Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 281403 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 15:14 - pre 80 meseci
zakljucen reci Drazinog govora na sudjenju:

"Za sebe nisam tražio ništa. Nikada nisam priželjkivao staru Jugoslaviju, ali je nasleđe koje sam primio bilo teško... Protiv sebe sam imao čitavu jednu organizaciju, jugoslovensku komunističku partiju, koja ne bira sredstva za postizanje svojih ciljeva. Suočio sam se sa promenama u mojoj sopstvenoj vladi i bio optužen za saradnju sa svim mogućim tajnim službama, neprijateljskim i savezničkim podjednako. Verovao sam da sam na pravom putu, čak sam pozvao i sovjetske novinare ili misiju Crvene armije da me posete i sve vide. Ali sudbina me je nemilosrdno zavitlala u svoj vrtlog. Mnogo sam hteo, mnogo započeo, ali su oluje ovog sveta oduvale i mene i moje delo."
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 15:19 - pre 80 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
^

A po kom ključu u Briselu sede Slovenci, Hrvati, Bugari, Rumuni, Poljaci, Mađari...

Stvarnost se baš nikada ne slaže sa onim što ti "misliš"?


smesno je da srpski komunisti toboze oplakuju sto Srbija ne sedi u Briselu i cinicno, jer su upravo oni sve ucinili da Srbija ne samo ne krene integraciju sa modernim svetom, vec da mu bude u opozicija pa i u ratnom stanju sa njim.

Ali neka, istorija je spora, ali dostizna.

Zaklela se zemlja raju da sakriti nece tajnu !
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 15:24 - pre 80 meseci
Tito Srbine - Zemljo pločo - vasiono livado.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 15:27 - pre 80 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Zaijebani su ovi što rade po Institutima, svaku zaveru provale u začetku i suprotstave se svojom zaverom.
Zato naša istoriografija i tehnologija zauzimaju prva mesta u svetu.



Nego sta, tu je bila ostra trijaza inteligencije, a ne samo skotrljavanje sa lickih brda u BG


Nije lepo, ali cist penal, steta da se propusti.

BTW, penjemo se na sangajskoj listi..malo li je od instituta
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 15:29 - pre 80 meseci
^^^^

Suze će niz lice da krenu forumašima kada pročitaju Dražine završne reči. Biće tužni.
Daj sad kopiraj one njegove naredbe o "čišćenju" ovog i onog sreza, područja itd. Da se oraspolože ljudi, lep je dan.
... Ili, možda još bolje, zapisnik sa suđenja Voji Požarevcu? Time bi se oduševili.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 15:33 - pre 80 meseci
Nisu nas primili u EU za vreme zutih a to je period od preko 10 godina. Jednostavno im nije bilo u interesu. Rumuni i Bugari sigurno nisu primljeni iz ekonomskih razloga.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 15:45 - pre 80 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Nisu nas primili u EU za vreme zutih a to je period od preko 10 godina. Jednostavno im nije bilo u interesu. Rumuni i Bugari sigurno nisu primljeni iz ekonomskih razloga.


Oprosti ovaj, ali kojih zutih ?!

Mislis na DOS ? Jeidni u DOS-u ko je iskreno hteo reforme je bi Djindjic i za te 2,2 godine uradio je vise nego svi pre i posle njega. Ali, on je ubijen 12.3.2013. DVEHILJADETRINAESTE.

Posle smo malo bili u komi pa dosao Kostunica (2004-2007) i poceo sve udbase da vraca na pozicije, da tambura o Kosovu i moli se Moskvi. Na kraju zapalili americku ambasadu. Wow, ala vera !

Posle dosao Tadic ajde da kazemo on je bio zut, ali kako. Dosao tako sto se pomirio sa SPS ! I eto vam ga Slobin portparol vec 9 godina na vlasti.

I, ko da uvede Srbiju u EU onda, pitam te ?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 15:47 - pre 80 meseci
samo da dodam da su RO i BG od pada komunizma intenzivno radili na ulasku u EU i bili mu posveceni, a to je period od 17 godina.

