:53 - pre 239 meseci
Citat:
Palma: Biće da je vas zabolelo onih 578 MB ispravki za Mandrake, pa sad tražite bilo šta samo da se to zaboravi. E pa ne može, Mandrak vam je bušan k'o sito, a ni ostali distroi nisu bolji! Toliko o tome!


A ti to iz iskustva? Evo ja na slacku nemam bas nesto problema sa velikim update-om iako sam na dial-upu. A i file&print sharing mi je bullet-proof. :)
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 11:54 - pre 239 meseci
Citat:
tdjokic: Dobro, i koji OS ti sada preporucujes?


Ma Palmi je lako. Posto je nesposoban da koristi nesto drugo osim windowsa onda ce reci windows....
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 13:00 - pre 239 meseci
Citat:
tdjokic: Dobro, i koji OS ti sada preporucujes?


MS DOS

A sad ozbiljno...
Zašto ja da ti preporučujem ovo ili ono, jednostavno koristi ono što tebi odgovora i što ti završava posao. Meni ne smeta ako neko koristi Linux, Windows, MacOS, UNIX, FreeBSD, DOS ili nešto sasvim deseto... Smeta mi što većina Lunux-ovaca pljuje po svemu što nije Linux i što non-stop pričaju o tamo nekoj sigurnosti Linux-a, a ona dva screenshota koje je degojs postovao jasno pokazuju samo jednu stvar: nijedan operativni sistem nije bez greške. Još je daleko dan kada će svi operativni sistemi biti 100% sigurni i savršeni a vi već sad pričate kako je Linux savršen. E pa nije! Nije savršen ni Linux, ni Windows niti i jedan drugi OS.
Ja koristim Windows za posao, zarađujem dobre parice administrirajući Windows platformu i ne smeta mi ako neko neko koristi nešto drugo. Štaviše, pozdravljam to jer smatram da svako treba da koristi ono što mu odgovara. Znaš ono: "Prema svecu i tropar", pa tako i ovde. Većina vas je navalila i priča nam ovde bajke kako je Linux ovakav ili onakav, a da sve što dolazi iz MS-a automatski ne valja. E pa neće baš biti da je tako. Ja sam dugo bio fan Linux-a i Open Source-a, al' vremenom sam uvideo da nije sve baš kao što marketing kaže.
I Windows i Linux imaju svoje prednosti i nedostatke, i ja ću prvi da kritikujem ako nešto ne valja u Windows-u, a takvih stvari, bogami, ima dosta.
Eto, zbog toga postujem ovde na forumu, zbog takvih koji su kratkovidi i misle da je njihvo OS najbolji na svetu. Toliko.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 13:12 - pre 239 meseci
Citat:
a ona dva screenshota koje je degojs postovao jasno pokazuju samo jednu stvar

Ona dva screenshota pokazuju kakav je Mandrake i nista vise. Mandrake =/= Linux. Vec sam objasnio da nesto sto je za Mandrake propust, negde drugo nije, jer je posledica lose upotrebe. Ne znam kakvi su ostali bugovi, iskreno, ni ne zanima me.
Citat:
Nije savršen ni Linux, ni Windows niti i jedan drugi OS.

True... True...
Citat:
zbog takvih koji su kratkovidi i misle da je njihvo OS najbolji na svetu.

Kratkovid nisam, vid perfektan. I da. Mislim da je linux najbolji sistem na svetu, jer da nije, ne bih ga koristio. Ne kazem da je najbolje sto moze da postoji, vec da je najbolje sto postoji.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 13:43 - pre 239 meseci
Stalno dolazimo do iste tacke u diskusiji, iznova i iznova.

Recimo da je Windows bolji od Linuxa, a upravo je receno da ni on nije savrsen.

Za mnoge ljude je legalni Windows i svi legalni programi potrebni za rad (osim onih izricito besplatnih) jednostavno nedostizan.

Stojimo pred dilemom: nesavrsen program, vrlo skup, vrlo napredan, sposoban za sve poslove na racunaru ili nesavrsen program, vrlo jeftin ili sasvim besplatan, prilicno napredan, sposoban za skoro sve poslove na racunaru. Svaki covek ce naci svoj odgovor u ovoj dilemi.

Ali, zadnjih dana sam pokusao da kontaktiram sa par firmi, sasvim ljudski, bez ikakvih komercijalnih pretenzija oko Linuxa - ne da su bili protiv ili hvalili svoj OS ili slicno, ne - jednostavno tisina. Niko ni da zucne. Kao da je rec Linux gubava.

