Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 338835 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 01:52 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
Citat:
perkom: Tvoje pisanje mi sve više liči na američku, histeričnu rusofobiju.
Argumenti nisu bitni, sve što ima veze sa Rusijom automatski mora biti loše?!
Ajde probaj da nađeš jedan jedini dokaz za tvoje pisanje, odnosno tvrdnje.


omiljeni trik putinovih agenata u Srbiji je da kad im se nesto ne svidja kazu - daj dokaze. Tako npr ovaj perkom trazi od mene da mu dokazem kako je to:

- rusija korumpirana
- kako to putin ubija svoje politicke neistomisljenje
- otkud da je u rusiji zamro politicki zivot itd itd....

zamislite njemu su za ovo potrebni dokazi ?

O tome ceo svet zna i STAVISE i sami putinofili po Srbiji se bas i hvale kako je putin jak lider koji je sabio izdajnicku opoziciju u misiju rupu (kao sto i treba jel) itd....

Iznositi njima dokaze je kao ubedjivati Naciste da Hitler nije u pravu i da je Majnkamp njesra i sl.... da nijedan Jevrej nije stradao, da Nemacka nema teritorijalne pretenzije.

Hahahaha.....
Pa ne da si trol nego trol za medalju.
Veću količinu nebuloza davno nisam pročitao?
Prvo sam "jeo sendvič" a sad sam agent?
Sem pisanja sličnih gluposti, imaš li ti bilo kakav relevantan izvor kojim možeš da potvrdiš bilo šta?
Znači, batali epitete, daj činjenice za sve napisano.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 02:00 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
Nego Darko da se prabacimo malo na pozitivnije teme: https://en.wikipedia.org/wiki/...alcohol_consumption_per_capita ;)))

Dobro je da smo se vratili na temu. Kad sam pisao o najvecim problemima Belorusije na ovoj temi, alkoholizam je bio prvi na spisku. Drzava realno ima toliku moc da od sutra moze da se postavi na poslednje mesto na listi, ali ne nalazi interesa da nekim radikalnim merama suzbija koriscenje alkohola cime bi se zatvorile desetine hiljada radnih mesta. Zadovoljavaju se time da pijanih ljudi nema na ulici, narocito ih nema za volanom, a da ne pominjemo da neko nosi pucaljku i pijan upucava ljude po kaficu kao pre neki dan u Valjevu. I da se ne zavaravamo da mi pijemo nesto drasticno manje od njih - statistika se odnosi na cist alkohol, a posto mi u proseku pijemo pica sa manjim % istog, po broju flasa po glavi stanovnika smo daleko ispred.



Jbg Darko - ispade da je alkoholizam jos pozitivan drustveni element u Belorusiji :D. Daj brate i mi da pojacamo pecenje rakije pa i nas malo krene ta privreda i da se ljudi malo dovedu u red ;)))


http://belarusdigest.com/story...-heaviest-drinkers-world-17958

During a talk with TUT.by journalists last year, a police official reported that 80% of murders and grave injuries in Belarus are committed under the influence of alcohol.

According to the estimates of Belarusian experts, the social and economic expenses of alcoholism make 7,2% of the GDP, while the income from alcohol trade accounts for only 1% of GDP.



 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 735
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+594 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 02:16 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Posto volis nemacka vozila, ako skupis neke pare, mogli bi da se trampimo. Sudeci po ovim snimcima, Unimog bolje obavlja poljoprivredne poslove nego bilo koji traktor:
https://www.youtube.com/watch?v=AUGDE7smoSY
Dobre strane su mu udobnost, brzina i potrosnja, a ovde pise da je rad sa njim sveukupno jeftiniji, sto ja bas i ne mogu da poverujem. Meni treba za najstrmije planine a nasuprt tome sto pricaju Nemci uverio sam se da gde Unimog ne moze da izadje Beloruski traktor moze.


