Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28154 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 12:53 - pre 136 meseci
U Beogradskoj otvaraju jos jedan lokal sa girosima. A zaboravio sam da u listu uvrstim i još jednu pekaru. :D To su one super fensi pekare sa enterijerom zlatare. Šou, ludnica.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 13:06 - pre 136 meseci
Girosaru treba jednu dobru da otvore a ne ovo sto je kod nas :) (mada kakve sam u Grckoj jeo zadnjih godina, ni tamo ne cvetaju ruze od ukusa)

A ovo za pekaru sa enterijerom zlatare, to ima smisla - mnogo se lakse ciste ti materijali :D
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16360



+2922 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 14:25 - pre 136 meseci
Citat:
Dexic: Girosaru treba jednu dobru da otvore a ne ovo sto je kod nas


Vala bas...a giros kosta ko 2 pljeskavice
A dve pljeske ko kilo mesa...
100g pomfrita ko 3 kg krompira (taman posla da ga neko da free)

Posle nek kukaju da ne ide dobro posao.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
89.216.32.*



+10257 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 14:44 - pre 136 meseci
Mogao bih da primetim da u Bgd ne postoji ni jedna (koliko ja znam) pomfriterija, ili kako se to već zove. Dakle, ono, specijalizovana za pomfrit.
Mala, srednja, velika, najveća plastična posudica, unutra pomfrit i nekoliko vrsta preliva. I još mala viljuškica, salveta i to je to. Pomfrit se stalno prži, pa je usluga brza. Nema onog čekanja dok roštiljdžija baci pljesku na plotnu, pa se smoriš čekajući.

Bila je jedna odavno na trgu republike, i sećam se da je stalno bio red ispred.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 14:49 - pre 136 meseci
@bakara - Sve tacno! A jos jedna stvar me strasno nervira - ono u sta se "umotava" meso. Uglavnom je nedefinisanog ukusa, pri tom "likom" podseca na tortilju (neku debelu i nepecenu!) a nije tortilja, cini se kao da je neka losa palacinka (opet debela i nepecena, nedopecena) a nije palacinka - uglavnom je rec o nekom testu koje je gumenasto i vrlo zilavo a dosta bljutavo kad se proba samo. I onda u to nesto stave malo, vrlo malo nekog mesa kog imaju u ponudi, ubace krompirice i "obavezni specificni giros sos" i jos po nesto "po izboru musterije ali sa naplatom"! Kad se jede, sve zivo se oseca osim mesa i potpuno je sve jedno da li se uzme pileci, svinjski ili bilo koji drugi sto nude (vidjao sam cureci i govedji jos u ponudi).

Pre pet, sest godina je bio jedan kiosk blizu Pravnog gde je meso sluzeno u lepinji, ko hoce pomfrit daje se posebno a sosovi, umaci, prilozi su bili po zelji i nisu se naplacivali. Tu je ukus bio savrsen! I davno nekada na cosku u 29 novembra kod panduracije isto tako - u oba slucaja obilna porcija i neverovatno ukusna!

Najgore sto sam ikada probao sto se girosa tice je na prvoj stanici posle Ade prema B.Brdu, posle crkve pa preko puta stanice. Nevidjeno mala kolicina mesa sa puno "giros sosa", kecapa i krompirica i sve to zamotano u nesto sto ne moze sazvakati koliko je gumeno i jedva se otkida zalogaj - a cena uzas!!!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 14:54 - pre 136 meseci
Citat:
Java Beograd:
Mogao bih da primetim da u Bgd ne postoji ni jedna (koliko ja znam) pomfriterija, ili kako se to već zove. Dakle, ono, specijalizovana za pomfrit.
Mala, srednja, velika, najveća plastična posudica, unutra pomfrit i nekoliko vrsta preliva. I još mala viljuškica, salveta i to je to. Pomfrit se stalno prži, pa je usluga brza. Nema onog čekanja dok roštiljdžija baci pljesku na plotnu, pa se smoriš čekajući.

Bila je jedna odavno na trgu republike, i sećam se da je stalno bio red ispred.


Bila je jedna, možda ne baš samo pomfrit, u bulevaru (negde kod pijace, na uglu)...bilo je odlično, ali je je kratko trajalo.

...ako se setim kako se zvala, napisaću...bilo je nešto u krompirskom duhu.

_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.sbb.rs.



+373 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 18:19 - pre 136 meseci
Citat:
Java Beograd: Mogao bih da primetim da u Bgd ne postoji ni jedna (koliko ja znam) pomfriterija, ili kako se to već zove. Dakle, ono, specijalizovana za pomfrit.

Meni se ucinilo pre jedno 3 nedelje da sam video jednu kod Slavije odmah na ulazu u Kralja Milana.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 19:49 - pre 136 meseci
Odlican Giros je bio do pre nekoliko godina gore kod Vise elektrotehnicke u Vojvode Stepe. Odmah pored njihove zgrade, gde je i stanica. Taj je bio odlican, bar dok sam mu ja davno bio redovan gost. Nemam pojma sto je propao.
Realno...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 20:11 - pre 136 meseci
Ima dosta dobar giros na uglu Skadarske i Džordža Vašingtona.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 21:34 - pre 136 meseci
Najbolji giros koji sam ja jeo u zivotu je kad se krene od 61. ka 45. bloku na NBG, tamo tacno na cosku ulice gde tramvaj skrece levo ka okretnici. Mislim da se zove Jumbo ili tako nesto. Ima i Jumbo giros, kosta oko 350 dinara otprilike, ali brate mili... zasiti za sve pare. Mislim da je oko 300-350 grama.

