Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 281427 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 09:39 - pre 80 meseci
Citat:
DusanSukovic: Svakako je imao vise formalnog obrazovanja od Druga Bravara, dobro tako je zvucala oficijelna biografija - da je bio bravar :-)


Pa nije poenta u tome ko je imao koliko obrazovanja.

Tito je bio bravar i to je znao čitav svet. To je pisalo u udžbenicima istorije i u zvaničnim biografijama. Niko se toga nije stideo. Gomila je onih njegovih fotografija za strugom, koje su visile po školama i kojekakvim ostalim javnim mestima... i tako dalje.

Niko, nikada i nigde nije lagao da je Tito imao visoko obrazovanje, da je studirao na Sorboni sa de Golom, da je dobio orden od Amerikanaca, da je bio prvi gerilac u Evropi...

Poenta je u tome što četnici lažu kao pesi.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 09:43 - pre 80 meseci
Nije Hica mogao da pobedi, niti je trebalo.

Cilj je bio Blic Krig, i da se sa osvojenih terena u kratkom roku, krene u pregovore i nove podele uticaja i kolonija. Ukratko, bila bi to EU sa jednim Vodjom

Medjutim, poceli su da sitnicare i da se zamajavaju sa detaljima, da luduju i gube vreme, pa se otrglo kontroli i preraslo u dugorocno i osiono mrcvarenje.

Zato je i bilo zadrski i paktova, neki su se obezbedjivali da ne budu objekat blic kriga, dok Hicini, ili on sam, nije preterao. Napad na Rusiju je mogao da ostavi za treci svetski rat, za 5-6 godina...

Ona kaljuga oko Moskve mu uopste nije trebala. Trebao je samo jos da zgazi Engleze, i to bez problema, i da ima kontrolu mora od Baltika do Egipta. Pa kada se stablizuje, okruzio je Rusiju, i laganica za par do dva para godina da Zgazi i Rusiju, recimo zajedno sa Francuzima i Britancima..
Nego ih poneli uspesi

Pa su morali da prave EU.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 10:12 - pre 80 meseci
@Steve Lonmo - zaboravio si da kazes da je Drug Tito pao prvi razred :D

Ja mislim da za 500g necemo znati ko je ustvari bio taj covek i koja je njegova stvarna misija bila medju Juznim Slavenima.

Postoji svedocanstvo njegovo lekara koji je zabelezio da mu je Tito rekao nesto u ovom fazonu:

Zanima vas ko sam? Pa evo, reći ću vam, ja sam faust doktore. Ali ne Geteov faust, ja sam faust svih fausta.

Ali to nije ni bitno za ovu diskusiju, bar ja mislim.

Cetnici i partizani su stvar proslosti, bitke koje vi vodite su smesne "gde ste vi bili kad je bila ova ofanziva" i "a vi ste se krili po sumama i gorama kad je bilo najteze". Niko od vas nije bio ni u partizanima ni u cetnicima, vec ste ljudi zadojeni ideoloskim mitovima i verzijama istorije koja odgovara vasoj percepciji stvarnosti. Niko nece da se pomeri iz te percepcije i pusti mit da odumre i nestane iza horizonta a to je potrebno da bi ziveli danas i u stvarnosti u kojoj zivimo.

Istorija (kao i nacija) moze da bude pozitivna sila ali i seme razdora koje seje zlo. Umesto da gajimo istoriju koja moze nesto da nas nauci i pomogne nam na nasem zajednickom putu u buducnost, mi se gusimo u istoriji, vodimo bitke koje su davno zavrsene a kojih se vise ne secaju ni oni koji su ih preziveli, hvatamo se za grkljane oko imaginarnih likova (kralja JBT-a i ostalih), umesto da se hvatamo sa problemima koje zivot danas nosi i planiramo buducnost za generacije koje dolaze, istorija nam je veciti izgovor i uteha, mi prakticno i ne zivimo danas nego zivimo u istoriji.
 