Drugo, to su svakako siromasne zemlje i EU ih je primila kad su ispunili svi uslove. Nije ni Amerika sva Kalifornija ima i tamo bede. Tako je i u Evropi.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 16:01 - pre 80 meseci
Djindjic je na okupu drzao DOS, ko god ga je ubio sigurno nas je vratio u 90e. Ali to je druga tema. Ne znam kako su Bugari i Rumuni radili na tome da udju, medjutim video sam stanje u Bugarskoj 2003. Takva beda po unutrasnjosti se ne vidja u Srbiji.
Isto ko kod nas kriminalci u besnim kolima a obicni ljudi voze soc-realisticke aute iz 70ih.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 16:06 - pre 80 meseci
Primljeni su zarad instaliranja "odbrambenog stita", sto je nastavak visedecenijske politike okruzivanja Rusije, uz jasnu zelju za pljackom.

Mogli su da rade jos 200god, da nije ove vajdice za NATO, imali bi milion novih uslova, Ovako nisu ispunili ni 30%. Niti treba, prosta farsa..

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 16:10 - pre 80 meseci
E sad mislim da nakon izlaska Britanije iz EU, to sad za nas vise nije aktuelno. Tri kljucne zemlje EU su bile Britanija, Francuska i Nemacka. Ako je Britanija nasla interes u tome da izadje, ne vidim sad potrebu nas da se tamo guramo
osim za sticanje nekakvih politickih poena i nalazenja izgovora a se oplete po dzepu gradjana.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 16:29 - pre 80 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: E sad mislim da nakon izlaska Britanije iz EU, to sad za nas vise nije aktuelno. Tri kljucne zemlje EU su bile Britanija, Francuska i Nemacka. Ako je Britanija nasla interes u tome da izadje, ne vidim sad potrebu nas da se tamo guramo
osim za sticanje nekakvih politickih poena i nalazenja izgovora a se oplete po dzepu gradjana.


smesno je uopste i porediti Britaniju i Srbiju. Britanija je globalna drzava i ima fore u svetu. Njoj je i njen Komenvelt sasvim dovoljan i previse. Srbija sa druge strane kao malo prase nakacena je na EU fondove i zavisi od evropskih investicija.

Pored toga Britanija je izasla iz EU i ona je znacajna zemlja, ali su zato nista manje Nemacka, Francuska i Italija ostale. Tako da je onda veci argument za EU nego protiv.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 18:35 - pre 80 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
bananaphone: Vidi Slobo - imas zvanicnu pricu o bravaru iz Kumroveca koji pada prvi razred,


Šta je bre "zvanično"? Gde je to "zvanično"? To je bre sve Pero Simić iz Večernjih novosti, koga pominje i ovaj Nikita Bondarev, izmišljao. I Tito bio u Španiji i tamo pobio milijardu komunista, i Tito sarađivao sa Nemcima jer su razmenili zarobljenike, i sve ovo što ovaj Nedeljković ovde "misli"... to je sve izmišljao Pero Simić.

Pero Simić nikada, nigde, u celom svom životu, ni u jednoj prilici, nije predočio ni jedan jedini dokument koji bi potkrepio njegove tvrdnje.

Ti možeš naći njegov tekst u Večernjim novostima, to se i reciklira na svakih nekoliko meseci, i u tom tekstu sve tamo lepo piše... i kako se zvala škola, i koje godine, i šta je Tito imao iz ovog predmeta, šta iz onog... ali nema šanse da vidiš neki dokument iz te škole, neko svedočanstvo, bilo šta.
...


Ajde ne lozi se molim te...

Vladimir Dedijer - Prilozi za biografiju Josipa Broza Tita - knjiga je izasla 50-tih u Jugoslaviji, i do danas se smatra mozda najboljim izvorom informacija o JBT-u.

http://www.titomanija.com.ba/e...0prilozi%20za%20biografiju.pdf

U početku je Joža imao muke sa učenjem. Kod deda Mar-tina govorio je samo
slovenački, pa je teško savlađivao hrvatski književni jezik. Osim toga, otac ga je
često ostavljao da čuva stoku kad je trebalo ići u školu. Imao je veliki broj
izostanaka, pa je prvi razred polazio dve godine.


