Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

[es] :: Access :: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28616 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme28.11.2013. u 22:27 - pre 126 meseci
Radi izvrsno!
Sada još jedan savjet - Ideja je bila da se automatski generira broj narudžbe i za to sam koristio Counter od Zoran.Eremije. Radi izvrsno. Sada sam sve dokumente, radove i konačni elaborat želio voditi pod istim brojem, npr. za broj narudžbe 131-001 i teren je vezan na ovaj broj, a i konačni elaborat ima broj 131-001; međutim ne sviđa mi se unos koji sam napravio na formi za elaborate jer prilikom velikog broja zapisa u bazi može se desiti da korisnik napravi grešku unosa ( mora izabrati 3 polja - Broj elaborata, ID Vrste radova i ID Terena - da li je moguće da odabirom Broja elaborata automatski učita ID Vrste i ID Terena, bez unosa ta dva polja). Još veći problem (greška) javlja se na formi Tereni - nemam kontrole nad brojem ID Dnevnika rada osim da unesem autonumber što baš ne bi želio - da li je rješenje da dozvolim Indeksirano sa dozvoljenim duplim unosima pa za svaki teren dnevnik unosim od ID 1, 2 ...
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme29.11.2013. u 08:34 - pre 126 meseci
Ukoliko ste zadovoljni trenutnim funkcionisanjem Vaše baze ja bih Vam preporučio da se tu zaustavite i date je kolegi na privremeno korišćenje dok ne napravite ovu drugu.
Primjetio sam da u ovoj novoj varijanti nema Ponuda. ??? Gdje nestadoše? Ako ih nema u realnom sistemu znači da prethodni opisi nisu pratili funkcionisanje realnog sistema, a ako ih ima onda ova aplikacija ne prati realni sistem. Ni u jednoj varijanti ne valja. Ovo mi govori da u zurbi da osmislite aplikaciju srljate, kao sto sam i ja, a finalni rezultat izostaje. Kad konačno steknete odredjena znanja da uradite kako treba bićete umorni i nemotivisani. Ako budemo vrijedni sa ovim drugim kolega će imati prvu korisnu verziju i prije nove godine, pa sad kako hoćete.

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme29.11.2013. u 19:44 - pre 126 meseci
Nenade, Ponude su nestale iz jednostavnog razloga što kolega ima kupljeni program za knjigovodstvo od firme Synesis u kojoj radi i ponude. U ovoj mojoj bazi zbog toga je izbačena tablica Ponude i počinje od Narudžbi. Jedino na formi Narudžbi postoji polje "Broj po Synesisu" što mu stvara vezu na izrađenu ponudu. Ovo o Ponudi normalno da mi kolega nije napomenuo na samom početku ( od je objašnjavao postupak, ali ne i da za određene korake koristi drugu aplikaciju ).
Što se tiče drugog ( da li sam zadovoljan kako funkcionira baza - zadovoljan sam osim nekih "sitnih" primjedbi koje sam naveo u prethodnom postu. ) dat ću kolegi na testiranje bazu i sada u drugoj polovici 12. mjeseca koristim godišnji i počinjem čitati i učiti funkcioniranje realnog sistema. Mislim da bi bez problema u siječnju mogao napraviti bazu koja poštuje i prati realni sistem. Malo ću se raspitati da vidim i program od Synesisa, pa ako je moguće iz njega izvući sve podatke za Ponude, a eventualno i neke druge podatke koji bi mogli biti korisni...
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme29.11.2013. u 23:48 - pre 126 meseci
Koliko znam Sinesis koristi Accessovu bazu podataka (osim ako nisu migrirali negdje) tako da vjerojatno postoji mogućnost povezivanja.
F
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme02.12.2013. u 23:28 - pre 126 meseci
Baza je gotova ??? Ne znam kako rješiti problem da (Append) elaborate koji su u Upisniku ( tablica Elaborati ) ubacim u tablicu Arhiva zbog dupliranja Brojeva elaborata - da li to napraviti ručno za 2013. godinu i onda od 2014. za svaki zapis napraviti kod da zapise redom unosi u obje tablice ili postoji pametnija verzija??? Molim iskusnije za savjet! Baza u prilogu.
Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme09.12.2013. u 23:29 - pre 126 meseci
Danas sam kod kolege postavio aplikaciju na 9 mašina - podjelio bazu i na jednu mašinu spremio Back-end baze (tablice) a na ostale mašine Front-end (program), sve povezao i radi super. Prvo sam imao problem jer je na nekim mašinama instaliran Office 32-bitni, a na nekim 64-bitni. Jednostavno sam bazu kompajlirao na 64-bitnu tako što sam deklarirao funkcije ( Declare PtrSafe Function ...) i rješio problem. Problem se još jedino javlja kod izrade Backupa, normalno to sam i očekivao jer nisam znao putanje. Backup sam napravio tako što sam kod vezao na komandno dugme.
Code:
Private Sub cmdBackup_Click()
    If Shell("c:\program files\winrar\rar a c:\Backup\Backup.rar G:\Proba.accdb", vbHide) <> 0 Then
        MsgBox ("Uspješan backup!")
    Else
        MsgBox ("Greška pri izvršavanju backupa!")
    End If
End Sub

