Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 600882 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.static.avana.rs.



+10236 Profil

icon Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 08:28 - pre 50 meseci
Koliko sam skapirao, ovo je neki oblik gripa.
Svi su pokazatelji da je ovaj oblik gripa (ako sam dobro skapirao) veoma blag, sa malo povišenom tempraturom i blagim simptomma - u ogromnom procentu. Ipak, kod ljudi sa ozbiljno poremećenim imunim sistemom, može doći do težeg pojavnog oblika, sekundarnih infekcija i - smrti.

Kažu, do sad umrlo pedesetak, obolelo preko 5.000!

Neću da se bacakam podacima, ali poznato je da kad se desi epidemija "običnog" gripa, samo u Srbiji oboli više desetina hiljada (nisam siguran za broj), a od posledica bolesti i sekundarnih infekcija umre i preko stotinu (nisam siguran za broj).

WTF onda ovolika svetska panika? Što nas lože?



Kažu juče Kinez kinuo u gradskom autobusu. Na sledećoj stanici pobegli svi iz autobusa, ostao samo vozač, Kinez i neki lik koji je imao slušlice na ušima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.178.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 08:53 - pre 50 meseci
Ne "lozi" nas niko, radi se o obicnom strahu od epidemije i bolesti, a na njega niko nije imun.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 11:03 - pre 50 meseci
Pa, znas kako, i spanska groznica je bila oblik gripa...
No, Novel Coronavirus (ne znam kako na srpskom zovu) nije vrsta gripa (influenza virus) vec nova vrsta corona virusa (kao SARS).
Prijavljeno je 2794 obolelih a 80 umrlih. To je ~2,8% ali je za sada rano izvlaciti zakljucak, mala je velicina uzroka. Inace, oba broja su verovatno daleko veca s obzirom na politiku Kine o guranju stvari pod tepih.
No, pogresno je gledati samo broj smrtnih slucajeva. Otprilike cetvrtina obolelih su imali teze oboljenje koje nekad dovodi do upale pluca ili otkazivanja bubrega.

Takodje, svaki put kada se pojavi nova bolest, to jeste ozbiljna stvar jer pre svega imamo jednog neprijatelja vise, ali i zato sto imamo jednog kandidata vise za pojavu daleko ozbiljnijih oblika bolesti jer virusi mutiraju tokom vremena. Osim mutacije, dolazi i do horizontalnog transfera gena izmedju virusa ako je ista osoba zarazena sa vise vrsta ili varijanti virusa u isto vreme.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 12:57 - pre 50 meseci
Ova prica je daleko od ispricane i zavrsene !

Prvo ovi Corona virusi , koji postoje kod zivotinja po nekim narmalnim uslovima , ne bi trebali da prelaze na ljude i da izazivaju bilo kakave posledice ! Postoje naravno virusi koji cirkulisu izmadju zivotinja i ljudi , ali ovi ne bi trebali . To je prvi Presedan u ovoj prici , neuobicajena situacija koja nije trebala da se desi , a desila se .

Drugi jos znacajniji presedan je da je taj virus u medjuvremenu toliko mutirao da se sada vec uobicajeno prenosi sa coveka na coveka ! To takodje ne bi trebalo da bude , jer posle ovog prvog da nije doslo da velikih mutacija , sve bi se svodilo na to da obole samo oni sto su bili u kontaktu sa zivotinjama .

Posle ova dva Presedana nastala usled brzog i znacajnog mutiranja virusa , niko ne moze reci sta ce biti dalje !

Prica koja sada ide da virus nije lako prenosan , moze da bude drugacija za nekoliko dana do nekoliko nedelja ! Takodje i prica da trenutno " nije mnogo " smrtonosan , oko 3 % , to vrlo brzo moze da se promeni .

Posebno u sredinama kao sto je Srbistan , gde smo svi svesni organizacije , snage domaceg zdravstva , i gde se sve u krajnjoj liniji za obicnog coveka svodi na narodnu poslovicu " Ko se cuva i Bog ga cuva " . Od Zdravstva domaceg mala vajda .
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 13:14 - pre 50 meseci
Citat:
ademare: Prvo ovi Corona virusi , koji postoje kod zivotinja po nekim narmalnim uslovima , ne bi trebali da prelaze na ljude i da izazivaju bilo kakave posledice ! Postoje naravno virusi koji cirkulisu izmadju zivotinja i ljudi , ali ovi ne bi trebali . To je prvi Presedan u ovoj prici , neuobicajena situacija koja nije trebala da se desi , a desila se .