Nije to ni bitan podatak, nego mi je vise simpatican detalj, mali Joza - pao prvi razred, ali posle je pocepao :D
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 19:06 - pre 80 meseci
Citat:
Darko:
...


Nisam ti se obratio, pa ne vidim razlog da meni lično odgovaraš. Ovo kažem zbog toga što nimalo nisi interesantan kao sagovornik i što se od tebe teško šta pametno može čuti.

Citat:
Darko:
Nisi precizirao da li mislis o obliku u smislu granica, ...


Ne, nisam precizirao. Samo su vam granice na pameti, krv i tlo, to je krajnji domet vaše ideologije. Genetski čist srbov, uzgajan na obroncima neke planine na čistom serbskom vazduhu i zadojen mržnjom prema svemu što nije nož i klanje, mržnjom pre nego majčinim mlekom, u Srbiji očišćenoj i od Srba koji vam nisu po volji, od jevreja, cigana i ostalih nižih rasa.

Nego, jesi li mogao da milione ljudi držiš u siromaštvu i bedi, bez prava i mogućnosti da se leče i obrazuju, da rade i putuju. Par stotina ili hiljada latifundista, ratnih profitera i secikesa da skidaju kajmak, da žare i pale čitavom zemljom, a ostalima ni mrvice sa stola. Moglo je moglo, dobro je ta šklopocija od kraljevine izdržala i do WWII.


Citat:
Darko:
...su danas monarhije najdemokratskije drzave, sa najboljim drzavnim upravama, to su drzave u koje radnici sa prostora SFRJ i slicnih drzava rado idu da zive i rade...


Francuska, Italija, Nemačka prema kojoj ste bežali zajedno sa fašistima od `crvenih` danas nisu demokratske zemlje? Ovo nisam znao. Čekaj malo, pa jel USA demokratska zemlja, nešto se ne sećam da imaju kralja. U redu Kanada i Australija, ali sve tri su multinacionalne, multikulturne sredine. Kako ste tamo mogli da živite zajedno sa prljavim crncima, jevrejima, indijancima i ostalim nižim rasama, to mi nikako ne ulazi u glavu? Fuj.

Citat:
Darko:
Znaci, SFRJ je bila napredna u odnosu na slicne drzave u periodu izmedju dva rata, ali je bila veoma nedemokratska, totalitarna i losija za zivot u odnosu na monarhije iz druge polovine 20. veka.


Znači nemaš pojma, kada me već teraš da ti to kažem. Kada praviš ovu vrstu poređenja, onda se pomeraš duž vremenske ose poredeći jednu istu zemlju, dakle ne pomeraš se u prostoru. Može i obratno, u jednom istorijskom periodu, ne pomerajući se na vremenskoj osi, porediš različite države. Ovo što ti praviš je najobičnija papazjanija. Znači, kraljevina je bila raspad država u svakom pogledu: privrednom, kulturnom, civilizacijskom u poređenju sa drugim evropskim zemljama toga doba. Sfrjot je kao što je dobro primetio vladd, do početka sedamdesetih bila zemlja za ugled i primer, ne samo u jevropi, nego i u svetu. Svemirski brod prema volovskoj zeprezi, ako je porediš sa kraljevinom.

Citat:
Darko:
U Evropi danas imamo 12 monarhija, to su sve najnaprednije i u svakom pogledu vodece zemlje evrope, u svim tim monarhijama se relativno lepo zivi i stanovnistvu nijedne od njih nije ni na kraj pameti da menja drzavno uredjenje na republikansko. Tu svaka prica o prednosti republike nad monarhijom pada u vodu.


Vi četnici, ne samo što ne znate istoriju, vi ste i politički nepismeni. U svemu vidite formu, a ne suštinu, kao da je to samo monarhija ili republika i puf, sve rešeno. Nisam znao da su Nemačka, Francuska i Italija monarhije. Nego, imam ja u ormaru i odelo, znaš ono, košulja, sako, kravata. Čim ga obučem, postajem ministar, predsednik, ugledan bizMismen. Pa nije tako, ali kako objasniti to jednom četniku. U Norveškoj, Danskoj, Britaniji imaš laburiste, torijevce, ove one, imaš levicu i desnicu. Isto tako, u jednoj republici kao što je Francuska, imaš LePenovce, krajnju desnicu, ali četnički zakmo to teško može da svari.