Imam problem kod kolege jer je WinRAR instaliran na nekim mašinama u C:\Program Files (x86) na nekima na C:\Program Files, a na nekima nije niti na disku C:\. Da li moram za svaku mašinu posebno podešavati kod ili postoji neki kod koji bi sam prepoznao putanju?
Inače na svojoj mašini sam na disku C:\ kreirao folder 'Backup' na disk G:\ sam postavio bazu (namjerno drugi disk da simuliram mrežu) a u c:\program files\ imam instaliran 64-bitni WinRAR - sve radi OK.
Molim za savjet iskusne forumaše (@Zidar, @Zoran.Eremija i dr.)
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme10.12.2013. u 12:21 - pre 126 meseci
U prilogu je baza,koja radi arhiviranje automatski,ako vec postoji arhiver (winRar,WinZip...) tj.ako u tabeli tblPutanjadoArhivera stoji putanja,a ako ne- otvara se forma za trazenje arhivera,pa ako pronadje odradjuje backup .Poenta je da je potrebno samo jednom kod svih korisnika pokrenuti aplikaciju i pronaci put do arhivera,posle sve ide automatski.
Mala ispravka u kodu.Evo primer broj 2.

[Ovu poruku je menjao SLOJ.1973 dana 10.12.2013. u 13:39 GMT+1]
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme10.12.2013. u 14:28 - pre 126 meseci
Briljantno :-)

Hteo bih da zamolim da @Sloj doda post u bazu znanja - primer kako se radi backup o arhiviranje baze. Hvala
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme10.12.2013. u 19:55 - pre 126 meseci
@ Sloj.1973
Testirao sam na Win7, Access 2010. dobijam Run-Time error 2455, nakon pokušaja da na D: disku pronađem putanju do arhivera WinRAR.exe. Putanja je jednostavna: d:\Program files\WinRAR\WinRAR.exe. Puca u funkciji NadjiFajl na liniji:
Set fs = Application.FileSearch. Ne pomaže ni ručno unošenje putanje u tabelu.

Na virtuelnoj mašini imam Access 2003 pod Win XP. Prilikom pretrage Win arhivera ponudi tri putanje ali ne dozvoljava da odaberem pravu, već uzme zadnju koju je pronašao i koja nije do fajla WinRAR.exe već do nekog drugog u čijoj se putanji spominje WinRAR. Kada putanju unesem direktno u tabelu navodno uradi backup ali to ne mogu da proverim jer nisam ugradio tvoj primer u konkretnu aplikaciju. Pored toga, mislim da bi trebalo da ima i mogućnost da korisnik sam upiše putanju do foldera gde će da sačuva podatke.

PS. Evo koje sve fajlove nađe:
Nadjeno je 3 fajlova!

C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe
C:\ Program Files\xerox\WinRAR\WinRAR.exe
C:\WINDOWS\Prefetch\WINRAR.EXE-39C6DAD9.pf

U tabeli zapamti ovaj zadnji, koji nebi trebalo. Bilo bi dobro da ja odlučim koji ću da zapamtim.


