Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB Flash sprzen

[es] :: Storage :: USB Flash sprzen

[ Pregleda: 2744 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tulex
Danguba
Novi Sad

Član broj: 170959
Poruke: 121
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon USB Flash sprzen19.11.2009. u 09:30 - pre 174 meseci
Pozdrav svima...
Imam jedno kratko pitanje za vas.
Da li je moguce ostetiti USB Flash ako je USB konektor sa prednje strane kompa lose prikopcan na plocu (sumnjam da su zamenjena mesta D+ i D- pinovima)?

Racunar reaguje kad se USB prikopca, ali ga ne prepoznaje kao Kingston vec kao Unknown Device
i posle mi izbaci popup balon sa porukom:
"One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognize it."

Probao flash na vise racunara, doduse svi su bili Win XP i na svima isto.

Da li je moguce ista uciniti po pitanju ovog mog problema ili flash pod cekic
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
85.222.217.*



+536 Profil

icon Re: USB Flash sprzen19.11.2009. u 09:52 - pre 174 meseci
Ako si sam spajao pinove za front USB, onda si cenom USB fleša platio jednu veoma bitnu lekciju, a to je da ako D- i D+ zameniš, to ubija fleševe u ~100% slučajeva. Ako nisi ti spajao pinove, obrati se onom ko jeste da ti refundira fleš disk.

 
Odgovor na temu

Tulex
Danguba
Novi Sad

Član broj: 170959
Poruke: 121
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: USB Flash sprzen19.11.2009. u 10:18 - pre 174 meseci
ja sam spajao. I sam sam kriv jer nisam bas detaljno zapisao raspored pinova kad sam skidao plocu.
Tj. znao sam gde ide napon a gde gnd, ali nisam bio 100% siguran za D+ i D-.
Mada, vecina novih kucista imaju te konektore sve u jednom komadu ili eventualno gnd bude poseban,
ali kod mene neko matoro kuciste i svaki pin ima svoj konektor i mozes da spojis kako god hoces.

Citao sam na forumima o tome kako se manifestuje crkavanje flasha, i ljudi se obicno zale da komp uopste ne reaguje.
U mom slucaju komp reaguje, ali je Unknown Device, pa sam se ponadao da mozda i nije sve izgubljeno...


A s' druge strane...bas je bio ruzan taj USB
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: USB Flash sprzen19.11.2009. u 10:23 - pre 174 meseci
Ma za usb manje vise, ali ja sam bio svedok gde je coveku otisla i ploca i usb. A dan pre toga je sve radilo kako treba, znaci u trenu. Kako i zasto ni dan danas mi nije jasno, mada i ne razumem se u elektroniku.
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
109.93.3.*



+5 Profil

icon Re: USB Flash sprzen19.11.2009. u 13:15 - pre 174 meseci
Ih, pa moraš paziti na te stvari, imaš knjižicu što dobiješ uz ploču i ako radiš po tom uputstvu - nema greške.. zamisli da je neko došao kod tebe sa 'svojim' flashom kojeg je jedva kupio da mu nešto na njega nabaciš i ti mu ga spržiš - a na njemu imao nekih 100MB slika sa svoje npr. svadbe a nema kopije.. :(

Nije se igrati sa tim, pogotovo ako ne znaš šta radiš.. ja isto sam sve povezujem ali detaljno proučim uputstvo koje dobijem uz ploču.
 
Odgovor na temu

dacacar
Dalibor Stankovic
nezaposlen
Leskovac - Nis

Član broj: 162359
Poruke: 117
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: USB Flash sprzen25.11.2009. u 16:50 - pre 174 meseci
Meni je crkla i asusova ploca i fleska.I to sam imao originalni Asusov usb koji se montira na kucistu sa njegovim integrisanim spojenim konektorima za USB. Znaci nema pravila mora da se poveze sve kako valja.
dacazakon
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: USB Flash sprzen

[ Pregleda: 2744 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.