Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.

[es] :: Vodič za emigraciju :: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.
(TOP topic, by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 352238 | Odgovora: 377 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Iggy CHE [666]
Mars

Član broj: 689
Poruke: 105
*.connect.ab.ca



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.30.04.2004. u 04:12 - pre 243 meseci
E sad da ne postavljam novu temu, nego cu pitati ovde...

Zanimaju me vasa iskustva sa vizama... preko 70% ljudi koje znam su imali negativna iskustva sa USA vizama, evo meni je licno studentska USA viza odbijena zbog razloga - loseg uspeha u skoli po njihobom misljenju, dok po misljenju agencije nije bilo problema...takodje posle USA vize, cuo sam da svajcarci prave problema takodje... znam zenu koja je imala neki seminar u zenevi 10 dana, a nije mogla da nadje avionsku kartu za taj period, nego nesto malo duze... tipa 15 dana... svajcarci su je terali da donosi dokaz o avio karti, kao i novo pismeno odobrenje od firme preko koje je isla... o USA vizama da ne pricam, tu razloga ni nema, pogotovo kada su mladje osobe u pitanju, ako idu u srednju skolu ili slicno. Ne znam sta misle, da ce ljudi bas tako lako da se odluce da budu ilegalno? Pored vasih iskustva sa USA i Svajavcarskom vizom, zanimaju me iskustva i sa drugim vizama... Ja licno nisam imao nikad problema sa dobijanjem turisticke EU vize, cak i vise puta godisnje... ali me zanimaju vasa iskustva sa Mexikom, Brazilom, Kinom, Rusijom, Australijom i UK/Irskom (to bese ista viza, zar ne?)... Takodje me zanima, ako neko zna, nacin dobojanja gore napomenutih viza (turistickih)... polako sam proputovao evropu, pa me zanima i ostatak sveta... licno u vecini tih zemalja nema rodbine ili prijatelja, pa me zanima kako mogu dobiti neku od tih viza... znam da mogu, ako uplatim neki aranzman, ali to je previse skupo... mene vise zanima backpacking... da li postoje neki nacini dobijanja vize za backpackere? Hvala na Odgovoru!

I jos jedno pitanje... kakve su sanse raditi u Nemackoj sa perfektnim znanjem Engleskog jezika, ali bez poznavanja Nemackog jezika?
With U.K. , Against World , To Death ... or Apocalypse
 
Odgovor na temu

Selver
Nis

Član broj: 25818
Poruke: 1
195.252.80.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.01.05.2004. u 22:31 - pre 243 meseci
Ovaj... imam ja jedno pitanje.
Ja bih htela da odem sa prijateljicom na odmor u Britaniju. Tacnije da odem na festival knjiga koji traje par dana u jednom gradicu na granici sa Velsom.
Jeste, shvatam da je ovo malo off topic u poredjenju sa bitnim zivotnim problemima ali mi zadaje neverovatnu glavobolju vec nedelju dana.
Eh da, ja sam zvanicno student. Radim kao freelancer. Sto ce reci nisam zaposlena.
Najjednostavniji nacin bi bio da odem autobusom do Salcburga a onda avionom do Londona i vozom da Hay-a. Medjutim pretstavu nemam kako to funkcionise sa vizama? Imamo li ja i moja prijateljica uopste sansi da dobijemo turisticke ili kakve vec vize i sta je sa Austrijom? Treba li mi tranzitna viza ili sta vec? Kako sve to uopste funkcionise ili koga bih mogla da pitam?
 
Odgovor na temu

Iggy CHE [666]
Mars

Član broj: 689
Poruke: 105
*.connect.ab.ca



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.02.05.2004. u 18:14 - pre 243 meseci
Kada je to? Ako je posle 25og juna, mozes da ides avionom, Montenegroairlines od tada ima let na relaciji Nis - London i onda posle ides samo autobusom. A ako je pre, onda ides autobusom do Beograda ili Podgorice, pa onda avionom do Londona, i opet autobusom do to gradica. Za sve to treba ti samo Uk viza koju mozes traziti u UK ambasadi u Beogradu, a kakve su ti sanse, pa ako nemas nikog u UK, onda idi i trazi neku potvrdu od nekog hotelu u Engleskoj, pa na osnovu toga trazi.
With U.K. , Against World , To Death ... or Apocalypse
 
Odgovor na temu

Frki
Dusan Krstic
Nis

Član broj: 9143
Poruke: 67
195.178.40.*



+1 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.05.05.2004. u 22:57 - pre 243 meseci
OVI SU POLUDELI:

http://www.halooglasi.co.yu/21/222/1.shtm

NO COMMENT!
A+™ Certified Professional
Network+™ Certified Professional
Cisco CCNA
 