Odgovor na temu

vilil

Član broj: 50374
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 10:23 - pre 80 meseci
Citat:
Steve Lonmo: Kada mogu da računam da ću da te kurtališem sa kalabastera?

Hm, verovatno mislis na svoju mamu, jer vi, partizani, komunisti ste propagirali "slobodnu ljubav". Kresao se svako sa svakim. Pa samo vas vodja, valjda da bi dao primer, je imao ko zna kol'ko zena i ljubavnica.

Jbt. pa vi ste u stvari kao neka preteca hipi pokreta, osim "minornih" ralika tipa vi ste obozavali da ubijate i pljackate, da otimate i da se useljavate u tudje i kasnije to da prodajete pa da se kurcite kako ste "uspeli u zivotu"...ali...i oni su se kresali medjusobno samo tako, i oni su pusili svasta i ispusili su ga na kraju kao i vi. I njih i vas je ostalo par komada da svako malo mrsomudite o proslim vremenima.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 11:03 - pre 80 meseci
Evo trebalo mi je malo vremena da nadjem dokument u kom se analizira nacin na koji je govorio Tito, i objasnjenje njegovog, evidentnog stranog naglaska:
===
https://www.nsa.gov/news-featu...m/assets/files/is_yugoslav.pdf
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 11:26 - pre 80 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Niko, nikada i nigde nije lagao da je Tito imao...

Do danasnjeg dana niko sa 100% sigurnoscu ne moze da kaze ko je bio Tito, kako mu je ime i prezime i koje obrazovanje je zavrsio. FBI kaze da je bravar nestao 1937, a CIA kaze da je Tito imao poljsko-rusko poreklo. Prilicno je cudno sto Tito nikada nije posetio grob svojih roditelja. Rado bih video rezultate DNK analize, pa da zavrsimo sa time ko laze a ko govori istinu.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 11:45 - pre 80 meseci
Dosta rata i krvavog klanja, ej dosta RATA i krvavog klanja,

Sladja su mi ženska milovanja, ej sladja su mi ženska milovanja,

1,2, op sa, sa !
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 11:49 - pre 80 meseci
Nego, dobro, da ne cepidlacimo, cinjenica je da su ti niskokvalifikovani radnici bili za`ebani igraci - hitler je ako se dobro secam bio moler, pa posle okupirao pola evrope

A, kad smo vec kod bravara i molera, da se nadovezem na ovo sto je vladd napisao - prema nekim analizama koje se lako nalaze na google, Hitler je bio Engleski spijun. Njemu nikad nije ni bio cilj da Nemacka pobedi, nego da zamajava narod glupostima, dok se germani i sloveni medjusobno tamane i slabe. To objasnjava neke njegove naizgled glupe i sulude poteze, ali kad se bolje pogleda, svaki mu je potez bio u interesu Engleske. Inace, za Hitlera je obavljena DNK analiza koja je potvrdila da taj sto su mislili da su ga ubili nije bio on. Adolf se po svemu sudeci povukao negde da mirno prozivi svoje penzionerske dane nakon briljantno obavljenog zadatka.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 12:58 - pre 80 meseci
Nema veze ko je figura veneris, na vrhu, bitno je da je okruzen snaznim likovima, po karakteru i znanju, a ne bodibilderima
Pride, nije lose da i sam ima neka ledja, u novcu ili uticaju, tada je kapital cvrsta podrska.

Hitler je bio okruzen vrhunski sposobnim i pametnim ljudima, i dok su oni imali uticaj, sve je bilo ok, i to moze da bude samo dok je Blic Krig, cim protekne vreme, ojaca partijska policija, pregrupisu se i okupe slihtare i poltroni, i krenu da mu naduvavaju ego i mucenik krene da misli da je Cezar...

I to je pocetak kraja, slihtaru ne zanima sutra, vec pozicija i moc, a kada stvar pukne, slihtare lako promene objekat slihtanja..

