Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.

[es] :: Vodič za emigraciju :: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.
(TOP topic, by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 351490 | Odgovora: 377 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.13.09.2004. u 23:59 - pre 238 meseci
Moja keva je tada bila sekretarica,sto je posao daleko ispod njenog profila jer je dipl.turizmolog(ali morala nesto da radi)a inace ugovor je bio honorarni,dok nedobije stalni boravak,onda bi mogla da dobije stalan koji bi naravno u toj firmi njoj bio u struci(firma nije bila klasicna turisticka agencija,ali se bavila oko cruiser brodova)
 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.14.09.2004. u 06:17 - pre 238 meseci
aha, znaci mozemo da kazemo nesto veoma nesigurno, npr. primljena na odredjeno itd... steta
Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.19.09.2004. u 16:19 - pre 238 meseci
brak preko papira !? jer zna neko o ovome nesto.. tj. da li je neko imao iskustva, gde se mogu naci ponude i koja su to neprijatna iskustva koja se mogu desiti pri sredjivanju istih...

???

 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.20.09.2004. u 00:14 - pre 238 meseci
Ako si mislio na papire preko braka ,posto mi se cini da nisi dobro formulisao pitanje...mozda i grijesim ...ali...
Prva varijanta da stvarno imas djevojku iz recimo Svabije pa je ozenis,druga je da platis nekoga da se vjencate i cifre su od 3-4000 ako poznajes nekoga pa do 10-ak hiljada ako ga ne poznajes.U Holandiji je moguc brak izmedju istog pola,pa recimo nadjes Svabova drugara i odete i vjencate se u Holandiji i taj vam se brak prizna i u Svabiji i napravis papire ))) .Ovdje nacin isplate moze biti jako za*eban!!! Ako se vjencas sa starosjediocem,automatski dobijas radnu dozvolu, a ako je stranac u pitanju treba cekati 5 godina.U braku SE MORA biti....sa domacim 3 godine,sa strancem koji ima boravak 5 godina, ali nemas radne dozvole.U principu najbolja opcija za ostanak,azil moze biti za*eban ,pogotovo za nas posto je bilo, a ima i sad dosta Siptara pod azilom i zna biti cesto batina sa obe strane
Obratiti paznju na ceste kontrole ljudi iz opstine i policije koji znaju iznenada upasti u stan "mladenaca" i kontrolisati da li zive zajedno,te se preporucuje drzanje neke garderobe licne,pozeljna je i malo veca uramljena slika "mladenaca" na zidu kao dokaz veeeeeelike ljubavi .....i slicne gluposti da vas ne provale.

Eto ukratko o ovome....znam jako puno ovako rijesenih papira i ja sam u jednom momentu trebao da napravim boravak na ovaj nacin ali sam pobjegao glavom bez obzira...posto je potencijalna mlada htjela brak za ozbiljno, a ja nisam imao volje da isprobavam "reprezentativni" primjer Svapskog sarma i tradicionalne ljepote i sirokogrudnosti...a i pali mi na pamet "Otpisani" i "Sutjeska ","Kozara" "Valter brani Sarajevo"


Pozdrav!!
/mrdja
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.20.09.2004. u 00:35 - pre 238 meseci
da, da u pravu si, nisam bas najbolje proformulisao pitanje..

e jos nesto.. gde se mogu naci "oglasi" za tako nesto ?? mene tacnije zanima za Svajcarsku jer tamo imam kod koga da odem..

Citat:
U principu najbolja opcija za ostanak,azil moze biti za*eban ,pogotovo za nas posto je bilo, a ima i sad dosta Siptara pod azilom i zna biti cesto batina sa obe strane


ovo bas ne razumem ?!?!

Citat:
U braku SE MORA biti....sa domacim 3 godine,sa strancem koji ima boravak 5 godina, ali nemas radne dozvole.


cekaj sta hoces da kazes da moram da sacekam 3 godine da bi dobio radnu dozvolu..?! ili gresim...

PoZdRaV

 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.20.09.2004. u 00:45 - pre 238 meseci
U braku moras biti sa drzavljaninom te zemlje najmanje 3 godine pa se tek tad mozes razvesti ,a radnu dozvolu dobijas odmah...

