Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malo o bagovima..

[es] :: Advocacy :: Malo o bagovima..

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20636 | Odgovora: 161 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Malo o bagovima..18.09.2004. u 04:51 - pre 239 meseci
Pošto je zaključana ona tema "Superiornost OSS modela razvoja?" evo ovde da nastavimo (inače, dinke, da li svako može da izazove zaključavanje teme tako što će da počne da piše totalno offtopic?) uz konkretan primer.

Koliko ono ima da je izašao Mandrakelinux 10.0? Manje od 6 meseci? Instalirate isti bez raznih servera (dakle odaberete workstation + dev + multimedia, itd) i imaćete priliku da vidite ovakvu situaciju kad odete na Update:



Opa miki, 578 MB ispravki vezano za sigurnost. Superiorno, nema šta.

Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 04:53 - pre 239 meseci
Ako dodamo i ostale zakrpe..



..644 MB na raspolaganju za skidanje (od toga, poslednja stavka, Normal updates, je povećala broj za nekih 2-3 MB čini mi se, tako da je ipak najveći deo zakrpa iz kategorije security + bugfixes).

Superioran model? Nisam ubeđen, a vi?
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 09:35 - pre 239 meseci
Citat:
degojs: Pošto je zaključana ona tema "Superiornost OSS modela razvoja?" evo ovde da nastavimo (inače, dinke, da li svako može da izazove zaključavanje teme tako što će da počne da piše totalno offtopic?) uz konkretan primer.

Naravno da ne, ali sinoć sam bio u popriličnoj gužvi tako da sam temu zaključao kako bih sprečio dalje nagomilavanje flame-a. Anyway, ta tema je sada očišćena i otvorena.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 09:38 - pre 239 meseci
haha, koji lame pokusaj degojse.
HOces da kazes da je lose sto ima sigurnosnih zakrpa u distribuciji koja dolazi sa 1000 aplikacija a jedan service pack koji je nesto malo manji od tih zakrpa za windows XPee koji ne dolazi sa nimalo softvera i pritom jos zajebe sve zivo je bolja stvar.
Ovo je toliko patetican pokusaj da cu samo grohotom da se nasmejem.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 10:00 - pre 239 meseci
Kakvo izvrtanje cinjenica. Propusti NISU u operativnom sistemu vec u "third party" programima. Anyway, barem su zakrpe ispravne a ne kao vas SP.

Citat:

News outlets have been getting carried away in the flood of stories about Microsoft's release of Service Pack 2 (SP2) for Windows XP, but no one has addressed the issue of performance with the new update. Well, we happen to have a few notebooks lying around the office, so we fired it up on a few -- 10, to be exact -- and then ran our benchmarks on the units. The verdict? SP2 can make your notebook run sloooow.


http://www.mobilepcmag.com/
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16692
*.yubc.net



+7178 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 10:07 - pre 239 meseci
Superioran model malo sutra.

Ono sto OSS-ovci koriste je veci publicitet Win bagova i bagova komercijalnog softvera jer je jasno da kada se za nesto plati, da to nesto mora biti i odrzavano, pa ljudi besne kad imaju veliki bug u Windowsu.

Mnogi GNU i slicni projekti su na globalnom nivou vrlo malo bitni u odnosu na komercijalne aplikacije, pa bagovi u njima skoro nikog i ne zanimaju.

Vrlo prost rezon kaze da OSS projekat ima bar isto toliko bugova koliko i closed-source komercijalni projekat (pod uslovom da je dobro finansiran i radjen u respektabilnoj firmi) jer broj bagova pre svega zavisi od broja programera i velicine projekta u proseku.

Sve dalje ne ide u prilog OSS javnim programima - ono sto cini kontrolu kvaliteta (QA), rigorozno testiranje i sl.. rade placeni ljudi (ne developeri) u firmama kojima je to posao i za sta su trenirani - dakle komercijalni paket ima kompletan placeni QA proces koga vecina GPL "projekata" jednostavno ne moze da priusti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 11:29 - pre 239 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Superioran model malo sutra.

Ono sto OSS-ovci koriste je veci publicitet Win bagova i bagova komercijalnog softvera jer je jasno da kada se za nesto plati, da to nesto mora biti i odrzavano, pa ljudi besne kad imaju veliki bug u Windowsu.



Hehe, jedno pitanje Ivane.
Zasto se onda to ne odrzava kad ljudi vec plate taj windows?
Ljudi skupo plate softver koji ne radi kako treba, ne radi kako se ocekuje ili ne radi uopste.

