Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 32493 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika09.11.2016. u 11:05 - pre 90 meseci
Kako je MikroElektronika uspjela u poslu, to ne znam. Ja sam pre mnogo godina kupio nekoliko knjiga od njih i to je sve što o njima znam, ali ne vidim što je to loše ako je čovjek usjeo u poslu pa se sad malo hvali i prodaje svoju priču, to svi rade.
Takva priča može imati samo pozitivan efekat na nove generacije, to je samo verzija "Američkog sna". Na taj naćin se podstiće preduzimački duh kod ljudi. Problem je kod osoba koje su nakačene na "državnu sisu", oni takvo što niti mogu razumjeti, a još teže prihvatiti.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika09.11.2016. u 15:41 - pre 90 meseci
Citat:
bananaphone:
@vladd - zao mi je sto smo toliko utucani u glavu danas da ljudi prosto ne mogu da poveruju da je ova firma stvarno napravljena u Srbiji i da je stvarno poslovala, izadavala casopis i knjige cisto od sopstvenih ideja i truda i bez ikakve veze sa politikom ili drzavom (kazem drzava je bila tu samo da koci stvari) ili nekim kapitalom. Iskreno u to vreme mi se cini da je bilo vise entuzijazma i vere nego danas.

Kazem opet ne znam sta je bilo posle toga, ali price o tajkunima, necijim sinovima i sl gluposti, nemaju veze sa mikroelektronikom iz tog vremena, firma je krenula od 0 i rapidno se razvijala od sopstvenih ideja, proizvodnja i prodaje...



Dripacko obracanje i lupetanje nece pomoci.

Kazes da ne znas kako funkcionise, a tvrdis da drzava nije imala uticaja..osim nekoliko sitnica, besplatnih stampanja, placanja reklama..a da to nije "drzava" to su "dobri ljudi" sa resursima..
I sada treba precutno da poverujemo u te bajke zato sto ce se neko dripacki obratiti nekome u vezi nekog "utucavanja u glavu".
Morace malo realnost da bude ukljucena u argumentaciju a ne prostakluk.

A sto recimo Miskovic, Kostic i slicni ne drze predavanje klincima, oni su stimulativniji, bogatiji i mocniji, i takodje su krenuli "od nule", napravili kompanije "ni iz cega", u Srbiji... niko nije imao dedu indstrijalca..

I ko ce tim klincima, vrednim i pametnim, sa 200 ili 1000 evra u dzepu, stampati novine i placati reklame?

Evo mogu da prave led sijalice, decija kolica, kisobrane...
Ili recimo softver, da li ce im drzava omoguciti da pobedom na tenderu krenu da fakturisu svoje usluge drzavi?

Ili kao sto je izasla u susret ovim novootvorenim snajderima, da odrede da su skolske uniforme obavezne? Pa sigurno trziste u prvoj godini jedno 300000 komada, a svake godine jos 20-40000novih komada garderobe..
A musterije sjajne, zivahne i nepazljive.. cepace uniforme na radost preduzetnika..
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika09.11.2016. u 16:02 - pre 90 meseci
Citat:
vladd: Dripacko obracanje i lupetanje nece pomoci.

Kazes da ne znas kako funkcionise, a tvrdis da drzava nije imala uticaja..osim nekoliko sitnica, besplatnih stampanja, placanja reklama..a da to nije "drzava" to su "dobri ljudi" sa resursima..
I sada treba precutno da poverujemo u te bajke zato sto ce se neko dripacki obratiti nekome u vezi nekog "utucavanja u glavu".
Morace malo realnost da bude ukljucena u argumentaciju a ne prostakluk.

A sto recimo Miskovic, Kostic i slicni ne drze predavanje klincima, oni su stimulativniji, bogatiji i mocniji, i takodje su krenuli "od nule", napravili kompanije "ni iz cega", u Srbiji... niko nije imao dedu indstrijalca..



Da li si ti od onih tipova koji misle da je nesto tako, onda to mora da je tako - nema greske ? Stvarnost je u vecini slucajeva malo drugacija, i btw. odakle znas da je "drzava" pomagala Maticu? Plus ako nisi znao - Kole je manje vise cest "motivacioni" predavac na raznim mestima :)


Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika09.11.2016. u 16:06 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent: Kako je MikroElektronika uspjela u poslu, to ne znam. Ja sam pre mnogo godina kupio nekoliko knjiga od njih i to je sve što o njima znam, ali ne vidim što je to loše ako je čovjek usjeo u poslu pa se sad malo hvali i prodaje svoju priču, to svi rade.
Takva priča može imati samo pozitivan efekat na nove generacije, to je samo verzija "Američkog sna". Na taj naćin se podstiće preduzimački duh kod ljudi. Problem je kod osoba koje su nakačene na "državnu sisu", oni takvo što niti mogu razumjeti, a još teže prihvatiti.



