Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

[es] :: Advocacy :: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 32854 | Odgovora: 249 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u23.07.2004. u 11:49 - pre 240 meseci
Nisi odgovorio na moje, već na svoje pitanje. Pročitaj još jednom set aplikacija koje sam naveo da prosečni biznis desktop OS mora da ima. Kad pročitaš moje pitanje, daj odgovor na njega.

Marko.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u23.07.2004. u 11:57 - pre 240 meseci
Računovodstveni sw može da se potera na win (ima ih koliko hoćeš) mala agencija za računovodstvo sigurno neće da radi sa zSeries
Za windows ima toga, ako nema GNU softvera da se potera sa cygwin, ima komercijalnog

Dakle: Windows + cygwin + gnu + exceed = UNIX
Samo kad ja ne plaćam.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u23.07.2004. u 11:59 - pre 240 meseci
O čemu ti pričaš, svega ti? Dakle, ovde nije reč o serverskom, već o desktop softveru. Dakle, koji OS na radnim stanicama?

Marko.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u23.07.2004. u 12:00 - pre 240 meseci
Hehehe, ovaj Bojan vas przi vec dva dana a vi nikako da provalite nego se smarate sa njim - kako vas je samo zeznuo. Pa ne mislite valjda da je covek ozbiljan?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u23.07.2004. u 12:05 - pre 240 meseci
Ako je mreža mala Win
Ako nije
Jak server sa 4Gb + ruter + radne stanice sa Xklijentima
linux+wine ili win+exceed
Lepo koristiš softver iz oba sveta
I P2 će da bude dobar Xklijent. Ipak kako sistem integratori ovde prodaju i hw ne odgovara im rešenje koje postiže uštedo u hw. Slično za Win i terminal services (Hydra)

Ne možete da poreknete da je Linux bolji sistem i za desktop ali... Ko ne može ni sa Fedorom da se izbori, preporučujem da ostane dalje od Linuxa... Ne da ne može niko, ustvari ne želi (kad ja mogu, što ne bi mogao i ti) i to razumem.
Sve što je bitno su LIČNE PREFERENCE. Meni Win ne odgovara, i zato koristim Linux, ne smeta mi da malo da "zavirim pod haubu". Ko to ne želi, njegov problem:-)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u23.07.2004. u 13:06 - pre 240 meseci
Citat:
Reljam: Hehehe, ovaj Bojan vas przi vec dva dana a vi nikako da provalite nego se smarate sa njim - kako vas je samo zeznuo. Pa ne mislite valjda da je covek ozbiljan?


Ne, ja sam ga provalio. To je u stvari onaj mangup Gojko koji nas "malo" podjebava.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u23.07.2004. u 13:15 - pre 240 meseci
Dragi Tata,

grešiš mnogo!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u23.07.2004. u 14:36 - pre 240 meseci
Gojko, izvini na tonu moje prethodne poruke. Nisam znao da si mislio na firme kod nas. Mislio sam da si tada pricao o velikim korporacijama jer si pominjao IBM i HP...Tako da je normalno da mi nije bilo jasno na sta si mislio jer si ti pominjao velike korporacije. Mogao bi prvo da se odlucis da li ces da raspravljamo o firmama kod nas ili o velikim korporacijama ili i o jednim i o drugim? U velikim korporacijama svako radi svoj posao i sefovi sigurno ne odlucuju o svemu. Za nase firme znam da nije tako jer kod nas se sefovi u sve razumeju a svako bi mogao da bude selektor fudbalske reprezentacije :)

Inace ja iako imam iskustva i sa windowsom i sa linuxom i sa raznim unicima (najvise vremena provodim na digital unixu) kada bih sastavljao mrezu opet bih pitao nekoga ko se time bavi (npr. marka). Ja sam oduvek smatrao da svako treba da radi svoj posao a ne da se mesa u sve. Iako bih mozda prividno ustedeo kada bih sam to radio ipak to moje izgubljeno vreme je dragoceno jer bih morao da odvajam od mog posla, a cim gubim vreme za moj posao deadline se pomera itd...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u24.07.2004. u 15:02 - pre 240 meseci
Nego, Gojko, posto smo se dogovorili da je za home desktop use bolji windows, kada ces marku da odgovoris za bussiness office desktop use? Koje programe da koristi? Naveo ti je listu aplikacija a ti si poceo da pricas o serverima...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u24.07.2004. u 15:23 - pre 240 meseci
Goki, izvini što smo mislili da si Bojan.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 32854 | Odgovora: 249 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.