Citat:

Mnogi GNU i slicni projekti su na globalnom nivou vrlo malo bitni u odnosu na komercijalne aplikacije, pa bagovi u njima skoro nikog i ne zanimaju.


To ti mislis

Citat:

Vrlo prost rezon kaze da OSS projekat ima bar isto toliko bugova koliko i closed-source komercijalni projekat (pod uslovom da je dobro finansiran i radjen u respektabilnoj firmi) jer broj bagova pre svega zavisi od broja programera i velicine projekta u proseku.


Niko ne kaze da nigde nema bagova u OS softveru. Doduse to bulazni onaj Palma iako to niko nie rekao od nas.
Bitan je odnos prema tim bagovima, brzina ispravki.
Nedopustivo je da jedan komercijalan OS kao sto je winbdows ima tako traljav proces ispravljanja bagova.
Stalno se desavaju stvari tipa da se ispravi jedan kritican propust i onda se ispostavi da nisu nista ispravili pa izdaju novi patch koji ispravlja prethodni patch...itd, itd
Sigurnosnio propusti se ne ispravljaju mesecima i tako dalje.
Da ne spominjem sada Servoce Pack i ostale bisere sto je microsoft izbacio.
Pobogu imaju desetine milijardi dolara a ne mogu da isprave obicne propuste u windowsu.
Nije strasno sto se pojavljuju proousti u windowsu vec sto ne znaju da ih isprave kako treba.

Citat:

Sve dalje ne ide u prilog OSS javnim programima - ono sto cini kontrolu kvaliteta (QA), rigorozno testiranje i sl.. rade placeni ljudi (ne developeri) u firmama kojima je to posao i za sta su trenirani - dakle komercijalni paket ima kompletan placeni QA proces koga vecina GPL "projekata" jednostavno ne moze da priusti.


Komercijalan paker ima svoje beta testere koji su srecni kad mogu da dobiju prerelease softver da se igraju sa njim. Isto tako i OSS softver ima svoje beta testere koji su ustvari i sami finalni korisnici
Osim toga izgleda da su ti placeni ljudi u microsoftu nesposobni s obzirom kakve sve budalastine prave.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 12:01 - pre 239 meseci
Zašto je moja poruka obrisana?

Gojko, što mi nisi ostavio bar neko objašnjenje, a ne ovako...



This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 12:55 - pre 239 meseci
Ajde, dogojs, budi ljubazan, pa pastuj ovde sta ne valja sa cdrecord-om. Zivo me interesuje.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ec.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 14:12 - pre 239 meseci
Citat:
axez:
Osim toga izgleda da su ti placeni ljudi u microsoftu nesposobni s obzirom kakve sve budalastine prave.

Kakve budalastine? Ajde da cujemo u cemu su to OSS developeri sposobni a MS programeri nesposobni.

Citat:
Nedopustivo je da jedan komercijalan OS kao sto je winbdows ima tako traljav proces ispravljanja bagova.

Da li mozes to da objasnis? Ja koliko znam ispravke se maltene uvek pojave pre exploita. Recimo ispravka za rupu koju je iskoriscavao blaster se pojavila par meseci pre blastera. A blaster se rasirio zahvaljujuci korisnicima koji uopste ne rade update. Ko im je kriv.

I axez, kako to da ti koji ne koristis windows imas toliko problema sa bagovima u windowsu? Ja se ne secam kada sam poslednji put imao problema zbog neke security rupe u windowsu a windows koristim daleko vise od tebe. Da nije onda tvoje neznanje u pitanju?
 
Odgovor na temu

mmirilovic
Mladen Mirilović
Čačak

Član broj: 10462
Poruke: 721
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 14:53 - pre 239 meseci
Citat:
VRider: ...sta ne valja sa cdrecord-om...


