Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu

[ Pregleda: 3993 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 15:29 - pre 165 meseci
tragom vesti da je fatmir sejdiju podneo ostavku na funkciju tzv. predesdnika Kosova u beogradskim medijima, zatim na rts i drugde nailazimo uglavnom na naslove:

"Kosovski predsednik podneo ostavku"

pitanje: ako nasa drzava nije priznala Kosovo kao nezavisnu drzavu onda valda treba da se stavi "tzv."

http://www.rts.rs/page/stories...2%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D1%83.html

naravno, sad ce neko pomisliti kako je ovo sitnica kako je to preterivanje, nacionalizam i sta ja znam ne - ali gde je tu samopostovanje ? Medjutim, na zalost mi Srbi smo u svemu takvi. Nije bitno ovo, pa nije bitno ono, pa pusti ti ono, nema to veze, sta se opetrecujes, samo opusteno i eto: stade drzava pod suncobran.

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 15:50 - pre 165 meseci
Nije valjda da je u Italiji najveći problem neki tamo naslov u srpskim novinama?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 16:05 - pre 165 meseci
Citat:
Izvoljski: naravno, sad ce neko pomisliti kako je ovo sitnica kako je to preterivanje, nacionalizam i sta ja znam ne - ali gde je tu samopostovanje ? Medjutim, na zalost mi Srbi smo u svemu takvi. Nije bitno ovo, pa nije bitno ono, pa pusti ti ono, nema to veze, sta se opetrecujes, samo opusteno i eto: stade drzava pod suncobran.

Samo opusteno
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 16:26 - pre 165 meseci
Citat:
Izvoljski:samo opusteno i eto: stade drzava pod suncobran.
Kazes to kao da je to nesto lose...
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 16:41 - pre 165 meseci
Citat:
Samo opusteno


sve je u redu i onda nasa nova himna: http://www.youtube.com/watch?v=eN27NH5jQ8M

Citat:
Nije valjda da je u Italiji najveći problem neki tamo naslov u srpskim novinama?


ne, Italiju generalno zabole sta pise nasa stampa osim eventualno ako se tice njih. Medjutim, ovo je samo pokazatelj nemara naseg koji naravno kosta i dijasporu. Neorganizovane konzalarne i diplomatske sluzbe, zatim i posle bezbrojnih sastanaka nasih i Italijana nikako da se priznaju nase dozvole i tako to i tome slicno i tako dalje...

 
Odgovor na temu

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 16:49 - pre 165 meseci
Citat:
Izvoljski
naravno, sad ce neko pomisliti kako je ovo sitnica kako je to preterivanje, nacionalizam i sta ja znam ne


Ma bez frke, ko će da pomisli za nekoga ko je brže bolje zapalio u Italiju da je srpski nacionalista?
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 16:56 - pre 165 meseci
Pa posle Tadicevog nastupa sa "rezolucijom" i jos jedne upecatljive "diplomatske pobede", jasno je kakva je ovo zemlja (neki bi rekli prodana banana tvorevina), i koliko stiti svoje interese i gradjane...
Mene vishe nista ne iznenadjuje. Kakav narod, takva i zemlja, za bolje ocigledno nismo.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 17:18 - pre 165 meseci
Moram u off da ne bih pravio novu temu - e el imamo mi ministra spoljnih poslova zadnjih 10ak dana? Nema Jeremije ni za leba, neki regionalni mediji pomenuse da je dao ostavku, a u naskim ni reci o tome?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 18:07 - pre 165 meseci
S njim k'o i bez njega, teško da će obični ljudi primetiti neku razliku
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 19:27 - pre 165 meseci
Citat:
Izvoljski: Neorganizovane konzalarne i diplomatske sluzbe, zatim i posle bezbrojnih sastanaka nasih i Italijana nikako da se priznaju nase dozvole i tako to i tome slicno i tako dalje...

A šta misliš zašto je to tako?

Pa baš zato što se godinama zamlaćuju Kosovom, a ne npr. praktičnim problemima naše dijaspore. Ali, ko što neko reče, valjda takva dijaspora i ne zaslužuje bolju diplomatiju. :P
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 20:25 - pre 165 meseci
Problem je sto se oni godinama zamlacuju iskljucivo punjenjem svojih dzepova. Da se zamlacuju bilo cim drugim (sto zvanicno pretstavljaju kao neku parolu ili ti cilj stranke) nama svima pa i dijaspori bi bilo znatno bolje.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 20:31 - pre 165 meseci
Citat:
jablan
Pa baš zato što se godinama zamlaćuju Kosovom