Prijatelju, uspeh u optici palanke nije dozvoljen, kuknjava moze, i pozeljna je, ali uspeh - NE. Sreo sam i likove koji ne podnose Djokovica, ne vidim licno sta moze njemu da se zameri na putu prema slavi, ali nekim ljudima jednostavno to ne odgovara :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika09.11.2016. u 16:07 - pre 90 meseci
@vladd - mislim da je dripacko obracanje upravo ovo sto si ti sad napisao.

Ja ti dajem informacije iz prve ruke kako je to izgledalo - do 2002, mozes da uzmes, mozes da poljubis i ostavis. 100% znam i tvrdim da nikakve politicke price NIJE bilo i da je firma rasla i razvijala se na entuzijazam i ljudi u firmi i ljudi oko firme. Posle nam se putevi razilaze i necu da tvrdim nesto sto ne znam. Ali firma je nastala i rasla zaista tako kako covek rekao...

Ocigledno smo se kretali u razlicitim krugovima ljudi i nepojmljivo ti je da jedna takva firma moze da nastane na taj nacin, posluje posteno u Srbiji - i to mi je zao, zao mi je sto je ubijen duh da se bilo sta moze uraditi na sopstvenu inicijativu i uz par dobrih ljudi, a da se nema neka politika kao pozadina sveg tog. 9x-tih u najgore vreme ljudi nisu bili toliko ubijeni i jos su verovali da stvari mogu da se pokrenu - sad ne veruju. Ako ti je ta konstatacija - dripacko obracanje i lupetanje - sta da ti radim, ocigledno nisi u stanju da razumes i shvatis ono sto ti govorim...
 
Odgovor na temu

dr killer

Član broj: 335118
Poruke: 1



+103 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika09.11.2016. u 17:01 - pre 90 meseci
Citat:
vladd:
Kazes da ne znas kako funkcionise, a tvrdis da drzava nije imala uticaja..osim nekoliko sitnica, besplatnih stampanja, placanja reklama..a da to nije "drzava" to su "dobri ljudi" sa resursima..

Pročitao sam temu i niko, ama baš niko ne spominje besplatno štampanje. Samo se u tvom tekstu prvo to pojavljue, pa onda takvu tvoju tvrdnju koristiš kao argument za osudu. Koristiš čisti gebelovski metod. Da se nisi javio za posao kod njega a on te odbio zbog tvog lošeg kvaliteta?
<*)))>{
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika09.11.2016. u 17:31 - pre 90 meseci
Citat:
dr killer: Pročitao sam temu i niko, ama baš niko ne spominje besplatno štampanje. Samo se u tvom tekstu prvo to pojavljue, pa onda takvu tvoju tvrdnju koristiš kao argument za osudu. Koristiš čisti gebelovski metod. Da se nisi javio za posao kod njega a on te odbio zbog tvog lošeg kvaliteta?


Nemoj vladda dirat, vladd je sigurno državni činovnik. Ne može ti on vidjeti dalje od državnog posla.

Mene umnogome podsjeća na onog lika sa naočarama iz državnog posla, onaj najstariji, što je sve probao i u sve se razumije.
 
Odgovor na temu

dr killer

Član broj: 335118
Poruke: 1



+103 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika09.11.2016. u 18:04 - pre 90 meseci
A i ti si jači kurcic, ti kada završiš taj tvoj nazovi fakultet nećeš biti primljen ni da čistiš parking ispred te uspešne firme.
<*)))>{
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika09.11.2016. u 23:34 - pre 90 meseci
Citat:
dr killer: A i ti si jači kurcic, ti kada završiš taj tvoj nazovi fakultet nećeš biti primljen ni da čistiš parking ispred te uspešne firme.


Koji fakultet?
Koji parking?
Ispred koje firme?


P.S potražiću posao u Briselu ili Strasburu. Znaš li koliko će trebati činovnika za EU i NATO službe, nema nas toliko nezapošljenih u Crnoj Gori. Moramo da uvozimo radnu snagu da bi ih poslali u Brisel.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika09.11.2016. u 23:54 - pre 90 meseci
Oće to od previše loze, da čovek ne zna šta priča.

Najpre si pričao kako ćeš raditi nešto sa jahtama, a sada vidim zapucao si pravo u Brisel. Ajd ti prvo nađi neki posao, pa se onda hvališi ovde.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika10.11.2016. u 00:06 - pre 90 meseci
Mora u Briselu imati neki sekretar za pomorstvo. Hrvati imaju svoju ekipu, Slovenci takodje, valjalo bi da i mi imamo svoju.

