Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)

[ Pregleda: 9904 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 439
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)15.03.2006. u 11:51 - pre 219 meseci
Pozz
kako se radi proracun MKE u CATIA-i?
da li ima neko korisne linkove sa help-om ovog problema?
unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

Alt-F4
.scg

Član broj: 17232
Poruke: 219
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)15.03.2006. u 20:55 - pre 219 meseci
Uh, pa nije to samo jedan problem.
Obicno svi kranu od help-a, tako da i ja savetujem isto, ali, opet bih preporucio neki drugi software.
MKE pomocu Catia-je je dosta ogranicena, ok za neke jednostavnije staticke probleme, ali iole ozbilniji problemi, nisu dorasli ovom software-u.Mozda, kasnije u nekoj drugoj verziji, kada i ako bude ukljucena verzija Abaqus-a???Onda bi to bila prava stvar.Nije proverena informacija ali ko zna?

Znaci, da ne filozofiram, obavezno nabavi help i tamo ima primera iz MKE.Ako nemas Help CD-ove imas i verziju na internetu.Sigurno ces naci linkove na ovom sajtu.Neko je to ranije postavio na nakom ranijem postu.Kreni od neki jednostavnijih problema, na pr. provera ugiba konzole i provera teoretskih i numerickih rezultata i tako ka slozenijim problemima.

Opet, preporucujem: Ansys, Cosmos, Algor, MSC/Nastran, Abaqus.Sigurno vodeci software-i u oblasti MKE.Redosled je sasvim slucajan.Za neke jednostavnije probleme mozes koristiti i Catia-u, tako da ako ti nije bitna perfektna manipulacija rezulatatima i vrstama analize, mozes i sa Catia-om.

Pozdrav

Verba volant, scripta manent.
 
Odgovor na temu

darmarnar
Ana Marija Sokovic

Član broj: 99721
Poruke: 4
212.62.46.*



Profil

icon Re: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)08.11.2006. u 12:18 - pre 211 meseci
da li neko ima valjan NASTRAN tutorijal za pocetnike?

poz
 
Odgovor na temu

stefic_kg
Kragujevac

Član broj: 119791
Poruke: 71
77.46.175.*



+2 Profil

icon Re: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)04.10.2008. u 22:33 - pre 188 meseci
Znam da je tema odavno, ali da ne bih otvarao novu temu pitacu ovde!

Posto znam solidno da radim u Catiji - delove i sklop, imam na faxu izborni predmet Metod Konacnih Elemenata (koji se radi sa Catijom, i sa FEMAP-om)
Ne znam da li da uzmem taj predmet, a volim 3D modeliranje, znam ProDeskTop, ProEngineer i Catiju.

Naime, interesuje me sta se konkretno radi u Cati, odnosno sa Catijom kako se radi MKE?
Zamolio bih nekoga ko ima iskustva sa ovim da mi objasni ukratko sta se i na koji nacin radi? Mislim, uopsteno, teoretski?
Koliko ja znam tu se radi ispitivanje razlicitih konstrukcija.... valjda....
 
Odgovor na temu

shkomishkomi
Zatvor

Član broj: 103729
Poruke: 91
213.198.205.*



+21 Profil

icon Re: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)05.10.2008. u 12:13 - pre 188 meseci
Ukratko ne moze da se odgovori. Ako planiras da profesionalno koristis FEM softver mislim da bi bilo jako korisno da odslusas MKE.

Na gradjevinskom fakultetu u beogradu se prvo radila teorija po knjizi MKE Miodraga sekulovica linijski i povrsinski konacni elementi sa razlicitim brojem stepeni slobode razlicitih oblika pa posle toga neki elemntarni primeri sa razlicitom gustinom mreze uradjeni peske( dijagonalno simetricne matrice 50x50 otprilike u ekselu) i nekim programom Jako korisno da steknes neku predstavu kako radi program i da ti pomogne da korektno nesto izmodeliras, prepoznas pogresan rezultat i sta treba da uradis da bi dobio korektan rezultat. Meni puno znaci.
 
