Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28051 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 11:39 - pre 136 meseci
I ju.... nisi ti cula za ekonomiste, politicare i advokate :)
A jos jedan restoran, brza hrana ili slicno Beogradu stvarno nisu nimalo potrebni. Ima ih previse. Samo to se otvara... (jer jedino to i moze neki realan, u stvari manje/vise stabilan prihod da donese).
To samo vrti novac levo/desno, tu nema NIKAKVE proizvodnje, i zemlja time ne napreduje nimalo.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 11:45 - pre 136 meseci
Citat:
venturaakle kineska hrana u Srbiji se svodi na to kako balkanci zamišljaju Kinesku hranu - u jelo dodaj soja sos i šaku kikirikija i eto ti Kineska hrana


Naravno da će to biti "balkanska" kineska hrana, da im ponude "kinesku" kinesku hranu, tj. onako kako se zaista služi u Kini, ne bi opstali nedelju dana
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
212.178.233.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 11:48 - pre 136 meseci
OnTopic: Bilo gde, samo da je na dobroj saobraćajnici. Meni nije problem sa Čukarice skočiti do Zemuna ili Novog Beograda da se dobro nakrkam - ali retko odlučujem da se muvam po malim uličicama, ma koliko primamljiva klopa bila.

 
Odgovor na temu

toxicblue

Član broj: 312009
*.public.telering.at.



+8 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 11:56 - pre 136 meseci
Citat:
Dexic:
I ju.... nisi ti cula za ekonomiste, politicare i advokate :)
A jos jedan restoran, brza hrana ili slicno Beogradu stvarno nisu nimalo potrebni. Ima ih previse. Samo to se otvara... (jer jedino to i moze neki realan, u stvari manje/vise stabilan prihod da donese).
To samo vrti novac levo/desno, tu nema NIKAKVE proizvodnje, i zemlja time ne napreduje nimalo.


Od mene, kao pojedinca, dovoljan je doprinos za napredak zemlje to što ću otvoriti npr. brzu hranu i time skinuti 2-3 osobe sa birao rada. Dajem samo primer. Ja kineske, koreanske i sl. fabrike ne mogu da dovodim u Srbiju, to je već posao upravo za te političare, ekonomiste... :)

 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 11:58 - pre 136 meseci
Citat:
Dexic:
I ju.... nisi ti cula za ekonomiste, politicare i advokate :)
A jos jedan restoran, brza hrana ili slicno Beogradu stvarno nisu nimalo potrebni. Ima ih previse. Samo to se otvara... (jer jedino to i moze neki realan, u stvari manje/vise stabilan prihod da donese).
To samo vrti novac levo/desno, tu nema NIKAKVE proizvodnje, i zemlja time ne napreduje nimalo.


Briljiraš sa tim nivoom kafanske logike.
 
Odgovor na temu

toxicblue

Član broj: 312009
*.public.telering.at.



+8 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 11:59 - pre 136 meseci
Citat:
Burgos:
OnTopic: Bilo gde, samo da je na dobroj saobraćajnici. Meni nije problem sa Čukarice skočiti do Zemuna ili Novog Beograda da se dobro nakrkam - ali retko odlučujem da se muvam po malim uličicama, ma koliko primamljiva klopa bila.



Dakle, Novi Beograd i dalje vodi. Naravno, male uličice su otpale u samom startu, niko se tamo ne bi muvao, trebalo bi 100 godina čoveku da sazna da postoji fast food u tamo nekoj uličici. :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 12:07 - pre 136 meseci
Pa ko tako gledas, onda ceo Stari Grad otpada, jer u velikim ulicama ne mzoe da se parkira (a ni male ulicice nemaju oko nje nemaju mesta tokom dana 99% vremena), a vecin su male ulicice.

E sad.. brza hrana i dobra klopa ne idu zajedno. Nesto od ta dva treba da se brise iz ideje :)

Odakle mislis da nabavljas sirovine?


@junk, nije to kafanska logika vec dugo primenjena praksa u zapadnim zemljama. U dobro uredjenoj zemlji NE mogu da se otvore 3064054040 restorana/kafica/brze hrane/sta god vezano za hranu u krugu od 500m. Ne mogu ni da se otvore 4640640640 u zemlji ako se pre toga ne otvore fabrike koje ce doprineti proizvodnji hrane.
Kod nas toga nema. 99% hrane u restoranima je iz najjeftinijeg uvoza.
E sad ako je to po tebi kafanska logika - idi reci Nemcima da ne umeju da rade ;)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 12:16 - pre 136 meseci
Ta "Kineska" hrana je ista po celoj Evropi, nije to Srpska izmišljotina. Štaviše, uobičajeni naziv na zapadu je "ASIA Food", i konzumenti otprilike znaju šta mogu da očekuju u tim restoranima. Retko ko bi u Evropi jeo kinesku "kinesku" hranu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

toxicblue

Član broj: 312009
*.public.telering.at.



