Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obelodanjivanje finansijskih izvestaja

[es] :: E-Poslovanje :: Obelodanjivanje finansijskih izvestaja

[ Pregleda: 6432 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanandj

Član broj: 78601
Poruke: 14
*.static.beocity.net.



Profil

icon Obelodanjivanje finansijskih izvestaja06.06.2008. u 08:50 - pre 193 meseci
Ineteresuje me gde bih mogao da se informisem o obelodanjivanju finansijskih izvestaja (osim u Zakonu o racunovodstvu i reviziji i nesto malo u Zakonu o trzistu HoV). Pre svega me interesuje da li se fajlovi koji su publikovani na sajtovima, namenjenim za obelodanjivanje, mogu preuzimati radi pravljenja neke velike baze obelodanjenih izvestaja (recimo, na nekom sajtu).

Hvala

 
Odgovor na temu

dejanandj

Član broj: 78601
Poruke: 14
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Obelodanjivanje finansijskih izvestaja18.01.2009. u 01:49 - pre 185 meseci
Nije valjda da nema osoba na ovom forumu koje ne poznaju ovu tematiku...?

Uzgred, nasao sam neke informacije na www.fisdoo.co.rs. Da li mi moze neko prepuruciti jos neko mesto gde mogu naci informacije o ovoj oblasti?
 
Odgovor na temu

nsmalesev
Alexandra A. Malesev

Član broj: 95280
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Obelodanjivanje finansijskih izvestaja06.02.2009. u 20:15 - pre 184 meseci
Ima, ko 'poznaje'...

-NBS - od pre neki dan nudi opciju da se finansijski izvestaji poslovanja, dostavljaju elektronskim putem i/ili objavljuju na nbs-web stranici...

-ukoliko i to ne pomogne, pokusaj Privredni registar http://www.apr.gov.rs/

-svakako postoji opcija da se obratis knjigovotstvenoj sluzbi/referadi, preduzeca koje te interesuje ili bar da pokusas da saznas revizorsku kucu koja je isti obradila;

-ukoliko je u pitanju Javno preduzece, direktno se obrati PCompany-u i pozovi se na dostupnost informacija od Javnog znacaja...

iz Lc. iskustva

A.
 
Odgovor na temu

dejanandj

Član broj: 78601
Poruke: 14
77.46.245.*



Profil

icon Re: Obelodanjivanje finansijskih izvestaja09.03.2009. u 10:09 - pre 183 meseci
Ok. Hvala u svakom slucaju na informacijama. Ali, to nije ono sto sam tazio. NBS nudi opciju dostavljanja izvestaja u elektronskoj formi od ranije, nije to od ove god. Sve informacije koje se nalaze na sajtu Narodne banke i Agencije za privredne registre su prilicno sture (u Zakonu o racunovodstvu i reviziji je sve definisano oko obelodanjivanja). APR nudi i opciju obelodanjivanja FI, ali je odziv skoro nikakav.

Prvenstveno moje pitanje je bilo: Da li se smeju preuzimati izvestaji koje firma sama obelodanjuje na svom sajtu da bi se okacili na drugi sajt koji ce sadrzati veliki broj tih izvestaja?
Da li je mozda potrebno odobrenje konkretne firme da se preuzmu njihovi izvestaji? Znaci interesuje me to sa pravnog aspekta....
To su javno dostupne informacije, ali nisam siguran da li se smeju preuzimati sa jednog sajta i kaciti na drugi.
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Obelodanjivanje finansijskih izvestaja09.03.2009. u 10:27 - pre 183 meseci
Citat:
dejanandj:
Prvenstveno moje pitanje je bilo: Da li se smeju preuzimati izvestaji koje firma sama obelodanjuje na svom sajtu da bi se okacili na drugi sajt koji ce sadrzati veliki broj tih izvestaja?
Da li je mozda potrebno odobrenje konkretne firme da se preuzmu njihovi izvestaji? Znaci interesuje me to sa pravnog aspekta....
To su javno dostupne informacije, ali nisam siguran da li se smeju preuzimati sa jednog sajta i kaciti na drugi.


Podaci su javni i smiješ ih dalje objavljivati. Ali forma u kojoj su objavljeni može da ima svoj copyright i neke druge podatke za koje bi trebala dozvola. Prepisivanjem stanja u knjigovodstvu, bilance i profita neke firme čiji je finansijski izvještaj javni, ne kršiš ničija prava. Svi javni podaci su javni podaci, ne treba ti dozvola nekoga da objaviš takve podatke dok god ne kršiš zakon, recimo tako da o nekom praviš lažne izjave.

Louis
 
Odgovor na temu

Agnus Dei

Član broj: 100746
Poruke: 126



+29 Profil

icon Re: Obelodanjivanje finansijskih izvestaja11.09.2009. u 10:13 - pre 177 meseci
Da li se ove godine nesto promenilo u propisima o obelodanjivanju finansijskih izvestaja?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Obelodanjivanje finansijskih izvestaja

[ Pregleda: 6432 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.