Odgovor na temu

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
89.216.236.*



+3 Profil

icon Re: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)05.10.2008. u 17:01 - pre 188 meseci
@stefic_kg s obzirom da kontam da si iz KG-a ... i poznaju ci sta se tamo radi... uzmi taj predmet, neces pogresiti... prvo imas dobre tutoriale koje su prethodne generacije odradile za MKE, metodom, step-by-step, time ces lakse savladati modeliranje, predpocesiranje i naranvno postprocesiranje. Cisto da dodam, da ne verujem da ces u Srbiji da nadjes boljeg strucnjaka, s vise iskustva od profesora Zivkovica s masinskog fakulteta u Kragujevcu, jedan je od retkih koji je u toj bransi vec 20-25 godina i da i dalje radi za "trece lice" ... i da se njegovi proracuni poklapaju sa realnim rezultatim, pogotova kada je u pitanju procena veka trajanja...

e sada... gore navedena prica vazi samo ukoliko pohadjas masinski fakultet u KG... u suprotnom povlacim misljenje
 
Odgovor na temu

stefic_kg
Kragujevac

Član broj: 119791
Poruke: 71
212.200.216.*



+2 Profil

icon Re: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)06.10.2008. u 17:20 - pre 188 meseci
Hvala za savete.

Pronasao sam neke tutorijale na netu i da sada imam neku predstavu o tome sta je MKE.

@Coboco, da ja studiram u KG,i u pravu si za profesora Zivkovica, drzao mi je neka predavanja iz Catije...
Posto vidim da poznajes profesore na MFKG, interesuje me da li znas, da li pr. Zivkovic na predavanjima radi teorecski na predmetu MKE 1, ili vise prakticno sa programom?

I hvala jos jednom na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
89.216.236.*



+3 Profil

icon Re: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)06.10.2008. u 18:34 - pre 188 meseci
vise se radi prakticno... ali sve to mora da bude i teorijski potkovano, dakle... imas i predavanja i vezbe...
posle imas nastavak na sledecoj godini (kada sam ja studiorao) nelinearnu metodu konacnih elemenata (plasticnost) ... a kasnije jos 2 ili 3 izborna predmeta
Neces pogresiti ako izaberes MKE jer naucices nesto sto ne mozes nigde... a s tim znanjem ces da budes bolji konstrukter
Pozdrav
 
Odgovor na temu

stefic_kg
Kragujevac

Član broj: 119791
Poruke: 71
212.200.216.*



+2 Profil

icon Re: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)06.10.2008. u 23:03 - pre 188 meseci
@Coboco, koliko sam ja shvatio ti si zavrsio masinski. Da li sam u pravu? Ako jesi, koi smer? I sta sada radis, mislim cime se bavis, ako nije tajna...? :-)
Interesuje me cisto informativno, posto vidim da znas CAD\CAM programe..... da li radis u njima, mislim na poslu, kakva je ponuda i tip posla,....?
Pitam upravo zbog tih izbornih predmeta koje mogu odabrati kasnije.... a MKE cu najverovatnije uzeti....

pozz
 
Odgovor na temu

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)10.10.2008. u 06:26 - pre 187 meseci
Jesam, zavrsio sam MFKG, smer primenjena mehanika i automatsko upravljanje... sada se bavim projektvanjem opreme za visoke peci, sto i nema mnogo veze s mojim smerom, ali, ono sto je bitno je to da nasim klijentima nudimo i poslove iz oblasti MKE...
dakle... nije tesko postati dobar konstrukter ako si zavrsio PMAU, ali da dobar konstrukter pstane odlican u MKE, ide malo teze... nadam se da kontas moju poentu.
Poz
 
Odgovor na temu

Srdjan Mandic1
dizajner
kanima

Član broj: 338175
Poruke: 7
77.46.129.*



+2 Profil

icon Re: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)05.07.2018. u 09:52 - pre 69 meseci
Potrebni saradnici za rad od kuce u katiji, part i FEM.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CATIA FEM(metoda konacnih elemanata)

[ Pregleda: 9904 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.