Darko jel si se stvarno toliko primio na njih da želiš Beloruski traktor da imaš? :)

Zanimljiva stvarčica taj Unimog. Dobro bi mi došao umesto manjeg traktora (IMT 539), za te lakše radove. Ipak nije on namenjen da vuče plug te je logično da traktor može da izadje na većoj uzbrdici.
Ne bih se ja igrao sa ovim mojim modelom MTZa po brdovitom kraju. Ima dosta visok centar mase i mislim da lako može da se prevrne na bok. Čak ima i upzorenje u kabini na engleskom koje glasi "U slučaju prevrtanja ne skakati sa sedišta već se čvrsto držati za volan." :)
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 02:27 - pre 91 meseci
Oko Kosovske Bitke - salim se oko pravoslavne brace, nije na kraju ni bitno tko nam je pomagao - i da skratim - izneo si neku tvrdnju o Srbiji 1389, 1914 i 1941, ja sam ti izneo svoje vidjenje istorije iz tog vremena, i osnovne razlike u odnosu na 1999, a ti si se zakacio jedino za Kosovsku Bitku, bez da kazes da li sam u pravu za 1914 i 1941. I sad se naganjamo oko gluposti, sa podatcima sa wiki-a - za koje je isto pitanje koliko su tacni itd. Sustina se izgubila.

Poenta price i oko 1389, kao i 1914-te i 1941e je upravo ono sto sam rekao da nam je falilo 1999.

Tadasnji vladari Srbije, iz 14-tog veka, su sklapali saveze sa kim su mogli, da bi se suprostavili sili koja je objektivno mnogo veca od sile kojom je Srbija tad raspolagala. Jedno krilo vojske u Kosovskoj Bitci su bili vitezovi krstasi - katolici, nase tadasnje rukovodstvo je uspelo da se izbori da oni dodju pomognu srpskoj vojsci, Lazar je ponudio i da bude vazal Madjarima, sa kojima je pre toga bio u ratu, da bi ojacao svoju vojsku itd. U bitku se unosilo sve sto je postojalo, sa nadom da cemo u bitci pobediti.

Tko su bili nasi saveznici 1999? Gde su nasi saveznici da drze jedno krilo vojske u borbi protiv NATO-a? Usli smo u rat sa najvecom silom koja je ikad napadala Srbiju, bez i jednog saveznika, bez pomoci u opremi, ako bar nismo mogli dobiti pomoc u ljudstvu. Sansa za nasu pobedu u tom ratu bile su ravno - 0. I Sloba je to vrlo dobro znao.

Pricas o spoljnjem dugu Srbije danas, pa onda ide prica jesu nam demokrate ili Sloba ili drug Tito natovarili toliki dug i SBBKBB.

Pa NATO nam je slupao samo u bombardovanju nekoliko spoljnjih dugova Srbije, da ne pominjem celo Kosovo koje smo izgubili, ljudske zivote, da ne pominjem gubitke zbog sankcija itd. Totalni debakl, rasturili su nas...

I sad te ja pitam ponovo - jel nam trebao rat u tom trenutku, bez i jednog saveznika, posle gradjanskih ratova, cepanja Jugoslavije, sankcija, izbeglica iz Hr i BiH, protiv najvece vojne sile ikad, ili smo trebali da trazimo liniju bez rata u tom trenutku? Jel rat bio najbolja opcija za nas i sta to danas imamo, a ne bi imali da smo izbegli da nas bombarduju?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 02:51 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Jbg, tuđe goovno je nekome milije nego majčino mleko.


BTW zaboravih da te pitam - jesi ovde kritikovao one kojima je Belorusija milija od Srbije i Beograd tesko srranje :D
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 04:25 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
Citat:
Sarastro:
Citat:
Braxi:
za Kosovsku bitku nisu culi ni u Segedinu a kamoli u Stokholmu.

Ne razumem poentu ovog posta. Da li tudja neobrazovanost umanjuje znacaj kosovskog boja ili sta?


znacaj Kosovske Bitke u evropskoj istoriji se precenjuje u srpakom javnom zivotu. To sam hteo da kazem a ne da umanjim znacaj te bitke za nas.
Kosovska bitka i te kako ima svoje mesto u evropskoj istoriji, svidjalo se to tebi ili ne. Naravno da svaka drzava pridaje na znacaju sopstvenoj istoriji, ali ako neko nema pojma o necemu onda je u pitanju neobrazovanost a ne istorijski znacaj.

Evo sta pise u engleskoj enciklopediji:
Citat:

Battle of Kosovo, victory of the Ottoman army under Sultan Murad I over the Serbian army under King Lazar at Kosovo Polje (Serbian for “Field of the Blackbirds”), Serbia, on June 15, 1389. The Ottoman Empire had begun to expand into European territory formerly held by the weakening Byzantine Empire in the 1350s, and by 1371 Murad had captured Thrace and much of southern Bulgaria. Only Serbia offered serious resistance to the Ottoman advance into Europe.

