Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 32500 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scooolptor

Član broj: 335307
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 08:29 - pre 90 meseci
Od 44 radnika samo jedan ima prethodno iskustvo iz druge firme, a ovde pisu kompajlere. Ili su ti kompajleri vrlo loseg kvaliteta, ili tu nesto ne stima.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 10:07 - pre 90 meseci
Citat:
scooolptor: Od 44 radnika samo jedan ima prethodno iskustvo iz druge firme, a ovde pisu kompajlere. Ili su ti kompajleri vrlo loseg kvaliteta, ili tu nesto ne stima.



Jesi video cuda? Prodaju po celom svetu proizvode, a nije duvan? Ha?

https://www.youtube.com/results?search_query=mikroelektronika



[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 12.11.2016. u 11:18 GMT+1]
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

scooolptor

Član broj: 335307
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 10:32 - pre 90 meseci
Da si ikada pisao kompajler, shvatio bi o cemu pricam.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 11:07 - pre 90 meseci
Citat:
jovajovic100: Šteta , tako mator , a nepismen . Valjda je tako kod lavova .

Broj zaposlenih (AOP 605) 2011god radnika 37
Broj zaposlenih (AOP 605) 2012god radnika 44
Broj zaposlenih (AOP 605) 2013god radnika 51

Ovo znači prijavljeni radnici


To lutko,uvek se nalepi muva.Ti si bas taman.E posto si stigao meni da odgovoris bas na toj strani prikazi koliku dobit ima firma.

Ima i ona strana sa 500 evrica uloga pa ti objasni onda ulog plus dobit kako sazida halu i sve ostalo.

Ajde pamtnice prosveli nas,dosta nam je onih ruskih njesra pa predji na konkretno.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 11:45 - pre 90 meseci
Citat:
scooolptor:
Da si ikada pisao kompajler, shvatio bi o cemu pricam.



Compiler je obavezno gradivo na 5 ili 6 semestru Software Engineeringa, nije science fiction..ili jeste?

Uostalom sta smo se uhvatili Nebojse, evo jos materijala za palanacku conspiracy teoriju :

https://newzoo.com/insights/ra...00-countries-by-game-revenues/


59.725.000 dolara su zaradile firme iz Srbije, tu mora isto da nesto ne stima? Kako im je to uspelo, jesu se uplakali u primarnu emisiju dinara pa m konacno krenulo, a? Znaju li ljudi kako je tesko napisati game engine??? I jesu li imali 20 firmi iza sebe pre nego sto izbacise ozbiljnu igru?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

scooolptor

Član broj: 335307
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 12:35 - pre 90 meseci
Koliko tih firmi zaposljavaju iskljucivo ljude bez iskusta, koje placaju 500eur, ne koriste tudje game enginee-e, i tvrde da su najbolji na svetu u svojoj klasi?
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 12:53 - pre 90 meseci
Citat:
scooolptor: Koliko tih firmi zaposljavaju iskljucivo ljude bez iskusta, koje placaju 500eur, ne koriste tudje game enginee-e, i tvrde da su najbolji na svetu u svojoj klasi?



Zar je to bitno? Bitan je saldo u kekama na kraju meseca..:-) Gde je to Nebojsa tvrdio da je najbolji u svojoj klasi?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

scooolptor

Član broj: 335307
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 13:30 - pre 90 meseci
Odgledaj ceo filmic.
Ne interesuju me 'keke'. Ja sam samo rekao prvim postom: ili im je los kvalitet kompajlera, ili koriste resurse o kojima ne pricaju.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 13:56 - pre 90 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Sto se tice Mikroe (posto u apr-u ima vise mikroelektronike) ja nigde ne vidim broj zaposlenih. On i zena kao jedini pomenuti.


Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
jovajovic100: Šteta , tako mator , a nepismen . Valjda je tako kod lavova .
Broj zaposlenih (AOP 605) 2011god radnika 37
Broj zaposlenih (AOP 605) 2012god radnika 44
Broj zaposlenih (AOP 605) 2013god radnika 51
Ovo znači prijavljeni radnici

To lutko,uvek se nalepi muva.Ti si bas taman.E posto si stigao meni da odgovoris bas na toj strani prikazi koliku dobit ima firma.
Ima i ona strana sa 500 evrica uloga pa ti objasni onda ulog plus dobit kako sazida halu i sve ostalo.
Ajde pamtnice prosveli nas,dosta nam je onih ruskih njesra pa predji na konkretno.


Ja sam samo demantovao tvoju laž , lutkice moja koju je nemoguće prosvetliti . Sa podatkom iz dokumenata koje si ti postavio ! Pročitaj šta je to DOO i vidi pa napiši ko od ovih velikih nije DOO . Sad možda ti znaš bolje kakve to sve veze ima sa Rusima , ja jok . Jedino ako nisi ti Ruska lutkica .

Prema tome ima prilično zaposlenih za razliku od tvoih podmetanja da nema ni jednog . I svi plaćaju doprinose jer ih u suprotnom ne bi video APR.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 14:09 - pre 90 meseci
Citat:
scooolptor: Odgledaj ceo filmic.
Ne interesuju me 'keke'. Ja sam samo rekao prvim postom: ili im je los kvalitet kompajlera, ili koriste resurse o kojima ne pricaju.


Uzmes 1h motivacionog govora ispred klinaca na fakultetu + dva tri clanka iz srpske zute stampe i doneses jasan i cvrst logicki zakljucak o firmi i proizvodu.

Prvo - ja nemam pojma da li je njihov kompajler dobar ili los, kako su ga napravili, koliko ljudi ga razvija i kolike su im plate, ali recimo ako te interesuje cela stvar, utrosis 1-2h i po netu potrazis sta korisnici kazu za taj kompajler - od feature-a (biblioteke, kvalitet i performanse finalnog koda, IDE - bla bla), preko cisto trzisnih parametara - odnos cena/kvalitet, podrska, koliko cesto prave nove verzije itd.
Pa to uporedis sa ostalim proizvodima na trzistu i onda kazes jel to valja ili ne, generalno i relativno na konkurenciju, pa onda bar imas polaznu tacku da donosis neke zakljucke...
Mozda je krs, mozda je krs za performanse ali ima dobre biblioteke za pocetnike, ili za odredjeni segment industrije, mozda su carevi ali - preskupi, mozda su strava ali nisu izbacili 2 godine ni jedan update itd itd itd.

Ovako je cisto spekulativno, bez i jednog cvrstog parametra iz kog bi mogao bilo sta da zakljucis - ali sa negativnom konotacijom.



@Leve - ne vezano od mikroe i bilo cega, ne treba da trazis finsnsijske malverzacije na APR-u pobogu :D , ako su nesto muljali sigurno to nisu radili tako da je vidljivo javno i na APR-u, pod zvanicnim imenom firme registrovanim na njega licno :D
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 14:46 - pre 90 meseci
Hvala bananaphone

Zaglavlje iz wiki

MikroElektronika logo.gif
Making it simple
Native name
Mikroelektronika
Type
Ltd.
Industry Electronics
Founded Belgrade, Serbia (January 9, 2009)
First founded 1997
Headquarters Belgrade, Serbia
Area served
Serbia
Key people
Nebojša Matić (Owner and General Manager)
Products Microcontroller Development Systems, Accessory Boards, Compilers, Books
Revenue Decrease €2.89 million (2013) [1]
Net income
Decrease €0.96 million (2013)[1]
Total assets Increase €3.43 million (2013)[1]
Total equity Increase €2.47 million (2013)[1]
Number of employees
51[1]
Website www.mikroe.com
Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Mikroelektronika

Prodaja u Mouser http://eu.mouser.com/search/refine.aspx?N=4292755921

Ukupno 31 strana po 25 proizvoda po strani

Blog http://www.andrewhazelden.com/blog/tag/mikroelektronika/

Pametnim ljudima dovoljno

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika12.11.2016. u 15:22 - pre 90 meseci
Citat:
scooolptor:
Odgledaj ceo filmic.
Ne interesuju me 'keke'. Ja sam samo rekao prvim postom: ili im je los kvalitet kompajlera, ili koriste resurse o kojima ne pricaju.



