Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

[es] :: Access :: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28617 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme20.12.2013. u 09:35 - pre 126 meseci
Evo koda koji smesta backup sa datumom i vremenom u nazivu
Code:

Private Sub cmdBackup_Click()
If Shell("Z:\winrar\rar a -ag+YYYYMMDDHHMM G:\Backup\Backup.rar Z:\Proba.accdb", vbHide) <> 0 Then
MsgBox ("Uspješan backup!")
Else
MsgBox ("Greška pri izvršavanju backupa!")
End If
End Sub

.Pozdrav.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme20.12.2013. u 10:19 - pre 126 meseci
Juce sam posle sve prepiske procitao i shvatio koriscenje CodeContextObject svojstva i zasto je naziv polja imao oblik ".Naziv",he,he... eto uvjek se nesto novo nauci, mada mislim da je za konkretan slucaj ipak trebalo Sub a ne Funtion.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme20.12.2013. u 10:23 - pre 126 meseci
Odlično, zahvaljujem!
Normalno da sam malo preradio da ljepše izgleda, ali radi kako si napisao!
Code:
Private Sub cmdBackup_Click()
    If Shell("c:\program files\winrar\rar a -ag+DD.MM.YYYY.-HH.MM- E:\Backup\Backup.rar Z:\Access\Podaci\Proba_Podaci.accdb", vbHide) <> 0 Then
        MsgBox ("Uspješan backup!")
    Else
        MsgBox ("Greška pri izvršavanju backupa!")
    End If
End Sub

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme20.12.2013. u 10:48 - pre 126 meseci
@Dzaga29 , mislim da Vam je prakticnije da Shell pokrece WinRar koji je instaliran tamo gdje se nalazi BE baza, jer tad svi korista jednu instalaciju programa koji ne zavisi od lokalne masine sa koje je pokrenut te je i manja mogucnost da se nesto zezne.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme20.12.2013. u 12:28 - pre 126 meseci
Zahvaljujem na savjetu! Nisam uopče razmišljao o tome, problem je bio napraviti Backup.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme21.12.2013. u 10:50 - pre 126 meseci
Na koji način iz jednog Combo boxa ograničiti ili odabrati popis vrijednosti u drugom combo boxu? Primjer je na slici. Combo 'Vrsta posla' ima 7 vrijednosti i ako se u taj combo box unese npr. Uris na combo boxu 'Radovi DGU:' trebalo bi umjesto 29 zapisa koliko ih ima u tablici odabrati i prikazati samo 8 koji su vezani za Uris?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme21.12.2013. u 11:47 - pre 126 meseci
Postavis za row source drugog comboboxa uslov da je Vrsta posla vrednost prvog comboboxa.Nesto kao u prilogu.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme21.12.2013. u 13:27 - pre 126 meseci
Probao sam, ali mi ne ide!
Code:
SELECT Radovi_DGU.IDDjelatnosti, Radovi_DGU.[Vrsta rada], Radovi_DGU.TipDokumenta
FROM Radovi_DGU
WHERE (((Radovi_DGU.TipDokumenta)=[Forms]![Narudzbe]![ComboDocType]))
ORDER BY Radovi_DGU.IDDjelatnosti;
Jednostavno mi obriše prethodno unesene zapise i napravi nered u bazi ????
Ne razumijem zašto
Da li se taj dio može rješiti kodom na npr. afterUpdate Comboboxa?
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme21.12.2013. u 17:52 - pre 126 meseci
Izvor podataka za polje VrstaPosla Vam je tabela DocumentType , jel tako?
Sa izborom tog polja zelite filtrirati polje RadoviDGU kojem je izvor podataka tabela RadoviDGU

Ovako: Dodajte u tabelu RadoviDGU još jedno polje DocumentTypeID i povezite relacuju sa istim poljem u tabeli DocumentType
onda u tabeli ili formi-sifarniku za tu tabelu odredite koji IDDjelatnosti pripada kojem DocumentTypeID. U RowSource tada odradite to što Vam je SLOJ sugerisao.
Evo i primjer uradjen na zadnjem primjeru koji ste dali
Zaboravio sam da na AfterUpdate polja vrsta posla postavim da se osvjezi polje RadoviDGU pa to Vi odradite

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 21.12.2013. u 19:18 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme21.12.2013. u 21:03 - pre 126 meseci
Nenade, upravo tako sam i ja radio, ali nešto ne valja. Ja sam dosta mjenjao u bazi i prikvačio sam zadnju na kojoj se vidi kakav je problem.
Citat:
Izvor podataka za polje VrstaPosla Vam je tabela DocumentType , jel tako?
Sa izborom tog polja zelite filtrirati polje RadoviDGU kojem je izvor podataka tabela RadoviDGU