Odgovor na temu

savage

Član broj: 31791
Poruke: 2
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.11.08.2004. u 13:38 - pre 239 meseci
Pomoc!!!
Imam veliki problem i citajuci vase odgovore mislim da mozete da mi pomognete. Imam 22 godine i zeleo bih da se odselim u Kanadu. Od skole sam zavrsio gimnaziju i 2 godine sam na PMF-u (biznis informatika), ali mi bas matematika tako i ne ide pa sam bio i u vojsci, a racunare poznajem od malih nogu i sada bih sto pre da pobegnem odavde. U Kanadi imam kumove koji bi mi vrlo rado pomogli. U BG-u cu uskoro da radim TOEFL, ali sam ga prijavio preko neta tako da ni to ne znam kada je tacan datum.
Najveci je problem sto ako nesto ne uradim do septembra, posto lose stojim sa finansijama, idem na kurs za policajca i paralelno na fakultet tako da cu sam sebe da izdrzavam. Ali otac mi je rekao da ce mi sve isfinansirati za odlazak u Kanadu.
Trazeci na netu, primetio sam da je tesko otici ili se meni cini???
Gledao sam da odem na studentsku vizu, ali tu su skolarine 10 000 – 14 000$, a ja da imam toliko para ne bih ni odlazio.
Bio bih vam jako zahvalan kada bi ste mi pomogli.
 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.23.08.2004. u 20:53 - pre 239 meseci
Da li se stipendija za PhD u Italiji moze smatrati kao validan argument radi dobijanja zahteva nulla osta u vezi spajanja porodice ?
Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
195.178.35.*



+1 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.23.08.2004. u 22:04 - pre 239 meseci
Australija, Novi Zeland ili cak i Novozelandska Ostrva.

Kako stici i ostati tamo???

Eventualno kako u Canadu na 6 meseci jer bi me cekao posao( jeste da je na crno ali bi me cekao)?????
 
Odgovor na temu

srbaja
nekada kblo 45

Član broj: 4671
Poruke: 277



+28 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.24.08.2004. u 01:45 - pre 239 meseci
Posto vidim da temu prati dosta ljudi iz inostranstva (EU), ako nije problem da napisu kako su dosli do prvog posla (deluje da je to jedini realan nacin da se bez problema dobije viza na duze staze). U stvari ono sto me zanima je da li je moguce dobiti posao bez intervjua? Npr, ako imam ETF+MCSE+CCNA+dve godine iskustva (na primer, a nadam se da ce tako i biti) da li mi vredi da pratim monster i saljem aplikacije, jer tesko da mogu da priustim odlaske na intervju (eventualno jednu turu, ali sta ako ne dobijem posao iz prve)?
Narocito bih zamolio ljude iz nemacke ako mogu da dodaju par recenica oko toga da li se moze u IT struku samo sa znanjem engleskog, i generalno kakva je klima u ovoj oblasti (potraznja za kadrovima, plate/troskovi zivota) ?
 
Odgovor na temu

Zox
Belgium

Član broj: 4402
Poruke: 197
*.upc.chello.be



+1 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.24.08.2004. u 23:30 - pre 239 meseci
ili cak mogucnost radne a time i boravisne dozvole?

Imate li iskusava sa ovim u svojim zemljama?

Poz,
 
Odgovor na temu

Zox
Belgium

Član broj: 4402
Poruke: 197
*.upc.chello.be



+1 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.24.08.2004. u 23:35 - pre 239 meseci
Strasno, nestala mi cela poruka osim poselednje recenice :(

Elem, da se ne ponavaljam, zanima me kao je to u vasim zmeljama gde zivite a vezano za sledece...
U belgiji je relativno lako otvoriti firmu. Ima nekoliko opcija a jedna je da sa nekih 6000 i nesto osnivackog uloga (koga mozete povuci odmah po zvanicnoj registraciji firme) mozete otvoriti deonicarsko drustvo. Ima tu jo snekih zackolijica ali lako resivih.

E sad, sta ako je jedan od osniovaca i valsnika firme covek iz YU ili druge non EU zemlje. Da li on ima kakvih povlastica u dobijanju radnih/boravisnih papira, ili je to ograniceno samo na lakse dobijanje poslovne vize ako je cak i to?