Argumentacija ti je tipa da li je Windows los proizvod ili ne :) Naravno da je los,nije idealan - ali koristi ga cela planeta pa ocito ima i dobrih strana..;-) Nije prvi ni poslednji put da je losiji proizvod pobedio na trzistu, kao na primer rat izmedu JVC i SONY oko VHS i Beta standarda, ti napravi bolji compiler pa im drzi pridike, kad si vec zapeo na compilere :-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

scooolptor

Član broj: 335307
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika13.11.2016. u 07:49 - pre 90 meseci
'Zapeo' sam za kompajlere, zato sto su to njihovi najslozeniji proizvodi. Nije potrebno previse mozdanih celija da se napravi razvojni sistem za mikrokontroler, ili pak breakout board za senzor pritiska.
Citat:
Gde je to Nebojsa tvrdio da je najbolji u svojoj klasi?
Ovde
Filmic je snimljen pre pet godina. Znaci, ove godine su po planovima iz 2011. najbolji na svetu.
Meni je zao, ali ne mogu ga poverujem u pricu da je moguce da pokupis ljude sa biroa, i budes najbolji na svetu u bilo kojoj oblasti.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika13.11.2016. u 09:02 - pre 90 meseci
Nije ovde problem ni u kompajlerima, ni u finansiranju, ni u necem trecem.
U sustini svog ovog prepucavanja je cinjenica da carsija neciji uspeh najteze prasta.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

scooolptor

Član broj: 335307
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika13.11.2016. u 09:17 - pre 90 meseci
Daleko bilo, Nebojsa. Drago mi je da postoje uspesne firme u Srbiji, kao sto je Vasa.
Cak spadam u onih 1% musterija, iz Srbije, posto sam u vise navrata kupovao Vase proizvode.
Ali to ne znaci da verujem u Deda Mraza.



 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika13.11.2016. u 10:14 - pre 90 meseci
Citat:
Sarastro:
Nije ovde problem ni u kompajlerima, ni u finansiranju, ni u necem trecem.
U sustini svog ovog prepucavanja je cinjenica da carsija neciji uspeh najteze prasta.


Ovo je isprazno blebetanje, carsija je ovakva ili onakva, ES svakako nije carsija.
Niti ima sta da se prasta, jednostavno postoje za razne vrste "uspeha" u Balkanskoj mehani.

Cela hronologija, ili geneza je porozna, ali je takva kakva je, i nije primenljiva dvaput, da bi bila primer za ugled.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika13.11.2016. u 10:52 - pre 90 meseci
Citat:
vladd: Ovo je isprazno blebetanje ...

Ni ti nisi daleko odmakao u svojim argumentima.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika13.11.2016. u 11:20 - pre 90 meseci
ES je daleko od carsije da bi takve izrekice bile "pamet".

Znaci prosto bla bla, tek da se nesto nazvrlja.

Ili imas dokaz suprotan, da je ES obicna carsija, obilata nepismenima...?
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika13.11.2016. u 12:01 - pre 90 meseci
Citat:
scooolptor:
'Zapeo' sam za kompajlere, zato sto su to njihovi najslozeniji proizvodi. Nije potrebno previse mozdanih celija da se napravi razvojni sistem za mikrokontroler, ili pak breakout board za senzor pritiska.
Citat:
Gde je to Nebojsa tvrdio da je najbolji u svojoj klasi?
Ovde
Filmic je snimljen pre pet godina. Znaci, ove godine su po planovima iz 2011. najbolji na svetu.
Meni je zao, ali ne mogu ga poverujem u pricu da je moguce da pokupis ljude sa biroa, i budes najbolji na svetu u bilo kojoj oblasti.




Brate sta sam ja sve planirao pre 5 godina da hoce da bude hahaha, get real :-)

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika13.11.2016. u 13:04 - pre 90 meseci

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 32500 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.