I Titu je dobro islo dok se udba nije prepala tehnokratije, i preuzela vlast populizmom..
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 13:50 - pre 80 meseci
nema svrhe pricati sta bi bilo da je bilo.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 14:01 - pre 80 meseci
TO važi za tebe,...a šta rade ostali ? ..... sede za stolom i lupkaju "hemijsku" o sto ???

Nisi Ti centar sveta, iLi jesi ? Jel neko TO javio iz NASA-e ?

Propustio sam ves'

(izgleda, opet mi baguje ova optika ka Frankfurtu)

PS: Oo, Frankfurtu ehhbem li ti Majnu !


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 14:29 - pre 80 meseci
Gospodo, Titova Jugoslavija je bila država sa velikim D za sve ove latifundije nastale na razvalinama iste. Nije ni ona bila idealna i zlatna, ali je svim svojim narodima ponudila ono što su u raspaloj i zaostaloj kraljevini mogli samo da sanjaju. Besplatno zdravstvo i školstvo, posao, zemlju, industrijalizaciju, sigurnost, ... Jednom rečju, život dostojan čoveka. Ponudila je jedan širi kulturni prostor u kom je čovek mogao da se oseti građaninom sveta, da se samorealizuje na ličnom i poslovnom planu. Nije to samo prosto pitanje, monarhija ili republika. Kraljevina kakva je postojala neposredno pre WWII svakako nije mogla opstati u tom obliku, to je valjda svima jasno. Najširi slojevi stanovništva su bili siromašni i obespravljeni, bez perspektive da se obrazuju, stvaraju i rade. Šta se moglo dogoditi u takvim uslovima? Korenite reforme u okviru monarhije ili ukidanje iste, što najčešće ide revolucijom, kao što se i desilo. Nisu ni Tito ni kralj pali s marsa, to stalno potenciranje personalnih rešenja kod vas monarhista govori o vašoj kratkovidosti i neznanju. U WWII ste stalno nekog ili nešto čekali, sve vreme neki žal za onim što je moglo biti, ali eto nije bilo. Kada vas čovek suoči sa argumentima, stalno vrdate, ne gledate sagovornika u oči, diskutujete dimnim bombama i zavesama, jeftinim doskočicama. Ne ide to tako, ne ide.

U toj SFRJ je narodna milicija hapsila prestupnike i kriminalce, ove kolonije danas sa istima šuruju. U sfrjotu radnik je imao dostojanstvo, nije bio izrabljivan i ponižavan. U sfrjotu je i onaj koji siđe sa planine imao realnu šansu da postane lekar ili inženjer, mada vam se takvi kao što se da videti ne dopadaju. Lekar ili inženjer koji posle titule ide na garantovani dobro plaćen posao, titule do koje se dolazilo znanjem i radom, a ne vezama i korupcijom. Jeste, odlazilo se i iz sfrjota, ali je uglavnom odlazila polukvalifikovana radna snaga. Danas kada ste vi uzjahali, odlaze svi redom, mladi i obrazovani, odlazi supstanca ovog društva, oni koji bi trebalo da vode zemlju. Tada je postojala emigracija, ovo danas je egzodus. Ostaju penzioneri, oni koji su jednom nogom u grobu. Konačno ste priznali da ste pobedili gospodo monarhisti, izgleda da je stvarnost jača i od vaše šizofrenije. Šta je to što vi danas možete da ponudite? Motanje kablova u robijašnicama? Da li je to perspektiva kojoj bi se trebalo radovati? Evo već tridesetak godina traje vaše orgijanje, unazadili ste nas civilizacijski sto godina. Pošto ste osetili to i na sopstvenoj koži, krećete u pljuvačinu po zlim komunistima. Šta vam se to više priviđa? Kome se žalite, Velikom Manituu što vam je ispunio želje? Šta da vam kažem, izgleda da Veliki Manitu ima gadan smisao za humor.