Drugi jos znacajniji presedan je da je taj virus u medjuvremenu toliko mutirao da se sada vec uobicajeno prenosi sa coveka na coveka ! To takodje ne bi trebalo da bude , jer posle ovog prvog da nije doslo da velikih mutacija , sve bi se svodilo na to da obole samo oni sto su bili u kontaktu sa zivotinjama .

Ovo jednostavno nije tacno. Postoji sedam vrsta korona virusa koji izazivaju bolest kod ljudi i ne znam za svaki pojedinacno ali vecina se prenosi sa coveka na coveka.

Edit: sa Wikiepdije:
Citat:
There are seven strains of human coronaviruses:

Human coronavirus 229E (HCoV-229E)
Human coronavirus OC43 (HCoV-OC43)
SARS-CoV
Human coronavirus NL63 (HCoV-NL63, New Haven coronavirus)
Human coronavirus HKU1
Middle East respiratory syndrome coronavirus (MERS-CoV), previously known as novel coronavirus 2012 and HCoV-EMC.
Novel coronavirus (2019-nCoV), also known as Wuhan pneumonia or Wuhan coronavirus. ('Novel' in this case means newly discovered, or newly originated, and is a placeholder name.)

The coronaviruses HCoV-229E, -NL63, -OC43, and -HKU1 continually circulate in the human population and cause respiratory infections in adults and children world-wide.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.static.avana.rs.



+10236 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 13:15 - pre 50 meseci
Citat:
ademare:... usled brzog i znacajnog mutiranja virusa , niko ne moze reci sta ce biti dalje ! Prica koja sada ide da virus nije lako prenosan , moze da bude drugacija za nekoliko dana do nekoliko nedelja ! Takodje i prica da trenutno " nije mnogo " smrtonosan , oko 3 % , to vrlo brzo moze da se promeni . Posebno u sredinama kao sto je Srbistan , gde smo svi svesni organizacije , snage domaceg zdravstva , i gde se sve u krajnjoj liniji za obicnog coveka svodi na narodnu poslovicu " Ko se cuva i Bog ga cuva " . Od Zdravstva domaceg mala vajda .


Otkud virus zna da je u Srbistanu, i da je domaće zdravstvo loše, pa da reši da mutira?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 13:16 - pre 50 meseci
Preporuka za pogledati:


 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 13:24 - pre 50 meseci
Što nas lože, pa zbog farmacije, naravno, da se uplašimo, da kupujemo
lekove.
Da, potvrđujem, zakačila upravo taj blagi oblik sa malo povišenom
temperaturom.
Ubeđena sam da neću uskoro umreti, jer moram da obavim još neke zadatke, :P
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 13:35 - pre 50 meseci
Koje lekove da kupujemo? Nema leka. Simptome ces resavati u svakom slucaju, bio to ovaj novi virus ili neki stari.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 14:13 - pre 50 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
ademare: Prvo ovi Corona virusi , koji postoje kod zivotinja po nekim narmalnim uslovima , ne bi trebali da prelaze na ljude i da izazivaju bilo kakave posledice ! Postoje naravno virusi koji cirkulisu izmadju zivotinja i ljudi , ali ovi ne bi trebali . To je prvi Presedan u ovoj prici , neuobicajena situacija koja nije trebala da se desi , a desila se .

Drugi jos znacajniji presedan je da je taj virus u medjuvremenu toliko mutirao da se sada vec uobicajeno prenosi sa coveka na coveka ! To takodje ne bi trebalo da bude , jer posle ovog prvog da nije doslo da velikih mutacija , sve bi se svodilo na to da obole samo oni sto su bili u kontaktu sa zivotinjama .

Ovo jednostavno nije tacno. Postoji sedam vrsta korona virusa koji izazivaju bolest kod ljudi i ne znam za svaki pojedinacno ali vecina se prenosi sa coveka na coveka.

Edit: sa Wikiepdije:
Citat:
There are seven strains of human coronaviruses:

Human coronavirus 229E (HCoV-229E)
Human coronavirus OC43 (HCoV-OC43)
SARS-CoV
Human coronavirus NL63 (HCoV-NL63, New Haven coronavirus)
Human coronavirus HKU1
Middle East respiratory syndrome coronavirus (MERS-CoV), previously known as novel coronavirus 2012 and HCoV-EMC.
Novel coronavirus (2019-nCoV), also known as Wuhan pneumonia or Wuhan coronavirus. ('Novel' in this case means newly discovered, or newly originated, and is a placeholder name.)

The coronaviruses HCoV-229E, -NL63, -OC43, and -HKU1 continually circulate in the human population and cause respiratory infections in adults and children world-wide.


Ocigledno nisi razumeo sta sam Napisao ! U ovih 7 koje napominje Wikipedia su i ova 3 poslednja koja su presla sa zivotinja na coveka , SARS , MERS i ovaj novi .