Za azil...ukratko...trazi se politicki azil i dobijas smjestaj u prihvatnom centru za azilante a tu ima dosta Siptara...nisu jos svi vraceni nazad u juznu srpsku pokrajinu,pa mozes da dobijes cak i krevet u njihovoj sobi...to su Srbima cesto radili za vrijeme ratova ovih...da im napakoste.Azil je uvijek zadnja opcija ,ako nista drugo ne upali ...kao sto je i pravilo da se jezik doticne drzave najbolje i najbrze savlada u ...zatvoru Komplet moja ekipa iz osamdesetih ga je tamo naucila i tamo se islo na prezimljavanje....do proljeca....
Za oglase sumnjam da ih mozes naci...samo veza i pomoc drugara ili rodbine ...


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.20.09.2004. u 10:11 - pre 238 meseci
Azil ?! pa sto tamo ako ja vec imam sredjen smestaj gde cu da zivim...

Citat:
U braku moras biti sa drzavljaninom te zemlje najmanje 3 godine pa se tek tad mozes razvesti ,a radnu dozvolu dobijas odmah...


Axa, sad razumem...

Pa cekaj, zar nema ljudi koji se bave tim, tj. sklapanjem braka preko papira ?! I kako onda da dodjem u kontakt sa njima..?

PoZdRaV

 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.20.09.2004. u 12:40 - pre 238 meseci
Nikada se ne bih odlucio za tu varijantu braka zbog papira. Sta ce ti to ? Bespotrebne komplikacije, zar ne bi to roli vec uradio da je to tako dobra sema ???
Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.20.09.2004. u 16:34 - pre 238 meseci
Jole ima vjerovatno ljudi koji su pomogli tako nekome, ali ja ne poznajem nikoga da to radi ovako za pare.Meni nije problem da sredim papire ,ali ja tamo ne bih zivio ni da mi debelo plate,i ovako mi ih ije pun k...c.


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.20.09.2004. u 18:31 - pre 238 meseci
Ja znam jednu zensku koja je pre nekih 10 godina otisla u Holandiju i udala se za Holandjanina. Na kraju je dobila papire, dozvole bla bla i na kraju i drzavljanstvo. A onda se razvela i sad se vratila u Srbiju.

Razmisljao sam dosta i ja o tim varijantama, mozda sam ja konzervativan ko zna, ali za mene je brak ipak nesto sveto i ne bih ga tako tek uzimao. Drugo, zamisli cak i da nije tako. Ja znaci moram biti par godina (obicno najlepsih) u braku sa osobom do koje mi nije stalo i opet reskiram da me odbiju, provale, ili prolongiraju dobijanje drzavljanstva. Sta onda ?

Sta ako se u medjuvremenu pojavi osoba mog zivota sta onda ?

Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.20.09.2004. u 22:11 - pre 238 meseci
pa kako drugacije ?

... ne kazem ja da je to najbolje resenje i da sam ZA to ali kad nema druge..



 
Odgovor na temu

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.20.09.2004. u 23:26 - pre 238 meseci
Jole ja nisam expert za imigraciju, stavise, cinjenica da sam ovde ne cini me kompetentnim da govorim o tome, ali meni se cini da je to najtezi put. Brak iz racuna, a za papire. Ali zato je premija npr. upoznati neku iz srecnih drzava i ozeniti je iz ljubavi i brate pichi, samo tako...
Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
Odgovor na temu

radoljub Cvetkovic
Krusevac/Ribarska Banja

Član broj: 20511
Poruke: 96
195.178.35.*

ICQ: 360237422
Sajt: zubovac.s2.bizhat.com


Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.21.09.2004. u 06:47 - pre 238 meseci
Hi svima
Brak za papire moze da funkcionise lepo a moze i da te s*ebe maksimalno imam orataka koji je tako otiso u nemacku i dobio sve papire ali posle razvoda ga bivsa supruga tuzila za izdrzavanje i sada joj svakog meseca placa 400 evrica, znaci prilikom sklapanja braka obavezno napraviti neki ugovor o imovinskom stanju ako dodje do razvoda ili tako nesto slicno u svakom slucaju treba se osigurati na neki nacin, a i kontrolo se jako ceste i obracaju paznju na svakakve sitnoce kao na primer dali ima tvog vesa u vesu za pranje, prevrcu smece da vide ima li tvojih stvari, ima li tvog pribora za licnu higijenu naravno upotrbljavanog.

