Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 632118 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 12:00 - pre 43 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Slovacka vikendom testira 50% stanovnistva dnevno


Za 2 dana su testiralo 100% posto stanovništva. Jesi li ti siguran u to.
Meni to zvuči nemoguće.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1752
*.dynamic.orange.sk.



+2285 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 12:20 - pre 43 meseci
Osim karakteristika samog virusa, za koji mozemo progutati pricu da su nepoznate, postoje i anatomske karakteristike ljudskog organizma, konkretno disajnih organa, koje su poznate svakom ko je ikada prosao pored medicinske skole, plus po nekom ko nije ni prosao. Dakle - infekcije disajnih organa imaju teze posledice, duze traju i teze se lece ako nastanu tokom zime, nego tokom leta. I tako, udruzena banda politike i struke je gledala samo da pregura danasnji dan, a sutra nije vazno. Umesto da drzi arenu, sajam i ostale privremene i poljske bolnice blizu maksimalne popunjenosti i tako imunizira sto vise ljudi tokom leta, oni su smislili "genijalan" plan - "daj da mi tokom leta kad je najlakse policijskim casom i zatvaranjem ekonomije proglasimo pobedu nad virusom, a na zimu ljudi nek umiru, ko ih hebe". Ja razumem da su polupismeni politicari i dupeuvlakacka struka skovali takav plan, nesto pametno se od njih nije ni moglo ocekivati, razumem da je nepismena reality publika to sve sa aplauzom prihvatila, jer sta drugo ume, ali moram da podsetim da je takav plan imao ogromnu podrsku clanova ovog foruma, koji sebe smatraju pismenom elitom sa gramom ili vise mozga. Najurili ste dr. Nestorovica, jedini glas razuma u opstem bezumlju, video sam ga letos, iznajmio covek kamper i otisao na mesec-dva letovanja po spaniji i francuskog, sto mu je i bilo mnogo pametnije nego da nastavi da se bori sa budalama. Na kraju krajeva, svako je kriv za sebe. Ako sam ja mogao da se informisem, mogao je svako, svako je mogao da se bavi sportom, da maksimalno izbegava "ostajanje kod kuce" i umesto toga posveti vreme aktivnostima na otvorenom, da izbegava stres, alkohol, nikotin, nezdravu hranu, zagadjeni vazduh velikih gradova, da sto vise jede sveze neprskano voce i povrce. Svako je mogao da jaca svoj imunitet, cak i deca u vrticu znaju sve ovo sto sam nabrojao sta je zdravo a sta nije, ne prolaze izgovori "nismo znali". Cak i da ne pominjem mogucnost da je svako mogao da proba da se imunizira tokom leta, ima doboljno drugih mogucnosti. Ljudi su jednostavno u fazonu "vazno je da se danas ne zamaram razmisljanjem, a boli me k...c za sutra, a kad dodje sutra, onda kuknjava, kriv vucic, kriva brnabicka, kriv vulin, kriv kon... Samo se prstom krivice nikada ne uperava u sebe.
 
Odgovor na temu

Dzoni_m
DE

Član broj: 8675
Poruke: 23
*.360t.com.



+105 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 12:30 - pre 43 meseci
Citat:
nerminz:
Citat:
Darko Nedeljković:
Slovacka vikendom testira 50% stanovnistva dnevno


Za 2 dana su testiralo 100% posto stanovništva. Jesi li ti siguran u to.
Meni to zvuči nemoguće.


Da. Upravo su to uradili. 50% jedan vikend, 50% drugi, pa ce ponoviti. Slovacka nije velika, mogu to sebi da priuste.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1752
*.dynamic.orange.sk.



+2285 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 12:48 - pre 43 meseci
Citat:
nerminz:
Za 2 dana su testiralo 100% posto stanovništva. Jesi li ti siguran u to.
Meni to zvuči nemoguće.

Ako pitas da li im se mozda negde provukao promil ili dva, verovatno jeste. Ako pitas da li je testirano ugrubo 100% stanovnistva za dva dana, jeste testirano je. Ovaj vikend 100% stanovnistva, prosli isto toliko.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6874
87.116.161.*



