Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP sa USB flash-a

[es] :: Windows desktop :: XP sa USB flash-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5058 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon XP sa USB flash-a08.12.2012. u 11:11 - pre 138 meseci
Pozdrav svima!

Moze li Widows XP da funkcionise sa USB flash-a bez instaliranja kao sto to moze Linux?
Laptop vec ima instaliran Ubuntu koji radi savrseno i to se ne sme dirati, a ne bih da postoji bilo kakva instalacija WIN zbog licence i regularnosti jer je laptop na poslu.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a08.12.2012. u 11:23 - pre 138 meseci
Može. Bacite pogled samo na Google rezultate:
Google: "live xp for usb"
BTW, prebacujem ovo u čekaonicu, nije za ovde
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a08.12.2012. u 16:42 - pre 138 meseci
ne može baš kao linux, ali se može napraviti instalacija koja bi radila na tom jednom računaru ili eventualno nekom identičnog hardvera...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a09.12.2012. u 00:09 - pre 138 meseci
Citat:
Backy: ne može baš kao linux, ali se može napraviti instalacija koja bi radila na tom jednom računaru ili eventualno nekom identičnog hardvera...


Sta to ne moze kao Linux? Sta ne moze takav sistem u odnosu na XP koji je klasicno instaliran?
Bitno mi je da u momentu kad izvadim USB flash, u laptopu ne ostaje nikakav trag da je radio sa WIN softverom. Taj flash ce raditi uvek i samo sa tim laptopom.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a09.12.2012. u 00:22 - pre 138 meseci
A mozda je bolje da detaljnije opisem problem i potrebe:

-Laptop je sa instaliranim Ubuntu-om i radi savrseno - koristi se na poslu pa ne smem da imam nelegalan OS a ne placa mi se licenca za neki WIN OS. Zato sam i stavio Linux... i nisam se pokajao... osim sto me ovaj problem muci!
-Komsije, 30m niz hodnik su mi dali password da koristim FREE njihov ADSL preko Wireless konekcije ali kad je laptop u mom prostoru na stolu - nemam signal, a da bi ga dobio moram da sednem u hodnik. Jest' da je razdaljina te dve mikrolokacije samo 4m ali tamo radi a unutra ne
-Predlagali su mi razne USB wireless adaptere ali malo njih hoce na Linux a da ima i dobar domet
-Dobio sam na pozajmicu neki TP-LINK TL-WN702N sa velikom antenom, petljao nesto dan-dva i vratio jer nisam uspeo. Verovatno bi neko od vas mahera to i znao kako da "ucacka" ali ja brate n'umem!

Sad sam cuo da XP moze sa USB-a a bez instalacije na laptop, pa pomislih da bi mi uz takav sistem bilo jednostavnije da nadjem USB wireless adapter (mogu da uzmem taj TP Linkov) koji ima domet i kroz zidove jer svi rade sa Windows platformom
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a09.12.2012. u 01:15 - pre 138 meseci
Linux na flešu je praktično live OS kome možeš da instaliraš svašta po želji, da podešavaš i da sve sačuvaš. Čak možeš i normalnu instalaciju da odradiš, kod instalacije izabereš da ide na flešku i imaš baš instaliran linux. Za Windows to sve mora da ide nekim obilaznim putevima, nisam siguran da li je XP uspešan u tim varijantama ... postoji BartPE varijanta ali ne može baš nešto da se podešava. Bolje se malo pomuči da rešiš podešavanje wirelessa na linuxu.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a09.12.2012. u 01:46 - pre 138 meseci
linux ima dobre open source drivere za sve i svašta, dok windows xp ne može da radi bez drivera lepo čak ni sa hardverom iz svog vremena (2001)... verovatno će neki live linux prepoznati taj usb wifi, a onda ta distribucija kao dual boot?
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a09.12.2012. u 10:26 - pre 138 meseci
@calexx
Ubuntu 10.04 koji imam instaliran je meni mozda sveukupno najlepsi OS sa kojim sam ikada radio. To radi glatko, to nikada ni jednog sekunda nije zabagovalo, zamrzlo, palo.... ima sve sto skromnom obicnom korisniku treba, i ja bih najradije da nista ne petljam vec da nadjem nacin da mi neki dobar USB adapter radi pod Ubuntuom ali mi do sada nije uspelo. Za to je zasluzno moje malo znanje u vezi konfigurisanja i petljanja sa operativnim sistemima jer ja PC koristim kao najobicniji korisnik razmazen sistemima "plug & play" bez ulazenja u "dzigericu". Mozda je neki od tih adaptera koje sam probao i mogao da radi kako treba i da ima domet koji meni treba, ali ja to nisam znao da instaliram i konfigurisem a tu nema pomoci. Na zalost, nemam nikoga koga poznajem a da mi je u blizini pa da zamolim da mi tu pomogne. To je mozda sve zajedno 10-15 minuta posla ali za mene je nedostizno. Inace izgleda da u mom okruzenju jako malo ljudi koristi i poznaje Linux, a jos manje je majstora za njega.
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
50.117.61.*



