Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako do socijalne pomoći?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako do socijalne pomoći?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13288 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?19.12.2015. u 18:25 - pre 101 meseci
Postoje dve-tri ozbiljne (vece, ne city-state) drzave koje imaju visak novca.
Finska nije medju njima.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?19.12.2015. u 21:25 - pre 101 meseci
Citat:
hotchimney
"zarobljen novac" je beskoristan novac.
Ko ima najviše "zarobljenog novca"? Pa država.


Tacno...Socijalna davanja zavise od ekonomske snage drzave i njenog socijalnog programa...Nego,...sad ce da vidimo kakva je ova nasa drzava...Ja sam na bolovanju od 27. 10. (operisao sam kuk)...od 1.12. ne primam bolovanje vac to sad pada na teret socijalnog...izgleda da cu pre zakljuciti bolovanje i poceti da radim nego sto cu primiti ovaj zaostatak...El` ima neko saznanja kako je sa tim isplacivanjima, kada mogu da ocekujem neku "crkavicu"...???
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 01:51 - pre 101 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Pretpostavljam da je sledeće predlog za ukidanje i to malo socijalne pomoći, jer ko ne može da dovoljno "doprinese" neka crkne, da slučajno ne bi opterećivao državu. Zavideti onima koji je primaju je stvarno da se čovek zapita šta sve ovde neće pročitati. :)


Loso si razumeo zasto je dobro uskracivanje ili redukovanje socijalne pomoci, nije to zbog toga sto neko nekome zavidi.
Ima milion idiotskih poslova koje neko mora da radi, neophodno su potrebni da bi zajednica egzistirala i opstala, davajuci socijalnu pomoc u nekom pristojnom iznosu za zivot stvaras dva problema, prvi moras potrositi novac, to je manji problem. Drugi problem je sto i dalje imas problem da se resi obavljanje nekih losih poslova, ali si izgubio grupu iz koje bi mogao da regrutujes zainteresovane i sad imas jos veci problem gde ces naci radnike za tu vrstu poslova.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 08:49 - pre 101 meseci
Citat:
pajapop:

od 1.12. ne primam bolovanje vac to sad pada na teret socijalnog...izgleda da cu pre zakljuciti bolovanje i poceti da radim nego sto cu primiti ovaj zaostatak...El` ima neko saznanja kako je sa tim isplacivanjima, kada mogu da ocekujem neku "crkavicu"...???

Ti si upravo primer kategorije stanovništva koju sam opisao sa
"ostvaruje pravo na socijalnu pomoć ali ne može da realizuje to pravo".

Zašto?

Zato što armija referenata i referenata referenata
zapošljena na partijskom zadatku
mora da prima podebele plate 10, 20 ili 50+ puta veće od tvoje "crkavice".
Svi oni primaju redovne plate i zato ti moraš da čekaš na red.

Da li ima novaca?

Ako se pogleda BDP
vidi se da je 2000 god. BDP iznosio 8.7 milijardi dolara
a da je 2014 god. BDP iznosio 58.1 milijardi dolara, odnosno 6.68 puta više.
Budžet 2005 god. je iznosio 416.6 milijardi dinara odnosno 5 milijardi evra (po kursu od 2005.),
a 2015 god. budžet Srbije je 1083 milijardi dinara više od 9 milijardi evra (današnji kurs).

Kud ode sav taj novac
kad su plate i penzije "oladjene"?
Pa ode na plate "referenata i referenata referanata"
kojih je višestruko više 2015 nego 2005 god. (svaka vlada je zapošljavala svoje da obezbedi glasačku mašinu).
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 11:41 - pre 101 meseci
Citat:
2012:
Ja bih ukinuo socijalnu pomoc svakome ko je radno sposoban.

Pa i radno sposobni imaju potrebu da jedu, terba im ostaviti makar pristup hrani. Naprimer, u Srbiji zivi oko 3.4 miliona radno sposobnih ljudi, od cega 1,7 miliona moze biti zaposleno, nije li humanije da streljamo suvisne, nego da ih ostavimo bez hrane?