+1457 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 12:49 - pre 43 meseci
Mogu sebi i da priušte ali ne i narodu za koji svaku vlast zabole ona stvar, računaju na primitivizam i debilizam plemenske zajednice koji u ovakvim situacijama funkcionišu, ljudi se pretvaraju u čopor i lako su manipulativni. Zato su i iskoristili priliku za izbore pa je pobedio samo onaj ko jače njaki a rezultate ćemo pamtiti dugo godina na svojoj koži. Da još jednom napomenem računi su uredno stizali sa ni jednim danom zakašnjenja tokom policijskog časa i zatvaranja ljudi i ograničavanjem ljudiskih prava i sloboda oko kojih se u suštini sve ovo vrti. Nema tu nikakve frke oko bolesti, svaka država kalkuliše koliko može da ojadi svoj narod. Ovo je definitivno na višem nivou od neke epidemije i slično. Gradi se novi svetski poredak na leđima robova i ništa više. Potpuna preraspodela plena neofeudalizma koji danas neki nazivaju kapitalizmom.

jednostavno u kapitalizmu nijedno konstantno stanje nije povoljno, uvek su potrebne oscilacije kako bi se kapital ukrupnjavao do jedne tačke kada bi PUKAO u treći svetski rat koji je u ovom slučaju zaustavljen sa čime? Pandemijom :D

Zato pamet u glavnu! Namaknite neko gvožđe!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1752
*.dynamic.orange.sk.



+2285 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 12:51 - pre 43 meseci
Citat:
Dzoni_m:


Da. Upravo su to uradili. 50% jedan vikend, 50% drugi, pa ce ponoviti. Slovacka nije velika, mogu to sebi da priuste.

Ne 50% stanovnistva subota, drugih 50% nedelja, pa onda sve to jos jednom. Slovacka nije velika, ali je i Srbija maltene ista tolika a prica o preopterecenju resursa kad istestira 0.1% stanovnistva za dan
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9561
*.cpe.sn.co.rs.



+10268 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 13:20 - pre 43 meseci
Bačene pare, samo tako.

Slovačka, 5.5 miliona ljudi, do sada zaraženo (prema JH University sajtu) čak 76.000 stanovnika. Znatno veći procenat od Srbije.

Dijagram broja obolelih (isti izvor)



Dakle, "pucaju" preko 3k dnevno, 2k redovno. Za koji su moj klinac testirali 100% populacije? Šta su time dobili? Ko kaže da je mudro i pametno testirati ljude koji nit su bolesni, nit' su imali kontakte sa bolesnima ...
Jedino, ako će da prave DNK bazu celokupne populacije, sad im je prilika.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 15:20 - pre 43 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ako pitas da li im se mozda negde provukao promil ili dva, verovatno jeste. Ako pitas da li je testirano ugrubo 100% stanovnistva za dva dana, jeste testirano je. Ovaj vikend 100% stanovnistva, prosli isto toliko.


Naravno da ne mislim na promile. Svesni smo valjda svi da je 100% u pravom smislu nemoguće.


 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 15:23 - pre 43 meseci
Citat:
Java Beograd:
Bačene pare, samo tako.

Slovačka, 5.5 miliona ljudi, do sada zaraženo (prema JH University sajtu) čak 76.000 stanovnika. Znatno veći procenat od Srbije.

Dijagram broja obolelih (isti izvor)



Dakle, "pucaju" preko 3k dnevno, 2k redovno. Za koji su moj klinac testirali 100% populacije? Šta su time dobili? Ko kaže da je mudro i pametno testirati ljude koji nit su bolesni, nit' su imali kontakte sa bolesnima ...
Jedino, ako će da prave DNK bazu celokupne populacije, sad im je prilika.



Dobili su to da mogu javnosti da prezentuju ZASTRAŠUJUĆE BROJEVE.
KO ZNA ZAŠTO JE TO DOBRO

Što se tiće DNK baze, već duže vrijeme se špekuliše s tim da je to jedan od razloga zašto se sve ovo radi.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 15:40 - pre 43 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ja razumem da su polupismeni politicari i dupeuvlakacka struka skovali takav plan, nesto pametno se od njih nije ni moglo ocekivati, razumem da je nepismena reality publika to sve sa aplauzom prihvatila, jer sta drugo ume, ali moram da podsetim da je takav plan imao ogromnu podrsku clanova ovog foruma, koji sebe smatraju pismenom elitom sa gramom ili vise mozga. Najurili ste dr. Nestorovica, jedini glas razuma u opstem bezumlju, video sam ga letos, iznajmio covek kamper i otisao na mesec-dva letovanja po spaniji i francuskog, sto mu je i bilo mnogo pametnije nego da nastavi da se bori sa budalama. Na kraju krajeva, svako je kriv za sebe. Ako sam ja mogao da se informisem, mogao je svako, svako je mogao da se bavi sportom, da maksimalno izbegava "ostajanje kod kuce" i umesto toga posveti vreme aktivnostima na otvorenom, da izbegava stres, alkohol, nikotin, nezdravu hranu, zagadjeni vazduh velikih gradova, da sto vise jede sveze neprskano voce i povrce. Svako je mogao da jaca svoj imunitet, cak i deca u vrticu znaju sve ovo sto sam nabrojao sta je zdravo a sta nije, ne prolaze izgovori "nismo znali". Cak i da ne pominjem mogucnost da je svako mogao da proba da se imunizira tokom leta, ima doboljno drugih mogucnosti. Ljudi su jednostavno u fazonu "vazno je da se danas ne zamaram razmisljanjem, a boli me k...c za sutra, a kad dodje sutra, onda kuknjava, kriv vucic, kriva brnabicka, kriv vulin, kriv kon... Samo se prstom krivice nikada ne uperava u sebe.


