Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 7491 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva24.01.2018. u 17:22 - pre 25 dana i 18h
Sluzbe odrzavanja su dobre, pa ne mozes da udjes u neki kraj i procenis po stanju ulica da li je dobar kraj ili ne.

Zuidoost i Bos en Lommer (severni deo Nieuw West-a) ako mozes zaobidji u sirokom luku, zaista nisu mesta gde bi hteo da zivis, i definitino nije sigurno za zenu da se seta nocu. Juzni deo Nieuw West - Nieuw Sloten je jos tu-i-tamo ok kraj, zavisi od mikro lokacije...

Ako dolazis sa klincima - gledaj mozda Amstelveen kao prvu stanicu, eventualno Badhoevedorp ili Ouderkerk. Ne znam koliki ti je budzet za rentu i sta ustvari hoces da iznajmis...

Retko ko se izvukao da ne plati agenta danas, postoji renta od velikih korporacija gde se placa manji iznos, ali su stanovi uglavnom bez podova i namestaja, pa ces tu da puknes solidno vecu lovu od jedne krije. Doduse kirija isto bude solidno manja...

Cak i ako mozes da nesto premostis iz Beograda, ja to toplo savetujem da ne iznajmljujes nista preko neta, dok ne pogledas stan i kraj gde se stan nalazi licno, posto slike na netu i ono sto ces da vidis uzivo mogu da budu kao dupe i oko. Tipa lep stancic od 60m2, solidan namestaj i lokacija - dodjes da pogledas - stan ima 40m2, i sav namestaj je taj sa fotografija, ali su fotke napravljene pre 10g kad je renoviran, od tada nikad nisu ni oprali kuhinju ili menjali dusek, kamoli okrecili, a zgrada se nalazi na benzinskoj pumpi :D :D :D

Odgovor na temu

srbaja
nekada kblo 45

Član broj: 4671

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva25.01.2018. u 13:45 - pre 24 dana i 22h
Nemamo klince, samo gospodja i ja, tako da nam je pristojan 1-bedroom dovoljan, druga soba pozeljna (da mogu da dodju gosti :). Plan je ne dajemo vise od 1500e mesecno, ali svakako je bolje ako moze manje od toga (mada nismo raspolozeni na preterane kompromise po pitanju kvaliteta stana). Za sada nam i Harlem deluje OK, vozovi su cesti i brzi a firma placa prevoz. Razmatramo i Oud-Zuid i De Pijp (tu je malo skuplje ali ima i manjih stanova pa se mozda uklopimo) i deo prema Ijburgu (tamo sam dosta boravio i dopada mi se, a i stanovi su novi i veliki ali je malo nezgodno za prevoz do RAI-ja). Nadam se samo da sam dobro procenio budzet :). A ovi potpuno prazni stanovi nam ipak ne odgovaraju ako moramo previse da ulazemo u nesto sto posle ne mozemo da prenesemo u sledeci stan.

Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Ampyx Power
Den Haag

Član broj: 54774
*.prolocation.net.

Jabber: peromalosutra@elitesecurity.org

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva25.01.2018. u 15:23 - pre 24 dana i 20h
Ja bih svakako preporucio da ides preko agencije, jer treba biti na licu mjesta da se to ganja direktno. Meni se desilo da je proviziju vec platio vlasnik stana, a valjda postoji neki zakon gdje se provizija ne smije naplatiti dvaput, tako da sam se izvukao bez placanja iste (samo jedna rata kaucije + jedna rata unaprijed). Doduse, ne znam kako ovo mozes da provjeris.

Takodje, dobro procitaj ugovor, kod mene stoji da su rezije ukljucene u cijenu rente, osim sto na jednom mjestu pominju da u to ne ulazi voda. Nekidan stize racun 400 eura za tu vodu. :) Ja sam doselio prije nekih 7 mjeseci (doduse u Hag, ne Amsterdam), pa pitaj sta god te zanima.

Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva25.01.2018. u 20:35 - pre 24 dana i 15h
Pa ako ces da sljakas na RAI-u, gledaj Buitenveldert i Rivierenbuurt u Amsterdamu i Amstelveen, sa 1500e budzetom bi trebalo nesto da iskoci, tesko ces naci stan u Oud-Zuid-u (stavi search na Fundi bez limita, a onda stavi svoj limit od 1500, pa vidi jel ostalo 2 stana u Oud-Zuid-u za te pare :D ), Pijp je macka u dzaku, ima super krajeva, a ima i delova gde u 3AM mozes da cujes budale kako arlaucu i razbijaju flase, a skup je skoro kao Oud-Zuid ako iole valja kraj...

Haarlem je lep grad ali tamo idem samo turisticki, pa ne mogu da ti kazem gde i sta da gledas...

Odgovor na temu

srbaja
nekada kblo 45

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva26.01.2018. u 08:51 - pre 24 dana i 3h
Da li je potrebno da dokumenta (izvod iz maticne knijge rodjenih i vencanih) imaju apostille pecat? (izvadio sam onu medjunarodnu varijantu koja je na francuskom i srpskom, a na poledjini jos desetak jezika medju kojim i holandski, nadam se da ne moram da prevodim)

Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva26.01.2018. u 10:32 - pre 24 dana i 1h
A ne secam se vise iskreno. Mislim da dokumenta koja su izdata na medjunarodnim obrazcima ne treba da prevodis. Pozovi IND i ambasadu, pa nek ti potvrde, valjda ima i neko iz te firme ko ti pomaze sa papirima...

Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
Professional Services Consultant
Juniper Networks
Voorburg, Holandija

Član broj: 224915

Sajt: www.berislav.net

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva28.01.2018. u 16:01 - pre 21 dana i 19h
Ne moras da prevodis, a izgleda da vise nije potreban ni apostil:
https://www.netherlandsandyou....galising-your-documents/serbia

Odgovor na temu

srbaja
nekada kblo 45

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva29.01.2018. u 09:24 - pre 21 dana i 2h
Odlicno, ne znam kako sam promasio ovu stranicu. Hvala!

Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva09.02.2018. u 05:50 - pre 10 dana i 6h
Citao sam malo vasu prepisku oko stanarine i ovo za racun za vodu....
Pa se razmisljam kako opstaju ljudi tamo koji rade po plastenicima za 1300-1400e...?

Odgovor na temu

speculaas

Član broj: 337011

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva17.02.2018. u 21:16 - pre 1 dan i 14h
Postoje razne opcije, neki ljudi dele stan sa vise cimera - moguce je pronaci sobu za 500 EUR sa svim troskovima placenim.
Raspon koji si naveo izgleda dosta blizu minimalcu, ako je to slucaj trebalo bi da postoji i pristup socialnim stanovima po povlascenoj ceni.

Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

icon Re: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva18.02.2018. u 16:32 - pre 19h 25min
Citat:
madmax-wifi:
Citao sam malo vasu prepisku oko stanarine i ovo za racun za vodu....
Pa se razmisljam kako opstaju ljudi tamo koji rade po plastenicima za 1300-1400e...?

Isto kako zive ljudi koji rade u plastenicima sirom sveta... Hebeno, snalaze se, ne rentaju ni u Beogradu trosoban stan na Vracaru ili Zvezdari...

Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Holandiju - samo lična iskustva

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 7491 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.