Citat:
Iako sam i ja stranac u zemlji u kojoj zivim, ja bih ukinuo socijalnu pomoc svim strancima koji nemaju barem tri godine radnog staza, a strancima koji duze od godinu dana ne mogu pronaci posao otkazivao bi im dozvolu boravka.

Ja sam verovao da je to vec tako. Da li ja kao stranac, koji bih u tvoju zemlju usao naprimer po osnovu braka sa drzavljankom EU, mogu da racunam na socijalnu pomoc i na dozivotnu dozvolu boravka bez obzira sto ne nalazim posao?

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 11:52 - pre 101 meseci
Citat:
pajapop:
I ova recenica je dovoljna da te neko "nagazi"...

Koliko se ja razumem u ustav i prava gradjana, javno izrazavanje inicijativa za zakonske promene je dozvoljeno, pa tako neko moze da se zalaze ya izglasavanje bilo kakvog zakona. Tako i on moze da se zalaze za to da se izglasa takav zakon gde bi se svi ljudi odredjene boje koze/porekla proterali i niko mu nista ne moze sve dok u medjuvremenu postuje trenutni zakon koji je na snazi. Tako i ja sad mogu da kazem "da se ja pitam ja bih te i te ljude streljao, ali ne pitam se pa se prema tim istim ljudima ponasam pristojno i u skladu sa zakonom". Isto tako ja se ne slazem sa trenutnim ustavom srbije i zalazem se da se stosta promeni, ali dok se to ne uradi postujem trenutno vazecu verziju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 12:06 - pre 101 meseci
Citat:
pajapop:
Ja sam na bolovanju od 27. 10. (operisao sam kuk)...od 1.12. ne primam bolovanje vac to sad pada na teret socijalnog...izgleda da cu pre zakljuciti bolovanje i poceti da radim nego sto cu primiti ovaj zaostatak...El` ima neko saznanja kako je sa tim isplacivanjima, kada mogu da ocekujem neku "crkavicu"...???

Ja nemam iskustava sa bolovanjima preko 30 dana, ali imam sa porodiljskim bolovanjima, sto bi trebalo da se svodi na isto. Po isteku meseca koriscenja prava, potrebno je da se do petog dana narednog meseca da preda dokumentacija, kako bi isplata bila oko 20-og. Ako se zakasni, onda sledeci 20-i. Konkretno, naknada za porodilje za decembar ce biti isplacena oko 20. januara ako se dokumentacija preda do 5. januara, a ako se preda kasnije, onda oko 20. februara. Ne znam da li sam ti ovim pomogao, ne zameri ako su "babe i zabe".
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 12:10 - pre 101 meseci
@Darko

I radno sposobni imaju potrebu da jedu, ali su oni radno sposobni ili sposoni da rade i onda svojim radom moraju naci nacina da obezbede sebi hranu ili nekoga ko ce da ih izdrzava, a da to nije drzava.
Tako racimo mogu da se vrate na selo i proizvode sebi hranu, ima slobodnog drzavnog zemljista i mogu sebi da obezbedjuju hranu. Mogu da se prekvalifikuju za druge poslove i tako dalje.

Citat:
Darko Nedeljković: Ja sam verovao da je to vec tako. Da li ja kao stranac, koji bih u tvoju zemlju usao naprimer po osnovu braka sa drzavljankom EU, mogu da racunam na socijalnu pomoc i na dozivotnu dozvolu boravka bez obzira sto ne nalazim posao?


Zavisi od drzave do drzave, svaka ima neku svoju internu politiku. Ako se pitanje odnosi na UK onda je drzava veoma restriktivna po tom pitanju i koliko sam procitao socijalna pomoc je veoma niska i mislim da iznosi 75 funti/ nedeljno, ne znam tacno jer nisam korisnik socijalne pomoci, na pitanje vezano za brak i boravak nisam razumeo da li se odnosi da ti je supruga EU drzavljanka ili UK drzavljanka.
Koliko sam citao ukinuta su prava na socijalnu pomoc EU drzavljanima koji borave u UK u prvih nekoliko godina, dalje namas pravo boravka ako ne radis taman i da si EU drzavljanin mozes ostati do 90 dana i posle ili nalazis posao ili odlazis.
Ako se ozenis UK drzavljankom, morate dokazati da imate dovoljno prihoda za izdrzavanje inace moze da se dogodi da ti ne dozvole boravak u UK iako si u braku.
Dalje, ako ti supruga radi i ima nekakv prihod iznad minimuma neces dobiti socijalnu pomoc.