[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 10.12.2013. u 21:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme10.12.2013. u 20:16 - pre 126 meseci
Citat:
Getsbi: @ Sloj.1973
Testirao sam na Win7, Access 2010. dobijam Run-Time error 2455, nakon pokušaja da na D: disku pronađem putanju do arhivera WinRAR.exe. Putanja je jednostavna: d:\Program files\WinRAR\WinRAR.exe. Puca u funkciji NadjiFajl na liniji:
Set fs = Application.FileSearch. Ne pomaže ni ručno unošenje putanje u tabelu.

Application.FileSearch ne radi ni u 2007 ni u 2010. Mislim da je zamena FileExists.

Citat:
Na virtuelnoj mašini imam Access 2003 pod Win XP. Prilikom pretrage Win arhivera ponudi tri putanje ali ne dozvoljava da odaberem pravu, već uzme zadnju koju je pronašao i koja nije do fajla WinRAR.exe već do nekog drugog u čijoj se putanji spominje WinRAR. Kada putanju unesem direktno u tabelu navodno uradi backup ali to ne mogu da proverim jer nisam ugradio tvoj primer u konkretnu aplikaciju. Pored toga, mislim da bi trebalo da ima i mogućnost da korisnik sam upiše putanju do foldera gde će da sačuva podatke.

Ja sam inace sam dodao u RowSource comba ova tri primera arhivera.
Na poslu,gde sam inace i odradio primer,radi besprekorno (XP i 2003)
Kod kuce Win7 i 2003 takodje radi.Ne znam u cemu je problem
Trenutno ispravljam da korisnik sam bira fajl za arhiviranje,kao i bazu za backup.Javljam se uskoro.

Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme10.12.2013. u 21:01 - pre 126 meseci
Access 2003. Dodao sam u Combo za Row Source novi arhiver ZCentral.exe ali on osim dobre lokacije:

c:\Program Files\ZipCentral\ZCentral.exe nađe i zapamti zadnju
C:\WINDOWS\Prefetch\ZCENTRAL.EXE-13046272.pf

Možda bi ipak trebalo specificirati da putanja mora da sadrži folder Program Files. To bi donekle ublažilo problem.
WinZip i 7-Zip nemam, a moguće je da oni ne prave fajlove tipa .pf koji u svojoj putanji imaju i ključne reči naziva arhivera.
U mom prethodnom postu sam dopunio rezultat testiranja za WinRAR.
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme10.12.2013. u 21:15 - pre 126 meseci
Deo koda
Private Sub Command7_Click()
Dim stAppName As String

stAppName = putanja
If Right(putanja, 3) <> "exe" Then 'proverava da li je trazeni fajl sa ekstenzijom exe
MsgBox "Putanja do arhivera nije dobra. " & vbCrLf & putanja, vbCritical, "Stop"

Else

Call Shell(stAppName & " a -ep " & Me.Text19 & " " & Me.Text14, 1)

MsgBox ("Uspesan backup!"), vbInformation, "BackUp"


End If
DoCmd.Quit
End Sub
bas to i proverava,da li su poslednja tri slova exe.
Ne znam zbog cega kod tebe ne radi.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme10.12.2013. u 22:08 - pre 126 meseci
Evo baze doradjene.Potrebno je cekirati sve reference,kao sa slike u prilogu.Verovatno ima jos gresaka,ali za danas je dosta. Napomena:ne radi za vezije 2007 i 2010.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme11.12.2013. u 19:18 - pre 126 meseci
Molio bih @Getsbi-ja,@Zidar-a i ostale da probaju bazu,pa da vidim da li je sada sve ok.Radi samo u 2003,potrebne reference u prilogu i samo je za arhiviranje pomocu WINRAR-a. Najveci problem je bio u stvari sa znacima navoda "" u sintaksi shell za pokretanje winrar,ali evo sad je i to reseno pomocu chr34.Pozdrav i ocekujem odgovore.

Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme11.12.2013. u 20:27 - pre 126 meseci
Putanju do arhivera sada mogu da odaberem i to je ok. Ostatak mi nije najjasniji.

Šta se očekuje prvi put, a šta svaki sledeći prilikom pokretanja backup-a?
Na desnoj strani forme u srednje polje gde ti je labela: "Pronadji folder za backup duplim klikom u text polje ispod" nemože da se selektuje folder, već fajl.

Donje polje sa labelom "Pronadji bazu za arhiviranje" mi je jasno.
Gornje polje sa labelom : "Upisi celu putanju foldera koji zelis da kreiras u donje text polje" ne radi, odnosno ne uradi kreiranje nakon pokretanja backup.