Kažu, uništili su srpskog seljaka i selo otvaranjem fabrika. Ovo je inače omiljena teza kafanskih analitičara i sociologa u pokušaju. Gospodo, neko je morao da izgradi infrastrukturu, fabrike, puteve, pruge, škole, bolnice. Šta je trebalo, da oremo ralom i volovima u drugoj polovini dvadesetog veka? U kući umesto frižidera i bojlera fenjer? Ko zna, možda je i trebalo tako, koliko vidim, vi krupni kapitalisti i latifundisti narodu ne priznajete ni pravo na život. Jeste, plaćena je visoka cena, ali to nema nikakve veze ni sa republikancima, komunistima ni sa monarhistima, ali ovi poslednji to ne shvataju. To pod jedan. Pod dva, platili su je upravo ti najširi slojevi stanovništva tako što su izgradili državu za sebe i po svojoj meri. Tu cenu mora da plati svako, svako ko želi da uđe u klub civilizovanih zemalja. Šta ste mislili, da je u Engleskoj bilo lepo za vreme industrijske revolucije? Ko je kriv što kasnimo za njima stotinak godina, što smo kasnili stotinak godina i pre sedamdesetak, monarhisti ili komunisti?

Kakva vam je javna scena? Golotinja i kič. Predsednik, ej predsednik zemlje se narodu obraća rečima ne palim se na... U javnosti se ponaša kao lokalni džiber. Pa takav u sfrjotu ne bi mogao cipele da čisti, ne predsedniku, nego šefu mesne zajednice. Gde su danas umetnost i kultura? Na marginama, gde bi bile. Muzeji zatvoreni, propadaju. Snimaju se neki šund filmovi, piše se i objavljuje nekakva literatura koja ne može da dobaci ni do susednog sela, a ne do sveta. Ne ne, nemojte opet onu pokvarenu ploču kako on ili oni nisu vaši, kako su to sve preobučeni komunisti i slične fore. Sve je to vaših ruku delo, čorba koju ste vi skuvali. Uostalom, sami ste priznali i na ovoj temi. U mom gradu, sećam se dobro poslednjih tzv. komunističkih gradonačelnika pre tzv. demokratskih promena. Ej, bili su hiljadu puta veća gospoda od ovih velikih srbova i džibera sa kamama za pojasom.

Kažu bio diktator. Ma nemoj. Jeste, bio je na primer Mihajlović na golom otoku. Da ga nije Tito lično poslao tamo? Pa to može samo kod vas, da sve konce vuče jedan jedini čovek. Kralj to po definiciji i jeste, vlasnik života i smrti svakog svog podanika. Jeste, zabranili su predstavu(Kad su cvetale tikve), ali mu nije falila dlaka s glave. Jesu li mu zabranili objavljivanje? Nisu. Dobio oktobarsku nagradu grada Beograda šezdesetsedme, a pisao protiv diktatorskog režima. Pa taj period je zlatni period Srbije u kulturi, ali i u svim sferama života. To se nikada više neće ponoviti, nikada.

Kažu, četnici sa ovima protiv okupatora, sa onima protiv fašista. Kome prodajete te priče, ko normalan još veruje u te bljuvotine? Čak i kada ste sarađivali sa drugima, kada ste se sa drugima ujedinjavali, to ste radili iz iskonske mržnje prema svemu naprednom i progresivnom. Niste to radili da biste ponudili narodu slobodu i oslobođenje od okupatora, nego da ogradite sopstveni tor, sopstveni brlog. Uspeli ste, čestitam. Komunisti su za vas avangarda, ako znate šta je to. Bili i ostali.

Čitam vesti, umro Ljubiša Samardžić. Sećate se Bekima Fehmijua? E taj Bekim Fehmiju je veći Srbin od svih vas monarhista zajedno, od vas srbova po profesiji.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 15:02 - pre 80 meseci
Ima tu izmiksane istine i pogresnih trenutaka za poredjenje. Do 70-ih je to bila drzava za ugled, uz jaku medjunarodnu podrsku, uz privredu u usponu uz obrazovanje u usponu.