Ja nesto cisto sumnjam da se bilo ko u MIP-u ili Vladi Srbije i sl... zamlacuje sa Kosovom - Kosovo je samo buzzword koji se koristi za PR posto prija odredjenoj ciljnoj grupi. Ono, malo neki "proglas", malo "poseta" nekog m00da, malo "izjava" malo "ostra osuda" i sl.. ali se sve svodi na naloge PR sluzbi i eventualno koju fotografiju - verovatno su im najveci moguci napori da eventualno neko nekad ode na to Kosovo, daleko vise preferiraju setanje po NYC-u, Briselu i sl... :)

Bas kao sto i "evroatlanske integracije", "Srbija u EU" i sl... prijaju nekoj drugoj ciljnoj grupi... Nalepi one EU zvezdice, ugovori slikanje sa nekim EU funkcionerom, isto izdaj malo izjava za stampu, proglasa, pricaj o "velikim mogucnostima" i to bi bilo to.

A u realnosti, "the ekipu" bole cosak i za Kosovo kao i za "Srbiju u EU" a interesuje ih samo stanje na svojim bankovnim racunima...

Prave se master planovi, slikaju se na otvaranju mostova iznad potoka, imaju mobilne jedinice gradjevinarske opreme koja ide sa foto ekipom kako bi se uslikali na sto vise mesta, otvaraju se "gradilista" i sl...

Ja bih rekao da vlas' u Srbiji ima odlicnu marketing sluzbu i vrlo visoku profitabilnost na pozicijama drzavnih organa - i to bi bilo to :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 20:33 - pre 165 meseci
od pre nekog vremena se mic-po-mic prestalo sa govorenjem tog obaveznog prideva "takozvani/na/no" uz pojmove koji
se odnose na albansku upravu na kosovu.

stvari su takve kakve su, ne treba biti mnogo pronicljiv u ovom slučaju.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 20:35 - pre 165 meseci
Ko u "Životinjskoj farmi": malo-po-malo se "edituju" pravila i parole.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 21:17 - pre 165 meseci
Ivane, ubo si k'o prstom u đem. Jedino uz ovo:

Citat:
Ivan Dimkovic: Ja bih rekao da vlas' u Srbiji ima odlicnu marketing sluzbu i vrlo visoku profitabilnost na pozicijama drzavnih organa - i to bi bilo to :)


Treba reci i da imaju vrlo prikladnu publiku za to.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu27.09.2010. u 21:28 - pre 165 meseci
Srpska aljkavost (izostanak onog tzv.) je samo privid.

Dovoljno je pratiti malo šta se priča okolo:

„Faktički, svaki kandidat za pristup EU mora dokazati da je rešio svoje konflikte sa drugima. Te konflikte nećemo uvoziti u Uniju. To u pojedinim slučajevima svakako neće biti lako, ali sve zemlja Zapadnog Balkana su to shvatile”, dodao je nemački zvaničnik.

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/150487.sr.html

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu28.09.2010. u 02:47 - pre 165 meseci
Ja mislim da bi trebalo sazvati referendum,gde ce ljudi se izjasniti da li biraju borbu oko Kosova ili Evropa.
Naravno da to nece se sad sazivati,jer ova vlada radi na potpuno drugom principu,koji je,za mene,potpuno pogresan,jer ignorisu cinjenice.Kako nas Holandija blokira zbog Haga,tako nam Nemacka govori da Srbija sa ovakvim stavom po pitanju Kosova ne moze u EU.
Premijer,koji je na celu ove bajate vlade,treba da kaze ljudima da mi sa Kosovom ne mozemo uci u EU.Ne sa ovakvim ekstremnim stavom oko Kosova.Zato su tu ovi novi pregovori,kojima je za cilj da nas malo omeksaju.Da ne piznamo Kosovo,ali da ga i ne blokiramo da ulazi u medjunarodne institucije.Tako da,mene ne iznenadjuje to sto ljudi vise nepisu TZV,ocekuje nas mnogo gore od toga.

be happy
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu29.09.2010. u 09:29 - pre 165 meseci
To isto kaže i srpska naprdna stranka tako da se možeš tamo učlaniti i podeliti svoje stavove. a koštica na to kaže da ne može referendum jer se borba za kosovo ne može uopće dovoditi u pitanje. niko ga nije obavestio da kosovo nije naše već 11 godina.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu29.09.2010. u 10:15 - pre 165 meseci
Ja mislim da ste se upetljali u deo politike koja vam ne ide. Baska sto je "forbiden forrest", na ES-u..

Mislim, postujem ja vasa licna misljenja, ali TO nije bavljenje politikom, to mi vise lici na dijagnozu teske zaraze politickim spinovanjem.

Dimke vam je sve objasnio, i samo treba kroz takvu lupu da posmatrate cinioce vlasti...

Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska aljkavost i nemar opet, po ko zna koji put, na delu

[ Pregleda: 3993 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.