+8 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 12:20 - pre 136 meseci
Pazi, daleko smo otišli od teme. Tema je lokacija. I veruj mi da kvalitet i brza hrana idu zajedno, eto to ti kažem iz prakse iz tih zapadnih zemalja koje spominješ. Ostalo nije problem nas kupaca, to je jako široka tema kojoj nije mesto u ovoj temi.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 12:24 - pre 136 meseci
Citat:
Dexic:
@junk, nije to kafanska logika vec dugo primenjena praksa u zapadnim zemljama. U dobro uredjenoj zemlji NE mogu da se otvore 3064054040 restorana/kafica/brze hrane/sta god vezano za hranu u krugu od 500m. Ne mogu ni da se otvore 4640640640 u zemlji ako se pre toga ne otvore fabrike koje ce doprineti proizvodnji hrane.
Kod nas toga nema. 99% hrane u restoranima je iz najjeftinijeg uvoza.
E sad ako je to po tebi kafanska logika - idi reci Nemcima da ne umeju da rade ;)


Ima veze sa tvojim kompleksima kad neko hoće da otvori junk food radnju da mu ti kažeš a što ne napraviš neku proizvodnju to je ono što nam fali? I formalno fastfood jeste vid proizvodnje gde ti od sirovina proizvodiš gotov proizvod.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 12:39 - pre 136 meseci
Citat:
toxicblue:
Pazi, daleko smo otišli od teme. Tema je lokacija. I veruj mi da kvalitet i brza hrana idu zajedno, eto to ti kažem iz prakse iz tih zapadnih zemalja koje spominješ. Ostalo nije problem nas kupaca, to je jako široka tema kojoj nije mesto u ovoj temi.


Pod brzom hranom obicno ide nesto tipa McDonald. Ako mislis da napravis rostilj, i to vodis pod brzom hranom, onda OK, to moze biti kvalitetno, ali nije asocijacija vecine ljudi. (nebitno za temu, niti ista pridikujem, nego cisto da razjasnimo sta treba - u smisli za dobar rostilj ipak treba malo mesta za spremanje - za McDonalds tip hrane mogu i gomila pecnica pozadi i aj cao)

Ne secam se da sam igde, i ovde i van, jeo kvalitetnu hranu koja je bila "Brza" (uvek se cekalo na dobru klopu, cak i kad nema guzve).
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 12:43 - pre 136 meseci
Citat:
jnk:
Ima veze sa tvojim kompleksima kad neko hoće da otvori junk food radnju da mu ti kažeš a što ne napraviš neku proizvodnju to je ono što nam fali? I formalno fastfood jeste vid proizvodnje gde ti od sirovina proizvodiš gotov proizvod.

Pa vidim koliko se hranarnica otvara okolo, i to je jedino sto se otvara (a prilicno toga zatvara). To nikako nije odrzivo za drzavu, barem ne za drzavu koja nije turisticka ekonomija. Da to vodi negde, Nemci bi ispootvarali na svakom cosku nesto sa hranom, i ne bi se zamlacivali pravom proizvodnjom i IZVOZOM.

Nista od toga nece dovuci novac u zemlju (neki sitni prolaznik turista od kojih polovina u stvari plati "nasim" novcem) i to jeste ozbiljan problem.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 12:55 - pre 136 meseci
Citat:
Dexic: To samo vrti novac levo/desno, tu nema NIKAKVE proizvodnje, i zemlja time ne napreduje nimalo.

Citat:
Dexic: nije to kafanska logika vec dugo primenjena praksa u zapadnim zemljama.

Gresis. Gugluj nevidljiva ruka trzista i shvatices u kakvom su odnosu interes pojedinca i interes drzave.
 
Odgovor na temu

toxicblue

Član broj: 312009
*.public.t-mobile.at.



+8 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 13:05 - pre 136 meseci
@Dexic
I sto se brzine i kvaliteta tiče, to sve zavisi od mnogih faktora. A što se toga za šta si ti zapeo tiče, ti brate otvori fabriku za preradu mesa i ja ću od tebe da kupujem nedeljno 100-200kg junetine i dežava će da procveta od nas dvoje. :) Kontamo mi šta ti hoćeš, al ja, govorim u svoje ime, državi i narodu ne mogu da pomognem na taj način. Mogu jedino da pomognem tako što ću zaposliti 2-3 nezaposlene osobe, neću sebe nakačiti na biro rada i plaćaću poreze i sve ostalo što ide, od mene kao pojedinca dosta, ako tako rade svi mali preduzetnici, država neće propasti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 13:11 - pre 136 meseci
@Dexic,

Prestani da trolujes. Covek je pitao za konkretan savet oko lokacije za svoj posao a ne za "kurs" kako neko zamislja ekonomiju.