Citat:
Darko:
Ja to nikad nisam tako gledao, ali kad ti kazes neka bude...


Pa Braxi, tvoj brat po kami izjavi na nekoj od prethodnih strana kako je JBT izgubio. Uostalom, zar se ono bradato govedo borilo za Jugoslaviju? Nisam to znao.

Citat:
Darko:
...koliko god apsurdno bilo meni je kao sto rekoh nekako zao sto samo cetnici ucestvuju na antifasistickim skupovima po svetu i sto ove iz SUBNOR-a niko tamo vise ne zove.


Prvo si ćutao, pa si onda nevešto počeo da se izvlačiš. Meni je jasno da prosečan četnik istoriju uči iz slikovnica, pošto verovatno ne ume da čita, ali eto insistirao sam i na takvom dokazu. Avaj, nema ga. Drugo, vi ste bili antifašisti, ali do moga.

Citat:
Darko:
Danas cetnicke ideje (kapitalizam, demokratija, religija, slobodno trziste...) dele svi od Putina do Trampa...


Joj zemljo, otvori se da potonem. Što ne patentirate te vaše ideje? Četničke ideje su klanje i ubijanje nižih rasa, cigana i jevreja, ali i nepodobnih Srba. Dakle, te ideje koje si stavio u zagradu govore o vašem lošem ili nikakvom obrazovanju, jer ne znate ni kako ni gde su nastale.

Citat:
Darko:
Bilo kako bilo, sto se nas tice, mislim da smo sa crvenima zauvek zavrsili, tj. oni su skinuli partizanske uniforme pa obukli cetnicke pa tu i tamo jos primenjuju stare navime, ali u dogledno vreme ce i to nestati.


Ne prdi, časti ti.

Citat:
Darko:
Otvarali su i druge fabrike, ali nisu oduzimali zemlju seljacima i nisu ih unistavali socijalnim cenama poljoprivrednih proizvoda.


Kojim bre seljacima, pa šta ti misliš, da smo svi mi ovde pali s marsa? Čitaš li šta drugi pišu na ovoj temi ili samo svoje postove?

Ne, ne znaš šta je narod, a šta nacija, mešaš babe i žabe. Ne razumeš ni koncept demokratije, a tek ne razumeš slobodno tržište, što si pokazao više puta. Vi četnici ste toliko smešni, da je to pravi pravcati humoristički program.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 21:48 - pre 80 meseci
Možda nije problem samo do monarhije, možda ima još mnogo toga kroz istoriju.

Interesantno je da mnoge države koje idealizujemo u smislu državnog uređenja i generalno uređenosti same države i prosvećenosti naroda (npr. skandinavske) imaju protestantizam kao većinsku religiju. Države koje imaju katolicizam kao većinsku religiju već su nešto manje idealne od ovih prvih, a ove u kojima je pravoslavlje najveća konfesija su gotovo sve u totalnom rasulu što se tiče ekonomije, demokratije, političkog uređenja (uglavnom neke diktature), u svim tim državama imamo problem zlupotrebe vlasti, nameštanja javnih nabavki i radova, tajkune koji nisu u zatvoru...

Po meni je to validnija paralela od toga da li je država monarhija ili republika.

A jedan ekonomista je opisao ove tri grupe država na sledeći način (ne znam da li je sve baš tako jednostavno, ali je zanimljivo razmišljanje):
1. kod protestanata nema oprosta greha (tj. nema oprosta od strane crkve)
2. kod katolika se greh može otkupiti, molitvom ili čak novcem (indulgencija)
3. kod pravoslavaca se greh može oprostiti čak i da se ne plati ništa

Navodno, posledica ovakvih religijskih pristupa kroz istoriju je imala za rezultat da se u većinski protestantskim zemljama praktično nimalo ili zanemarljivo malo krade, u katoličkim je to donekle podnošljivo manje ili više (ima ozbiljnih afera tu i tamo, ali se brzo pročuje pa se učesnici afere povuku sa funkcija, ali što se ide južnije, to je tužnije), a u pravoslavnim zemljama je lopovluk na sve strane.