Ogradujem se ako u praksi ima drugacijih primera, moguce je da ljudi pronalaze rupe u zakonu i da ostvaruju nekakva prava koja im inace ne pripadaju.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 13:48 - pre 101 meseci
Citat:
Ako se pitanje odnosi na UK onda je drzava veoma restriktivna po tom pitanju i koliko sam procitao socijalna pomoc je veoma niska i mislim da iznosi 75 funti/ nedeljno

To je oko 420 evra mesečno. I ne zaostaje baš za predloženih Finskih 500 evra.
Ono, jeste da nastavnik matematike u školi može da dobije 150 funti dnevno
ali ni 420 evra nije za bacanje nekom ko nema posla.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 14:21 - pre 101 meseci
@2012
pa eto, to upravo htedoh da kazem, da izmedju onog sto vazi u UK i onog za sta se ti zalazes i nema neke bitne razlike
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 14:57 - pre 101 meseci

Darko, hvala na informaciji...Znaci, da se nadam da ce kolko sutra biti necega....Sad je i ta "crkavica" ko kuca...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 15:28 - pre 101 meseci
@pajapop
Ja ako sam dobro razumeo, rec je o nadoknadi za ovaj mesec, a ne za novembar, pa za to treba sacekati da mesec prodje (kako bi inace znali da ces ceo mesec biti na bolovanju)?
Nakon toga do 5. januara predati dokumentaciju pa 20-og januara dobiti novac. Nije mi bas najjasnije kako to da si nestrpljiv, a mesecu se jos ne nadzire kraj... ti kao da bi hteo da ti nadoknadu isplacuju unapred? Je li ti poslodavac isplatio novembarsku platu? Jedino ako si navikao da platu primas iz 2 dela? Ja nikada to nisam hteo da razdvajam na 2 dela, vec sve odjednom i cao.
Ako je to isto kao kod poreodiljskog bolovanja, poslodavac ce ti decembarsku platu isplatiti istog dana kada je bude isplatio i ostalim zaposlenima, pa ce on cekati refundaciju.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 17:54 - pre 101 meseci
Citat:
2012:
Zavisi od drzave do drzave, svaka ima neku svoju internu politiku. Ako se pitanje odnosi na UK onda je drzava veoma restriktivna po tom pitanju i koliko sam procitao socijalna pomoc je veoma niska i mislim da iznosi 75 funti/ nedeljno, ne znam tacno

Social benefits u UK su priiiiilicno komplikovani (ako znate kako je kod nas i ko to radi, slicno je prilicno zakukuljeno i dosta korumpirano i zloupotrebljivano u UK, samo sto ima mnogo vise ne-belaca radnika nego kod nas :D)
Social beneifts je prilicno sirok pojam, i moze i 1000 funti da se dobije mesecno, ako se sve iskoristi.

Ali za razliku od velike vecine drzava, HMG (vlada UK :)) ima sajt za ove stvari gde je sve prilicno prosto i dobro objasnjeno, kome treba.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 19:50 - pre 101 meseci
Citat:
Dexic: Social benefits u UK su priiiiilicno komplikovani (ako znate kako je kod nas i ko to radi, slicno je prilicno zakukuljeno i dosta korumpirano i zloupotrebljivano u UK, samo sto ima mnogo vise ne-belaca radnika nego kod nas :D)
Social beneifts je prilicno sirok pojam, i moze i 1000 funti da se dobije mesecno, ako se sve iskoristi.

Ali za razliku od velike vecine drzava, HMG (vlada UK :)) ima sajt za ove stvari gde je sve prilicno prosto i dobro objasnjeno, kome treba.


