Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.

[ Pregleda: 4335 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.18.05.2011. u 19:52 - pre 157 meseci
Prijatelj mi je radio u USA na brodu, vratio se u Srbiju, a pare su mu uplacivali
na racun u nekoj "Atlantic" banci. Ovde su mu rekli da ne moze da podigne novac
u drugim bankama (u Srbiji), rekli su da pokusa na bankomatu, ali nije mogao da
digne novac ni tamo, moze samo uvid u stanje koje mu prikazuje u dinarima.

Kako da podigne ovde novac u Srbiji?

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
95.56.40.*



+6455 Profil

icon Re: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.18.05.2011. u 20:08 - pre 157 meseci
Podizanje sa bankomata mu je najskuplja varijanta... Najviše mu se isplati da napravi wire transfer, i da prebaci lovu direktno na račun u Srbiji za nekih 20-30 evra koliko košta transakcija... Samo je pitanje da li to može da odradi telefonski ili će banka da zahteva da on lično to uradi...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.18.05.2011. u 20:45 - pre 157 meseci
On trazi uopste bilo koju opciju da taj novac prebaci, tj. da ga podigne u Beogradu.
Nije to mnogo, oko 1000 evra mozda, i mislim da mu nece
biti problem da mu uzmu 20-30 za prebacivanje, ali coveku
u banci kazu da ne moze da podigne novac u banci, a bankomat
mu prosto ne da da ga podigne, iako moze da vidi stanje u dinarima.

To je koliko sam video neka Banka (ta Atlantic) koja je samo na Floridi,
tj. tamo imaju poslovnice, tamo je deponovao novac dok je radio u USA na brodu.

https://www.bankatlantic.com/default.html - ovi valjda...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
95.56.40.*



+6455 Profil

icon Re: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.18.05.2011. u 20:54 - pre 157 meseci
A na osnovu čega je on pokušao da podigne novac na bankomatu?

Ne može baš ništa da podigne, ili ne može 1000 evra odjednom.. Ako je ovo drugo neka pokuša da podigne to iz par transakcija jer svaki bankomat ima limite + on sigurno ima limit na svom računu, mislim da je po USA default nekih 500-1000 dolara dnevno cash transakcija po računu..

Da li on uopšte ima Visa/MasterCard/Amex itd., ili ima samo 'člansku kartu' od banke?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.18.05.2011. u 21:07 - pre 157 meseci
Ima MasterCard, ne znam koliko je pokusao da podigne, pitacu ga, hvala za info.

- Sad mi rece, pokusao je 5000 dinara samo da digne i kaze mu bankomat
da ima neki "limit" na kartici i da moze samo da vidi stanje, ne moze da dize
novac...

Rekao sam mu da ode do banke opet i da se raspita oko tog "wire transfer"-a koji
pominjes, ako je to jedini nacin...
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.18.05.2011. u 21:23 - pre 157 meseci
Najjednostavnija varijanta je da on pozove banku koja mu je izdala tu karticu i da sa njima vidi sta i kako. Ne postoji nikakvo univerzalno pravilo po kom banke posluju kada su u pitanju platne kartice tako da mi mozemo samo da nagadjamo.

Na poledini svake kartice pise koji broj treba pozvati u slucaju kradje. Neka pozove taj broj i neka trazi broj call centera banke ako vec ne zna koja banka mu je izdala karticu (?!?!).

A da, a za wire transfer mora on da izda nalog banci u kojoj je novac. Ne moze on odavde u nasoj banci takve naloge da izdaje.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.18.05.2011. u 21:27 - pre 157 meseci
Citat:
ako vec ne zna koja banka mu je izdala karticu (?!?!).


Ne znam odakle ti ova informacija, napisao sam o kojoj banci se radi. Atlantic Bank, Florida.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.18.05.2011. u 21:32 - pre 157 meseci
Izvini, promakla mi je ta poruka. Fokusirao sam se samo na ono sto si napisao u prvoj.

Sve u svemu ako je novac tamo dve su varijante:

- da podigne karticom (ako je ta kartica uopste vezana za taj racun na kom je novac) a ako ima problem sa tom opcijom mora da zove banku
- da uradi wire transfer a za to opet mora da kontaktira banku

Obrni-okreni mora da kontaktira banku kod koje je novac :)
 
Odgovor na temu

Gameover
Smederevska Palanka

Član broj: 4720
Poruke: 204
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 148754691


+65 Profil

icon Re: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.24.05.2011. u 19:21 - pre 157 meseci
Sa te kartice je nemoguce podici novac u Srbiji. Za to je trebao da se informise jos dok je bio na brodu. Jedino resenje mu je wiretransfer koji je moguc online, ili ako kontaktira support banke, ili da se "proseta" do neke od lokalnih zemalja gde je ovaj transfer moguc (Sve okolne osim mislim Bosne i Makedonije) moze na bilo kom bankomatu. Zbog nekog zastarelog zakona u Srbiji nije moguce podici novac ovde, takvo sam ja objasnjene dobio od banke.
Twenty eight days, six hours, forty two minutes, twelve seconds...that is when the world will end...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.25.05.2011. u 07:36 - pre 157 meseci
U nekoliko anti-fraud bazi se Srbija kotira visoko kao high-risk podrucje za platne kartice. Ukoliko je banka pretplacena na tu bazu to znaci da njihov sistem po automatizmu blokira ATM i POS transakcije sa tih podrucja. Jedino resenje je da zove banku (card services, tamo gde bi npr zvao da mu ukradu karticu) i da trazi da za njegovu karticu odblokiraju Srbiju ako njihov sistem uopste to i podrzava. Btw, limit u Srbiji je 30,000din po transakciji na ATMu, POS nema limit.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.25.05.2011. u 08:59 - pre 157 meseci
Mozes slobodno da zanemaris prethodne dve poruke (mmix i Gameover).

MasterCard nema nikakva ogranicenja po pitanju Srbije i na svakom bankomatu ili POS terminalu koji procesira te kartice ne bi trebalo da bude nikakvog problema. Jedino ogranicenje moze da bude na nivou banke koja je izdala karticu u smislu kanala (POS, ATM), country code-a, merchant code-a ili na najnizem nivou samog terminal id-a (sto je malo verovatno). Ali informaciju o tome moze da dobije jedino od svoje banke a nikako od ljudi koji se ovde bave nagadjanjem (NHF narode ali stvarno preteraste).
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.25.05.2011. u 09:18 - pre 157 meseci
Jesam ja rekao da mastercard blokira? Naravno da je ogranicenje na nivou issuing banke, i navoe sam rec "banka". Umesto da same vode racuna o fraudu bankama je jednostavnije da se pretplate na anti-fraud source koji im daje filtere. U nekoliko tih filtera je Srbija prisutna kroz country code. Poimence, Bermudski BNTB i Cap-G banke (koje su popularne kod nasih karipskih mornara) SVE imaju baze sa blokiranim country kodom za Srbiju, stoga pretpostavljam da je i ovde to problem. Problem se uglavnom resava pozivom card servisu issuing banke ako je ista voljna ili uopste sposobna da napravi exclusion za te filtere.

Ubuduce, pre nego sto nekome savetujes da ignorise moj odgovor, malo se raspitaj ili bar pitaj ako nisi dobro razumeo odgovor. Nismo svi pali s kruske.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje vezano za USA banku i transakcije u Srbiji.

[ Pregleda: 4335 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.