Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

madjarski pasos-znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: madjarski pasos-znanje madjarskog jezika

[ Pregleda: 1377 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mujkan

Član broj: 322656
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon madjarski pasos-znanje madjarskog jezika10.10.2014. u 12:14 - pre 115 meseci
Slazem se sa ovim sto je Sasa90 napisao,i jos plus par konkretnih pitanja iz licnog iskustva,nos,ledja ili ti delovi tela, stanica,apoteka,bolnica,strane sveta,sta znas o madjarskoj,da li imas kucnog ljubimca,kojim jezikom govore u kuci,da li gledas madj tv program,slusas madj radio,gde,kako i koliko dugo ucis jezik,koje kucne poslove volis da radis,sta radis u slobodno vreme,sta volis da citas,ko je pisao biografiju,da li si ziveo negde u inostranstvu,delovi dana,sta imate na sebi od odece,obuce. Ovo su 90 procenata pitanja koja pitaju,naravno samo neka od ovih,pored i posle osnovnih koje je i sasa90 naveo i koja prvo i obavezno pitaju. Jos bih rekao da je juce u Rumi bilo do 50 ljudi,1 konzul i 6 sluzbenica,da su vrlo fini i korektni,da je mnogo opustenije sto se tice ispitivanja,nego u Subotici,pricam iz licnog iskustva,i da su pitali uglavnom suvu,suvu osnovu,i da su pustili uglavnom sve,sem onih koji nisu znali ni to osnovno. Tacno je,nazalost,sto je i mene mnogo iznenadilo,i sto nije praksa u konzulatu u Subotici,da su onima koji nisu znali jezik dovoljno,konzul na zadnjoj strani prijave,honositas,stiklirao stavku da ne zna da razume i govori jezik,tu se potpisao i sluzbenice uzimale dokumenta,sto po meni nije dobro,jer oni sad fakticki cekaju odbijenicu,ako sam ja dobro to razumeo,i mogu da pokusaju ponovo tek kad dobiju odgovor iz Budimpeste,a to je sigurno od 4 do 6meseci,dok u Subotici ako ne znas dovoljno,vrate ti papire,kazu da ucis jos malo,pa pokusas ponovo,ali tako u Rumi juce nije bilo. Voleo bih da ovo sto sam konstatovao,gresim,zbog svih ljudi koji juce nisu dobro prosli,ali se bojim da je tako. Da remiziram,ni u Subotici nije veliki bauk sa pitanjima,i nista mnogo teze,ali je,bar juce tako bilo,mnogo opustenije na konz.danima,ne gnjave mnogo i ide brze,par blic osnovnih pitanja,ako znas to je to,pregledaju dokumenta uzmu ako su ok,i kraj. Nije toliko tesko i isplati se malo pomuciti i uciti,i zavrsiti taj proces. Zelim svima puno srece u daljem postupku,glavu gore i samo napred, i zahvalio bih se svima na pomoci na ovom forumu,koji su iznosili svoje utiske i iskustva, a narocito onima koji su pisali konkretna pitanja,jer,barem meni,to je najvise pomoglo.Ako neko ima jos neko konkretno pitanje, a da se ne ponavlja na forumu,neka slobodno pita.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: madjarski pasos-znanje madjarskog jezika

[ Pregleda: 1377 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.