+104 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a09.12.2012. u 11:38 - pre 138 meseci
Kupi ti lepo ruter tp-link wr 543g podesavanje je jednostavno i neces imati problema sa instalacijom i slabim signalom.Ako budes imao problema sa podesavanjem otvori drugu temu mada sam siguran da nema potrebe jer je dosta puta opisano kako se podesava.Normalno ne moras striktno 543g bitno je da ruter ima Client mod .A i taj ruter sto si uzimao TL-WR702N ima Client mod jos bolje ima i Repeater Mode tako da ne moras da se od rutera povezujes zicano.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
77-46-241-221.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a09.12.2012. u 11:58 - pre 138 meseci
Čika Boro - to što si dobio (tl-wn702n) je zamišljeno da funkcioniše u sasvim drugom smeru: ako kupiš najobičniji USB wifi stik - preporučujem Tplink TL-WN421/422/722 (koji god da je najjeftiniji) zajedno sa produžnim USB kablom (ja sam vezivao 5 komada jedan za drugim) - samo utakneš i odmah sve radi: ponekad je potrebno da se štiklira "enable wireless". Adapteri koštaju oko 1200-1500 din.

Produžni USB omogućava da stik visi na dobrom mestu, dok laptop stoji na udobnom mestu ;)
======

Ako stavljaš XP na laptop samo da bi proradio wireless - uglavnom je kontra: na XP-u ne radi baš sve kao na Ubuntuu, bar što se mreže tiče. Inače, taj 702 što imaš samo struju dobija putem miniUSB-a.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a09.12.2012. u 12:36 - pre 138 meseci
Joj kakvi ste divni... opet sam dobio volju da probam! Taj TL-WN702 su mi predlozili upravo zbog posedovanja tog REPETER moda a i zbog mogucnosti menjanja antene jer ja nemam mogucnost da vodim bilo kakav kabel od komsija.
To sa produznim USB kablom je jos najinteresantnije jer laptop ostane na stolu a sam adapter mogu da izbacim u hodnik a tamo ima prijem. probacu tokom nedelje sta ce biti.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a09.12.2012. u 14:48 - pre 138 meseci
Pogledaj ovu stranicu!
Ja se odavno spremam da ovo isprobam al nešto mi se nije dalo!
 
Odgovor na temu

milosevicdu2
NBN Sokolac

Član broj: 309132
Poruke: 24
212.200.246.*



+4 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a09.12.2012. u 20:36 - pre 138 meseci
Mozes koristiti i USB Windows XP Editions iso file ti je 160mb.
Javi mi se na pm,koje treba i ja mu kazem,kako...
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
77-46-241-221.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a10.12.2012. u 09:26 - pre 138 meseci
Citat:
1OXB:
Joj kakvi ste divni... opet sam dobio volju da probam! Taj TL-WN702 su mi predlozili upravo zbog posedovanja tog REPETER moda a i zbog mogucnosti menjanja antene jer ja nemam mogucnost da vodim bilo kakav kabel od komsija.
To sa produznim USB kablom je jos najinteresantnije jer laptop ostane na stolu a sam adapter mogu da izbacim u hodnik a tamo ima prijem. probacu tokom nedelje sta ce biti.