Jahte su jahte, ali diplomatska služba je san. Ja sam sav svoj život sanjao da budem ili diplomata ili visoki službenik državne bezbjednosti.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika10.11.2016. u 00:14 - pre 90 meseci
Da te pitam, ako se ne zahebavaš. Šta je to u crnogorskom biću što ga tera prema ... ne, ne piću, mada sam pomenuo lozu u prethodnom postu. Dakle, šta je to među vama Crnogorcima što vas tera prema špijuniranju/tajnamim službama/potkazivanju?
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika10.11.2016. u 00:20 - pre 90 meseci
Citat:
Bradzorf012: Da te pitam, ako se ne zahebavaš. Šta je to u crnogorskom biću što ga tera prema ... ne, ne piću, mada sam pomenuo lozu u prethodnom postu. Dakle, šta je to među vama Crnogorcima što vas tera prema špijuniranju/tajnamim službama/potkazivanju?



E, tuljanu jedan. Ništa ti ne razumiješ.

Prvo, ne razumiješ znaćenje reči potkazivanje.

Drugo, vjerujem da si mislio šta dobijamo tim poslom.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika10.11.2016. u 00:26 - pre 90 meseci
Preskočiću uvrede, primetio sam mnogo puta da su Crnogorci fascinirani službama bezbednosti? Zašto, pitam se.

Dakle, nisam mislio na dobitak u bilo kom smislu, mislim na fascinaciju.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika10.11.2016. u 00:37 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent: E, tuljanu jedan. Ništa ti ne razumiješ...ne razumiješ znaćenje reči potkazivanje.

Mogu da ti kazem da taj "Tuljan" koga Ti vredjas,
razume vise od tebe za "e na X" puta !....gde je x = beskonacno !

Kako Te nije sramota, coveka i NE poznajes, a vec ga zoves "Tuljanom ",


-Sedi 1 !!!!!

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika10.11.2016. u 00:38 - pre 90 meseci
Zbog moći koja se dobije. Uzimaš sudbinu drugih, živote drugih u svoje ruke.
I normalno, postaješ zaštitnik zajednice, bratstva. Služba bezbjednosti je imunološki sistem jednog društva. Nema jakog i uspešnog društva, države bez jake služba bezbjednosti.
Treće, tu je nadmudrivanje. Vazda se sa nekim ganjaš i nadmudruješ.

Eto, bez uvrijeda, vjerujem da ti je sad jasnije.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika10.11.2016. u 00:39 - pre 90 meseci
I onda se probudis iz tog sna,

..a ruka Ti visi u NOŠU sa kreveta !
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika10.11.2016. u 00:45 - pre 90 meseci
Citat:
Living Light: I onda se probudis iz tog sna,

..a ruka Ti visi u NOŠU sa kreveta !


Iz kog sna se budiš? O čemu ti pričaš?

P.S. ako od Dušana nabavljaš robu reci mi odmah da znam šta ti je.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika10.11.2016. u 01:00 - pre 90 meseci
Tu "Robu", koju Ti pominjes
cu ja da nakacim na lemilicu,

da POT dignem na 450°C!

I da te NAHRANIM SA TIM !

Nevaspitani jedan,

Vredjas po forumu i uzduž i popreko ?

Cemu sluzi to ? Kakva je korist od tvog vredjanja drugih clanova ?

Jel piskis "Firnajs" kad mislis da si nekog uvredio/povredio ili zahhebao ??

Da li je to jedini Cilj Tvog Postojanja Ovde ???

Ok,

Ponekad se Khharamo, ponekad se zezamo, da nam zivot ne bude toliko tmuran,
al bato,

Ti ga sroka pravo u srce i želudac !

Postoji li neka Ljudska granica, neki OPSEG, neka skala, u koju TI UPADAŠ ????

Znam da (na žalost) ne postoji "Moderisanje" na MAD-Zoni,
ali

Ti mu hhhebes Kevu , na kome god stignes !

Mora li tako , poBOGU ??????????????????

zar NE postoji kulturniji, suptilniji, prefinjeniji nacin da se SVE TO KAŽE ?????

Mora BAŠ Đonom u Jahja ?

Zar Srpski jezik ne dopusta i BAŠ toliko NE dozvoljava da se koristis citavom LEPEZOM
blagih uvreda ??

A Ti uvek dobijas na LOTO i macetu pravo u đigericu !

Dokle , vise,

Aj, u svoj život, uProgramiraj barem malo Ljudskosti , ako može,

ako NE može, onda "izvinte na smetnji"

pOz


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika10.11.2016. u 01:08 - pre 90 meseci
@student_apsolvent
Sve je to meni jasno, znam to sve pre tvog odgovora, koji je ličan. Mene zanima nešto drugo, nigde kao u Crnoj Gori nisam primetio kod ljudi tu fascinaciju i opčinjenost tajnim službama, sumnjama da je neko špijun, željom da se taj odstrani/kazni, ali istovremeno i željom da se postane deo tih struktura. Željom, koja se često i javno iskazuje ili se ponekad neprimetno, nespretno oda. Dakle, da ponovim, ne zanimaju me tvoji lični motivi, govorim o društvenom fenomenu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako zaraditi novac od elektronike u Srbiji Nebojsa Matic MikroElektronika

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 32493 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.