Ja se u ovome s tobom potpuno slažem, ne znam kako se to desilo, ali tako je.
Jedino bih dodao to da ti polupismeni političari imaju mogućnost, čak i obavezu, da konsultuju struku kad su ovakve stvari u pitanju.
Očigledno je da su oni angažovali stručnjake (isključivo podobne) i zato vidimo to što vidimo u medijima.
Imamo medije koji sami sebe zovu NEZAVISNIM, a serviraju nam informacije koje objavljuju VLASTI.
S obzirom na ozbiljnost situacije i specifičnost profesije, logično bi bilo da vidimo i mnogo više drugačijih mišljenja (ako ovi koji govore u ime vlasti nisu u pravu).
Toga nema. Ili je rijetkost.
Ako iole pratis TV vidiš sve isto na smim kanalima.
Na internetu se mogu pronaći i drugačija mišljenja, ali su večinom na stranim jezicima. Ako postoji nešto ozbiljnije, prepuno je sručnih termina i teško razumljivo običnim ljudima.
Tako dobijamo situaciju u kojoj obični ljudi ne znaju kome da vjeruju.

p.s.

Citat:
Darko Nedeljković:
a kad dodje sutra


"Sutra" nikad neće doći, uvijek će biti "sutra".
Ono što je danas "sutra", sutra neće biti "sutra" nego "danas".

Izvini malo se zezam. Znam šta si htio reći.

[Ovu poruku je menjao nerminz dana 09.11.2020. u 16:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 17:19 - pre 43 meseci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 18:45 - pre 43 meseci
Farmaceutske kompanije Pfizer iz SAD-a i BioNTech iz Njemačke saopćile su u ponedjeljak da njihova eksperimentalna vakcina ima efikasnost veću od 90 posto u sprečavanju bolesti COVID-19, na osnovu početnih podataka iz velike studije, što je velika pobjeda u borbi protiv pandemije.

Visok procenat onih koji su zaštićeni čini nalaze uvjerljivim, prenosi Tanjug, pozivajući se na Reuters.

Regulatori su rekli da bi odobrili vakcinu koja je efikasna samo 50 posto - štiteći polovinu onih koji je dobiju.

Na osnovu predviđanja, dvije kompanije bi do kraja godine mogle isporučiti do 50 miliona doza vakcina u svijetu te do 1,3 milijarde doza u 2021.
Više od 43.000 ispitanika

Kompanija Pfizer kaže da nije bilo ozbiljnih neželjenih efekata.

Studija o prvoj fazi kliničkog ispitivanja vakcine pokazala je da su sve grupe dobro podnosile BNT162b2, s pojavom umjerene temperature kod manje od 20 posto ispitanih, što se smatra očekivanim.

"Danas je sjajan dan za nauku i čovječanstvo. Prvi set rezultata našeg ispitivanja vakcine COVID-19, faze tri, pruža početne dokaze o mogućnosti naše vakcine da spriječi COVID-19", kazao je Albert Bourla, predsjednik i izvršni direktor kompanije Pfizer.

U ispitivanjima faze tri učestvovalo je više od 43.000 ljudi.

BioNTech je najavio da će, zajedno s Pfizerom, najvjerovatnije naredne sedmice, zatražiti dozvolu nadležne američke institucije za lijekove (FDA).
Kako djeluje vakcina Pfizera i BioNTecha?

U finalnoj fazi ispitivanja širom svijeta je desetak vakcina, ali vakcina Pfizer/BioNTech je prva koja daje rezultate.

Ona koristi potpuno eksperimentalni pristup koji uključuje ubrizgavanje dijela genetskog koda virusa ili RNK, kako bi se ojačao imuni sistem, prenosi BBC.

