Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336739 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radgosta.6

Član broj: 334276
Poruke: 11



+52 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 21:11 - pre 92 meseci
Ovde je prica o Lukasenku koga zapad smatra poslednjim diktatorom.

https://foreignpolicy.com/2016...he-unknown-belarus-lukashenko/

A Milo je... Dovoljno je samo to sto sudija u Napulju ima njegov dosije u fijoci spreman da vidi svetlo kada dodje trenutak(ako dodje). Ali on je pro-zapadni covek i kao takav, nije na nisanu (dok radi kako mu se kaze).
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 21:15 - pre 92 meseci
Citat:
Radgosta.6: Ovde je prica o Lukasenku koga zapad smatra poslednjim diktatorom.

Priča je o Belorusiji, pokretač teme nije spominja Lukašenka?
A zašto je u celoj priči bitno šta zapad misli o bilo kome posebno o nekome ko ne igra na njihovu muziku?
 
Odgovor na temu

Radgosta.6

Član broj: 334276
Poruke: 11



+52 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 21:18 - pre 92 meseci
Dotakao ga se korisnik "bonifacic". U vrlo negativnom kontekstu. Moj ugao je poredjenje te diktature, kako je naziva zapad, i nase demokratije.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 21:26 - pre 92 meseci
Citat:
Radgosta.6: Dotakao ga se korisnik "bonifacic". U vrlo negativnom kontekstu. Moj ugao je poredjenje te diktature, kako je naziva zapad, i nase demokratije.

Taj "korisnik" nije u stanju da napiše tri reči a da od te tri bar jedna ne bude prozivka ili provokacija pa i uvreda.
U cilju iole normalne diskusije, takve treba ignorisati.
Ima tu još par "korisnika" koji su skočili kao opareni na krajnje benigni opis nečijeg utiska sa putovanja u zemlju koja je etiketirana zato što nije po ukusu nekih moćnika.
Batalimo politiku, valjda sem nje ima u toj zemlji još nečega vrednog pažnje?
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 21:28 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Upravo obrnuto - nabrojane su odabrale da "demokratijom" ugnjetavaju slabije i da im zagorcaju zivot (Primeri: SFRJ, Libija, Sirija, Ukrajina.,). Ipak, ajd da ne odemo u offtopic nego da se drzimo poredjenja Srbije i Belorusije. Moj je stav da Belorusija ima tu srecu da se jos nije nasla na nisanu "demokratije".


izvini. Ja sam pobrkao: Amerikanci su ti koji donose pustos gde god se pojave: Japan, Nemacka, J. Koreja a Rusi donose prosperitet: DDR, Vijetnam, Sev Koreja...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 22:53 - pre 92 meseci
http://www.novosti.rs/vesti/sr...8170-U-Vrscu-zivi-500-stranaca

Batolele gde si iskopao ovo i ostale vesti? Jel neko stvarno veruje u to što piše tu? U lupetanje nekih stranaca koje iz pristojnosti ili ko zna čega neće da nam kažu u oči kakva nam je zemlja realno. I zašato bi kada im se ovde svi uvlače u d? Mogu da imaju ženske mnogo većeg kalibra nego u svojim zemljama. Mogu da se napiju i nažderu za male pare. Pa da, njima je super. Da li je meni super?

Inače ovaj tekst od gore je čista glupost, a tog "Džejka (Džejkoba) Savkova" lično poznajem. Neću da grešim dušu, ali motivi njegovog dolaska su mi jako smnjivi.
Došao je pre 5-6-7 god i nijednom nije otišao nazad u US (ni turistički naravno).
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mgts.dynamic.pppoe.byfly.by.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 23:14 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:
Na osnovu njegove price prosecan Srbin i dalje zivi dosta bolje od prosecnog Belorusa.

Imas li barem jedan primer koji bih ja mogao da vidim/proverim tokom nedelju dana boravka ovde?

Citat:
Da li mozes da okacis i slike? Interesuje me kako izgleda Minsk kao grad. Zelim da vidim kontrast izmedju te poslednje diktature u Evropi i Beograda, gde em se fasade raspadaju, em u samomm centru su iste izvrljane grafitima. Svetogorska, Makedonska, Hilandarska izgledaju kao neki geto a ne krug dvojke.

Takodje interesuje me i kako izgleda periferija. Da li je samo centar tako skockan po tvojoj prici ili je to samo sarena laza za posetioce.