Nisam upucen u finese koja se prave mogu ostvariti, nisam razmisljao o socijalnoj pomoci, ali sam negde procitao da je pomoc 75funti/nedeljno.
Neka je moguce dobiti i 1000/mesecno,kako kazes, opet je to veoma malo .
Pa 900funti/mesecno je prag siromastva
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 21:04 - pre 101 meseci
Citat:

Pa 900funti/mesecno je prag siromastva


Socijalna pomoc u svim drzavama je na granici siromastva...Ona ne sluzi da bi ljudi ziveli "komotno", vec za zadovoljenje osnovnih zivotnih potreba, da se plati racun za struju, komunalije, telefon i osnovno prezivljavanje...znaci, bez voznje kola, cigareta, izlazaka, sladoleda, cokolada i ostalih poslastica...Zato se normalni ljudi trude da sto pre izadju iz "bule" zbog gubitka posla ili da se sto pre zaposle posle nekog skolovanja, i da nadju bilo kakav posao kojim ne spadaju pod teret drzave, jer samo tako mogu da ostavuju i druge povlastice, kao na primer podizanje nekog kredita i slicno i da podignu zivotni standard...Bogatije drzave i nezaposlenim licima daju socijalu da bi im olaksali zivot dok ne nadju posao, sto je i cilj svakom normalnom coveku u tim sredinama...Socijalnom pomocu se zadovoljava samo odredjena kategorija stanovnistva, nejcesce su to neki sumljivi emigranti na granici sitnog kriminala...Nego, sta ce mo mi sa nama? NIsmo "socijalni slucajevi" jer imamo pristojan posao... sa odgovarajucom strucnom spremom,... radimo u eminentnim ustanovama, a kad se malo zagrebe po povrsini, ono beda...Evo na primer ja...Radim u zdravstvu sa visom strucnom spremom...Za 30 god staza, imam sve ukupno mozda 30 dana bolovanja...Sad sam prvi put na duzem bolovanju zbog operacije, i gledam da se sto pre oporavim da bi mogao da radim....Zasto? Pa zato sto kad od moje plate( uracunati porez i samodoprinos) jos odbijem 30% alimentacije + 4100 din zivotnog osiguranja + sindikat + komora to je = nemam dovoljno za struju, komunalije, telefon-internet-tv....servisiranje kreditniih kartica...Nego pored posla, moram i privatno (sa strane) da radim da bi mogao to da priustim i da jos vozim kola i kolko toliko normalno zivim...i opet se mislim dal da uzmem sladoled u samoposluzi...E to je ono...sto ti sa normalnim zvanjem i poslom ne mozes da ostvaris normalne zivotne potrebe, koje ostvaruju nese kolege "na zapadu"...I to bre, traje...ne vidi se kraj...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?20.12.2015. u 22:31 - pre 101 meseci
Socijalna pomoc u UK je izracunata da ti pokrije hranu i sredstva za higijenu i osnovnu garderobu. Meni ne bi moglo da pokrije cigarete, ali pretpostavljaju da socijalci ne puse.

900 funti mesecno je minimalna plata, najniza kategorije i oni su oslobodjeni poreza ili bilo kakvih davanja. Imaju socijalnu zastitu, imaju penzisko osiguranje, ali ne izdvajaju nista od primanja.
Za normalnu, pristojnu ishranu mesecno treba izdvojiti oko 500funti za porodicu od cetiri clans, za dvoclanu porodicu 350-400 je OK, bez ustrucavanja da li nesto kupiti, cak i da se nesto baci ako se ne pojede. Ako je neko voljan da juri popuste ili da kupuje hranu koja je od pre nekoliko dana, onda moze proci jos jeftinije. Recimo, ne kupe banane od danas, vec od prekjuce ili ne kupe peceno pile od pre sat vremena nego od jutros ili od juce ili ako kupis hranu kojoj istice rok za ,recimo, 3-5 dana, onda dobijas maltene dzabe.

Sto se tice plate i standarda, Brajton je manji od Londona i sve je jeftinije, tako i stanovi su jeftiniji, pa je matematika sledeca:
dobar stan 1200-1500 funti
drugi troskovi 300 funti
prevoz 100 funti
hrana 400 funti.