inace ja sam od obdanista pa do 93e ziveo u Austriji pa sam morao zbog nekih problema da dodjem u JUGU, sada gledam da kidam sa zenom za Australiju ko zna mozda i upali

toliko od mene
Ako nesto rastavis i sastavis dovoljan broj puta,na kraju ces imati dva
 
Odgovor na temu

BigHakuna

Član broj: 29465
Poruke: 197
*.emirates.net.ae.



+1 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.28.09.2004. u 16:07 - pre 238 meseci
Preuzeto iz Blic Online 28.09.04

"Jugosloveni i Afrikanci nepoželjni

... Debate na švajcarskim televizijama vezane za temu državljanstva izazvale su oštre sukobe i mnogi učesnici jasno su rekli da ne smatraju da je bilo ko iz bivše Jugoslavije podoban da postane Švajcarac. Konstantno se ponavljala fraza „to je različita kultura“. Protivnici predloga izmene zakona tvrde da postoje neke nacionalnosti koje apsolutno ne mogu da se integrišu u švajcarski način života..."
................................

Jes' da je ovde rec o dobijanju drzavljanstva, off topic je, al' evo sad cu iz
inata da 'aplajisem' za Ruski pasos, dobicu ga i sa njim da jezdim u zemlju bivsih kravara i chobana prekvalifikovanih u sajdzije uz pomoc prljavog naci kapitala!
Jos uvek imaju 'metak' u glavi zvan: Rusofobija pa nek' izvole... ;)

poz
...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7174 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.28.09.2004. u 16:20 - pre 238 meseci
A ko su bili ucesnici? Obican plebs? Poznato je da neki germanski juznjaci (deo Austrijanaca, recimo) generalno imaju povecanu ksenofobiju u odnosu na EU prosek (pri svakoj anketi se oni najvise bune zbog primanja novih clanova, i sl...) a Svajcarci su vrlo slicni iako nisu u EU ali je to otprilike to..., nego, tesko da ce njih neko nesto da pita kad velike korporacije budu pocele da gube radnu snagu zbog bele kuge i kad penzioni fondovi odu u krizu jer nece imati ko da uplacuje u njih.

To je sve prica za malu decu, vrlo je jasno kuda drzave idu a to su integracije i globalizacija, i te price sa neprihvatanjem drzavljana jednostavno nemaju ekonomsko opravdanje pa nema ni sanse da ih neko ozbiljan uvazi.

Ako neko zna da radi svoj posao i dobar je u tome, ne postoji nikakva barijera da on radi i zivi bilo gde, i tako treba da bude.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BigHakuna

Član broj: 29465
Poruke: 197
*.emirates.net.ae.



+1 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.28.09.2004. u 16:35 - pre 238 meseci
Citat:
Ivan: Ako neko zna da radi svoj posao i dobar je u tome, ne postoji nikakva barijera da on radi i zivi bilo gde, i tako treba da bude.


Ovo je tacno!

Zemlja u kojoj sad zivim i radim je neka 8-a ili 9-a po redu, takav mi je posao i generalno nikad nisam imao probleme sa vizom i boravcima, sve sredjuje firma za koju radim. Imam samo Ex-Yu pasos, sad S&CG.

Al' kad sam procitao ovo stvarno mi je 'skocio pritisak', pa cak i da je obican plebs ovako komentarisao na TV-u nije u redu da im mi sluzimo kao dezurna pljuvaonica...
Ah, otkacih se ja ... odosmo u off topic ako nastavimo, tacka.

