Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

studiranje u Nemackoj

[es] :: Vodič za učenje :: studiranje u Nemackoj

[ Pregleda: 3925 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cipelica
Beograd

Član broj: 26748
Poruke: 1
*.beotel.net



Profil

icon studiranje u Nemackoj19.05.2004. u 00:41 - pre 242 meseci
Da li ima neko da studira u Nemackoj,ili zeli da tamo studira,a da je prilicno upucen u taj njihov sistem skolovanja,i zna neke bitne detalje;ono sto mene interesuje je sledece:koji su njihovi kriterijumi za sticanje njihove stipendije,tj. da li traze odredjen broj polozenih ispita(koji im je minimum),i koliki prosek zahtevaju(opet minimum) npr. za tehnicke fakultete(gradjevinski recimo);znaci,da li oni prihvataju prosek prema nasim kriterijumima,nezavisno od toga sto recimo polovinu polozenih ispita nece priznati;ono sto znam je da bez obzira na to sto ce ti,recimo,dati stipendiju,ipak zahtevaju odredjeni novac na racunu,cula sam oko 4000 evra,da li je to istina,ili se ipak radi o nekoj manjoj sumi?Kakva je konkurencija na tehnickim(drzavnim,naravno)fakultetima,i koliko je tesko prebaciti se sa naseg faksa na njihov?
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: studiranje u Nemackoj19.05.2004. u 08:51 - pre 242 meseci
Ima po neko ko tamo studira... :)
Sto se tice stipendije za Undergraduate studije, ne verujem da se moze dobiti (barem ne lako). Ja sam nesto malo kopao po informacijama na tu temu, ali sam brzo odustao i nasao posao.
Jos ne poznajem nikoga iz Juge ko se ovde prebacio na studije (tacnije receno, ne poznajem nikoga iz Juge), ali verujem da je pitanje vezano za ispite bilo u kontekstu dobijanja stipendije, tako da ne znam kako ide ta procedura. Isto tako nisam siguran za priznavanje ispita: znam par Bugara kojima su priznati ispiti (vecina ispita), ali verujem da je bugarski sistem ovde priznatiji od naseg. U svakom slicaju priznavanje ispita odobrava profesor tog predmeta i on je najbitniji arbitar.
Za tih cca 4000 evra si lose cula - treba ti oko 6000 (barem kod mene), ali to je samo jedna od mogucnosti. Taj novac ti treba kao dokaz da si sposobna da se izdrzavas. Imas stednu knjizicu u banci, na njoj 12(meseci)*500evra, sa ogranicenjem da dizes 1500 evra kvartalno. Druga mogucnost je da neko iz Nemacke garantuje za tebe, treca da tvoji roditelji (iz Juge) to ucine. U svakom slucaju ti trebaju pare na nekom racunu.
Sto se tice konkurencije, to mnogo zavisi od univerziteta. U svakom slucaju, najbolja stvar je se obratis univerzitetima direktno, gde ces dobiti preciznije informacije.

Idi na www.daad.de, tamo mozes naci adrese svih univerziteta i visih skola u Nemackoj.

Pozdrav!
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: studiranje u Nemackoj19.05.2004. u 21:38 - pre 242 meseci
Danas mi pade pod ruku neka brosura i u njoj zanimljiv link vezan za stipendije u Nemackoj. Nisam stigao detaljno da proucim sadrzaj sajta, ali evo linka:

http://www.stiftungsindex.de/


Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.vdial.verat.net



+4 Profil

icon Re: studiranje u Nemackoj19.05.2004. u 23:43 - pre 242 meseci
Hrm ..ja sam sad sredio vizu za ucenje jezika 6 meseci pa posle toga studiranje. cale je garantovao za mene i nemacki je drzavljanin. ono sto sam siguran je da moras da imas polozen nemacki da bi studirao tako da tome sluzi onih 6 meseci nemackog na gete institutu. ..za 6 meseci cu znati dalje kad budem trazio faks na koji cu se upisati *shrug*
nadam se da ono moze pomoci na neki nacin.

Kas
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: studiranje u Nemackoj19.05.2004. u 23:49 - pre 242 meseci
Kada imas nekoga ko je nemacki drzavljanin da garantuje za tebe stvari budu znatno lakse :)
O razlicitim stvarima vezanim za dobijanje vize vec sam pisao, pogledajte starije teme.

Naravno da moras da znas nemacki, mada mislim da je i o tome vec nasiroko pisano.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.vdial.verat.net



+4 Profil

icon Re: studiranje u Nemackoj20.05.2004. u 00:06 - pre 242 meseci
hrm opet ja
nije poenta u znanju nemackog ja ga vrlo dobro znam. ali moram da dobijem taj DAF sertifikat da bi bilo sta mogao da uradim. tj da pocnem da radim ili da upisem faks.

Kas
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: studiranje u Nemackoj20.05.2004. u 10:05 - pre 242 meseci
Da pocnes da radis ti NE treba nikakav sertifikat. Ja sam posao nasao vise meseci pre nego sto sam dobio sertifikat.
I ne treba ti bilo kakav DAF sertifikat, nego DSH sertifikat koji dobijas posle polozenog ispita na univerzitetu. Druga mogucnost je da doneses ekvivalentan sertifikat sa Goethe instituta, ili polozis TestDAF ispit (komercijalni) sa odgovarajucom ocenom.
Inace, sve to moze da varira od univerziteta do univerziteta. Tako je, na primer, u Lajpcigu mogla da se upise informatika (i ostali predmeri bez NC-a) samo sa ZD sertifikatom (Zertifikat Deutsch), koji je u poredjenju sa DSH ispitom smesan.

Zato ponavljam, koga sta zanima, neka pronadje konkretno gde hoce da se upise i neka pita direktno.

Ince, postoji nezvanicna rang lista univerziteta i visih skola u Nemackoj. Evo linka konkretno za Gradjevinu:
http://www.stern.de/CHE5/CHE5?module=Start&do=show&id=8

P.S.
@kasaad:
Ako znas nemacki, mozes da polazes DSH kao eksterni student. Isto vazi i za testDAF i sertifikate Goethe instituta.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.verat.net



+4 Profil

icon Re: studiranje u Nemackoj20.05.2004. u 18:00 - pre 242 meseci
Ti si u pravu u svemu tome Nikola ali ja sam morao da dobijem vizu a najlaksi nacin za to je da upisem gete :)
a da zaboravih. ja sam hteo/ fala bogu imao mogucnosti da upisem doticni nemacki u svakom slucaju posto je to opste korisno ili bar po meni jako korisna stvar. Za fakultete se nisam sad ni interesovao to cu kad odem sad tamo u septembru.

Kas
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: studiranje u Nemackoj

[ Pregleda: 3925 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.