Ripiter mod ne radi ako je šifra AP-a WPA/WPA2/WPA-PSK/WPA2-PSK - radi samo sa WEP, ili bez šifre. To je masan problem koji nigde na pakovanju ne piše. Mislim da je razlog slab CPU. Čak, ako se dobro sećam, AP Client mod ne može da bude zakačen na nešto sa jakom šifrom (ovi nabrojani sistemi) - a svi od reda mogu da budu AP sa svim mogućim vrstama šifri.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a10.12.2012. u 11:54 - pre 138 meseci
Kada editujem ovu komsijinu konekciju koju koristim pise: WEP40/128-bit Key a tamo imaju od MTS-a onu belu kutijicu sa 7-8 LED dioda i malom vertikalnom antenicom. Valjda bese neki HUAVEI HC520 ili tako nekako...?!
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a10.12.2012. u 14:03 - pre 138 meseci
prosto mi zvuci neverovatno da ne mozes na linuxu da uhvatis signal, a da bi mogao sa xp-om. nisam neki expert za linux, ali sigurno postoji nacin. nadji nekog ko se razume. eto maksvel je iz cacka, nek ti on pomogne ako zeli. u krajnjem slucaju kolika je razdaljina izmedju tog adsl rutera i tebe? mozda mozes da razvuces UTP kabl...
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a10.12.2012. u 18:06 - pre 138 meseci
Laptop (kao verujem i svaki drugi) ima ugradjen taj WLAN modul i on lepo radi kako je predvidjeno. E sad, verujem da njegov prijemni deo nema dovoljnu osetljivost pa signala skoro da nema kad udjem u moj lokal a kad izadjem u hodnik imam dovoljno signala da se "okacim" i koristim wireless konekciju od tog komsije. Udaljenost je oko 30-40tak metara i nekako nemam obraza da sad trazim od ljudi da se busi okvir na ulazu njihovog lokala ili zid na nekom mestu da bi u njihov prostor usao kabel da ja imam vezu! Nema smisla.... dovoljno je da su mi dali password da to koristim, nije u redu da sad i "uzjasem". Budimo ljudi iako smo Srbi!

Prvo su mi sugerisali da spolja u USB ulaz udenem neki bolji uredjajcic sa vecom antenom, ali ja brate ne nadjoh neki koji podrzava Linux. Mozda ti neki drajveri mogu da se dodaju zaobilazno ali to podrazumeva meni nedostizan nivo znanja jer treba konfigurisati, ici u TERMINAL pa tamo da trljam "sudo"-ve i slicno a to mi je Spansko selo! Samo cu da pokarabasam sve zajedno. E ti spoljni adapteri su svi za rad sa WIN OS pa sam mislio da nekako imam "stealth" WIN softver ne bi li radilo sa tim adapterima.

Maxwell jeste tu lokalno ali je prilicno zauzet mada mi pomaze savetima i valjda cu to ovih dana sve resiti zahvaljujuci svima vama i moj "komsiji" maxwell-u.

Izvinjavam se komsiji, stalno mu NICK pisem pogresno kao "maxwell" a on je maksvel.

[Ovu poruku je menjao 1OXB dana 10.12.2012. u 19:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a11.12.2012. u 00:03 - pre 138 meseci
Ma ne zamlacuj se prijatelju resi to sa ruterom.Sto se tice sifre jaka stvar moze da se stavi i mac filtering jeste da nije neka zastita ali opet bolje ista nego nista.To ti je po meni mnogo bolje resenje nego da se zezas sa usb karticama i antenama.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
77-46-241-221.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a11.12.2012. u 00:24 - pre 138 meseci
Čika Boro, jednostavno je: ako šifra ima tačno 5 znakova, onda je WEP; ako je 8 i više znakova, onda je WPA/WPA2. Ripiter mod je užasno komplikovan: WDS da/ne, SSID ili MAC repeat, 3-bitno ili 4-bitno... Bolje ne.

Onaj WN702 putem USB-a dobija samo napajanje - nema nikakvu komunikaciju tuda sa kompom. Samo "struja". Zato i ne radi :)

USB Tplink, sa produžnim USB kablovima: nema podešavanja.

Citat:
sad_ste_face_jel: Ma ne zamlacuj se prijatelju resi to sa ruterom.Sto se tice sifre jaka stvar moze da se stavi i mac filtering jeste da nije neka zastita ali opet bolje ista nego nista.To ti je po meni mnogo bolje resenje nego da se zezas sa usb karticama i antenama.


Kako bi se to rešilo ruterom - živo me zanima?
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: XP sa USB flash-a11.12.2012. u 11:02 - pre 138 meseci
Da newtesla, password ima tacno pet znakova.

Nauci me jos samo kako da "lepo zamolim" moj laptop da ne koristi ugradjeni WLAN modul nego taj neki uboden u USB? Da li to znaci da ce PCcim vidi taj u USB-u da automatski njega koristi a da zanemari interni?
Mozda sva ova moja pitanja idiotski zvuce, al' rekoh vam da ne znam...stvarno! Nisam tehnicki sasvim neuk ali u ovoj oblasti jesam i to VRLO!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: XP sa USB flash-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5058 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.