Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Analiza finansijskih izvještaja

[es] :: Access :: Analiza finansijskih izvještaja

[ Pregleda: 2808 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmaj07
Dalibor Njenjić
PVL
Banja luka

Član broj: 323869
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Analiza finansijskih izvještaja30.06.2014. u 20:41 - pre 118 meseci
Poštovanje, ako neko na forumu ima iskustva u izradi baze u accessu za analizu finansijskih izvještaja neka mi pomogne. Naime, pokušao sam nešto sam uraditi pomoću accessa ali vjerovatno mi hvali znanja...hvala.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Analiza finansijskih izvještaja01.07.2014. u 13:11 - pre 118 meseci
Pitanje je suviše opšte prirode. Izrada finansijskih izveštaja je vrlo kompleksan zadatak. Mogao bih ovo da stavim u temu Berza poslova ako se slažeš, pa da te neko kontaktira ukoliko bude zainteresovan.
 
Odgovor na temu

zmaj07
Dalibor Njenjić
PVL
Banja luka

Član broj: 323869
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: Analiza finansijskih izvještaja01.07.2014. u 21:55 - pre 118 meseci
Poštovani, pokušaću da prezentujem pitanje na drugi način, meni su poznate analize poslovanja preduzeća ili privrednih subjekata i poznajem sve procedure kod izrade te analize, međutim ovo sam radio u Excelu ali smatram da bi se to moglo napraviti i u Accessu ali mi ne ide jer mi hvali znanja da bih to realizovao, ako je neko zainteresovan da mi pomogne bio bih mu veoma zahvala. To jeste složena oblast ali meni treba tehnička pomoć da bih ovo napravio u Accessu. Ako neko ima vremena i znanja, a vjerujem da da, jer ovo nije toliko veliki tehnički problem za one ljude koji poznaju Access ali za mene je, jer veom površno poznajem ovaj alat. Spreman sam da pokušamo uraditi procedure kod izrade ove baze i da završen alat podjelim sa drugima na forumu, hvala.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Analiza finansijskih izvještaja02.07.2014. u 08:22 - pre 118 meseci
Onda ovako. Sva pojašnjenja i uputstva zajedno sa započetim primerima u access-u i gotovim primerima u Excelu zakači ovde uz sledeću poruku. Ako bude zainteresovanih, da znaju od čega da krenu.
 
Odgovor na temu

zmaj07
Dalibor Njenjić
PVL
Banja luka

Član broj: 323869
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: Analiza finansijskih izvještaja06.07.2014. u 14:36 - pre 118 meseci
Evo započeta baza u Accessu pa ako neko ima vremena za korekcijama i prijedlozima neka pokuša ovo bolje definisati...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zmaj07
Dalibor Njenjić
PVL
Banja luka

Član broj: 323869
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: Analiza finansijskih izvještaja06.07.2014. u 14:59 - pre 118 meseci
Da pokušam malo približiti situaciju, naime radi se o bazi koja bi trebal da sadrži okvirno ove tabele:
1. Bilans Stanja
2. Bilans Uspjeha
3. Izvještaj o Novčanom Toku
4. Aneksi
5. Preduzeća i
6. Godine.

Ono što mene zanima da li je dobra struktura ovih tabele i da li postoji bolji način za definisanje istih...
Da li bi se tabele BS i BU trebale razložiti na više tabela tj., BS na Aktivu i Pasivu i BU na Prihode i Rashode radi lakšeg izvlačenja potrebnih proračuna...
Na koji način odrediti ključeve za povezivanje istih jer glavni cilj je komparacija godina u okviru jednog preduzeća i komparacija više preduzeća po godinama u okviru jedne djelatnosti...

Ono što bih još trebalo je da se ubaci još jedna tabela Kao MEMO u kojoj bi bili smješteni komentari za svaki dobijeni pokazatelj i po principu autmatiznma da se odmah ispišu potrebni komentari u reprtu...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zmaj07
Dalibor Njenjić
PVL
Banja luka

Član broj: 323869
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: Analiza finansijskih izvještaja06.07.2014. u 15:24 - pre 118 meseci
U prvom zakačenom fajlu je analiza urađena u excelu hrvatska verzija, a u druga četiri je fzibiliti sudija na engleskom jeziku koja je sasvim pristojno urađena u excelu i savršena je podloga da se napravi nešto slično i u accessu na bazi ovog i finansijska analiza poslovanja kao i predviđanje budućeg poslovanja preduzeća na osnovu ovog.
Ako neko ima vremena i dovoljno znanja u accessu možemo zajedno uraditi jako kvalitetnu podlogu za nešto i ozbiljnije...

Ono o čemu ja imam viziju u vezi s ovim je da se napravi nešto slično ekspertnom sistemu koji bi bio dobar reper za vođenje i upravljanje biznisom kako malih tako i velekih preduzeća.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Analiza finansijskih izvještaja

[ Pregleda: 2808 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.