Mogu ja da slikam pa da postavim, mada nisam neki pasionirani fotograf, pa je lepse izguglati slike. Evo naprimer kako im izgleda glavna zeleznicka stanica:



i unitra:



Jos uvek nisam nasao nijedan grafit, ostecenu klupu ili kantu za smece, niti bilo sta slicno na cemu nasi huligani vole da ostavljeju svoj potpis. Nekom ko je ikada ziveo u Beogradu je jos cudnije nesto drugo - za sve ove dane u gradu se nije oglasila nijedna automobilska sirena, vozi se tiho i polako u skladu sa zakonom, nema onih specijalnih bucnih auspuha na motociklima i automobilima, moj prozor je pored ulice i nocu otvoren, sasvim normalno spavam. Voznje u pripitom stanju nema - koga uhvate oduzimaju mu automobil i zabranjuju da vozi drugi naredne 3 godine.
Prekosutra idem u obizak periferije pa cu obavestiti, a sutra imam 2 organizovana obilaska a potom odlazak u bioskop sa devojkom koju sam danas upoznao. Hteo sam da idem u drzavni cirkus, verovatno jedini na svetu, ali im sezona pocinje na dan kada ja vec krecem nazad. Po svemu sudeci vredi otici i videti koliko drzava vodi racuna i o naizgled nebitnim stvarima kao sto je cirkus.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 23:17 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: ...Jos uvek nisam nasao nijedan grafit, ostecenu klupu ili kantu za smece, niti bilo sta slicno na cemu nasi huligani vole da ostavljeju svoj potpis....

Garantovano zato što ih Lukašenko žive baca u vatru ili reže glave motornom testerom?!
Ne znam šta bi drugo moglo biti?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 23:24 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Voznje u pripitom stanju nema - koga uhvate oduzimaju mu automobil i zabranjuju da vozi drugi naredne 3 godine.

Pa zato i nema voznje u pripitom stanju.

Citat:
a sutra imam 2 organizovana obilaska a potom odlazak u bioskop sa devojkom koju sam danas upoznao.

Pa izvesti.

Citat:
Hteo sam da idem u drzavni cirkus, verovatno jedini na svetu,

Koliko ja znam drzavnih cirkusa ima dosta. Najveci, ujedno i najbolji su u Rusiji. Tamo se oduvek to gajilo, bilo popularno, cenjeno.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mgts.dynamic.pppoe.byfly.by.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 23:25 - pre 92 meseci
batalale, pretpostavljam da je svakako neuporedivo lakse biti huligan u Beogradu nego u Minsku, ali pitanje za razmisljanje je - da li je to dobro ili lose za prosecnog coveka?
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 23:36 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: batalale, pretpostavljam da je svakako neuporedivo lakse biti huligan u Beogradu nego u Minsku, ali pitanje za razmisljanje je - da li je to dobro ili lose za prosecnog coveka?

To što sam napisao je običan sarkazam.
Recimo, meni je interesantno da čujem iz prve ruke utiske iz neke zemlje koja je na zapadu etiketirana kao zemlja diktature.
Pošto tamo nisam bio, ja se ne zalećem sa ocenama tipa komentara pojedinaca.
Nedavno mi je otišao drug tamo da radi, Energoprojekt gradi neko postrojenje blizu Minska, i ponekad razmenimo po neku poruku u kojoj on kaže da mu se Belorusija dopala ali bez detaljisanja. To će kada dođe.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mgts.dynamic.pppoe.byfly.by.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 23:48 - pre 92 meseci
Citat:
Sceka:
Koliko ja znam drzavnih cirkusa ima dosta. Najveci, ujedno i najbolji su u Rusiji. Tamo se oduvek to gajilo, bilo popularno, cenjeno.

Da u pravu si, sad vidim na internetu, on je prvi koji je sagradjen u smislu arhitektonskog objekta od kamena i betona (po velicini i izgledu podseca na beogradsku arenu), a potom je sagradjeno jos takvih, ali je jos uvek jedini na svetu smesten u centru grada, u glavnoj ulici i po jos nekim manje bitnim kriterijumima je jedini na svetu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mgts.dynamic.pppoe.byfly.by.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.09.2016. u 23:55 - pre 92 meseci
Citat:
Recimo, meni je interesantno da čujem iz prve ruke utiske iz neke zemlje koja je na zapadu etiketirana kao zemlja diktature.

Pa eto, meni su objasnili bez velikog detaljisanja da onaj ko dodje na ideju da radi nesto protivzakonito ima posle duboko da zazali sto mu je to ikad palo na pamet. Ali, generalno za obicnog coveka koji zeli da radi i zivi mirno u skladu sa zakonom, drzava etiketirana kao zemlja diktature po svemu sudeci uopste ne predstavlja lose mesto za zivot, cak naprotiv, po mnogim kriterijumima predstavlja nadprosecno prijatno mesto za zivot.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 00:17 - pre 92 meseci
ne ocekujete valda da Nedeljkovic napise nesto protiv Belorusije dok je u Belorusiji.

pp da ce ga ova zenska skoliti da je vodi iz tog raja, al ajde sacekajmo jos malo.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 05:53 - pre 92 meseci
Belorusija nije samo Minsk, kao sto ni Srbija nije samo Beograd!

