Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28054 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju12.02.2013. u 13:52 - pre 136 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
Flo33:
Citat:
ventura: Već ima.. Wurst Platz se zove, radnja je na bulevaru, ali nije nešto popularan..


E to je klasican primer lose lokacije. Ja na bulevar ne bi isao ni da mi poklone i kobasice i pivo i kelnericu sa velikim grudima. Gadi mi se ta guzva i cela ulica svom svojom duzinom. Kapiram da tamo idu lokalci, ili ko se poslom zadesi tamo.

Oko malog miliona ljudi koji tamo ide zbog faksa? Ne postoji nista sto garantuje bolji promet. Firma se moze izmestiti olako sa NBG-a ako nadju bolju lokaciju, ako se zatvara itd. Fakultet se nece izmestiti bez zucne rasprave.

A nije sija nego vrat, ne idu poslom, nego zbog fakulteta. Koja je razlika. Ja cu uvek pre primiti jednog coveka, koji potrosi 500 dinara, nego njih 5 po 200 dinara. ( karikiram, nemam predstavu o cenama fastfooda u Bg trenutno)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju12.02.2013. u 14:25 - pre 136 meseci
Mislim da gresis. Firma ima sediste na NBG, vode goste u fensi restorane (znam, jer mene vode dosta njih :D) koji nisu na NBG uglavnom, ne stignu da rucaju ili imaju svoje kantine, itd. Nije to uopste dobra klijentela. (ako nadjes neke drzavne firme, puna kapa, ali privaterija na NBG... slabija vajda za brzu hranu).
Blizu Vuka koliko znam nema kantine za stundete i oni moraju da kupuju okolo sta ima.
A studenti ne moraju da zure uvek, imaju pauze od sat dva kad mogu lagano da sednu negde blizu (ipak ne mogu da odu do Kneza na lagan rucak, a ne mogu ni da stignu samo da odu i vrate se do Goce Delceva po neku hranu za poneti)

Ovo bolje 5 po 500 nego 10 po 200, naravno ... tu je i onaj predlog "bolje fensi restoran" (manje gostiju, duzi ruckovi, ali veliki racuni).
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju12.02.2013. u 14:45 - pre 136 meseci
Citat:
Dexic:
Blizu Vuka koliko znam nema kantine za stundete i oni moraju da kupuju okolo sta ima.

U samom centru je u principu jako slaba fast food ponuda, osim Vracara, sve su to neke pljeskarnice i ima da se napesacis od jedne do druge.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
212.178.239.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju12.02.2013. u 15:45 - pre 136 meseci
Citat:
Blizu Vuka koliko znam nema kantine za stundete i oni moraju da kupuju okolo sta ima.


Ima, u domu Kralj Aleksandar I. Ali tu ima kamara studenata (6 velikih fakulteta u krugu od 100-200 metara), tako da se uvek može napraviti neka kombinacija, ćak i tamo kod mašinca u Kraljice Marije.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju12.02.2013. u 15:48 - pre 136 meseci
Btw, pored Vuka ima jos menza i u masincu, samo manja (barem je bila kad sam ja studirao)
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
212.178.239.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju12.02.2013. u 15:53 - pre 136 meseci
Mislim da je premeštena u Đušinu, tamo kod RGF-a.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju12.02.2013. u 18:05 - pre 136 meseci
Studenti nisu ciljna grupa.Petak se nose prazne torbe kuci,a u nedelju vece su pune,prsute,sira,pilica itd.
Studenti Beograda ne jedu brzu hranu,studenti Beograda stede.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
212.178.239.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju12.02.2013. u 19:51 - pre 136 meseci
Van teme: Uglavnom nemaju šta ni da prištede posle jednog izlaska i uplaćenih obroka :).

Slažem se sa Dexicom oko Vuka - ja sam tamo dva-tri puta nedeljno, i kad ogladnim nema mesta koje me vuče (odnosno, za koje bih rekao - "e, idem da jedem!") a da je bliže od RTS-a, odnosno Taša, već tako lutam po onoj jednoj nesretnoj leskovačkoj pljeskavici, pitari ili, ako baš mora pekara, tj. ako sam baš baš u žurbi, tamo preko puta Lole (Bulevar je zovu, a mislim da je to iz lanca Skroz dobra pekara), tako da, pored svih tih pekara - ima mesta da se napravi mesto sa nečim autentičnim (makar to bile i one domaće mini pice tamo na početku Narodnog Fron.. ovaj, Kraljice Natalije).

Vidim pre neki dan da je pekara Kuki zamenjena sa "Kod grka" (to je valjda ona što ima u Ruzveltovoj), i to je skoro jedini roštilj tu u blizini (ima još jedan tu u toj pekari Bulevar, ali nisam tu jeo nikad), mada se i meni nešto ne sviđa, koliko se sećam iz Ruzveltove. Kad smo već kod Ruzveltove - jeste da je ona puna brze hrane, ali ko će ići iz bulevara kad ogladni deset minuta peške da bi pojeo nešto prosečno.

