Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

[es] :: Access :: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28631 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme09.11.2013. u 11:22 - pre 127 meseci
Još jedno potpitanje. Obzirom da se, koliko sam shvatio, uvjek radi o terenskim radovima znači da je potrebno preći neki put do tog terena- katastarske čestice da bi se izvršili ti radovi. Koristi li se službeno vozilo? Da li kilometraža koju treba preći utiče na predloženu cijenu u Ponudi? Da li su alati pomoću kojih se vrše mjerenja u vlasništvu firme ili se neki alati moraju iznajmljivati ili nešta slično?

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 09.11.2013. u 14:05 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme09.11.2013. u 15:25 - pre 127 meseci
Ovaj dio nećemo razrađivati, inače potpuno si u pravu potrebno je ići na put i nije teren nikada jednako blizu ili daleko. Sva oprema je od kolege, ali on cijenu određuje po jedinici mjere bez obzira o kojem se terenu radi. Npr. uris vodovoda košta 6.000,00 kn do 3 km, a onda se povećava x kn po m' i sl. Međutim nije sav rad na terenu, ima posla u uredu, na sudu, katastru, gruntovnici i sl. Rad na terenu je najbitniji (najskuplji i najduže traje).
Malo imam problema sa kompjuterom, morao sam reinstalirati windowse i sve ostalo...
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme09.11.2013. u 17:40 - pre 127 meseci
Žali bože što sam bio uporan, ovo moje čudo uopće ne radi. Konvertirao sam bazu u 2003. Sve napravio, upisao jedan primjer Ponude, potvrdio da je ponuda prihvaćena i umjesto da podatke dobijem u Narudžbama, ono ništa. Gdje sam pogrešio i koji korak sam ispustio. Vjerojatno kod da checkbox sa vrijednosti 1 prekopira zapise u Narudžbe ???
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme09.11.2013. u 19:26 - pre 127 meseci
Citat:
dzaga29:  Gdje sam pogrešio i koji korak sam ispustio.

Pogrješili ste u tome što tabela Narudzbe uopšte ne postoji, a koji ste korak ispustili , pa FUNKCIONALNO MODELOVANJE: :-)

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme09.11.2013. u 20:01 - pre 127 meseci
Slažem se! Mada tabela Narudzbe postoji ali ni to ne pomaže... Molim za link gdje da skinem BPwin 7. Instalirao sam verziju 4. i imam problema sa registracijom.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme09.11.2013. u 21:46 - pre 127 meseci
Citat:
dzaga29:  Mada tabela Narudzbe postoji ali ni to ne pomaže...

Ako ne shvatate šta sam htio da kažem onda uopšte niste pratili i niste shvatili poentu cjelokupne moje prethodne priče. Vjerujte da sam sam sebi smiješan. Želim Vam uspješan rad i hvala na pažnji. Možda neko i uspije da Vam pomogne.
Narudžba je prihvaćena ponuda. Dovoljnan je taj checkbox. Sve ponude koje imaju popunjeno to polje su 'Narudzbe'.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 09.11.2013. u 23:02 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme10.11.2013. u 09:28 - pre 127 meseci
Aman ljudi, opustite se i strpite se. Poslednjem modelu koji je dzaga29 postavio ne fali nista. Sam po sebi model izgleda dobro:
- Stranke traze ponudu
- Ponude opsuju lokaciju, radove cenu i rade ih uposlenici
- Na osnovu ponude izradjuju se narudzbe, jedna ili vise
- Na osnovu narudzbe ide se na teren, moze i vise puta
- Posle svakog terena moze biti razlicitih dodatnih radova
- Na osnovu terena izradjuju se razni elaborati

Posle se sve to naplati, ali za to verovatno postoji odgovarajuci sistem - uvek su prvi informaciono sistemi u firmama vezani za finansijsko knjigovodstvo.

Posto sam ovo sve lepo shvatio , strpite se malo, nesto ce se vec iskovati.