Moja supruga ima dobru prijateljicu iz Belorusije koja je 10ak god. u DE. dovoljno o Belorusiji govori to sto kaze da joj otac zivi u KOLIBI bez vode u selu udaljenom par sati voznje od Minska, a verujem da i u mnogim drugim selima van gl. grada. nije me previse interesovalo pa nisam nikada detaljno ispitivao o zivoti u Belorusiji, ali ono sto je babaphone napisao da mu njegov prijatelj pricao o Belorusiji culi smo i mi od nase prijateljice (siromastvo pre sveta, losi uslovi zivota, lose zdravstvo, lose skolstv, korupcija, itd.). moj zakljucak iznjenih prica je da su najsrecniji oni Belorusi koji uspeju da pobegnu iz Belorusije, da su od raspada SSSRa ljudi napustali Belorusiju i da mnogi i dan danas pokusavaju da odu!

temi bi mozda bio adekvatniji naziv:
Minsk - grad kakav bi Beogradjani voleli da imaju
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 06:47 - pre 92 meseci
Citat:
to je sva umetnost konc logora Belorusija

Hotel Kalifornija...

Kada mafija(odnosno drzavna bezbednost, kao drzavna mafija) organizuje drzavu, a huligani postanu drzavni biznismeni, zasto bi recimo zvrljali po sopstvenom vlasnistvu?
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 07:37 - pre 92 meseci
Citat:
član:


Moja supruga ima dobru prijateljicu iz Belorusije koja je 10ak god. u DE. dovoljno o Belorusiji govori to sto kaze da joj otac zivi u KOLIBI bez vode u selu udaljenom par sati voznje od Minska, a verujem da i u mnogim drugim selima van gl. grada.

Kada sam davnih godina bio u SAD-u, šokirao sam se brojem beskućnika koji žive na ulici. Spavaju na ulici pokriveni kartonom ili u kanalizaciji. Nigde nisam video toliko beskućnika kau u SAD-u. Sećam se, u Rumuniji u vreme Čaušeskua često sam odlazio u kupovinu i nikada nisam video da neko živi na ulici pod kartonskoj kutijom?!
Ovo mi nije niko rekao, video svojim očima!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mgts.dynamic.pppoe.byfly.by.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 07:59 - pre 92 meseci
Ja na zalost necu biti u mogucnosti da obidjem mnogo beloruskih sela, ali pre pravljenja nekih poredjenja treba znati koliko u Srbiji domacinstava nema osnovne komunalne uslove - na javni vodovod nije prikljucena trecina Srbije, kanalizaciju nema polovina, struju nema 180.000 domacinstava, a mokri cvor u kuci nema 57.000 domacinstava, to su zvanicni rezultati poslednjeg popisa. Ne znam kako bih napravio statistiku za belorusiju i uporedio. Ono sto sam ja video to su neke stare kucice kojih ima na 50-100km od Minska, deluje mi da tu niko ne zivi trajno, vec da su to ljudi koji su nasli posao i stan u gradu, a na dedovinu dodju povremeno da pokose travu oko kuce, oberu voce i naseku drva za vatru. Bilo kako bilo, nezaposlenost je blizu nule, onaj kome je neuslovan zivot u selu, u svako doba moze da dodje u Minsk da radi neki komunalni posao. Plate i cene su u takvom odnosu da su plate malko iznad nasih, a troskovi zivota ispod nasih, sto zajedno donosi razliku u zivotnom standardu. Zdravstvo i skolstvo su i kod nas prilicno losi, pokusacu da se raspitam da li kod njih moze biti gore od toga. Za korupciju cu isto videti sta kazu, inace sam juce procitao da je iz Rusije u toku poslednjih 15 godina nezakonito izvuceno 2x vose novca nego iz Srbije u istom periodu, sto je nista ako se uzmu u obzir velicina drzave i broj stanovnika. Nedavno su uhapsili nekog armijskog generala koji je pomagao bankarima da iznose novac i naravno isti je propevao za svaki dolar i svako ime i prezime, sto znaci da pokusaja ima, ali se nesto i radi na suzbijanju za razliku od Srbije gde ekipa isprazni milijardu evra iz nekoliko banaka i protiv nekih optuznica jos nije podignuta, a protiv drugih lagano tece rok za zastarevanje, a posle ce im poreski obveznici platiti sto smo ih uznemiravali. Oni su uspeli da nadju svoju milijardu evra po sefovima po privatnim stanovima, a ono sto je potroseno su usli u trag do poslednjeg evra i dolara, pa vi vidite gde je korupcija, kod nas ili kod njih.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 08:04 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
potom odlazak u bioskop sa devojkom koju sam danas upoznao.


Brate mili, pazi na srce !! Piše ti u profilu da imaš 70 godina, a ipak je to piletina.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 08:09 - pre 92 meseci
i to ce tako biti dok je Lukasenko na vlasti, a posle ?

Posle ide tranzicija i haos. Srbiji treba jos samo malo da udjemo u EU i bicemo normalna drzava. Normalna drzava znaci da cemo ziveti u normalnom sistemu koji ce biti kompatibilan sa svetom i gde ce svako moci da razvija. Bice i onda naravno prosjaka, lumpenproleterijata i ljudi bez mokrog cvora, ali to ne znaci da sad cela drzava treba da se pretvori u diktaturu i socijalnu instituciju da bi se zbrinulo nesto zgubidana.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336739 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.