Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zaglavlje u CATIA

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Zaglavlje u CATIA

[ Pregleda: 15320 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oeno

Član broj: 306360
Poruke: 79
46.239.2.*



+2 Profil

icon Zaglavlje u CATIA27.05.2016. u 06:39 - pre 95 meseci
Kako da uradim zaglavlje i uvedem ga u sistemsko CATIA zaglavlje tako da kada hoću novi list unutar catdraftinga faila na svakom listu koji dodam odmah bi bude ubačeno i zaglavlje?
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
*.cpe.vektor.net.



+5 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA27.05.2016. u 12:39 - pre 95 meseci
.
Pomocu Macro-a.
 
Odgovor na temu

oeno

Član broj: 306360
Poruke: 79
31.223.128.*



+2 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA27.05.2016. u 16:02 - pre 95 meseci
Da znam raditi sa makroima,ne bi ni postavljao pitanje,poznato mi je da postoje CATScript ali kako se koristi?Ima li neko primer?
Ovo je užasno što u Catia nema neki jednstavan i brz način da se to reši,već moraš da razvijaš čitavu VB aplikaciju da bi radio sa zaglavljem,umesto da se to sve odvija u pozadini.
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
*.cpe.vektor.net.



+5 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA27.05.2016. u 18:58 - pre 95 meseci
.
U tom slucaju napravi svoje zaglavlje sa okvirom za sve formate koje koristis, i prebacuj ga na crtez svaki put kada pocnes nov...ili zavrsis.
.
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
62.68.105.*



+5 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA07.09.2016. u 01:20 - pre 91 meseci
Citat:
oeno:
Da znam raditi sa makroima,ne bi ni postavljao pitanje,poznato mi je da postoje CATScript ali kako se koristi?Ima li neko primer?
Ovo je užasno što u Catia nema neki jednstavan i brz način da se to reši,već moraš da razvijaš čitavu VB aplikaciju da bi radio sa zaglavljem,umesto da se to sve odvija u pozadini.


Imaš primjere postojećih CATScript-i u instalacionom folderu: ...win_b64\VBScript\FrameTitleBlock . Možeš otvoriti u Notepad-u. Sintaksa za CATScript-e je VBA sintaksa, kao i za pisanje makroa.

Trenutno radim aplikaciju sličnu ovoj: https://www.youtube.com/watch?...E6fdwy370JHn7yhdEA&index=1
Postaviću ovdje demo za testiranje čim završim varijantu za standardno ISO zaglavlje.
Kontam dati na besplatno korištenje aplikaciju koja će iscrtavati zaglavlja po ISO i DIN-u i sastavnicu za sklopove. Zaglavlje i sastavnica će se naravno ispunjavati automatski kupljenjem parametara sa 3D modela.
Stojim na raspolaganju za izradu aplikacija za custom zaglavlja i sastavnice, naravno uz odgovarajuću novčanu nadoknadu.

 
Odgovor na temu

oeno

Član broj: 306360
Poruke: 79
*.telrad.net.



+2 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA12.09.2016. u 22:54 - pre 91 meseci
Hvala kolega Slaviša,hteo sam da vidim da li se mogu iskoristiti postojeća zaglavlja koja bi se lako modifikovala bez ulaženja u VB programiranje,ali vidim da je to neizostavni deo da bi zaglavlje na nešto ličilo.
Stvarno je nepojmljivo što do sada u DS nisu uradili neke alatke slične onim u NX gde za čas posla uradiš zaglavlje kako ti zamisliš-fleksibilnost,i polja zaglavlja koje se naravno automatski popunjava.
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
*.cpe.vektor.net.



+5 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA15.10.2016. u 09:07 - pre 90 meseci
.

SlavishaT, kako napreduje rad na aplikaciji?

Radio sam skoro neki crtez sklopa sa samo 10-ak delova, utrosak vremena na izradu sastavnice je ogroman...
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
62.68.105.*



+5 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA16.10.2016. u 02:27 - pre 90 meseci
Sporo napreduje jer u zadnje vrijeme gotovo da nemam slobodnog vremena.

Odradio sam automatsko iscrtavanja standardnog ISO zaglavlja, te ''povlačenje'' dva parametra sa 3D modela i njihov ispis na zaglavlje. Znači u slučaju promjene PartNumber ili Definition parametra na 3D modelu trebalo bi otvoriti draft i samo ponoviti proceduru iscrtavanja zaglavlja. Planiram naravno da se i ostale informacije u zaglavlju automatski ažuriraju, pa nakon toga odraditi i proceduru za sastavnicu. Takođe u slučaju promjene formata crteža treba samo ponoviti proceduru iscrtavanja zaglavlja.

