Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako do socijalne pomoći?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako do socijalne pomoći?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13266 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1223



+37 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?27.12.2015. u 11:07 - pre 101 meseci
Citat:
2012: A po kojoj logici moraju da borave u nekoj zemlji ako ne mogu naci posao?
Zasto bi se dozvoljavalo njihovo doseljavanje ako nema potreba za njima. Ja pokusavam da obezbedim egzistenciju u Engleskoj, kao EU drzavljanin imam pravo da konkurisem za posao u UK, medjutim, ako moje znanje ne treba nikome i ja ne uspevam da nadjem posao ili nacin da legalno zivim u UK, ne vidim logiku da mi UK daje socijalnu pomoc, vec vidim logiku da se spakujem i odem iz Engleske.
Da li ce akcenat biti razlog zasto ne mogu dobiti posao ili ime (koje se veoma lako promeni) ili nesto trece, nije ni vazno. Meni je jedino vazno da nema diskriminirajucih zakona, sve drugo je stvar vestine, znanja i srece.
Koliko sam ja mogao da primetim nikome ne smeta moj akcenat ako nadjemo zajednicki interes ili neko ima potrebu za mojim znanjem ili uslugama. Ako si cuo kako pricaju Indijci, pa nikome ne smeta da pronadu dobre poslove.
Poslusaj nekad Kusturicu kako prica engleski, a covek je bio profesor na fakultetu.


Dok sam sam ziveo na Zapadu ,primetio sam kako vecina tamosnjih ljudi,bar onih koji nikad nisu putovali i nigde ne idu imaju utisak kako ceo svet hrli na Zapad i da je svima san da zive na Zapadu i da nisu srecni u svojim zemljama.Kao da beba koja se rodi na Sumatri prvo sto sanja je kako da stigne u Ameriku.Ko god je malo video sveta zna da ta teorija nema veze sa stvarnoscu.Coveka obicno natera muka ili okolosti (kao sto su rat,ljubav i slicno) da se preseli daleko od svog doma.
Ti kao EU drzavljanin imas izbor da se spakujes iz Engleske zato sto ti EU ustav to omogucuje.Kad ti dosadi kisoviti London mozes da se suncas u Gibraltaru,mozes da beskonacko lezbaris na Kritu,na obalama Azura,Portugala i gde sve ne.Izbeglica iz Somalije koji "zivi u Engleskoj" kome su fanatici spalili kucu i pobili familiju u Somaliji nema takvu pogodnost kao ti,takodje on se ne moze lako adaptirati zbog mentalog stanja u kome je i zato mu treba pomoci i socijala je minimum sto mu englesko drustvo moze i treba pruziti.Da li je to savrseno?Nije ,ali srecom svetlo iz tunela se vidi,njegova deca nece biti u situaciji kao on itd.Radjeno je istrazivanje u Kanadi bas povodom ove teme i rezulutat je bio da najvise primaoca socijale nisu imigranti kako se do sad mislilo vec upravo domaci ,beli Kanadjani i to unazad nekoliko generacija.imigranti samo koriste socijalu u pocetku dok ne stanu na svoje noge.Druga generacija imigranata skoro nikad nije na socijali.Ovo je sve uopstavanje ali glavna misao je ocigledna.
Sto se tice diskriminirajucih zakona to su price za malu decu.Poslodovac ce uvek naci nacina da ne primi onog nepozeljnog bez obzira na zakone,izuzev ukoliko je ogromna disproporcija u odnosu na potraznju i ponudu.
Zbog toga imigrant doktor se tesko zaposli u Vankuveru ,Njujorku,Seattle ali ce lako naci posao u Inuviku gde niko ne zivi osim Eskima,belih medveda i gde belac,urodjenik ne zeli da zivi.
U Kanadi nema sanse da vidis taksistu koji nije Indus,bar ja za deset godina boravka tamo nisam video,jer Indusi drze monopol nad taksijem.Indus koji ne zna rec engleskog vozi taksi a kanadjanin koji je rodjen u Kanadi ne moze.Zbog cega ako su zakoni tu i ako su savrseni?
Uostalom ako cemo po tvojoj logici i Severna Koreja ima savrsene zakone ,najbolje napisan ustav itd pa svi znamo da je zemlja nista drugo nego gulag.Zapazi,kako vecina gradjana te zemlje koji nigde nikad nisu bili zaista misle da zive u dobroj zemlji.
Koristiti dobre zakone kao argument je cist primer logicke greske (fallacy)
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?27.12.2015. u 12:16 - pre 101 meseci
Citat:
Dok sam sam ziveo na Zapadu ,primetio sam kako vecina tamosnjih ljudi,bar onih koji nikad nisu putovali i nigde ne idu imaju utisak kako ceo svet hrli na Zapad i da je svima san da zive na Zapadu i da nisu srecni u svojim zemljama.Kao da beba koja se rodi na Sumatri prvo sto sanja je kako da stigne u Ameriku.Ko god je malo video sveta zna da ta teorija nema veze sa stvarnoscu.Coveka obicno natera muka ili okolosti (kao sto su rat,ljubav i slicno) da se preseli daleko od svog doma.


Slazem se da jedan veliki deo populacije u USA (za Kanadu ne znam) ima pogresno misljenje o sebi i drugima, ali to je razumljivo ako se uzme u obzir njihov proces skolovanja.

Drugi deo komentara ne razumem u potpunosti jer sam ja dao odgovor da nije tacno da ces ti imati problema da nadjes posao ako nekome treba znanje koje ti imas. Ako vas ima nekoliko sa istim "kvalitetima", onda je moguce da nekome prevagne akcenat. Za ime sam ti rekao da se moze promeniti, to je veoma lako i ne vidim nista lose u tome. Ostaje problem asimilacije, neko uspe lakse, a neko nikada ne uspe i onda zivi u nekom svom paralelnom svetu u svom getu medju "svojima", ja nisam pristalica toga i tvrdim da je tu veca greska kod onih koji su dosli.

Sto se tice socijalne pomoci, izbeglice su posebna kategorija i nisam nesto proucavao njihova prava i njihovo ponasanje. Nije bilo predmet mojeg interesovanja, ali nisam pristalica da dobijaju vecu pomoc od "domacih" kojima je pomoc takodje potrebna.

Sto se tice primera sa taksi sluzbom u Kanadi ne znamsta da ti kazem, verovatno je tako kako kazes, moram da pitam nekoga da mi to objasni, ali ima toga i u drugim profesijama i nema veze sa temom o socijalnim pravama.

Ima nesto sto je nejasno u tvom kometaru. Da li pokusavas da mi objasnis da neko ko je juce dosao moze i treba imati veca prava od nekoga ko je tu rodjen ili vec zivi dugo godina. Svako ko dolazi mora da se izbori i da sebi obezbedi poziciju u drustvu, to ce uraditi svojim znanjem i vestinama koje poseduje. To sto je neko dosao kao lekar to nista ne znaci jer taj neko nema validne dokumente da je njegovo/njeno znanje na zadovoljavajucem nivou da bi bio lekar u drzavi u kojoj je dosao. kad potvrdi svoje znanje postace punopravni lekar, onda treba sebi obezbediti posao na isti nacin kao sto to moraju uraditi i svi drugi koji su zavrsili medicinu.

U vezi dobrih i losih zakona nisam razumeo sta zelis reci jer primer sa Severnom Korejom nisam razumeo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako do socijalne pomoći?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13266 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.