Probaj da opišeš postupak od početka do kraja. Verujem da je tebi jasno, ali kod mene to nije slučaj.
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme11.12.2013. u 21:25 - pre 126 meseci
Cilj je bio da se nekako omoguci pronalazak putanje do WinRar-a kod svih korisnika,jer su verovatno instalirani na razlicita mesta. Zato sam napravio ovu formu (Inicijalna) da se pronadje put do WinRara i da se podese svi parametri.Kad se jednom to odradi i uspesno prodje backup,posle se jednostavnim pokretanjem ove moje baze backup odradjuje automatski. Sto se tice dugmeta za pronalazenje foldera,u pravu si Getsbi,ne foldera vec WinRar fajla u koji ce biti smestan backup.Znaci greska je u tekstu,a ne u kodu.Pogledaj sliku sa objasnjenjem,nadam se da ce ti biti jasnije.

Izvinjavam se Getsbi,tek sada sam video da je kod za dugme Upisi celu putanju... u stvari kod za formiranje samo foldera a ne i rar fajla.Nesto mi je ocigledno promaklo. Umoran sam,hajmo ovo da zavrsimo sutra.Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao SLOJ.1973 dana 11.12.2013. u 22:40 GMT+1]
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme11.12.2013. u 23:05 - pre 126 meseci
Citat:
Radi samo u 2003, potrebne reference u prilogu i samo je za arhiviranje pomocu WINRAR-a.
Na žalost, jedini problem kod mene je taj što meni upravo treba za Access 2010. Ali pošto vidim da @Sloj ima volju da ovo rješi, nadam se da će pomoći i meni sa jednim problemom. dakle problem je taj što donji kod radi kako god mjenjam diskove (WinRAR je na C:\, Datoteka je na G:\ i Backup bez problema napravi na F:\ disku.
Code:
Private Sub cmdBackup_Click()
    If Shell("c:\program files\winrar\rar a F:\Backup\Backup.rar G:\Proba_Podaci.accdb", vbHide) <> 0 Then
        MsgBox ("Uspješan backup!")
    Else
        MsgBox ("Greška pri izvršavanju backupa!")
    End If
End Sub

Pitanje je, zašto ne radi Backup sa putanjom \\SERVER\Backup\Backup.rar, a bez problema učitam tablice (Program_be) sa putanje \\SERVER\Arhiva\Program_be.accdb.
Meni za prvu ruku u potpunosti odgovara da se koristi samo WinRAR i da se ručno upiše putanja do arhivera. Želio bi samo da se Backup sprema na drugom disku od Arhive, jer inaće nema svrhe, ako se pokvari disk onda ode i arhiva i Backup (ako su na istom disku), eventualno da se Backup upiše sa datumom do max. 3-4 datoteke.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme12.12.2013. u 07:38 - pre 126 meseci
Citat:
dzaga29
Pitanje je, zašto ne radi Backup sa putanjom \\SERVER\Backup\Backup.rar, a bez problema učitam tablice (Program_be) sa putanje \\SERVER\Arhiva\Program_be.accdb.
Meni za prvu ruku u potpunosti odgovara da se koristi samo WinRAR i da se ručno upiše putanja do arhivera. Želio bi samo da se Backup sprema na drugom disku od Arhive, jer inaće nema svrhe, ako se pokvari disk onda ode i arhiva i Backup (ako su na istom disku), eventualno da se Backup upiše sa datumom do max. 3-4 datoteke.
Pozdrav!

Probaj da posle \\SERVER\ postavis oznaku diska nesto poput ovog: \\SERVER\C\Backup\Backup.rar
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme12.12.2013. u 20:02 - pre 126 meseci
Na žalost ne radi !!!
Sa servera neće niti očitati datoteku programa - G:\Proba_Podaci.accdb očita, ali \\SERVER\Arhiva\Proba_Podaci.accdb neće ućitati. Zašto? Nemam pojma!!!
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme17.12.2013. u 20:05 - pre 126 meseci
Probaj i ovo
Citat:
\\SERVER\C:\Backup\Backup.rar

F
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Baza za vođenje djelatnosti Geodetske firme

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28616 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.