Znate li konkretno sta o ovoj mogucnosti odlaska na zapad?
 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.25.08.2004. u 08:37 - pre 239 meseci
Ne, nije moguce otvoriti firmu na teritoriji EU ako nemas prebivalisteTi bi hteo na osnovu firme da dobijes prebivaliste, a stvar je upravo obrnuta. Prvo prebivaliste pa onda firma.

Pa onda bih ja prodao stan i kupio negde u EU i otisao. E kad bi to tako moglo...
Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

maci078
Maci Mihic
Banja Luka

Član broj: 33656
Poruke: 3
*.com



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.07.09.2004. u 08:57 - pre 239 meseci
Pozdrav svima ,

Slucajno juce naletih na ovaj forum.
Tema Vam je odlicna .
Mene konkretno zanima Austrija i nacini kako otici tamo (i zivjeti i raditi)
Jedan od mojih poznanika zivi u Austriji i rece mi da ja mogu tamo da kupim stan bez obzira sto nisam njihov drzavljanin, pa me zanima ima li ko kakvo iskustvo sa ovim pitanjem?
U stvari da li je lakse dobiti papire za rad ili naseljavanje ako imam neku nekretninu tamo?
I drugo pitanje pomaze li to sto imam zavrsen 3 stepen njemackog jezika, takodje se bavim Audio i Video produkcijom (uz to sve sam naravno i muzicar) ali imam SSS !?

Nadam se da nisam pretjerao sa pitanjima ali za to i postoji ovaj forum.

Pozdrav iz Banja Luke

Hvala bogu da postoji ovakav sajt
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dip.t-dialin.net

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.07.09.2004. u 11:19 - pre 239 meseci
...hm...Vidim da bi vecina rado na ..zapad.Moj predlog je najprije da se DOBRO razmisli o tom.Prvo u EU nije vise kao ranije....realno receno i ovamo ljudi "krpe kraj sa krajem",kako naseljenici tako i domaci.Uvodjenjem Eura dosta stvari se izmjenilo..nagore.Ali ako se vec odluci za odlazak..najjednostavniji nacin je sklapanje braka...ljubav,veza,pare..ta opcija je najbolja samim tim sto sklapanjem braka sa gradjaninom te drzave dobijate automatski radnu dozvolu.E sad ne bih o varijanti pidzama-radno odijelo! Meni licno se to ne svidja..ja sam otisao u Svabiju 86 pa do 91, kad sam skontao da mi je ipak mjesto...tamo odakle je vecina bjezala i vratio se tad...u dernek... Zadnjih 4-5 godina zivim i na zapadu,samo onoliko koliko mi posao to trazi i nazad...Ima tu gomila faktora zasto je to tako,ali ja znam gomilu mojih drugara koji su otisli kao i ja ,od Australije ,N.Zelanda ,Kanade...cujemo se i vecina ih nije bas nesto odusevljena.Ljudi se zatrce,kao... da mi je samo da pobjegnem odavde,pa se jako brzo razocaraju.Ja konkretno mogu da zivim i na zapadu i u Srbiji i odabrao sam Srbiju ,mada sam i tu gastarbajter.Nije bas sve kao u Holivudskim filmovima.Ima i posla i 'leba... ko umije i kod kuce,mozda cak i vise
Vrijedi razmisliti,a ne kao vecina da ode, pa cuti i trpi...zivot prolazi ,nostalgija ih ubija ,a neke je sramota da se vrate,zbog okoline,mada znam jos njih sem mene koji su se vratili


Pozdrav!
/mrdja
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.101.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.07.09.2004. u 15:55 - pre 239 meseci
mozda je tako kao sto ti kazes ali tamo plata nije 100€ kao ovde... znam da sad neki misle PA IMA NEKOG I SA VECOM PLATOM ali pogledajmo realno neki prosek...

PoZdRaV

 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.07.09.2004. u 16:09 - pre 239 meseci
Zivot u nekoj zemlji EU nije samo stvar primanja jer da je samo do love mnogi bi se odavno vratili kao sto mnogi nikada ne bi ni otisli. Radi se o necem drugom - O NORMALNOM ZIVOTU, o kvalitetu zivota, o tome da slobodno putujes, da vidis, da komuniciras, a to ovde ne postoji zadnjih 15 godina ! Kapiras ?
Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dip.t-dialin.net

