Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[ Pregleda: 2328 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.12.2013. u 22:37 - pre 126 meseci
Jedno pitanje za sve koji prate temu, malo je offtopic a malo i nije.

Dali je neko cuo nesto o racijama koje se desavaju u poslednje vreme u Austriji (konkretno u Becu)?
Jedan poznanik mi pricao danas...
Pre koji dan je bio uhvacen u jednoj takvoj raciji kada se vracao sa posla.
Zaustavili ga, legitimisali, smestili u maricu i priveli u stanicu zajedno sa kolegama koji su isto imali madjarske pasose (ciljano su isli bas na madjare).
U stanici je razgovarao sa njim inspektor koji govori madjarski i kada se uverio da je svarno madjar i da zna jezik pustili su ga.
Ovi koji nisu znali madjarski a imali su madjarski pasos su zadrzani i pozvano je osolje iz madjarske ambasade.
Navodno kruzi neka prica da je prevelik broj ljudi sa ovih prostora u austriji, da nezaju jezik i da u Budimpesti ima razradjena sema, da neko sredjuje drzavljastvo i pasos nasim ljudima za 800e.

Poznaik nema razloga da me laze ali i pored svega meni ovo sve bas zvuci neverovatno pa me zanima ako neko moze da potvrdi ili demantuje.
Ne zelim da me neko shvati pogresno, da sirim paniku, dezinformacije, cito ako je cuo jos neko pa da potvrdi ili demantuje.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.12.2013. u 23:05 - pre 126 meseci
Do cega ce sve dovesti ta nelegalno stecena drzavljanstva, sad ce poceti svakog madjarskog drzavljanina da maltretiraju po Evropi, pa ce biti jos rigorozniji po pitanju znanja jezika...

Ma bit ce oduzimanja drzavljanstava 100%, nazalost...
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.12.2013. u 23:29 - pre 126 meseci
Citat:
madmax-wifi:
Jedno pitanje za sve koji prate temu, malo je offtopic a malo i nije.

Dali je neko cuo nesto o racijama koje se desavaju u poslednje vreme u Austriji (konkretno u Becu)?
Jedan poznanik mi pricao danas...

Istina, plus svi koji se nalaze u Austriji a imaju Madjarski pasoš moraju da nose žutu traku oko ruke i još neke oznake u zavisnosti iz koje države dolaze.


Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.12.2013. u 23:38 - pre 126 meseci
Citat:
deedee5: Istina, plus svi koji se nalaze u Austriji a imaju Madjarski pasoš moraju da nose žutu traku oko ruke i još neke oznake u zavisnosti iz koje države dolaze.

Cemu sad to...?
Jedna rec, mnogo jednostavnije i kulturnije, NEVERUJEM.
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.12.2013. u 00:01 - pre 126 meseci
to se može lako desiti ako napraviš neki prekršaj u nemačkoj, austriji, gde god ne mora biti krivično delo može i neka saobraćajka. Pa te legitimišu pa se pojavi u policiji neki mađar koji ti se obrati na mađarskom pa kad vidi da ne znaš onda krene istraga otkud tebi HU papiri...