Prosecna plata za visistu od 2300-2800 funti. To u prevodu znaci da ako ste dvoje i imate dve prosecne plate, jadna plata pokriva sve troskove, a druga je za provod ili mozes da stedis i za 5-6 meseci da kupis novo auto.

Izlasci nisu skupi kako se prica, ali su skuplji nego u Srbiji. Garderoba je jeftina, cak bih rekao jos jeftinija nego u Srbiji. Knjige su jeftine, mnogo jeftinije nego u Srbiji gledano prema plati.
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1223



+37 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?26.12.2015. u 17:35 - pre 101 meseci
Citat:
2012:
Iako sam i ja stranac u zemlji u kojoj zivim, ja bih ukinuo socijalnu pomoc svim strancima koji nemaju barem tri godine radnog staza, a strancima koji duze od godinu dana ne mogu pronaci posao otkazivao bi im dozvolu boravka.
Kod dobijanja drzavljanstva promenio bih malo zakon tako da pored provedenog perioda u datoj zemlji uveo bi i odredbu godine radnog ztaza, tako da ako meni za Englesko drzavljanstvo treba 5 godina boravka, ja bih dodao i min toliko radnog staza, svaki dan na socijalnoj pomoci minusirao bi dan radnog staza.
.


Stranci imaju bezbroj barijera u trazenju posla cak i da su kvalifikovanii da zele da rade,bas zato sto su stranci,sto imaju akcnent,sto nemaju cool ,in english imena,cak i da su bolje obrazovani od domacih,i zato ne mogu naci posao cesto.Takodje ih je tesko vratiti u zemlju porekla,Kako mislis vratiti nekog u Pakistan,Afganistan,Somaliju,...?Slomiti mu noge pa na avion ili voz,kao sto su jednom hrvati uradili jednom azilantu?
Radjeno je istrazivanje u Kanadi bas na ovu temu.
Affirmative action nije savrseno resenje ali je najbolje moguce u ovakvoj situaciji...
Ne znam po kojoj logici tako razmisljas.
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?26.12.2015. u 20:11 - pre 101 meseci
a o cemu tacno vas dvojica razgovarate - koja to drzava deli socijalnu pomoc strancima, ako izuzmemo azilante, koliko znam nema drzave gde bih koliko sutra mogao da odem i da mi tamo poreski obveznici finansiraju smestaj i hranu.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?26.12.2015. u 20:17 - pre 101 meseci
A po kojoj logici moraju da borave u nekoj zemlji ako ne mogu naci posao?
Zasto bi se dozvoljavalo njihovo doseljavanje ako nema potreba za njima. Ja pokusavam da obezbedim egzistenciju u Engleskoj, kao EU drzavljanin imam pravo da konkurisem za posao u UK, medjutim, ako moje znanje ne treba nikome i ja ne uspevam da nadjem posao ili nacin da legalno zivim u UK, ne vidim logiku da mi UK daje socijalnu pomoc, vec vidim logiku da se spakujem i odem iz Engleske.
Da li ce akcenat biti razlog zasto ne mogu dobiti posao ili ime (koje se veoma lako promeni) ili nesto trece, nije ni vazno. Meni je jedino vazno da nema diskriminirajucih zakona, sve drugo je stvar vestine, znanja i srece.
Koliko sam ja mogao da primetim nikome ne smeta moj akcenat ako nadjemo zajednicki interes ili neko ima potrebu za mojim znanjem ili uslugama. Ako si cuo kako pricaju Indijci, pa nikome ne smeta da pronadu dobre poslove.
Poslusaj nekad Kusturicu kako prica engleski, a covek je bio profesor na fakultetu.
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1223



+37 Profil

icon Re: Kako do socijalne pomoći?27.12.2015. u 10:43 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
@pajapop
Je li ti poslodavac isplatio novembarsku platu? Jedino ako si navikao da platu primas iz 2 dela? Ja nikada to nisam hteo da razdvajam na 2 dela, vec sve odjednom i cao.


mesecna plata je fenomen post komunistickih drustava,istocnog bloka.Na zapadu te placaju sedmicno,nekad cak i dnevno,zavisi od posla.

NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako do socijalne pomoći?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13288 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.