Prethodna ispitivanja pokazala su da vakcina vježba tijelo da stvara antitijela i drugi dio imunološkog sistema koji se naziva T-ćelije za borbu protiv korona virusa.

Potrebne su dvije doze u razmaku od tri sedmice.

Ispitivanja pokazuju da se 90 posto zaštite postiže sedam dana nakon primanja druge doze.

Kompanije navode da će do treće sedmice novembra imati dovoljno podataka o sigurnostii da svoju vakcinu odnesu regulatornim tijelima.

Do tada države ne mogu da započnu kampanje vakcinacije.

Izvor: Aljazeera
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 19:10 - pre 43 meseci
Evo kako ovi objasnjavaju .

https://www.novosti.rs/vesti/d...oizvodjaci-tvrde-efikasnost-90

Ovi tvrde da se razbolelo 94 pacijenta iz eksperimenta i da od njih za sada 10 % je onih koji su primili vakcinu , a ostali su oni koji su primili Placebo ?

Navodno ce da cekaju da se razboli 164 pa da objave rezultate ?

Ako je ovako kako pisu novine , to nikako ne znaci da je efikasnost 90 % !

Efikasnost bi se mogla izracunati za neki vremenski period , samo gledajuci one koji su primili pravu , pa koliko od njih se razboli . A ne ovako . Jer ovo nije 90 % efikasnost !

Tu imamo pricu da je prihvatljivo i 50 % ?

To bi onda znacilo od ovih 94 obolelih da je 50 % primilo pravu vakcinu ? Tj. isto onoliko koliko je primilo i Placebo ?

Kako je to prihvatljivo ?
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 19:34 - pre 43 meseci
Citat:
ademare: Evo kako ovi objasnjavaju .

https://www.novosti.rs/vesti/d...oizvodjaci-tvrde-efikasnost-90

Ovi tvrde da se razbolelo 94 pacijenta iz eksperimenta i da od njih za sada 10 % je onih koji su primili vakcinu , a ostali su oni koji su primili Placebo ?

Navodno ce da cekaju da se razboli 164 pa da objave rezultate ?

Ako je ovako kako pisu novine , to nikako ne znaci da je efikasnost 90 % !

Efikasnost bi se mogla izracunati za neki vremenski period , samo gledajuci one koji su primili pravu , pa koliko od njih se razboli . A ne ovako . Jer ovo nije 90 % efikasnost !

Tu imamo pricu da je prihvatljivo i 50 % ?

To bi onda znacilo od ovih 94 obolelih da je 50 % primilo pravu vakcinu ? Tj. isto onoliko koliko je primilo i Placebo ?

Kako je to prihvatljivo ?


http://balkans.aljazeera.net/v...a-vakcina-je-90-posto-efikasna

Uporedi.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 19:42 - pre 43 meseci
TheGuardian

https://translate.google.ba/tr...-vaccine-announcement-analysis

Biontech

https://translate.google.ba/tr...m-Phase-3-Study%2Fdefault.aspx
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6874
87.116.161.*



+1457 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 20:10 - pre 43 meseci
Ta vakcina ti je kao tombola, može da ti ne bude ništa a možeš odmah da se raspadneš ili kroz par godina, polako da ugnjiš i raspadaš se na tenane uz sjajne terapije i gomile lekova. Sve je to moderna medicina hehe moj otac je tako otišao. Patio se 10 godina od svih mogućih boleština a početak je bila autoimuna reakcija sa katastrofalnim posledicama. Ko ne vodi računa o sebi i bližnjima nema njemu pomoći.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1752
*.dynamic.orange.sk.



+2285 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 20:14 - pre 43 meseci
Citat:
Java Beograd:
Za koji su moj klinac testirali 100% populacije? Šta su time dobili? Ko kaže da je mudro i pametno testirati ljude koji nit su bolesni, nit' su imali kontakte sa bolesnima ...

Ako bilo kakvo testiranje ima smisla, ima testiranje 100% populacije. Nasuprot tome, Shadoweda nije imalo nekog smisla testirati - ja i Branimir smo verovatno izdaleka mogli da mu prepoznamo upalu pluca, a on sam kaze da sad moze da prepozna covid19. Tako da, ako je sve tako vidljivo iz aviona, cemu onda bacati pare na test? Ono sto slovacka radi je jako interesantno - jednog vikenda testiralu celokupnu populaciju, nadju svih 50k zarazenih i izoluju ih od zdravih. Sledeceg vikenda urade to ponovo i pohvataju one sto su im se proslog vikenda provukli jer nije bio gotov period inkubacije. Sada, uz malo srece, oni prakticno nemaju ljude koji setaju okolo i sire infekciju. Nasuprot tome, srbija identifikuje i izoluje 1% zarazenih, a 99% prodju ispod radara i sire infekciju, pa je pravo pitanje - koja je svrha trosenja resursa ako u startu planiras da izolujes samo 1% zarazenih, a 99% ostavis da sire zarazu?! To je prakticno isto kao i da nista ne radis.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 20:53 - pre 43 meseci
@ nerminz

Aldzazira je pisala , kao i Gardijan uopsteno bez brojeva .