E, to je problem. Pre 20-tak godina sam kratko vreme radio u Engleskoj, u nekom decjem kampu, kao asistent teniskim trenerima. Gazda je izricito govorio: "Nikako ne smete deci govoriti da njihov domaci trener radi pogresno. Samo recite: Nas stav je ovakav, ako vas trener kod kuce uci drugacije, na vama je da se odlucite." To je fer konkurencija. A MS se ponasa kao da Linux ne postoji, reklo bi se da svi koji prodaju njihov softver ne smeju ni da zucnu o Linuxu. Ponasanje vrlo ruzno, ne-fer, u krajnjoj linij i neposlovno, jer ce neko slucajno sam probati Linux, pa se moze dogoditi da mu za njegove potrebe odgovara, pa ce se onda upitati: 'A sto mi MS nije rekao da postoji i alternativa?'

Pre par dana, u jednom vrlo visokom svetskom sudu, predstavnik optuzbe je zamerio svedoku sto ga nije informisao da je u diskusiji oko nekog dogadjaja bilo 5 ljudi "ZA" i 3 "PROTIV", dakle sto mu nije rekao da je postojalo i alternativno misljenje. A MS se stalno ponasa ljigavo, na brojnim svetskim forumima ljudi im to najvise zameraju, retko ko im zamera viruse i ostala sranja.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 14:14 - pre 239 meseci
Citat:
filjo: Mozes "odma" dve,al da rade pod Linuxom.A jel moze pride jedno "komercijalno" instaliranje besplatnog Linuxa, bez podesavanja? :-) (samo pitam - bez ljutnje)


Uplati mi prvo 30% avansa, ostalih 70% po zavrsenom projektu a radice pod linuxom :) ako zelis :)) pa se ssh-uj na ves masinu do mile volje ;)

A instalacija i podesavanje linuxa je uracunato u cenu projekta vec ;), a ako pored dve ves masine sa linuxom zelis i jos neki racunar u kuci da ti prebacim na linux, moze eto instaliracu ti do 5 racunara gratis :D
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 14:25 - pre 239 meseci
Citat:
tdjokic:
Za mnoge ljude je legalni Windows i svi legalni programi potrebni za rad (osim onih izricito besplatnih) jednostavno nedostizan.


Sada ce da pocnu da ti pricaju bajke tipa pepeljuga, snezana i sedam patuljaka, MS TCO manji od Linux TCO, Alisa u zemlji cuda itd...

http://the.honoluluadvertiser....icle/2004/Sep/16/ln/ln21a.html
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 15:09 - pre 239 meseci
Pa tako recite.. jasno, jasno. Linux je OS za sirotinju i to ti je sve. I to smo već zaključili.


Citat:
A MS se stalno ponasa ljigavo


Pa ja bih rekao da su Linuxovci kao vi najveći ljigavci. Odnosno, paraziti.

'ladno koristite Linux, tj. rezultat tuđeg rada i to bez da ikako pomažete razvoj istog (npr. da pošaljete $5 donaciju i slično), a ovamo gde god stignete pričate da su ovi iz MS ovakvi ili onakvi. Ne daj bože da vam se desi da platite neku distribuciju :)

Ja bih se na vašem mestu uzdržao od toga da bilo kome šta govorim u tom fazonu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 15:19 - pre 239 meseci
Citat:
VRider:I da. Mislim da je linux najbolji sistem na svetu, jer da nije, ne bih ga koristio. Ne kazem da je najbolje sto moze da postoji, vec da je najbolje sto postoji.


Tvoje mišljenje je u velikoj manjini, tačnije 1%. Tačka.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 15:23 - pre 239 meseci
Citat:
Palma: Ja sam dugo bio fan Linux-a i Open Source-a, al' vremenom sam uvideo da nije sve baš kao što marketing kaže.


E u ovo me nikad neces ubediti. Ne posle blamaze koju si imao sa onom temom.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 15:45 - pre 239 meseci
@Caiser:

A ja baš mislio tebe da ubedim

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 16:11 - pre 239 meseci
Citat:
degojs: Pa tako recite.. jasno, jasno. Linux je OS za sirotinju i to ti je sve. I to smo već zaključili.