 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju12.02.2013. u 21:13 - pre 136 meseci
Citat:
Burgos



Vidim pre neki dan da je pekara Kuki zamenjena sa "Kod grka" (to je valjda ona što ima u Ruzveltovoj), i to je skoro jedini roštilj tu u blizini (ima još jedan tu u toj pekari Bulevar, ali nisam tu jeo nikad),


Pekara Kuki, iliti Pekare Kuki ( jer su imali 8 pekara na najjacim lokacijama u gradu / Zelenjak, Bulevar... ) sve su pozatvarali. A proizvodnja im je bila u Mirijevu, pa su samo razvozili gotovo pecivo i i pekli po pekarama. Vesna je mislim imala samo taj lokal na Bulevaru preko puta ETF-a i jos jedan lokal koji su bili njihovi, a ovo resto su iznajmljivali. Bili su mnogo jaki, ali eto, prvo su zatvorili 4 prodaje, pa sada izgleda sve. To ti je dokaz da je tržište prezasićeno. A i nisi u pravu. U Beogradskoj prema Bulevaru imaš 4-5 fast food objekata ( od Bucka, Orla pa do nekadasnje Ivanjice na Bulevaru ). Drzao Lule pljeskavice i sendvice za neke smesne pare, i sad vidim da je zatvorio, a otvorili neki pazarske cevape. Mislim da je konkurencija prejaka. Tu je bio svojevremeno i neki riblji fast food pa su ga brzo zatvorili. Jedino Bucko sa onom krs picom sto razvaljuje. A Orao od jednog super fast food restorancica se pretvorio u nesto gde je Karadjordjeva 260 dinara, gde je dorucak sa sokom, oko 300 dinara, i to da lepo sednes usluzi te konobar, sasvim kulturno i obilato, odlicno sredjen lokal, dobra lokacija, fina klopa, jeftino, pa opet radi tako-tako. A danas prolazim kroz Makedonsku i vidim da je Pizza Hut zatvoren. E u zemlji gde to zatvore, stvarno trebaš da se zapitaš da li je pravo mesto da ti otvaraš fast food.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
212.178.239.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju12.02.2013. u 21:29 - pre 136 meseci
Radi ova u Požeškoj.

Verovatno si u pravu, nisam dugo prošao Beogradskom, govorim samo o okolini Vuka (Kraljice Marije, i potez Bulevara). I ne kažem da nema tih pekara, rekao sam da ne volim da jedem u pekarama, a i u tim pekarama što su svuda okolo, uđem jednom, kupim neku podrigušu rolovanu kobasicu ili zagoreo burek (koji ipak prodaju) i ne uđem više nikad. Samo sam rekao da verujem da nečim autentičnim mogu da se probiju (Pica Hat može da se probije jedino autentičnim ukusom sunđera na pola kile testa, pa me ne čudi što su zatvorili) - bar kod mene (a ja autentičnim smatram i najobičnije mini pice samo ako su ukusne). E, da - i Mek se otvorio, sad sam se setio, al nešto ne vidim da ima puno ljudi.

I da - nemam pojma koliko košta lokal na sred bulevara, i da li cena može da iznese fastfood.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju12.02.2013. u 21:38 - pre 136 meseci
Imaš na tom potezu 4 fast fooda ( Orao ( pize, sendviči roštilj ), Bucko ( pice, sendvici ), Cmoljce ( sve leskovacko sa rostilja ) i Pazarke cevape ) + Mek + pekara. Na 50 metara. Gde ćeš više. :) A jos malo gore imaš piceriju "Na Cosku " ( nekadasnja Kortina ) i mislim još jednu pekaru. Sve to na 100 metara.

Lokal je svojevremeno bio oko 2500€. Manji lokal od 20kvm sa parne strane Bulevara na potezu od General Ždanove do Vuka. To je po meni i više nego suludo. Tako je bilo pre 3-4 godine. Sada nemam pojma koliko je.
 
Odgovor na temu

jjevtić
Janko Jevtić
apr
Novi Beograd

Član broj: 298134
Poruke: 11
*.ptt.rs.