I sad bi mi da se preko noći nešto promeni. Potrebno je ko zna koliko generacija da živi pod vlašću nekog novog Miloša Obrenovića koji bi sekao ruku za krađu, pa da se narod odvikne od RAZMIŠLJANJA o nekom muvanju.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 22:40 - pre 80 meseci
razgovor o temi sta bi bilo da je Draza pobedio umesto Tita upravo komunsiti uvek zele da svedu na raspravu monarhija vs republika.

u sustini,

kao sto vidimo praxa savremenih drzava pokazuje da nema pravila. Ima uspesnih monarhija i neuspesnih republika i obrnuto. Pravo pitanje je zapravo, da li bi nam bilo bolje da smo se razvijali kao Grcka i bili od pocetka u pobednickom taboru ili sto smo se zezali sa Brozom i za njega napravljenom drzavom 35 godina i sad smo otprilike opet na pocetku.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.09.2017. u 23:37 - pre 80 meseci
Janjiću,

Već sam pisao o tome, mislim na nekoj drugoj temi. E sad, stvari nisu nimalo jednostavne, kako si ti to predstavio.

Prvo, mi smo kao narod živeli u dva velika carstva(otomanskom i austrougarskom), moguće je da odatle dolazi naše nepoverenje u državu i njene institucije, pa i nepoštovanje iste. Inercijom se to nastavilo i na period kada smo konačno dobili(stvorili) i sopstvenu državu. To ako govoriš o krađi, mitu, korupciji, mada ne smatram da smo mi tu neki izrodi od civilizovanog sveta.

Drugo, pisao sam i o Martinu Luteru i zašto su se protestanti odvojili od Pape. Pre svega, oni siromaštvo vide kao greh, zato rade, rade i samo rade, jer spasenje vide na ovom svetu. S druge strane, mi pravoslavci ne hajemo i pet para ne dajemo na materijalna bogatstva, jer nas iskupljenje svakako čeka na onom svetu. Katolici mu dođu negde između. To uopšte ne znači da smo mi lenji, naprotiv, to samo znači da na rad i materijalno bogatstvo gledamo drugačije od njih. Sad će neko da kaže, pa i mi(ja) hoću da budem bogat. Pa jeste, ali to je ono što misliš, kažeš na svesnom nivou, ali duboko u svesti naroda, vrlo je moguće da radi neki sasvim drugi program, kojeg na površini i nismo baš svesni.

Treće, islam je na toj lestvici najniže, a imaš veoma bogatih i uređenih islamskih zemalja. Prividno, to mu dođe neki paradoks, ali nije baš tako. Ta društva su potpuno drugačije uređena, to su prilično drugačije kulture. Problem sa četničkim mozgom je taj, što on upravo ne uviđa te malo dublje uzroke i sve svodi na formu. Pozivaju se na evropske kraljevine, a ne znaju da bi im u nekoj Danskoj ili Norveškoj uzeli ne zemlju, nego i crno ispod nokta. Hoće jaku socijalnu državu, video čovek kako lepo žive, a buni se što je lopovima i secikesama oteto i vraćeno nazad, ono što je opljačkano od naroda. Hoće istovremeno da slavi slavu svaki drugi dan i da srbuje, ali hoće i sve blagodeti jednog izrazito individualističkog pogleda na svet. Pa, ne može.. Ehbi ga, ne može.

Kao što sam već rekao, njihovo razmišljanje je u stilu: vidi kako onaj ima kamione i avione, nosi fino odelo, sad ću i ja da kupim odelo, pa će da mi krene. To nije suština, to je forma. Mnogi mogu da dođu i do skupog odela, ali je malo onih koji bi mogli da upravljaju kompanijom sa hiljadu zaposlenih.

Ne bi bilo loše, kada se pozivaš na nekog(ekonomistu, filozofa, itd.) da navedeš o kome se radi.