Ajd drugi deo necu da citiram dinke ce da secne po obicaju :)) poenta onog linka je da su ljudi za 10 puta manje para opremili skolsku labaratoriju. A da je linux samo za sirotinju ne bi bogate kompanije i zemlje koristile linux pri tome izbacujuci MS. Ja ne znam jos kompaniije koje su pravile migraciju sa Linuxa na Windows a suprotne slucajeve svakodnevno srecemo.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 16:57 - pre 239 meseci
Bolje, degojs, siromah u dzepu nego u glavi i dusi. Ovo prvo se moze srediti, a za ovo ostalo pomoci nema.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 18:42 - pre 239 meseci
Ma srećemo migracije Win -> Lin svakodnevno, kako da ne.. ludilo što se prelazi na Linux sa Windowsa. Stampedo, što neko reče. Ne znam samo u kom to filmu.. Kad vam čovek da statistike, onda je to namešteno i tako u krug.

Nego, opet vi bežite sa teme.. niste nešto pokazali kako je to OSS model razvoja zaista superioran. Ubiše ovi bagovi, ali i to je namešteno verovatno..

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 18:57 - pre 239 meseci
Ono sa PC Welt-om nije bas bag. Evo scenarija:

1) Modemski (DSL) korisnik enabluje file sharing pod XP SP1 na svojoj konekciji.
2) Korisnik instalira SP2.
3) Ta dial up konekcija i dalje ima enablovan file sharing.

Cak na /.u se povela diskusija da li to treba ili ne da ostane enablovano. Sa jedne strane korisnik je to eksplicitno trazio u prvom koraku, a sa druge strane mozda on ne zna sta je hteo.

Postoji mnogo takvih problema, i nije uvek lako izabrati 'pravo' resenje. Ako uradis ovo sto su uradili, onda ispada da SP2 ima bag. Ako uradis suprotnu stvar, ispada da ti odlucujes umesto korisnika i da tretiras sve korisnike kao kretene. Ali dobro, niko nikada nije ni tvrdio da je to lak posao.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 19:07 - pre 239 meseci
Citat:
Imate enablovan file sharing. To moze biti opasno! Ako ga niste vi ukljucili, preporucujemo da ga iskljucite!
Default: iskljuciti

Koliko je to tesko?

Ti si se, degojs, kanda nasao prozvan?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 19:13 - pre 239 meseci

Opet ista priča...

Čim Linux-ovci ostanu bez argumenata i budu saterani u ćošak, odma' krenu da vređaju nas iz Windows tabora...

Već viđeno...
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 19:17 - pre 239 meseci
Iz cega zakljucujes da smo bez argumenata, saterati u cosak, i jos bitnije, sta te vredja?
U mojoj prethodnoj poruci sam napisao jedno elegantno resenje za problem koji je navela osoba sa naj prezimenom koje postoji.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 19:40 - pre 239 meseci
Da odgovorim axezu i caiseru, slično je:

Citat:
HOces da kazes da je lose sto ima sigurnosnih zakrpa u distribuciji koja dolazi sa 1000 aplikacija ...

&
Citat:
Kakvo izvrtanje cinjenica. Propusti NISU u operativnom sistemu vec u "third party" programima.


Prvo, ja ne znam nikog ko ne koristi i aplikacije. Kako kod vas stvari stoje? Imate vi neku aplikaciju na vašem Linuxu (ne bi me čudilo i da nemate :)?

Drugo, kao prednost Linuxa često se ističe baš to što dolazi sa gomilom besplatnih aplikacija. E sad kad su te aplikacije bušne ko švajcarski sir, sad se to "ne broji". Odlučite se šta ćete da pričate.

I da, to što su propusti u third-party aplikacijama uopšte nije bitno za ovu temu. Ovde ocenjujemo OSS model razvoja, a čini mi se da i te aplikacije spadaju pod isti. Dakle, tropa, opet.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Malo o bagovima..19.09.2004. u 19:47 - pre 239 meseci

Inače, Casier je odgovorio na moju poruku koja je bila odgovor Axez-u a koju je moderator tako nemilosrdno obrisao:

Citat:

Nije loše to što ima sigurnosnih zakrpa, već je loše to što ima sigurnosnih propusta i to u operativnom sistemu za koji vi tvrdite da je najsigurniji na svetu.


Tek toliko, da razjasnim o čemu se ovde radi, da se neko ne bi zbunio. Na to, navodno, izvrtanje činjenica je Caiser mislio.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Malo o bagovima..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20647 | Odgovora: 161 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.