poz
...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.28.09.2004. u 17:23 - pre 238 meseci
uopste nije rec o "rusofobijama", zaveri protiv svetih srba i sl, cak ni o ksenofobiji svajcaraca ovaj put.
ko god je bio u svajcarskoj, mogao je da primeti da je to izuzetno uredjeno drustvo, vrlo precizno se vecina gradjana pridrzava nekih normi, i gradovi su jako mirni i tihi. drugim recima, dosadni su, koliko se nista ne desava.
a delovi gradova u kojima zive, izmedju ostalih, turci i srbi na privremenom radu su kao pakao za prosecnog svajcarca, jer tresti folk muzika iz automobila, vozi se preko trotoara, pljuje se i baca se smece na ulicu, prave se "narodna veselja" koja znaju da uznemire i po pola grada. a ukoliko im se suprostvi neki svajcarac dobije najsocniju kobasicu psovki koje srba moze da smisli, sto je za njih, realno, nepoznato i zato stoji to obrazlozenje da je to "razlicita kultura". moglo je komotno da pise i "primitivna kultura" jer je u poredjenju sa njihovom, ono sto tamo od srbije i turske mogu da vide, zaista dno dna.

uz sve ovo, naravno ne treba, zapostaviti ni stopu kriminala koju unose srbi i turci, a koja je znacajna.
 
Odgovor na temu

BigHakuna

Član broj: 29465
Poruke: 197
*.emirates.net.ae.



+1 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.28.09.2004. u 19:01 - pre 238 meseci
Citat:
uopste nije rec o "rusofobijama", zaveri protiv svetih srba i sl...


@vindic8or
rekoh malopre da ne idemo u off topic...evo, sad se hvatas za svaku napisanu rec, ako nastavimo dalje krenuce i zamena teza: 'ja u klin ti u plocu' => flame.
da krenemo redom:

Citat:
...da je to izuzetno uredjeno drustvo, vrlo precizno se vecina gradjana pridrzava nekih normi

da, izmedju ostalog, chuo sam da se oni ne hebu ...oni se oprashuju, k'o cvece koje ne mirise, sounds familiar?

Citat:
naravno ne treba, zapostaviti ni stopu kriminala koju unose srbi i turci, a koja je znacajna

zemlja napakovana, zatrpana,najkrvavijim, najprljavijim i najprokletijim novcem ovog sveta zamera Turcima i Srbima kad im ovi zapale dzak banana iz posluge ... LOL

Rusofobija, khm khm, bojim se da se nismo razumeli. Nije rec o oruzju nego o lovi, cash. Novi Ruski ... raspitaj se.

Elem, pazi 'vako da ti nesto reknem: Pre 15 - 16 godina radio sam u Sen' Kroa (bole me uvo kako se to pravilno pise :), mislim,to je deo kravarske zemlje gde su Francuzi vecina. Nema blage veze sa urednoscu, cistocom i idilom o kojoj ti pises... :)

Posto ti i kravari volite da gajite stereotipe o 'prljavim' narodima, sledi da su Francuzi divljaci kao mi i Turci.
Bas dobra ekipa za zezanje.

Fine... ti imas svoje misljenje ja svoje, uveliko smo off topic demokratski je
da za sada: We agree to disagree... kasnije ... Zivi bili pa videli.

?



[Ovu poruku je menjao BigHakuna dana 28.09.2004. u 20:55 GMT+1]
...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.200.97.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.28.09.2004. u 19:52 - pre 238 meseci
Don't flame, ne volim da intervenisem na izrazito zanimljivim temama:) Mada cu da vam ostavim postove, jer mi nekako deluju poucno i informativno za buduce narastaje, iako mi to nije obicaj kod pokusaja flejmova i off topic poruka. Ali cu specijalno za vas da napravim izuzetak.
Ali bih vas stvarno zamolio da ne pominjete vise zavere i sl. stvari, da ne pominjete bilo sta sto imalo lici na uvredu, psovku i sl. I takodje nemojte da odgovarate na ovu moju poruku ovde na ovoj temi i ovom forumu.
Sve zalbe na moju odluku meni na PP ili na za to namenjen forum
 
Odgovor na temu

BigHakuna

Član broj: 29465
Poruke: 197
*.emirates.net.ae.



+1 Profil

icon Re: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.28.09.2004. u 19:58 - pre 238 meseci
@flylord

pisali smo u isto vreme.

OK no flame.

poz
...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Tehnika dobijanja Viza: Shengen, USA, CAN, AUS, NZ i dr.
(TOP topic, by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 351490 | Odgovora: 377 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.