Istoricarima Evrope tog vremena ovo je i te kako bitan dogadjaj, pre svega zbog posledica koje su nastupile ishodom bitke, manje zbog nas Srba. Ali da je to beznacajno za istoriju bas ti i nije neka mudrost, da tako kazem.

[Ovu poruku je menjao Sarastro dana 05.11.2016. u 05:36 GMT+1]
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2284 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 06:48 - pre 91 meseci
Citat:
dusanboss:
Ipak nije on namenjen da vuče plug te je logično da traktor može da izadje na većoj uzbrdici.
Ne bih se ja igrao sa ovim mojim modelom MTZa po brdovitom kraju. Ima dosta visok centar mase i mislim da lako može da se prevrne na bok. Čak ima i upzorenje u kabini na engleskom koje glasi "U slučaju prevrtanja ne skakati sa sedišta već se čvrsto držati za volan."

Na youtube imas snimak gde Unimog ore plugom sa 7 brazdi, snagu svakako ima, 170 konja, pa ko hoces da ores extra udobnom masinom sa automatskim menjacem, klimom i tempomatom to cudo deluje kao najbolja opcija. Interesantno je da sam se ja i odlucio za kupovinu njega tako sto sam trazio traktor koji se najbolje vere po kojekakvim vrletima. I eto, dobio sam preporuke da nijedan traktor ne moze to sto moze Unimog upravo zbog niskog centra mase i nezavisnog vesanja tockova zbog kog bi on trebao da moze da pregazi prepreke na putu visine do metar. Mozda on sve to i moze, na youtube ima snimaka kako se penje uz zid, ali ispostavilo se da ima neocekivan problem - kad naidje na blato ili kakvu mekanu zemlju odmah se ukopa. I to sto mu po dosadasnjoj statistici za servis treba nekoliko hiljada evra mesecno!
Ja sam kasnije nasao idealnu masinu - bager gusenicar. Taj se ne ukopava, cudo jedno gde moze da izadje i da se spusti, a cak i ako proslajfuje ima kasiku koju pobode pa se izvlaci. Nego, kupovina 2 masine od kojih jedna stoji i pravi troskove je znatno umanjila likvidnost firme, a traktor bi se uposlio za nesto, pa je to razlog sto bih ja rado gledao belorusko nego nemacko gomno u voznom parku. A ti kao ljubitelj nemacke a mrzitelj beloruske tehnike delujes kao primer idealne musterije
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2284 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 07:27 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
jel nam trebao rat u tom trenutku, bez i jednog saveznika, posle gradjanskih ratova, cepanja Jugoslavije, sankcija, izbeglica iz Hr i BiH, protiv najvece vojne sile ikad, ili smo trebali da trazimo liniju bez rata u tom trenutku? Jel rat bio najbolja opcija za nas i sta to danas imamo, a ne bi imali da smo izbegli da nas bombarduju?

Pa ja tebe upravo podrzavam - razumno je bilo ne voditi nijedan odbrambeni rat, vec se udruziti sa najvecom okupatorom svakog vremena i zajedno voditi osvajacke ratove. Da smo tako radili, Srbija bi danas bila jedna od jacih drzava Evrope. Isto tako je i danas razumno stupiti u NATO, zajedno okupirati Rusiju i izvuci neki promil ratnog plena.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 07:44 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Isto tako je i danas razumno stupiti u NATO, zajedno okupirati Rusiju i izvuci neki promil ratnog plena.

Jel ti ovo ozbiljno ili ložiš trola.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2284 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 07:55 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Jbg Darko - ispade da je alkoholizam jos pozitivan drustveni element u Belorusiji :D. Daj brate i mi da pojacamo pecenje rakije pa i nas malo krene ta privreda i da se ljudi malo dovedu u red ;)))