70-ih krece vladavina primitivizma i strah od nekontrolisanog znanja. Svaki profesor je posmatran analiticki, da ne "vrluda" nesto.
Jednostavno, Udbotovi nisu imali metodu kontrole razvoja drustva, i krenuli su da svode drustvo na jednustavnu, rodovsku opciju, kada je batina i prostota u dominaciji.
Tako je krenuo sund i drzavno dilovanje drogom.

Usput, da se vratim malo, obrazovanje je bilo imperativ, dok nije zasmetalo. I tada su odani kadrovi morali da se doskoluju, ili malo gledanjem kroz prste, ili samo vecernjom skolom. Uvek su deca burzoazije imala benefite, za razliku od onih koji "dodju sa sela", mada su i oni imali priliku, za obrazovanjem i poslom, ali ne i za neke visine karijere...
Sada je isto, mozda ima vise gledanja kroz prste, a i diplome su za realnu kintu...mada, nekima je i nemoguce prodati..
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 15:31 - pre 80 meseci
Citat:
Bradzorf012: Kraljevina kakva je postojala neposredno pre WWII svakako nije mogla opstati u tom obliku, to je valjda svima jasno.

Nisi precizirao da li mislis o obliku u smislu granica, ili o obliku u smislu drzavne uprave, pa cu podrazumevati da je ovo drugo. Slozili se ili ne - drzavna uredjenja evoluiraju, pa su danas monarhije najdemokratskije drzave, sa najboljim drzavnim upravama, to su drzave u koje radnici sa prostora SFRJ i slicnih drzava rado idu da zive i rade. Znaci, SFRJ je bila napredna u odnosu na slicne drzave u periodu izmedju dva rata, ali je bila veoma nedemokratska, totalitarna i losija za zivot u odnosu na monarhije iz druge polovine 20. veka. U Evropi danas imamo 12 monarhija, to su sve najnaprednije i u svakom pogledu vodece zemlje evrope, u svim tim monarhijama se relativno lepo zivi i stanovnistvu nijedne od njih nije ni na kraj pameti da menja drzavno uredjenje na republikansko. Tu svaka prica o prednosti republike nad monarhijom pada u vodu.

Citat:
Konačno ste priznali da ste pobedili gospodo monarhisti, izgleda da je stvarnost jača i od vaše šizofrenije.

Ja to nikad nisam tako gledao, ali kad ti kazes neka bude, koliko god apsurdno bilo meni je kao sto rekoh nekako zao sto samo cetnici ucestvuju na antifasistickim skupovima po svetu i sto ove iz SUBNOR-a niko tamo vise ne zove. Danas cetnicke ideje (kapitalizam, demokratija, religija, slobodno trziste...) dele svi od Putina do Trampa, a crvene zastupa jedino Kim i ja se nekako plasim da ne ostanemo i bez tog poslednjeg mohikanca od te crvene ekipe - bilo bi lepo da cetnici ostave jednog, da mozemo da gledamo i poredimo zivot sa druge strane crvene ograde. Ja se njima iskreno divim sto su uspeli da opstanu tako dugo i zelim im slobodu i mir. Bilo kako bilo, sto se nas tice, mislim da smo sa crvenima zauvek zavrsili, tj. oni su skinuli partizanske uniforme pa obukli cetnicke pa tu i tamo jos primenjuju stare navime, ali u dogledno vreme ce i to nestati.



Citat:
Kažu, uništili su srpskog seljaka i selo otvaranjem fabrika.

Otvarali su i druge fabrike, ali nisu oduzimali zemlju seljacima i nisu ih unistavali socijalnim cenama poljoprivrednih proizvoda. Ja gore pomenuh da se jedino u SFRJ coban sa parcetom brda velicine 500x500 metara smatrao tajkunom i proofiterom kome to treba oteti, a ta povrsina je tako mala da kad pustis ovce na ispasu one su za minut vec u komsijinom imanju. Sto se sela tice, situacija je jasna - ono sto turci nisu unistili, crveni su skroz dotukli.

