Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Literatura za oblasti:visestruki integrali, kompleksna analiza itd.

[es] :: Matematika :: Literatura za oblasti:visestruki integrali, kompleksna analiza itd.

[ Pregleda: 9725 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

modus_ponens

Član broj: 75014
Poruke: 71
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Literatura za oblasti:visestruki integrali, kompleksna analiza itd.01.12.2005. u 18:04 - pre 223 meseci
Moze li neko da preporuci kvalitetnu literaturu iz sledecih oblasti:

1) visestruki integrali (dvojni, trojni, krivolinijski, povrsinski ...)
2) kompleksna analiza
3) teorija polja
4) Furijeovi redovi
5) Laplasova transformacija
6) diferencijalne jednacine ("obicne",parcijalne)

Bilo bi dobro da literatura bude na srpskom. Nije potrebno da se u jednoj knjizi nalaze sve oblasti. Bitno je da literatura bude matematicki stroga i jasna. Imam knjige od prof. Lazarevica, ali su preopsirne, ne stizem da odvojim sustinu. Kakva je i koje oblasti pokriva Analiza II od Kadelburga?

Znaci, svaka preporuka je dobrodosla.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dejan.djuric
dejan djuric
Beograd

Član broj: 74717
Poruke: 15
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Literatura za oblasti:visestruki integrali, kompleksna analiza itd.03.12.2005. u 02:11 - pre 223 meseci
Dr Slobodan Nešić, "Matematika II", Mašinski fakultet Beograd
izdavač: IP "Nauka", Beograd
 
Odgovor na temu

darkon
Darko Novakovic
Istrazivac, IMP
Beograd

Član broj: 13647
Poruke: 166
*.224.17.bitsyu.net.

Jabber: darkon@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Literatura za oblasti:visestruki integrali, kompleksna analiza itd.03.12.2005. u 21:22 - pre 223 meseci
Npr.
MATEMATIKA III, kratak kurs
profesora Dobrila Đ. Tošića.
Predavanja iz ovih oblasti sam slušao kod njega na ETF-u.
Za ispit su bila dovoljna predavanja, ali sam knjigu kupio kasnije iz prostog razloga što je sjajna.
"Verovatno da preko nje mnoge sile kontrolišu mnogo šta..." - GANDOR
"Kada bi ljudski mozak bio tako jednostavan da bismo mogli da ga shvatimo, onda bismo mi bili toliko glupi da ga ipak ne bismo mogli shvatiti."
 
Odgovor na temu

milicas
milica stankovic
beograd

Član broj: 58370
Poruke: 35
*.r62.logikom.net.



Profil

icon Re: Literatura za oblasti:visestruki integrali, kompleksna analiza itd.03.12.2005. u 22:38 - pre 223 meseci
Kadelburgova knjiga pokriva integrale i Furijeove redove. Nije losa.

Matematika II (dve knjige) od Nebojse Lazetica ima sve (sem teorije polja) i odlicna je zbog formalizma, ali opsirnija.

Zavisi na kom nivou ti treba.
 
Odgovor na temu

modus_ponens

Član broj: 75014
Poruke: 71
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Literatura za oblasti:visestruki integrali, kompleksna analiza itd.04.12.2005. u 00:12 - pre 223 meseci
Hvala svima na odgovorima.

Tosicevu knjigu imam i iz nje spremam ispit. Nije losa, ali mislim da nije dovoljno precizna. Ipak je taj kratak kurs III pisan vise "inzinjerski". Gledacu da nabavim od Nesica i Lazetica ove preporucene.

Jos da vas pitam jednu stvar. Dobio sam preporuku da uzmem "Teoriju skupova" od izvjesnog Loeva. Nisam siguran ni da li sam mu ime dobro napisao. Da li mozda neko zna o kome je rijec i gdje mogu da nabavim ovu knjigu?



 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Literatura za oblasti:visestruki integrali, kompleksna analiza itd.

[ Pregleda: 9725 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.