Sa:
http://k3b.plainblack.com/index.pl/news2

Do not use Kernel 2.6.8

A patch that was introduced into the kernel shortly before the 2.6.8 release
makes K3b and also the dvd+rw-tools unusable on Linux (unless run as root but
that is not recommended). The very important GET CONFIGURATION MMC command is
rejected by the kernel for reasons I cannot see and writing commands like
MODE SELECT also fail (K3b cannot detect CD writers without it) even when the
device is opened O_RDWR. Until this issue has been solved I strongly
recommend to stick to kernel version 2.6.7.
...
Update 3: Be aware that kernel 2.6.8 also contains the memory leak which makes
it impossible to write audio cds, even as root.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 15:12 - pre 239 meseci
Treba da updateujem cdrecord zato sto nesto nije kako treba u kernelu? Govno_od_bika.
Lepo je ovo, ali nema veze sa cdrecord-om. A ja koliko vidim na degojsovoj listi je cdrecord prvi, pa me zanima razlog (ne kazem da je degojs nesto montirao, nije toliko zaludan, nego me cisto zanima jer koristim neku stariju verziju).
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 15:29 - pre 239 meseci
Pa to je greska u kernelu ne u cdrecord-u. Inace greska se odnosi na to sto cdrecord u MDK-u dolazi po default-u sa setuid bitom da bi korisnici mogli da rezu diskove.

http://securityfocus.com/archive/1/374810/2004-09-15/2004-09-21/1
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 15:58 - pre 239 meseci
Citat:
srki:Kakve budalastine? Ajde da cujemo u cemu su to OSS developeri sposobni a MS programeri nesposobni.



Oss developeri ne prave zakrpu za zakrpu za zakrpu...:)
Uspeju da isprave iz prvog puta za razliku od micra i softa...;)



Citat:
srki: Da li mozes to da objasnis? Ja koliko znam ispravke se maltene uvek pojave pre exploita. Recimo ispravka za rupu koju je iskoriscavao blaster se pojavila par meseci pre blastera. A blaster se rasirio zahvaljujuci korisnicima koji uopste ne rade update. Ko im je kriv.


Pogledaj gore

Citat:

I axez, kako to da ti koji ne koristis windows imas toliko problema sa bagovima u windowsu? Ja se ne secam kada sam poslednji put imao problema zbog neke security rupe u windowsu a windows koristim daleko vise od tebe. Da nije onda tvoje neznanje u pitanju?


Pa ja windows ne koristim uopste tako da ga sigurno vise koristis od mene.
Poenta je da pratim IT desavanja po svetu, na netu..itd. Svaki virus je security rupa, svaki crv, nema softvera od microsofta koji nije beznadezno supalj.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 16:23 - pre 239 meseci
Citat:
Axez
Poenta je da pratim IT desavanja po svetu, na netu..


...tipa Slashdot i tako to, čija je jedina funkcija pljuvanje Microsoft-a i ništa više.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ec.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 16:26 - pre 239 meseci
Citat:
axez: Poenta je da pratim IT desavanja po svetu, na netu..itd. Svaki virus je security rupa, svaki crv...

Slazem se. Ali do sada su svi virusi iskoriscavali bajate rupe koje je MS vec zakrpio. Problem je sto windows ima veliku bazu korisnika i veliki broj njih ne zna nista o racunarima i zato im se to i desava. Ja mislim da ti uopste ne bi imao problema kao sto ni ja nemam. A poredjenje sa linuxom u vezi sa virusima sada nema smisla. Kada linux bude imao toliku bazu korisnika onda mozemo da poredimo.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 18:05 - pre 239 meseci
Proverio sam.
"Bug" za cdrecord nije posledica problema sa softwareom, vec pogresnih podesavanja dok Mandrakule. Stavlja suid na cdrecord (iako mu nije potreban). Ako je potrebno omoguciti korisnicima da rezu, to se radi tako sto se svi korisnici stave u odredjenu grupu koja ima write prava na cd-rw.
Ako su takvi i ostali "bugovi", onda, sta da vam kazem? Ko ne zna, moze i da skida pola gige update. Znate kako kazu: "Ko nema u glavi, ima u bandwidthu".
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 18:12 - pre 239 meseci
Citat:
VRider: Znate kako kazu: "Ko nema u glavi, ima u bandwidthu". :)


Smatraš li da korisnici OS-a treba da drže takve informacije u glavi? Ili da čitaju HOWTO-ove umesto novina?
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 18:13 - pre 239 meseci

Uvek vama drugi kriv
Secury hole is security hole, bez obzira ko je za to kriv.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Malo o bagovima..18.09.2004. u 18:32 - pre 239 meseci
Citat:
VRider:
Stavlja suid na cdrecord (iako mu nije potreban). Ako je potrebno omoguciti korisnicima da rezu, to se radi tako sto se svi korisnici stave u odredjenu grupu koja ima write prava na cd-rw.


A sta mislis da podesis sgid na grupu koja ima pristup pisanju na cd umesto suid, tada nema potrebe da se rucno dodaju korisnici koji mogu da koriste CD pisac.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Malo o bagovima..

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20636 | Odgovora: 161 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.