Pa, sta reci, kod nas se dosta u poslednje vreme otvaraju vinarije (cak drzava subvencionise - provereno), prethodno smo obnovili razrusenu duvansku industriju i propale pivare, razmisli jos jednom da li zelis da tvrdis da mi ne razmisljamo upravo tako kako si napisao misleci da je ironija. I u jednom i u drugom slucaju to su desetine hiljada radnih mesta (nemoj razmatrati samo one koji direktno rade u fabrici alkoholnih pica, vec i proizvodjace voca/povrca od kog se alkoholna pica prave, hemijsku i masinsku industriju koja je potrebna poljoprivredi, transport, prodaju i sve sto je sa tim uvezano). Mi zaista po konzumaciji alkohola imamo uzlaznu tendenciju, dok Belorusija ima silaznu, sto ce reci da mi zaista u tome vidimo razvojnu sansu, dok Belorusija Boga moli da se pojavi neka alternativa pa da polako smanjuje proizvodnju alkohola i uposljava te ljude na proizvodnji neceg drugog.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 08:39 - pre 91 meseci
Darko - poslednjih par postova ti je bilo kao sastav nekog deteta na temu "moja masta moze svasta" :D

Na kraju si i perkom-a zbunio :D
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2284 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 09:10 - pre 91 meseci
Ako se dobro secam ti si pokrenuo inicijativu da se vratimo u proslost i razmatramo sta bi bilo kad bi bilo, o cemu ja i nisam bas odusevljen da diskutujemo, ali da sam prihvatio i produbio - jesam, kriv sam priznajem.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 09:34 - pre 91 meseci
perkom,

razumem tvoju frustraciju sto Rusija nije razvijena i mocna kao Zapad. Ali ja ti tome nisam kriv.

Nedeljkovicu i bananman,

Stefan Lazarevic se borio rame uz rame sa Bajazitom, a Srbi kao i ostali Balkanski basibozuk isli su sa Turcima na Bec. Pa kad ih je EVROPA zaustavila onda su molili i kmecali da ih hriscanska Evropa oslobodi Osmanlija.

Austrijanci su to cak i pokusali i stigli do Novog Pazara drzali Srbiju 1718–1739 cak su joj dali i status kraljevine ali pod Habsburzima...

Srbi su uvek napredovali kad su se oslanjali na Austriju i Zapad, a kad su bili sa orjentalcima tipa rusi ili turci propadali smo !
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 09:57 - pre 91 meseci
@Braxi - nije bitno stvarno, izvrtesmo celu istoriju Srba, a nismo u stanju da sagledamo danasnju stvarnost u kojoj zivimo i kako smo stigli do nje...

Cela nacija je upala u narcisticki mehanizam odbrane, od izvlacenja stvari iz konteksta i izvrtanja, preko idealizacija samih sebe, pa do potpunog poricanja realnosti.

Dubicemo na glavi, fantazirati o slanju coveka na mesec, pricati o istoriji, samo da se ne suocimo sami sa svojom trenutnom realnosti i nasim greskama iz vrlo bliske i opipljive proslosti koje su nas dovele tu gde smo danas.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 10:05 - pre 91 meseci
ti se to kao meni obracas ?

pa ja svo vreme i govorim da treba da budemo realni cak i kad je realnost sumorna. Ali ne mozes ti uterati pametnu misao u tupavu glavu.

Meni stvarno nije jasno i pored katastrofe 90tih sta to kao nije nase ? Kosovo smo izgubili demografski i to je to. Patriarh kaze cekali smo 600 godina da oslobodimo Kosovo. Slazem se ali tada su tamo ziveli Srbi. A danas Arnauti koji ne zele da zive u nasoj drzavi. I da nam Obama i hilari vrate Kosovo mi nista ne bi mogli da uradimo tamo. Ustanak Siptara, rat i gerila odmah bi poceli.

A to sto neki kazu znas sad kad krene Vladimir Vladimirovich ima da oslobodimo Kosovo Siptari ce padati u Jadransko more Albanija ce im biti tesna....

ja ne znam, da li su ti ljudi normalni. isli bi da proteraju milion Siptara, a za 7000 ljudi u Srebrenici svet nas glodje i tuce po glavi vec 21. godina evo...

Bolje da sada dakle za pojas zadenemo, priznamo Kosovo, udjemo u NATO i EU i mirno se razvijamo sa ostalim narodima.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 10:13 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi: Stefan Lazarevic se borio rame uz rame sa Bajazitom, a Srbi kao i ostali Balkanski basibozuk isli su sa Turcima na Bec. Pa kad ih je EVROPA zaustavila onda su molili i kmecali da ih hriscanska Evropa oslobodi Osmanlija.