Ovako: Dodajte u tabelu RadoviDGU još jedno polje DocumentTypeID i povezite relacuju sa istim poljem u tabeli DocumentType
onda u tabeli ili formi-sifarniku za tu tabelu odredite koji IDDjelatnosti pripada kojem DocumentTypeID. U RowSource tada odradite to što Vam je SLOJ sugerisao.
U tabelu RadoviDGU sam ubacio polje TipDokumenta (nebi smio biti problem što polje nema naziv DocumentTypeID) i povezao ga sa DocumentTypeID iz tabele DocumentType. Za polje TipDokumenta iz tabele RadoviDGU sam odabrao mogućnost višestrukih unosa i odredite koji IDDjelatnosti pripada kojem DocumentTypeID. Na formi sam u combo boxu u RowSource odradio to što mi je SLOJ sugerirao. Ali i dalje problem, na formi je upis za Radovi_DGU prazan iako u tabeli Narudžbe postoji unos???
Morat ću očito prespavati, pa sutra ponovno pokušati!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme21.12.2013. u 21:29 - pre 126 meseci
Naziv polja.
Bili ste postavili u kriterijumu da vrijednost uporedi sa vrjednoscu pogresnog polja.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 21.12.2013. u 23:18 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme21.12.2013. u 23:44 - pre 126 meseci
Nenade, zahvaljujem Vam!
Međutim ovo svejedno ne funkcionira - ispravno nudi opcije na odabir, upisuje ih u tablicu, prikazuje u reportima, ali osim prvog zapisa kada preko forme listam zapise combo box je prazan što nije dobro i korisnik ne vidi da li je unjeo zapis niti koji ... a za 1000 ili više zapisa to je problem.
Možda je pametnije da bira između svih 29 zapisa i vidi što je unjeo?
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao dzaga29 dana 22.12.2013. u 09:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dzaga29 dana 22.12.2013. u 09:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.12.2013. u 13:00 - pre 125 meseci
Kod mene nije prazan- kad listam prikazuje ono što sam prethodno sačuvao??
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.12.2013. u 14:23 - pre 125 meseci
Nije mi jasno, meni osim prvog zapisa ništa ne prikazuje (nije vidljivo) a u DS prikazu (donji dio Split forme ) nedostaju zapisi. Gornji dio sam rješio sa duplim Combo boxom (to sam jednom vidio kod @Zidara) tako da sada gore vidim sve zapise. Ali ako se kod tebe normalno vidi nije mi jasno u čemu je kod mene problem???
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.12.2013. u 14:53 - pre 125 meseci
Ja na ovoj bazi koju ste dali uopste nemam split formu (ne vidim donji dio), i ne znam kako funkcioniše ovaj donji dio. Da li je i u tom dolje dijelu polje RadoviDGU combobox i da li se i u njemu treba odrediti izvor podataka?
U ovom gornjem dijelu ne trebaju nikakvi dupli comboxevi, logika je prosta- izvor podataka za polje(combobox) RadoviDGU je upit koji u kriterijumu ima da prikaze samo one podatke koji za vrstu radova ima vrijednost koja je prikazana u polju Vrsta posla na otvorenoj formi. Mozete jedino da postavite da se na AfterUpdate polja Vrsta posla osvjezi combobox RadoviDGU.

Upit koji treba da stoji u RowSource combobox-a Radovi DGU je:
Code:
SELECT Radovi_DGU.IDDjelatnosti, Radovi_DGU.[Vrsta rada], Radovi_DGU.TipDokumenta, Radovi_DGU.TipDokumenta.Value
FROM Radovi_DGU
WHERE (((Radovi_DGU.TipDokumenta.Value)=[Forms]![Narudzbe]![DocumentTypeID]))
ORDER BY Radovi_DGU.IDDjelatnosti;

Ako je i u donjem dijelu ovo polje combobox postavite za RowSource isti ovaj kod



[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 22.12.2013. u 16:09 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.12.2013. u 15:17 - pre 125 meseci
Ustvari, mozda je baš i problem ako ste i u donjem dijelu postavili ovaj kod, te su zbog toga prikazani samo ona polja koja u kriterijumu imaju vrijednost izabranu u polju vrsta radova. Izbrišite taj uslov u donjoj formi.

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.12.2013. u 16:37 - pre 125 meseci
Split - podjeljena forma je mogućnost Accessa 2007 i 2010; Napravim normalnu formu (jednostruka forma) i u properties samo odaberem - Podjeljena forma i to je to; ne radim dvije forme. Gotova forma se podjeli na dva djela - jedan kao prikaz standardne forme a drugi dio kao datasheet prikaz.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.12.2013. u 16:56 - pre 125 meseci
Znači zajednički je RowSource za polje i gore i dolje pa prema tome prikazaće samo one podatke koji odgovaraju kriterijumu u polju RadoviDGU. Zbog toga će prikazati u donjoj formi samo one podatke koji su odabrani u polju Vrsta posla-Uris. Ako u ovom polju promjenite vrijednost trebalo bi da se promjene vidljivi podaci u poljima RadoviDGU donje forme. Koliko razumijem poentu donje forme je odabir onoga sto ce se prikazati u poljima gornje forme pa vi odlučite šta vam je bitnije da imate ovo sto zelite u gornjoj formi ili ovo u donjoj. Ne moze i jedno i drugo
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.12.2013. u 17:43 - pre 125 meseci
Napravio sam da mi prikaze split formu. Kod mene prikazuje sve podatke, znači nema veze prikaz donje forme i rowsource polja sa gornje forme. Ne znam onda šta bi moglo biti???

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme22.12.2013. u 19:51 - pre 125 meseci
Nenade, ne prikazuje ti sve zapise i kod tebe nedostaje 4 zapisa, a ako ideš pogledati u tablicu tamo su svi ...
Kada bi u rowsource maknuo uvjet onda prikaže sve zapise ali je onda za izbor uvijek padajuća lista od 29 zapisa.
Donja forma prikazuje samo 11 zapisa iz tablice Narudžbe koje su upisane preko forme i klikom na bilo koji od tih 11 redova ažuriraju se vrijednosti u gornjem djelu forme - jedino me muči ovaj prokleti combo 'Radovi_DGU' on ne osvježava redove!
Ako selektiraš narudžbu 018/2013 meni ništa ne prikaže na formi za Radovi_DGU a u tablici je 20 - Izrada geodetskog projekta - o tome govorim!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28617 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.