+21 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju13.02.2013. u 10:31 - pre 136 meseci
dobre lokacije za fast fud je centar bilo kog većeg naselja. na primer vidikovac, žarkovo, centar grada, vračar, slavija i slično. da lokacija bude na glavnoj ulici i pomogućstvu da ima parking


uzeo bih primer meka. on ima lokal baš u centru vidikovca, pa i u piramidi koja je treš, pa opet na obe lokacije razbija. pogotovu ovaj na vidikovcu koji je postao okupljalište lokalnih tinejdžera koji naruče neki sok i pomfrit i slično.......


svojevremeno duff dok je dobro radio imao je lokal iza piramide, pa su ljudi dolazili iz raznih kraeva da bi tu jeli, iako je bio zavučen i teže se nalazio.


po meni caribic je pokazao dobar primer kako treba da fast fud da radi. odmah je otvorio nekoliko lokacija, odlične pice prihvatljiva cena, kvalitet uvek isti i generalno ima taj fazon da deluje čisto, uredno i jednostavno rečeno profesionalno, za razliku od 95% fast fudova što otvori neki lokalac zato što je čuo da tu može da zaradi neku kintu.



ja da želim da otvorim fast fud, išao bih da u startu na više lokacija, na primer goce delčeva, jedna u centru, jedna na periferiji tipa vidikovac ili žarkovo.. takođe uveo bih kontrolu kvaliteta tako da potencijalni kupac može da očekuje isti kvalitet bez obzira u kom lokalu kupuje....


takođe uveo bih tu profesionalnost kao što ima mek, tj. uniforme i način obraćanja mušterijama i tako.......



pozdrav


 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju13.02.2013. u 10:40 - pre 136 meseci
Citat:
jjevtić
po meni caribic je pokazao dobar primer kako treba da fast fud da radi.
odmah je otvorio nekoliko lokacija, odlične pice prihvatljiva cena, kvalitet uvek isti
i generalno ima taj fazon da deluje čisto, uredno i jednostavno rečeno profesionalno,
za razliku od 95% fast fudova što otvori neki lokalac zato što je čuo da tu može da zaradi neku kintu.


+1
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju13.02.2013. u 20:38 - pre 136 meseci
Citat:
jjevtić:...pa i u piramidi koja je treš, pa opet na obe lokacije razbija.

Mek u piramidi se nije otvorio juče već početkom devedesetih kada se i izgradila piramida, a to je tada bila vrhunska lokacija.. Verovatno nešto poput današnjeg Ušća..
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju14.02.2013. u 06:13 - pre 136 meseci

Citat:
jjevtić
po meni caribic je pokazao dobar primer kako treba da fast fud da radi.
odmah je otvorio nekoliko lokacija, odlične pice prihvatljiva cena, kvalitet uvek isti
i generalno ima taj fazon da deluje čisto, uredno i jednostavno rečeno profesionalno,
za razliku od 95% fast fudova što otvori neki lokalac zato što je čuo da tu može da zaradi neku kintu.


+10

Caribic je primer kako treba! Kvalitet na novou, cisto! Jhebo me pas kad prekljuce pojedo neki rostlj na ulici koliko je lokal i ljudi u njemu prljavi. Glupan.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju14.02.2013. u 07:29 - pre 136 meseci
Ipak zavisi od mesta srece da to proradi.Na uglu Gospodara Vucica i Vojislava Ilica lokal radi i ubija,bez da neko gleda dal je cisto.
Lokal sa strane arhitktonske skole radi 10% od njihovog kapaciteta.Razmak 10m.U Vojislava Ilica ka gradu ima jos lokal ali niko ne radi kao ovi.
Mara je radila na skveru i bilo je popularno kao na auto komandi sada Stepin vajat.Nisam za to kako neko radi.
Stvar je u novcu i kasnije u asortimanu.Koliko vas jede tu pleskavicu svaki dan??!!!
Josuvek se pokretac teme iyjasnio,koja j to klopa i koliki kaptila misli da uloyi.Hleb i kifle isto je dobra stvar,po pitanju kolicine lokala.
Gril uno-krs kao i ostali.Mcdeck se bori,ali najace je kada se brendira mesto pa krenu svi da dolaze.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju14.02.2013. u 07:58 - pre 136 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina
Mara je radila na skveru i bilo je popularno kao na auto komandi sada Stepin vajat.Nisam za to kako neko radi.


Mara i dalje razvaljuje. Radi ko Mek na nekom aerodromu. :D
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju14.02.2013. u 19:04 - pre 136 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Mcdeck se bori,ali najace je kada se brendira mesto pa krenu svi da dolaze.

Mek dek ima neke dzinovske debele pljeskavice...kupio jednom napusio ih i bacio, nisam svinja.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 06:56 - pre 136 meseci
Citat:
kupio jednom napusio ih i bacio, nisam svinja.

Kada bi samo u ril tajmu video moj smeh i ti bi se nasmejao.Hvala za pocetak dana.
Evo da nastavim temu,posto 24sata cita izgleda ES.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
212.178.243.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju18.02.2013. u 12:09 - pre 136 meseci
Najbolja tema na internetu!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje za Beograđane i sve one koji Beograd dobro poznaju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28054 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.