Jeste, kad se već pozivaš na Obrenoviće, možda je uzrok i u ovome: majski prevrat. Samo, tako možemo da nastavimo i do Dušanovog carstva.

Eto, pre stotinak godina smo u monstruoznom zločinu ubili sopstvenu dinastiju. Pre sedamdesetak je druga kuhrvinski pobegla. Ubili smo Stambolića, a Miloševića kao pseto poslali da umre u tuđem kazamatu, streljali Đinđića. Kad malo bolje pogledaš, od onih koji su vodili dragu nam domovinu, samo su JBT, Tadić i Nikolić mirno sišli sa vlasti. Ovaj prvi je i umro prirodnom smrću. Četnici su u celoj toj priči teška margina, pozadinski šum.

Tu dolazimo do paradoksa. Biti na čelu Srbije nije nimalo prijatno, glava može da ti odleti dok si reko keks, a opet, mnogi bi da zasednu na presto.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije11.09.2017. u 00:39 - pre 80 meseci
Ja baš mislim da bi Srbiji bolje stajalo da bude monarhija ona parlamentarna, mslm znam ja da nije demokratski da naslediš vlast samim rodjenjem i da je republika mnogo demokratskiji koncept, ali znaš ono šetaš curu, lepa, pametna, bogata ma sve, i prijatelji misle da ste super par, i njeni roditelji, i tvoji, ali ti znaš da to nije to, i onda lepo promeniš curu i zasnuješ porodicu, ova ti rodi šestoro dece.

Samo bi im naravno strogo ograničio dokle ide ta vlast, verovatno bi se samo deklarativno zvali kraljevina. Kolko sutra bi nikli svuda razni biznisi i proizvodi sa prefiksom "kraljevski frizer", "kraljevski pekmez iz vragočanice" itd...Pripadali smo zemljama istočnog bloka a takve su poznate da vole da gaje kult ličnosti pa makar bio i kralj.

Ja bi ovo pitanje bacio na referendum, a izbacio bi iz popisa stanovništva veroispovest i nacionalnost, koga to uopšte zanima? :)




Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije11.09.2017. u 04:52 - pre 80 meseci
Braxi - odgovoreno ti je 150 puta na jedno te isto pitanje - jednim te istim odgovorom.

Grcka ima MANJI BDP po glavi stanovnika od Slovenije koja je bila pod Brozom, i Ceske koja je bila pod mnogo gorim rezimom od Brozovog, i mozda je za dlaku bolja od Slovacke, ili mozda Estonije.

Monarhija je svud u svetu ili potpuno odbacena, ili ustavnim promenama svedena na ceremonijalni nivo. Monarh nema nikakvu politiku ulogu ni u jednoj europskoj drzavi, prema tome nije ni doveo do politike koja je napravila prosperitet ili ekonomski krah u monarhiji.

Svim monarhijama u Europi vlada demokratski izabran parlament. Samo Braxi gleda Game of Thrones i sanja o povratku kralja...
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije11.09.2017. u 08:08 - pre 80 meseci
Grcka GDP bas potvrdjuje ono sto ja govorim.

https://en.wikipedia.org/wiki/...pe_by_GDP_(nominal)_per_capita

neke bivse komunisticke zemlje su tek sad stigle i prestigle Grcku gotovo 3 decenije od pada komunizma. A govorimo o predelima Ceske i Slovenije koje su vekovima bile deo razvijenog sveta dok je Grcka pak tavorila u Osmanskom carstvu.

Medjutim, pogledaj recimo Grcki u poredjenju sa Balkanom i uopste istokom Evrope. Ubedljivo najveci.

-----

a pored toga, tvoje razmisljanje je tipicno srpsko. Daj da maznem danas 5 miliona, a sutra kako bude. Nije prijatelju sve u novcu. Grcka je pre svega imala normalan razvoj u normalnom sistemu. Ziveli su skromno, jer se u Grckoj uvek zivelo tako. Ali su zato bili integrisani u noramalan svet. Dalje, nisu isli u zatvor ako zucnu protiv vlasti niti su drzani u konc logoru, kao npr tvoja Ceska. O Estoniji koja je jos bila i u SSSR i da ne govorim.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 281403 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.