Ovo sto pisu Novosti je bas ono sto je Pfizer objavio u ovom tekstu namenjenog investitorima u firmu . Na engleskom, kakav je prevod Google ne znam , obicno je los .

Brojke su te , toliko se razbolelo , a ni u novinama , ni u saopstenju firme ne pise tacno koliko se kojih razbolelo , izvlace zakljucak da je efikasnost 90 % , sto je Sumanuto !

Oni mogu samo da utvrde da je Vakcina X puta delotvornija od Nicega tj. Placeba a nikako ne mogu da znaju u tako kratkom roku , koliko je onih oko 40.000 primalaca zasticeno od bolesti .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 20:54 - pre 43 meseci
@ nerminz

Aldzazira je pisala , kao i Gardijan uopsteno bez brojeva .

Ovo sto pisu Novosti je bas ono sto je Pfizer objavio u ovom tekstu namenjenog investitorima u firmu . Na engleskom, kakav je prevod Google ne znam , obicno je los .

Brojke su te , toliko se razbolelo , a ni u novinama , ni u saopstenju firme ne pise tacno koliko se kojih razbolelo , izvlace zakljucak da je efikasnost 90 % , sto je Sumanuto !

Oni mogu samo da utvrde da je Vakcina X puta delotvornija od Nicega tj. Placeba a nikako ne mogu da znaju u tako kratkom roku , koliko je onih oko 40.000 primalaca zasticeno od bolesti .


Edit: dupa poruka , molim brisanje .
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 21:39 - pre 43 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ako bilo kakvo testiranje ima smisla, ima testiranje 100% populacije. Nasuprot tome, Shadoweda nije imalo nekog smisla testirati - ja i Branimir smo verovatno izdaleka mogli da mu prepoznamo upalu pluca, a on sam kaze da sad moze da prepozna covid19. Tako da, ako je sve tako vidljivo iz aviona, cemu onda bacati pare na test? Ono sto slovacka radi je jako interesantno - jednog vikenda testiralu celokupnu populaciju, nadju svih 50k zarazenih i izoluju ih od zdravih. Sledeceg vikenda urade to ponovo i pohvataju one sto su im se proslog vikenda provukli jer nije bio gotov period inkubacije. Sada, uz malo srece, oni prakticno nemaju ljude koji setaju okolo i sire infekciju. Nasuprot tome, srbija identifikuje i izoluje 1% zarazenih, a 99% prodju ispod radara i sire infekciju, pa je pravo pitanje - koja je svrha trosenja resursa ako u startu planiras da izolujes samo 1% zarazenih, a 99% ostavis da sire zarazu?! To je prakticno isto kao i da nista ne radis.


Sve češće se ja slažem s tobom.
Ne mislim baš da samo 100% testiranja ima smisla.100% bi bilo idealno ali Ja vjerujem da ima smisla i manje od toga, ali ovo što kod nas rade nema nikakvog smisla.
Dok ovi naši danas iztestiraju jedan broj ljudi, oni ostali zaraze mnogo više ljudi zato nam i raste broj zarazenih.
Zaraza se mnogo brže širi nego što oni uspijevaju da otkriju i izoluju.
E sad, kad bi broj dnevnih testiranja bio toliki da broj zarazenih koji se izoluje bude toliki da broj zarazenih počne da pada umjesto da raste i to bi bio pomak.
Kod nas se to nikad neće desiti na taj način.
Imali smo već situaciju kad je broj zaraženih počeo da pada (sumnjam da je to bilo samo zahvaljujuci mjerama koje su vlasti poduzele, ali nebitno) a mi iz toga ništa nismo naučili niti smo bilo sta poduzeli za ubuduće.
Naše vlasti su se uljuljkale u SVOM USPJEHU.
Sad kad brojevi ponovo rastu kriv je narod jer ne poštuje mjere.
Sutra kad brojevi počnu da padaju, biće to zasluga vlasti (valjda zato što narod nije poštovao mjere).
Tako nase vlasti funkcionišu.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 632118 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.