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.07.09.2004. u 20:15 - pre 239 meseci
Izvolite pa probajte...da ne bude da vas odgovaram.Ja MOGU da biram gdje cu da zivim...pa jedva cekam sad cetvrtak da zbrisem odavde u NS .Plata je ovamo veca, al' su i troskovi veci...nema vise stekanja para ovamo..bilo pa proslo.Ponavljam da sam zivio ovamo i da i sad dodjem godisnje bar 5-6 ,a nekad i vise puta.Meni licno je po nekim mojim shvatanjima daleko ljepsi zivot dolje,opusteniji,a sto se tice novca...para ima i dolje za onog ko tacno zna sta hoce i ko hoce da radi.Ja nisam od onih koji zvalave citav dan po kladionicama i ocekuju da se obogate za pola sata.Ja sam se zezao i previse...spustio loptu na zemlju i prije 4-5 godina poceo ozbiljno raditi,poceo od nule bukvalno i sad ...imam dovoljno za pristojan zivot! I vise od toga ,ali ne bih sad odgovarao na pitanja tipa: "Kako ,ajde i meni reci???" Kontam ja da sad mladji momci nisu u poziciji da putuju, pa zapad poznaju iz filmova i iz prica...realno gledano..muka je to ziva...mada neko to hoce, a neko nece da prizna!
U principu vrijedi probati...mozda se neko i pronadje...meni je sasvim dobro i dolje...nisam lopov,nisam ni mamin ni tatin sin,dosao sam u neki drugi grad...radim mozda i vise no sto mi treba i taj neki svoj neki zivotni san ostvarujem dolje.I mislim da za ostvarenje mog sna treba daleko vise novaca od onog kojeg recimo zaradi prosjecan "Fritz" .............. A toga ima i dolje kod nas!!


Pozdrav!!

/mrdja

P.S. @Zephyros ja kontam za sebe da sasvim NORMALNO zivim,u poziciji sam da recimo uporedjujem kvalitet mog i necijeg zivota na zapadu i mislim da sam ja licno u boljoj poziciji Iz vise razloga....
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.07.09.2004. u 22:05 - pre 239 meseci
Citat:
Zivot u nekoj zemlji EU nije samo stvar primanja


...ali je prvi i glavni razlog odlaska u inostranstvo ! zar ne ??

Citat:
Radi se o necem drugom - O NORMALNOM ZIVOTU, o kvalitetu zivota, o tome da slobodno putujes, da vidis, da komuniciras, a to ovde ne postoji zadnjih 15 godina ! Kapiras ?


Uhhhhh kako je to lepo.. ovde si u potpunosti u pravu...

PoZdRaV

 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.07.09.2004. u 22:15 - pre 239 meseci
Jole, moj prethodni post bio je upucen roli-ju, ali nisam to naznacio pa sorry.

Roli, frajeru, sta da kazem. Bravo klap klap. Ostvario si decacke snove, zivis super, tajnu neverovatnog usjeha neces da nam otkrijes. Ostaje nam samo da ti zavidimo...
Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.07.09.2004. u 22:27 - pre 239 meseci
Roli, a sto se ti lepo permanentno ne vratis u SCG ako ti je zapad "muka ziva"... :)

Elem ja u Srbiju dolazim 2-3 puta mesecno iz DE - volim zezanje u Srbiji, imam lepe uspomene, zivot je jeftiniji, devojka mi je tamo, prijatelji, zene su mnogo lepse, i sl... ali zaista ne mogu da kazem da je zapad "muka ziva" jer bih stvarno ispao nenormalan (koji cu q onda tamo)

Radi se o normalnosti i sigurnosti (finansijskoj, zdravstvenoj i elementarnoj, to znaju oni koji su pobegli od ratova) i mnogo vecoj slobodi izbora (putovanje, komunikacija, nacin zivota). Sto se love tice - ako si strucan i voljan da radis mozes da je imas dosta vise od prosecnog Nemca, i dodatnu poslovnu sigurnost. Dakle, normalna zemlja.

Nedostaju joj mnoge stvari iz SCG - zezanje, bogat night life (osim u par velikih gradova), lepe zene (ima ih mnogo manje nego u SCG u proseku) i jos gomila sitnih stvari - ali primeti da su mnoge te stvari u sustoj suprotnosti sa uslovima neophodnim za formiranje jake ekonomije :-)

E sad vidi - tako da uzevsi sve to u obzir, budi srecan sto upravo mozes da kombinujes prednosti oba sistema, a ne da pricas deci kako je sve "muka ziva" jel to nije bas istina :) To je vrlo individualna stvar i svakome treba pruziti sansu da ode i vidi da li mu to odgovora.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.07.09.2004. u 22:32 - pre 239 meseci
vidim Dimkovicu da si gore napisao da iz boravista u EU lakse dobijas vize za druge zapadne zemlje. Da li imas druge uslove, mislim drukciji obrazac da popunis ili sta ?


Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.
(TOP topic, by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 352238 | Odgovora: 377 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.