Koliko ukupno ima Korona virusa zivotinjskih i da li svaki prelazi na coveka ?

Ja sam o tome pisao .

Coronaviruses are a large family of viruses that are common in many different species of animals, including camels, cattle, cats, and bats. Rarely, animal coronaviruses can infect people and then spread between people such as with MERS and SARS

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/about/transmission.html
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 14:17 - pre 50 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
ademare:... usled brzog i znacajnog mutiranja virusa , niko ne moze reci sta ce biti dalje ! Prica koja sada ide da virus nije lako prenosan , moze da bude drugacija za nekoliko dana do nekoliko nedelja ! Takodje i prica da trenutno " nije mnogo " smrtonosan , oko 3 % , to vrlo brzo moze da se promeni . Posebno u sredinama kao sto je Srbistan , gde smo svi svesni organizacije , snage domaceg zdravstva , i gde se sve u krajnjoj liniji za obicnog coveka svodi na narodnu poslovicu " Ko se cuva i Bog ga cuva " . Od Zdravstva domaceg mala vajda .


Otkud virus zna da je u Srbistanu, i da je domaće zdravstvo loše, pa da reši da mutira?



Javo javi se lekaru bilo kojem , sto pre
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 16:15 - pre 50 meseci
Ne brinite, mislim da nama kojima hipohondrija nije jača strana ništa
neće biti.
Haha!!!
Inače, navikli smo da svakakvo đubre pretežno dolazi iz Kine, od
smrdljive odeće i obuće u prodavnicama, pa nadalje.
I ovo nije rasizam, samo cinizam.
 
Odgovor na temu

ineve74
Srbija

Član broj: 338256
Poruke: 274
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+27 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 16:20 - pre 50 meseci
https://virus.stanford.edu/uda/
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 16:40 - pre 50 meseci
Citat:
ademare: Ocigledno nisi razumeo sta sam Napisao ! U ovih 7 koje napominje Wikipedia su i ova 3 poslednja koja su presla sa zivotinja na coveka , SARS , MERS i ovaj novi .

Koliko ukupno ima Korona virusa zivotinjskih i da li svaki prelazi na coveka ?

Ja sam o tome pisao .

Coronaviruses are a large family of viruses that are common in many different species of animals, including camels, cattle, cats, and bats. Rarely, animal coronaviruses can infect people and then spread between people such as with MERS and SARS

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/about/transmission.html

OK, slazem se, delovalo mi je da pricas za ovaj konkretan virus koji se sada pojavio. Sorry, moja greska.




PS. 'De je sad onaj IOUP_1...
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.01.2020. u 18:18 - pre 50 meseci
Citat:
Java Beograd:
Kažu juče Kinez kinuo u gradskom autobusu. Na sledećoj stanici pobegli svi iz autobusa, ostao samo vozač, Kinez i neki lik koji je imao slušlice na ušima.

Eto resenja za guzve u GSPu
 
Odgovor na temu

stoprocentni

Član broj: 293015
Poruke: 111

Sajt: unicef.org


+94 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.01.2020. u 13:36 - pre 50 meseci
U moru budalaština jedan dobar tekst iz domaćih medija...

https://www.danas.rs/dijalog/l...korona-virus-i-teorije-zavere/
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.01.2020. u 15:17 - pre 50 meseci
Ipak je ovaj covek Epidemiolog , i malo vise poznaje materiju , a i nije mu namera da neko Klikne na naslov njegovog clanka
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.01.2020. u 17:05 - pre 50 meseci
Eto, meni Defrinol forte skoro izlečio coronu, :P
Mislim, šta reći za te kineske proizvode?
Ljudi umiru i tako i tako, leče se i tako i tako.
Imala sam prošle godine grip od mesec dana i šta sam trebala, da
prijavim, sars, ptičiji ili svinjski grip?
Koliko znam, ovo je prvenstveno epidemija malo jače temperature, bar u
Srbiji.
Recimo da nije prijatno, ali šta još reći osim da farmacija hoće zaradu?
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 352



+541 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.01.2020. u 10:09 - pre 50 meseci
Zatvaraju maltene fizički granicu sa Kinom i gradove a sami kinezi kao da ništa o tome i ne znaju!)) Jedan svež video,nekoliko sati nazad i bez obzira kolika je Kina i udaljenost među mestima,zar ne bi trebalo videti maltene sve sa maskama posebno na pijaci, sudeći po pisanju novina?!
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.01.2020. u 11:13 - pre 50 meseci


https://www.istinomer.rs/anali...e0450fef2d-b7e0865a99-91106373
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 600882 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.