Drzite se teme.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 14:01 - pre 136 meseci
Bitnije od lokacije je da ponudu prilagodis lokaciji. Jedan moj poznanik je davno otvorio fast food u Dzona Kenedija, ispod Skadarske, i zaista je imao kvalitetne izdelke. 100% meso, bez soje, bez sode bikarbone, bez masnoca, i samlevenih odpadaka, sto je povuklo i konacnu cenu gore. A lokacija iz snova, srednja skola, pijaca, osnovna, Skadarlija... Naravno da nije dostigao dovoljan promet da bi investicija bila odrziva.

Iznad Beogradjanke imas libanski fast food, i dobro radi. Za sada drzi neki nivo kvaliteta.

Veliki problem je i pocetni entuzijazam (200kg govedine nedeljno, haha) i prvo vreme ne bude po ocekivanome, i onda ide rezanje troskova, i ubijes sam sebe. Ako postavis standarde, drzi se toga, makar bilo neisplativo par meseci. Ima masa primera gde pocnu dobro, i zaseru sa opadanjem kvaliteta iz razloga koji sam naveo, ilinjos gore zeljom za jos vecim profitom, ako im dobro ide.

Cuvena "Cica" se selila par puta, sa Nbg u centar, pa u Zemun, ali su musterije bez obzira isle za njima.

Moja preporuka je da obidjes par dobrih fast food restorana, odes na klopu par puta i skeniras sistem rada. U odnosu na Austriju je to vise amaterski, ili poluprofesionalno, ali rade. Takodje se dobro raspitaj o zakonskim regulativama grada, tj gde sme basta, u kom slucaju (ako imas mesta za sedenje) moras imati toalet, i td. Radnika nadji dobroga, i ako ga nadjes plati ga vise, jer tesko je naci postene, ciste i LJUBAZNE radnike. To ti je 40% uspeha.

Puno srece.

P.S. Beogradu fali kulturan fast food. Znaci da ti nisu gosti alkosi, klinci iz kraja, i ostala raja sa 200 dinara u dzepu, nego srednji haha stalez, koji bi platio koji procenat vise da na miru i kvalitetno pojede nesto s nogu, sam ili sa porodicom.

 
Odgovor na temu

toxicblue

Član broj: 312009
*.tirol.surfer.at.



+8 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 14:10 - pre 136 meseci
Citat:
Flo33: Bitnije od lokacije je da ponudu prilagodis lokaciji. Jedan moj poznanik je davno otvorio fast food u Dzona Kenedija, ispod Skadarske, i zaista je imao kvalitetne izdelke. 100% meso, bez soje, bez sode bikarbone, bez masnoca, i samlevenih odpadaka, sto je povuklo i konacnu cenu gore. A lokacija iz snova, srednja skola, pijaca, osnovna, Skadarlija... Naravno da nije dostigao dovoljan promet da bi investicija bila odrziva.

Iznad Beogradjanke imas libanski fast food, i dobro radi. Za sada drzi neki nivo kvaliteta.

Veliki problem je i pocetni entuzijazam (200kg govedine nedeljno, haha) i prvo vreme ne bude po ocekivanome, i onda ide rezanje troskova, i ubijes sam sebe. Ako postavis standarde, drzi se toga, makar bilo neisplativo par meseci. Ima masa primera gde pocnu dobro, i zaseru sa opadanjem kvaliteta iz razloga koji sam naveo, ilinjos gore zeljom za jos vecim profitom, ako im dobro ide.

Cuvena "Cica" se selila par puta, sa Nbg u centar, pa u Zemun, ali su musterije bez obzira isle za njima.

Moja preporuka je da obidjes par dobrih fast food restorana, odes na klopu par puta i skeniras sistem rada. U odnosu na Austriju je to vise amaterski, ili poluprofesionalno, ali rade. Takodje se dobro raspitaj o zakonskim regulativama grada, tj gde sme basta, u kom slucaju (ako imas mesta za sedenje) moras imati toalet, i td. Radnika nadji dobroga, i ako ga nadjes plati ga vise, jer tesko je naci postene, ciste i LJUBAZNE radnike. To ti je 40% uspeha.