Bili na obe strane. Cesto su na granicama bili samo Srbi sa obe strane(ima dobra literatura o tome sto istorijska, sto romani). Srbija je bila pod Otomanskom odnosno Hasburskom monarhijom dala je velike ljude i na jednoj i na drugoj strani, tako da nismo bas basibozuk.

Citat:
bananaphone: Cela nacija je upala u narcisticki mehanizam odbrane, od izvlacenja stvari iz konteksta i izvrtanja, preko idealizacija samih sebe, pa do potpunog poricanja realnosti.

Nisam bas siguran. Ubedili smo sebe da smo za sve krivi, idemo ka EU 16 godina, usvajamo njihove zakone... itd
EU nam je izabrala vecinu vlada..

I sta bi ?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 10:18 - pre 91 meseci
pod basibozuk mislio sam ono sto i jeste njegovo znacenje probisveti najamnicari... Turci su najvise takvih kupili za vojsku. A Veliki vezir (premijer) Sulejmana Velicanstvenog na pohodu na Bec bio je licno Mehmed Pasa Sokolovic - Srbin.

I na njega su Srbi danas ponosni. A da se pak borio na strani Austrijanaca i Evrope bio bi pokatoliceni vatikanski isprdak i izdajnik vaskolikog Srbstva. To sigurno.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 10:22 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
@Braxi - nije bitno stvarno, izvrtesmo celu istoriju Srba, a nismo u stanju da sagledamo danasnju stvarnost u kojoj zivimo i kako smo stigli do nje...

Cela nacija je upala u narcisticki mehanizam odbrane, od izvlacenja stvari iz konteksta i izvrtanja, preko idealizacija samih sebe, pa do potpunog poricanja realnosti.

Dubicemo na glavi, fantazirati o slanju coveka na mesec, pricati o istoriji, samo da se ne suocimo sami sa svojom trenutnom realnosti i nasim greskama iz vrlo bliske i opipljive proslosti koje su nas dovele tu gde smo danas.

Pa gde si ti, bananaphone, Mesijo srpskog naroda, da nam svima kažeš kako cela nacija nema pojma, kako živimo u zabludi i samozavaravanju, kako se junačimo i gradimo mitove, kako ni za q nismo, a ti jedan znaš bolje od cele nacije, od nas nekoliko miliona, od intelektualaca, profesora, istoričara, od neposrednih učesnika i svedoka događaja?

Posle ovoga, siguran sam da će te mnogi shvatati ozbiljnije nego do sada!
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 10:27 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi: I na njega su Srbi danas ponosni. A da se pak borio na strani Austrijanaca i Evrope bio bi pokatoliceni vatikanski isprdak i izdajnik vaskolikog Srbstva. To sigurno.

Koliko znam kitimo se i gomilom pokatolicenih Srba(da ne nabrajam), doduse oni su se kao pametan svet pobrinuli da se ne "zaboravi" da su bili Srbi.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 11:06 - pre 91 meseci
Citat:
dejanet: Koliko znam kitimo se i gomilom pokatolicenih Srba(da ne nabrajam), doduse oni su se kao pametan svet pobrinuli da se ne "zaboravi" da su bili Srbi.


razmisli malo zasto su Srbi ostali 500 godina pod Turcima.

Ko bi se odcepio od svoje drzave kad je ona jaka i mocna. Srbi su sasvim komforno ziveli pod Turcima sve dok su ovi osvajali. Kad su pukli u Madjarskoj Srbi okrecu ledja Turskoj a i sami Turci su bili pobesneli zbog gubitka poseda u madjarskoj.

Za 500 godina nijedan kamen iz neke srpske crkve i manastira nije odnet !

Medjutim tek sto se oslobodila Srbija u njoj dolaze mnogobrojni ruski agenti koji propagandom raspiruju medju Srbima antiaustrijsko i antizapadno enzadovoljstvo. Rusima je dugorocni cilj da stvore od Srbije neki isturnei antizapadni vojni logor ja bih ga tako nazvao.

Pogledaj, svi kazu kako je Rusija i njen car stao u zastitu Srba u PSR, a niko ne govori da nas je Rusija u taj rat i gurnula. Precutkuju se dokazane cinjenice da je Rusija aktivno radila na smaknucu proaustrijskih obrenovicevaca i dovodjenju zna se vec koga.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 338835 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.