U zdravlje, cujemo se za neki dan


 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme10.11.2013. u 12:43 - pre 127 meseci
Ma normalno da se nenadmarkoni ljuti, ali za Funkcionalno modeliranje baze treba i vremena i znanja, na žalost trenutno nemam niti jedno. Ali knjigu Alempija Veljkovića- Projektovanje informacionih sistema, sam nabavio i sada kada kod mene u Gorskom kotaru padne snijeg počet ću čitati i nadam se naučiti ispravno modelirati bazu. Međutim do tada moram kolegi napraviti bazu na način kako znam i naknadno ću lako zamjeniti bazu i uvući arhivirane podatke.
Ja sam skoro sve probleme riješio koristeći split forme, ali kada sam krenuo u izrade izvješća vidio sam da mi je forma Dnevnik rada jedna od najbitnijih. Preko nje se vrše unosi najbitnijih podataka i neka polja kao oprema, izvršioce mjerenja i sl. moram iz drugih tablica prebaciti u ovu. Mislim da ću moći bez problema dovršiti započeto. Malo veći problem će biti pisanje koda za praćenje i kontrolu ispravnih unosa.
Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme14.11.2013. u 21:18 - pre 127 meseci
Napravio sam bazu kako sam i zamislio - Split forme - i osim kontrola pogrešaka, mislim da sve funkcionira kako treba. Baza je u Accessu 2010. Molim za savjete i kritiku. Prikopčao sam kompletnu bazu sa svim formama. Jedino što nije napravljeno a svakako treba to su izvještaji koje je potrebno posložiti i napraviti kontrolu pogrešaka ( npr. datum završetka može biti niži od datuma poćetka i sl. ). Ako je sve ostalo u redu - testirao sam sa dva, tri primjera i nisam pronašao greške, mislim da bi mogao dovršiti bazu. Koristio sam predloške, ideje i rješenja koje mi je izradio @Zidar dok smo radili bazu na temu "Upravljanje investicionim projektima ". U prilogu posta je 3 zip djelova, jer arhiva sadrži preko 2.000 zapisa.
@Zidar - od tebe očekujem i savjete i kritike bez milosti na učinjeno!!!
Pozdrav!

P.S. Nenade, nadam se da će baza biti u redu, tako da je mogu predati kolegi i posvetiti se ( sada kada padne snijeg, pa odem na godišnji ) zadatku u kojem si mi želio pomoći - naučiti FUNKCIONALNO MODELIRANJE BAZE. Instalirao sam sve programe i probao nešto razrađivati (slika RN.jpg). Skinuo sam i knjigu sa Zoranovog Weba (Razvoj Informacionih Sistema i BP) pa ću krenuti od poćetka.

[Ovu poruku je menjao dzaga29 dana 14.11.2013. u 22:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dzaga29 dana 14.11.2013. u 22:37 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme15.11.2013. u 09:43 - pre 127 meseci
@Dzaga, nije da se ljutim ali bilo je pomalo bezveze, i ucinili ste da se osjetim glupo. Iako sam naglasio na pocetku da nisam siguran da li Vam u pravom smislu mogu pomoci, jer sam i sam pocetnik ,misljenja sam da sam bio na dobrom putu. Svaka aplikacija prati radnje i postupke iz realnog sistema, prilagodjava se radnom mjestu i rutini tog radnog mjesta, a sami podaci su ograniceni vrijednostima iz realnog sistema. Takodje nisam siguran da je u knjizi dobro objasnjena sama sustina Funkcionalnog modelovanja. Ono nam u stvari omogucava da na postupan nacin sagledamo funkcionisanje realnog sistema koji posmatramo i da uz pomoc dekomponovanja tih procesa do detalja razjasnimo sve sto se u njima dogadja. Poenta onoga sto sam pokusao je i sama uloga ovog modelovanja a to je da uvidite da se informacija ne gubi, niti se ponavlja(u cemu je i bila greska Vaseg modela) vec se kada je jednom nastala 'pretace' iz procesa u proces - sto nam pokazuju i strelice na modelu.


Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme21.11.2013. u 23:24 - pre 127 meseci
Imam jedan problem - Broj elaborata moram upisati po pravilu npr: 134-001 gdje "13" predstavlja godinu (2013) "4" je šifra vrste radova, a "001" redni broj tj. ID. Ja sam upisao formulu
Code:
=Mid(Date();9;2) & [ŠifraVrste] & " - 00" & [IDElaborata]
i sve dobro radi do 9 zapisa, a nakon toga dobijem npr. 134-0010 što nije u redu jer sam u drugom djelu dobio 4 znamenke umjesto 3. Još veći problem (koji ne znam rješiti) javlja se sa zahtjevom da sa svakom novom godinom redni broj treba krenuti od 1, a ne nastavlja se na zadnji redni broj. Znači ako je 2013. godina završila sa 352 zapisa npr. 132-352 u 2014. godini mora ponovno krenuti sa 142-001.
Pomoć!
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
*.kbcnet.rs.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.11.2013. u 07:08 - pre 127 meseci
Imate primere u ovoj temi http://www.elitesecurity.org/t470361-0#3364285
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.11.2013. u 07:59 - pre 127 meseci
@Dzaga29, ako zelite mozemo nastaviti gdje smo stali ali kad skroz zavrsite sa Vasom aplikacijom i pokusati zavrsiti makar funkcionalni model. Da ne bude da pobjegoh...
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.11.2013. u 12:22 - pre 126 meseci
Drage volje, kao što sam rekao sada kroz zimu kada ću imati vremena i kada pročitam knjigu "Razvoj Informacionih Sistema i BP". Danas je pao prvi snijeg - u Siječnju malo godišnjeg pa će biti vremena. Uspio sam i instalirati sve potrebno u ERwinu.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme23.11.2013. u 11:46 - pre 126 meseci
U prilogu je word dokument ,da ne dužim ovde, i bpwin fajl. Pogledajte kad budete imali vremena. Pozdrav
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme27.11.2013. u 18:28 - pre 126 meseci
Mislim da sam bazu dovršio 90% - Brojeve dokumenata sam rješio prekopiravši Counter od Zoran.Eremije.
Imam problema sa kontrolom pogrešnih unosa datuma. Npr. datum predaje u Katastar ne smije biti veći od datuma potvrde u Katastru i sl. Upisao sam na formi u polje za potvrdu pravila valjanosti [Datum_predaje]<[Datum_potvrde], ali kada upisujem datum na novom zapisu poručuje mi pogreške pa sam odustao. Da li se kontrola može napraviti i za dva podatka na odvojenim formama.
Baza u privitku je podjeljena i u Accessu 2010.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme27.11.2013. u 20:09 - pre 126 meseci
Daje Vam grešku zbog toga što ste postavili da Vam upisani podatak uporedi sa podatkom kog u tom trenutku nema. Bolje postavite da Vam kontroliše Datum_potvrde pri njegovom unosu, jer tada imate oba podatka.
Mogu se uporediti dva podatka na različitim formama ali mislim da obje forme trebaju biti aktivne (otvorene ) u tom trenutku
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme28.11.2013. u 13:48 - pre 126 meseci
Probaj sa ovim Tabel Validation Rule:
Code:

([Datum_predaje]<[Datum_potvrde] OR [Datum_potvrde] IS NULL)

Ovim se dozvoljabva da [Datum_Potvrde] bude nepoznat. Kad bude poznat, e tada mora biti veci (kasniji) od [Datum_Predaje].

Sva pravila koja mogu da se ogranice na nivou tabele treba i uraditi na nivou tabele, makar imali kontrolu na unosu. Nikad se ne zna kada cemo na postojeci back end dodati jos jednu aplikaciju, a tada se moze lako zaboraviti da se postavi kontrola na unosu itd. itd....

 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme28.11.2013. u 15:58 - pre 126 meseci
@Dzaga29 - Da li može da se desi da se potvrda dobije istog dana kada se preda u katastar? Ako moze tada bi validacija bila
Code:
([Datum_potvrde]>=[Datum_predaje] OR [Datum_potvrde] IS NULL)

Opet ja o funkcionisanju realnog sistema
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme28.11.2013. u 16:29 - pre 126 meseci
Da dodam da treba biti i dosledan u imenovanju. U prilozenoj bazi koliko vidim su ta polja koja pokušavate da kontrolišete nazvana Predano_Katastar i Potvrdjeno_Katastar tako da ova validacija ne bi bila prihvaćena.
Pa bi bilo ispravno po datoj bazi:
Code:
([Potvrdjeno_Katastar]>=[Predano_Katastar] OR [Potvrdjeno_Katastar] IS NULL)

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28631 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.