Puno srece.

P.S. Beogradu fali kulturan fast food. Znaci da ti nisu gosti alkosi, klinci iz kraja, i ostala raja sa 200 dinara u dzepu, nego srednji haha stalez, koji bi platio koji procenat vise da na miru i kvalitetno pojede nesto s nogu, sam ili sa porodicom.



Hvala na ovom odgovoru. Slažem se sa tobom, 200kg mesa nisam mislila bukvalno, to je bio šala za momka koji potencira na otvaranju te vrste proizvodnje. :) Slažem se sa svime što si napisao, znam to i sama. Pitanje se konkretno odnosi na lokaciju iz razloga što ne poznajem Beograd dobro (mogu reći da jedino poznajem centar grada) i zato što ne bih da otvorim lokal u nekoj ulici koja nema toliko prolaznika, smatram da je za početak jako bitno da bude na prometnom mestu, bar dok se ne razradi i dok se ne pročuje za lokal. Oni koji imaju neku tradiciju i kvalitet iza sebe mogu da se sele gde god žele, njihovi kupci će ići svakako za njima. :)
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.kpn.net.



+1622 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 14:12 - pre 136 meseci
Maksimalno 2km vazdušnom linijom oko Trga Republike, sve ostalo je umrlo pre 10 godina.
Te priče kako "rade" i ostane im čisto 1500-2000e ili više, to je bilo 2 meseca u 2006.
Danas ako nemaš kladionicu, teretanu ili solarijum = jedeš sardinu i voziš gume iz navedene godine.

Zašto ne bi to isto radio/la u Austro-Ugarskoj ?
Ako mogu oni Turci, Marokanci, Egipćani sa Kosova, što spavaju u bekstejdžu prodavnice, sa sve belim patikama i kožnim jaknama, ko će tebe da spreči da napraviš konkretnih 3-4000e svakog meseca, jer tamo nije kebab 200 kinti nego 5€, na primer ?

Samo da nađeš iole bogatiji kraj i najobičniji kiosk da se vidi sa 2 strane(u 99% slučajeva bogat kraj ima svoju školu, čitavu prodajnu zonu i radije će svi kod tebe da ostave 7-8e za odmah, nego u restoranu 15-20e i da čekaju pola sata itd.).
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 14:15 - pre 136 meseci
Citat:
Flo33: Ima masa primera gde pocnu dobro, i zaseru sa opadanjem kvaliteta iz razloga koji sam naveo,
ili jos gore zeljom za jos vecim profitom, ako im dobro ide.

Tacno tako, i ja znam ogroman broj slucajeva.

Citat:
Flo33: Beogradu fali kulturan fast food. Znaci da ti nisu gosti alkosi, klinci iz kraja, i ostala raja sa 200 dinara u dzepu,
nego srednji haha stalez, koji bi platio koji procenat vise da na miru i kvalitetno pojede nesto s nogu, sam ili sa porodicom.


Ne znam jel ovo ironija, ali srednji stalez u Srbiji...?
 
Odgovor na temu

toxicblue

Član broj: 312009
*.tirol.surfer.at.



+8 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju11.02.2013. u 14:26 - pre 136 meseci
Citat:
Boris Tadić:
Maksimalno 2km vazdušnom linijom oko Trga Republike, sve ostalo je umrlo pre 10 godina.
Te priče kako "rade" i ostane im čisto 1500-2000e ili više, to je bilo 2 meseca u 2006.
Danas ako nemaš kladionicu, teretanu ili solarijum = jedeš sardinu i voziš gume iz navedene godine.

Zašto ne bi to isto radio/la u Austro-Ugarskoj ?
Ako mogu oni Turci, Marokanci, Egipćani sa Kosova, što spavaju u bekstejdžu prodavnice, sa sve belim patikama i kožnim jaknama, ko će tebe da spreči da napraviš konkretnih 3-4000e svakog meseca, jer tamo nije kebab 200 kinti nego 5€, na primer ?

Samo da nađeš iole bogatiji kraj i najobičniji kiosk da se vidi sa 2 strane(u 99% slučajeva bogat kraj ima svoju školu, čitavu prodajnu zonu i radije će svi kod tebe da ostave 7-8e za odmah, nego u restoranu 15-20e i da čekaju pola sata itd.).



Pa iskreno ja nijednog trenutka nisam pomislila da će mi ostajati čista zarada od 1500-2000€. A odgovor na drugo pitanje... ne želim. Hoću da živim i radim u svojoj zemlji, tj. bar da pokušam. Ako ne uspem, neće Austro-Ugarska nigde. :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28051 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.