Evo kako to funkcioniše: https://youtu.be/Em4uVVeoUyA
Evo i link za reuzimanje aplikacije, pa isprobajte: https://www.dropbox.com/s/iqgt...h15o/CATDocumentation.exe?dl=0

Prije startovanja procedure treba biti aktivan jedan od pogleda. Najbolje da je aktivan osnovni Front View, jer preko njega ''dohvatam'' 3D model i parametre sa 3D modela koji se upisuju u zaglavlje.
Javljaću se ovdje nakon svake dorade na aplikaciji i ostavljati link za preuzimanje, da možete testirati.
 
Odgovor na temu

oeno

Član broj: 306360
Poruke: 79
*.telrad.net.



+2 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA17.10.2016. u 20:16 - pre 90 meseci
Bio sam nedavno na seminaru nove verzije Cat V6 gde su baš naveli da u njoj se može uraditi zaglavlje na principu tabela, kao i popunjavanje pri čemu se ažurira sve izmjene na modelu/sklopu ujednu i u zaglavlju,automatski ispis broja listova,BOM ...
Zanimljivo je i to da su uveli mnoga rešenja koja ima NX ,i to one starije verzije npr.NX8 koji je objavljen 2011.god.
Najnovija V5 R2016 i dalje je zadržala nažalost stari princip za zaglavlje,nije mi jasno zašto uopšte objavljuje nove verzije V5 kad ionako nema ništa značajno novo u njima.
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA19.10.2016. u 00:15 - pre 90 meseci
V5 je tu i tu ce jos dugo ostati i postojati (decenije su u pitanju, verovatno) kao industrijski standard, V6 je mamutski uzas za instalaciju, administraciju i lansiranje po firmama...pitanje je koliko ljudi u samom Dassaultu ume da instalira server i cliente, i da to postane operativni program za dizajnere/konstruktore/projektante kompanije.

Trebace Dassault sertifikat za admine Catie V6 koji ce biti tipa ko diploma s faksa kao nekakav dokaz da si obucen samo za uspesnu instalaciju i deployment tog "cudovista" ;)

Da ne pominjemo da za nas obicne smrtnike nece verovatno ni biti nacina da instaliramo taj softver na kucnim masinama i poigramo se i probamo :(

A sve to da bi dobio sminkerski korisnicki interfejs, dok su svi alati za dizajnere ostali isti kao i u V5.

A da V5 ima falinki u nekim stvarima koje i mnogo jeftiniji softveri vec po defaultu imaju u sebi (ne mislim na NX), to je odavno poznato...(zaglavlja, BOM-ovi, itd - to verovatno i samo govori koliko im je 2D crtez u startu bio bitan pri dizajniranju aplikacije, jer oduvek promovisu 3D dizajn umesto klasicnog 2D crteza i paperless dokumentaciju ka kojoj se polako ide)

Zato je ostavljena fleksibilnost za prilagodjavanje sopstvenim potrebama, pa i preko makroa, skriptova, CAA, itd......i to je posebno zanimanje u velikim kompanijama, gde jednostavnije stvari odradjuju CAD admini, a slozenije programeri angazovani za firmine potrebe.


The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
62.68.105.*



+5 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA19.10.2016. u 09:11 - pre 90 meseci
Kao i uvijek, složio bih se sa kolegom NePitajteMene.
Bilo kakva ozbiljnija ''kastomizacija'' i u drugim CAD sistemima mora da se izvodi putem API-ja kroz makroe, add ins-e ili eksterne aplikacije.
U odnosu na SolidWorks i Inventor u kom najviše radim automatizaciju u CAD-u, CATIA ima neuporedivo bolje sistematizovan i jezgrovit API Object Model.
Međutim u DS nemaju razumjevanja prema manjim firmama. Slična je situacija i sa izradama postprocesora na primjer, gdje nema nikakve podrške od strane DS-a.
 
Odgovor na temu

oeno

Član broj: 306360
Poruke: 79
*.telrad.net.