Sto se pomfrita tice, iskreno, uvek ce mi najbolji biti u Mek Donaldsu :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 21:59 - pre 136 meseci
Nisam Beogradjanin, ali meni se giros svideo kod nekog Grka na Vidikovcu.
Mislim da ima jos jednu radnju dole negde kod Konja
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju19.02.2013. u 03:10 - pre 136 meseci
Citat:
jnk:
Ima dosta dobar giros na uglu Skadarske i Džordža Vašingtona.

Ako mislis na Goldy's, taj ima gala promet pored pijace, ali ukus nije nesto.

@Coyote, "kod Konja" ima 3 girosare :) Jedna ima meso koje vise podseca na ukusan papir (ako je ono svinjsko meso...), jedna ima suviji giros od drva za potpalu a trecu sam i zaboravio koja bese.

Imam utisak da vi nikad niste bili u Grckoj na letovanju :)


U svakom slucaju, BG-u treba nesto bolje, a kebab je slicna stvar... pa nije ti losa kombinacija, taxi ;)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju19.02.2013. u 07:53 - pre 136 meseci
Kolko vidim priča se o girosu u Beogradu a do Soluna sto somuna.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju19.02.2013. u 09:30 - pre 136 meseci
Pa znaci da ima mesta za prodaju DOBROG girosa u Beogradu. A to jeste prica.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju19.02.2013. u 10:45 - pre 136 meseci
Dexic, bio sam u grckoj naravno i jeo, ali mogu ti reci da mi se vise svidja "nas" giros.
A taj koji sam rekao "Kod Konja" se bas i zove "Kod Grka"
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16360



+2922 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju19.02.2013. u 10:51 - pre 136 meseci
Citat:
jnk: Kolko vidim priča se o girosu u Beogradu a do Soluna sto somuna.

Verovatno da su im se smucile pljeskavice pa se bacili na giros

Inace ponuda brze hrane u Srbiji se i svodi na ili pljeskavica ili pica, i onda giros ispada super opcija.

btw, sta se desilo sa onom meksickom brzom hranom (bese kod moskve ko se seca?)...burito, i ne mogu da se setim ostalih naziva?
Ima li negde tako nesto?

dajte nesto predlozite osim pljeskavice, pica i girosa...

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
*.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju19.02.2013. u 11:20 - pre 136 meseci
Ima dobra pizzerija kod Pionira... Ko je u kraju neka proba... Za fast food vrhunski kvalitet
http://www.house-pizza.net/


 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju19.02.2013. u 11:27 - pre 136 meseci
Citat:
bakara:
dajte nesto predlozite osim pljeskavice, pica i girosa...

Koja hrana?
Palacinkarnica na svakom cosku. Licno predlazem Grande Cezar piceriju (nije bas fast food ali za palacinke su extra)
Azijske brze hrane, barem u Starom Gradu ima opet na svakom cosku, ali mislim da trenutno ne samo da to nije prava kuhinja nego da od kad ne radi Mao Tao nema ni prihvatljive azijske kuhinje.

Jedino poneki "japanski" restoran nije los. (jesu fast food, sve je to spremljeno barem satima unapred ako ne i vise)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju19.02.2013. u 11:32 - pre 136 meseci
Ne znam da li je neko pomenuo ... kuvana hrana za odmah ili za poneti. Ja sam probao na dva mesta kod mene u kraju i jedno nikada vise a ovo drugo bih mozda i mogao po nekada jer imaju veliki izbor i jako je ukusno (bar ono sto sam ja probao a probao sam samo dva puta, teleci sote i punjene tikvice - i jedno i drugo je bilo zacudjujuce ukusno, kvalitetno i obilno).

A primetio sam da je vrlo prakticno za zaposlene, ako svi u kuci rade van kuce. Domaca jela koja se inace kod kuce spremaju pa se svrati s' posla i uzme i bude vruce... Ja se hranim kod kuce, sprema se svaki dan, tako da nemam obicaj da umesto kucnog rucka jedem negde drugo ali vidim da to mnogi zaposleni cesto rade. Corba je oko 80 dinara (dva puna duboka tanjira) a jela su od 250 do 350 dinara, obilne porcije.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16360



+2922 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju19.02.2013. u 11:37 - pre 136 meseci
Citat:
Dexic: Koja hrana?
Palacinkarnica na svakom cosku.

Palacinka (cak ni slana) bas i nije fast food bar ne po mojim shvatanjima
Recimo nesto sto se jede s` nogu, kao gore pomenuti burito, ili piletina na razne nacine (ako znas pitstop na dorcolu?), meso na razne nacine.

U zadnja dva meseca sam bio u madjarskoj i Rumuniji, prosto ne znas sta ces pre da probas, dok je kod nas sve isto (pljeskavica sa dodacima)

U madjarskoj sam jeo neko seckano meso sa pecurkama preliveno nekim sosom, u nekom tanjiricu to jedes s' nogu, u rumuniji neku piletinu (poput KFC) sa pomfritom i nekom salatom sa majonezom, onda piletina u sosu od pomorandze...onda kebab i sto drugih cuda.

Ma tu pljeskavicu ne bih ni pogledao, kod nas je izbor nikakav, a i sve sto nije pljeska kosta preko 5€
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28154 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.