ali ovo da nasumično biraju ljude na ulici je verovatno izmišljotina...
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.237.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.12.2013. u 08:06 - pre 126 meseci
Ne mogu da verujem šta se sve piše na ovoj temi, nije ni čudo što tema nema administratora, jel neko od Vas bio u Beču?
Jel može neko da zamisli kako se šetaš po Beču, diviš se starim zgradama, parkovima, biciklistima i odjednom uleću marice, izlaze specijalci i kupe ljude sa ulice,racija, i sve da bi ustanovili da ljudi sa mađarskim pasošem znaju mađarski jezik?
Mislim...........čemu sve to........
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
..7.in-addr.arpa.vipmobile.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.12.2013. u 08:37 - pre 126 meseci
ljudi, kako možete uopšte da pomislite na takvu glupost ha-ha
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.12.2013. u 10:57 - pre 126 meseci
Ocekuje se da danas na teritoriji EU krene velika akcija hapsenja madjarskih drzavljana i deportacija istih za sibirske gulage zbog loseg poznavanja jezika,neimenovani izvori kazu da ce privedeni biti drzani na privremenom radu sve dok i baba sera sa zeleznicke stanice Keleti ne potvrdi da je zadovoljna nivoom madjarskog jezika koji pritvoreni poseduju
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.12.2013. u 11:21 - pre 126 meseci
Ne znam da li sam propustio ali niko se još nije pojavio da napiše kako je npr. u Beču lako pronašao posao, plata na vreme, ljudi ljubazni i kulturni, dobra organizacija, interesantne devojke, grad sija pred božić... Ako se malo potrudite oko Madjarskog jezika i vi možete da budete deo ovoga, zato požurite sa pravljenjem pasoša...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.12.2013. u 11:38 - pre 126 meseci
Kad smo vec kod toga mene cudi da ne postoji neka tema na forumu gde bi ljudi sa HU pasosem pisali o iskustvima emigracije i gde su otisli,izgleda kad se pasos pokupi na forumu ne ostane niko da prenosi dalja iskustva....
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.12.2013. u 14:39 - pre 126 meseci
Citat:
delija_sever031: Kad smo vec kod toga mene cudi da ne postoji neka tema na forumu gde bi ljudi sa HU pasosem pisali o iskustvima emigracije i gde su otisli,izgleda kad se pasos pokupi na forumu ne ostane niko da prenosi dalja iskustva....


Ja koliko pamtim, a pamtim odlicno, njih 3, slovima trojica, su se javila sa pricom iz zemlje u koju su otisli, njih dvojica iz Beca i treci iz jednog nemackog grada. Sveopsti brend u Srbiji je nikome ne pomoci, a ako moze spotaci ga maksimalno. Cemu sluzi ovaj forum? Da dodjes, uzmes sve sto mozes, a nista da ne das. Zato nam i tako ide, jer se mrzimo medjusobno.

Citat:
madmax-wifi:
Jedno pitanje za sve koji prate temu, malo je offtopic a malo i nije.

Dali je neko cuo nesto o racijama koje se desavaju u poslednje vreme u Austriji (konkretno u Becu)?
Jedan poznanik mi pricao danas...
Pre koji dan je bio uhvacen u jednoj takvoj raciji kada se vracao sa posla.
Zaustavili ga, legitimisali, smestili u maricu i priveli u stanicu zajedno sa kolegama koji su isto imali madjarske pasose (ciljano su isli bas na madjare).
U stanici je razgovarao sa njim inspektor koji govori madjarski i kada se uverio da je svarno madjar i da zna jezik pustili su ga.
Ovi koji nisu znali madjarski a imali su madjarski pasos su zadrzani i pozvano je osolje iz madjarske ambasade.
Navodno kruzi neka prica da je prevelik broj ljudi sa ovih prostora u austriji, da nezaju jezik i da u Budimpesti ima razradjena sema, da neko sredjuje drzavljastvo i pasos nasim ljudima za 800e.

Poznaik nema razloga da me laze ali i pored svega meni ovo sve bas zvuci neverovatno pa me zanima ako neko moze da potvrdi ili demantuje.
Ne zelim da me neko shvati pogresno, da sirim paniku, dezinformacije, cito ako je cuo jos neko pa da potvrdi ili demantuje.


ja samo ocekujem da ce da se pojavi neki koji sredjuje da te policija iz EU ne legitimise. Ovo je unutrasnje pitanje Madjarske i drzavljanstvo se jedino u Bidimpesti izdaje i jedino u Budimpesti i oduzima. Austrija jedino moze po tom pitanju da izvrsi pritisak na Madjarsku, ali nista vise od toga.


asdf
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[ Pregleda: 2328 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.