Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

[es] :: Access :: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28395 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.12.2013. u 21:17 - pre 124 meseci
Ne razumijem šta pokušavate ali sve radi kako treba. Kada u comboboxu Vrsta posla izaberete vrijednost , u polju Radovi DGU dobijete listu za izbor koja je vezana za tu vrstu radova. U donjoj formi imam prikazane vrijednosti koje sam odabrao bez obzira na izabranu vrijednost comboboxa Vrsta posla u gornjoj formi. Jedino pri unosu se podaci u Radovi DGU donje forme izgube ali cim se izvrsi upis ili osvjezavanje opet imam te zapise. Ne razumijem??? Zabranite izmjenu u donjoj formi.Izmjene podataka radite u gornjoj formi.

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme01.01.2014. u 14:10 - pre 124 meseci
Pojavio se problem sa Novom godinom - U 2013. godini sam unašao zapise i dobro ih je sortiralo po savjetu i kodu @Zoran.Eremije gdje je ovisno o vrsti posla Broj Elaborata rastao za jedan. Kako mi treba i Broj Narudžbe koji raste neovisno od vrste posla ubacio sam i polje 'Broj' ali sam nešto očito sa time zeznuo ??? Sa Novom godinom nije mi krenulo sa novim rednim brojevima 001 itd. nego je samo nastavio kao da nema promjene godine, osim što je kod Broja Elaborata dobro upisao prvi dio broja 140-. Za polje DocumentTypeID u proceduru događaja AfterUpdate upisao sam kod
Code:
    Year = DMax("[Year]", "ActiveFiscalYear")
    ID = Nz(DMax("[ID]", "Narudzbe", "Year=" & [Year] & " AND DocumentTypeID = " & [DocumentTypeID]), 0) + 1
    Broj = Nz(DMax("[Broj]", "Narudzbe", "Year=" & [Year]), 0) + 1
    DokumentID = Trim(right(Str(Me.Year), 2)) & Trim(right(Str(Me.DocumentTypeID), 3)) & "-" & Trim(right(Str(10000 + Me.ID), 3))
    NarudzbaID = Trim(right(Str(10000 + (Me.Broj)), 3)) & " / " & Trim(right(Str(Me.Year), 4))
Na doljoj slici vidi se da su unosi krivi za 8 zapis - umjesto 001/2014 i 140-001 dobio sam 008/2014 i 140-005. Molim za pomoć, što sam krivo napravio?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
*.kbcnet.rs.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme01.01.2014. u 18:30 - pre 124 meseci
Nakacite bazu da bih pogledao sta je problem I gde je greska.
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme01.01.2014. u 19:53 - pre 124 meseci
Drage volje!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
*.kbcnet.rs.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme01.01.2014. u 22:27 - pre 124 meseci
Problem je bio u nazivima polja Year I Godina.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme02.01.2014. u 07:50 - pre 124 meseci
Zorane zahvaljujem!
Promjenio naziv Godina u tablici Narudzbe u Year i na formi kontrolu na Year i sada sve radi...
Hvala puno!
Sretna Nova 2014. godina
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme03.01.2014. u 23:48 - pre 124 meseci
Pojavio mi se problem sa Accessom 2010 - U Design modu nedostupne su mi kartice Listi svojstava (Properties) i Kartica za dodavanje postojećih polja. Čak sam izvršio reinstal Officea ali uzalud. Da li netko zna rješenje problema ???
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme13.01.2014. u 23:47 - pre 124 meseci
Reinstalirao Windowse nakon 3-4 godine i sada je ok!
Završio sam bazu i kolega je zadovoljan, ali pojavio se problem prilikom izrade nove ARHIVE zaključno sa 31.12.2013. Podaci koje moram unjeti u tablice nalaze se u Excelu ( Arhiva elaborata sa 3233 zapisa i Stranke sa 2045 zapisa ) ali kada idem kopirati podatke u tablice neke zapise pogubim i pomješa mi strane sa elaboratima. Ako netko ima volju za pomoć bio bi zahvalan. U prilogu je baza i tablice u Excelu. Moram podatke ubaciti u tablice 'Arhiva elaborata' i 'Stranke'.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme19.01.2014. u 22:31 - pre 124 meseci
Evidencija radnog vremena: Na formu Zaposlenici ubacio sam subformu koja mi puni tablicu evidencije rada po vrstama radnog vremena (redoviti sati, prekovremeni, godišnji, bolovanje, praznici i slobodni dani). Želja mi je da nakon završenog mjeseca u novu tablicu spremim sumarne podatke po mjesecima; npr. za Januar radnik Mišo Mišić ima 152 sata redovitog rada, 8 sati godišnjeg i npr. 16 sati praznika - ukupno 176 sati, a nakon toga izbrišem prvu tablicu evidencije rada za unos novog mjeseca. To bi napravio radi ogromnog broja zapisa u ovoj tablici koji će se multiplicirati za par mjeseci ili godinu, a sumarni podaci po mjesecima su dovoljni za arhivu. Pokušao sam napraviti query ali nikako ne mogu dobiti sumar po mjesecu za određenog radnika. Tražio sam po forumu i pronašao neke teme koje rješavaju evidenciju radnog vremena ali nisu mi mnogo pomogle jer se baziraju na unos početka i završetka dnevnog rada računajući razliku vremena. Da li je ovaj problem bolje rješavati VBA kodom ili preko upita ????
Prikvačio sam bazu sa dvije tablice i dva upita.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme20.01.2014. u 08:47 - pre 124 meseci
Nisam mogao da otvorim forme,pa sam uvezao samo tabele i upite.Pogledaj upit QEvidencijaPoMesecima,pa javi da li odgovara.Pozdrav.
Evo ispravke,jer je trazen ukupan broj sati po mesecima po svim pozicijama.

[Ovu poruku je menjao SLOJ.1973 dana 20.01.2014. u 10:01 GMT+1]
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme20.01.2014. u 10:48 - pre 123 meseci
To je to!
Zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme31.01.2014. u 14:56 - pre 123 meseci
Mislim da taj pristup sa brisanjem podatka nije najbolje rješenje, ali ako vama odgovara onda u redu.
F
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28395 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.