Citat:
Kažu, četnici sa ovima protiv okupatora, sa onima protiv fašista.

Pa eto, Pogledi su ogranizovali nagradni konkurs za bilo kakav dokaz da su lokalni crveni oslobodili bilo koji grad pre dolaska crvene armije i vec duze vreme niko se nije javio, znaci nema toga. A za cetnike postoje dokazi za sve gore nabrojane gradove. Dosta je bilo ispiranja mozga da su partizani okupatori, a da su se cetnici borili na strani okupatora. Mislim da smo sa tim zauvek zavrsili. Kome prodajete te priče, ko normalan još veruje u te bljuvotine?

Citat:
E taj Bekim Fehmiju je veći Srbin od svih vas monarhista zajedno, od vas srbova po profesiji.

Ja rekoh gore da sam izabrao da budem Rus u skladu sa ustavom Srbije, tako da samim tim od mene veci Srbin svakako jeste, ako se ikad tako izjasnio. O kakvoj avangardi govoris, a jos uvek izbor nacionalne pripadnost vezujes za neke rasne karakteristike i poreklo?! Takvi su stavovi prilicno zatucani za danasnje vreme i mogu se oprostiti nekom tamo cobanu na planini koji nije zavrsio osnovnu skolu, a ne obrazovanom coveku koji je cak naucio da koristi kompjutere i internet.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 17:32 - pre 80 meseci
Zanimljiva opsevacija, Darko:
Citat:
O kakvoj avangardi govoris, a jos uvek izbor nacionalne pripadnost vezujes za neke rasne karakteristike i poreklo?! Takvi su stavovi prilicno zatucani za danasnje vreme i mogu se oprostiti nekom tamo cobanu na planini koji nije zavrsio osnovnu skolu, a ne obrazovanom coveku koji je cak naucio da koristi kompjutere i internet.

Nego me čudi što se nisi osetio pozvanim da isto to napišeš kada onaj wanabe četnik DusanSukovic alias Dušan Šulović (il' je nepismen ili ima problem sa identitetom) kaže
Citat:
Ali ti nisi Srbin, ti si Licanin i Beogradjanin


Bilmez koji zastupa ideje vrlo bliske tvojima (bolje da budemo pragmatične pikčke i da čuvamo dupe ženi uz suknju) neće dobiti komentar na gluposti, bljuvotine i vonj džibre koji prosipa po forumu, ali ćeš čoveka koji pristojno i koliko-toliko argumentovano diskutuje optužiti da koristi manir čobanina.
I posle tražite da vam sudimo?! Nikakav sud vama ne treba...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 17:46 - pre 80 meseci
Auh koliko istoričara na forumu a bio sam uveren da je tehnički forum, kad ono društveni, evo malo pravih istoričara za promenu :)


[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 10.09.2017. u 01:08 GMT+1]
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 17:51 - pre 80 meseci
Evo i sutjeska za ove druge da ne plaču, nego stvarno tupava podela na partizane i četnike 70 godina posle


[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 10.09.2017. u 01:09 GMT+1]
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 17:54 - pre 80 meseci
Fatal,

Oba linka su ti "Zvei finger in Asch" ,

Obratiti pažnju na ponašanje
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 18:03 - pre 80 meseci
Moji linkovi su dobri, forum ne valja :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.09.2017. u 18:08 - pre 80 meseci
Evo pa kopirajte šta da radim
https://youtu.be/hTMefZbFApU
https://youtu.be/DpUTnd1H1J4

A od podele još tupavije jedino šbbkbb
"Kad bi jelen imo krila čudna bi to ptica bila" J. Zmaj

[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 09.09.2017. u 19:24 GMT+1]
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 281427 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.