+2 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA19.10.2016. u 17:40 - pre 90 meseci
Citat:
V5 je tu i tu ce jos dugo ostati i postojati (decenije su u pitanju, verovatno) kao industrijski standard, V6 je mamutski uzas za instalaciju, administraciju i lansiranje po firmama...pitanje je koliko ljudi u samom Dassaultu ume da instalira server i cliente, i da to postane operativni program za dizajnere/konstruktore/projektante kompanije.

Trebace Dassault sertifikat za admine Catie V6 koji ce biti tipa ko diploma s faksa kao nekakav dokaz da si obucen samo za uspesnu instalaciju i deployment tog "cudovista" ;)


To uopšte kolega nije problem kada je u pitanju instalacija.Primera radi gospodin koji je radio demonstraciju V6 na ovom seminaru gde sam bio, povezao se preko interneta na cloud i radi normalno V6 kao da je na njegovom računaru instalirana Catia.
E sad ta instalacija je možda čak negde tamo u Francuskoj,to uopšte nije bitno,treba ti samo solidna internet konekcija i da kupiš licencu.Možeš sa svakog računara logovati , pristupiti Catia V6 i raditi bez problema.Takođe oni navode da to može da se uradi i na nivou firme tako što će napraviti cloud na nivou firme i svi korisnici će se povezivati na taj glavni server i na njemu pokretati Catia,u zavisnosti koliko licenci kupiš.
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA21.10.2016. u 01:04 - pre 90 meseci
To mu dojde ko Onshape.

Prica je divna, samo je jedno veliko ali...da li imas poverenja da svoje podatke u fajlovima, svoj rad, intelektualnu "svojinu", partove, assemblyje, crteze... ostavis na nekom serveru u oblaku za koji ne znas ni gde se nalazi i ko sve moze da pristupa tim podacima?

Bez ikakave paranoje u pozadini pitanja ;)...nije to gmail, facebook, i ostala boranija koju NSA/ ruski/ kineski/ usa hakeri i njihovi Escheloni citaju i filtriraju odavno u masovnim razmerama.

U pitanju je industrijski razvoj proizvoda. Mada, opet, sharing is loving (deljenje je ljubav), kako bi rekli torentasi :P
The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
62.68.105.*



+5 Profil

icon Re: Zaglavlje u CATIA21.10.2016. u 02:24 - pre 90 meseci
Citat:
oeno:
Citat:
V5 je tu i tu ce jos dugo ostati i postojati (decenije su u pitanju, verovatno) kao industrijski standard, V6 je mamutski uzas za instalaciju, administraciju i lansiranje po firmama...pitanje je koliko ljudi u samom Dassaultu ume da instalira server i cliente, i da to postane operativni program za dizajnere/konstruktore/projektante kompanije.

Trebace Dassault sertifikat za admine Catie V6 koji ce biti tipa ko diploma s faksa kao nekakav dokaz da si obucen samo za uspesnu instalaciju i deployment tog "cudovista" ;)


To uopšte kolega nije problem kada je u pitanju instalacija.Primera radi gospodin koji je radio demonstraciju V6 na ovom seminaru gde sam bio, povezao se preko interneta na cloud i radi normalno V6 kao da je na njegovom računaru instalirana Catia.
E sad ta instalacija je možda čak negde tamo u Francuskoj,to uopšte nije bitno,treba ti samo solidna internet konekcija i da kupiš licencu.Možeš sa svakog računara logovati , pristupiti Catia V6 i raditi bez problema.Takođe oni navode da to može da se uradi i na nivou firme tako što će napraviti cloud na nivou firme i svi korisnici će se povezivati na taj glavni server i na njemu pokretati Catia,u zavisnosti koliko licenci kupiš.


To mi izgleda kao Dassault-ova 3D Experience platforma, to jest CATIA on cloud.
Isprobao sam Autodeskovo Fusion 360 rješenje i nisam zadovoljan performansama sistema. Onshape takođe, oni dosta zaostaju za velikim igračima, ali mi se čini da su jedini sa potpuno integrisanim CAD sistemom u web interfejs.
Poređenja radi, Fusion 360 zahtjeva stand alone instalaciju, a modeli se samo drže ''u oblaku'', pa je jednostavnije organizovati timski rad na istom projektu.
Volio bih isprobati 3D Experiance. Čini mi se da sam na nekom promotivnom materijalu vidio da daju značajne popuste za male i start-up kompanije.

 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Zaglavlje u CATIA

[ Pregleda: 15320 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.