Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto

[es] :: Elektronika :: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32594 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan_srbwap

Član broj: 170445
Poruke: 68
188.247.133.*



+2 Profil

icon Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto05.12.2012. u 21:53 - pre 138 meseci
Pozdrav svima!

Posle nekoliko godina od početka projekta, došao je na red i kontroler..

Situacija je sledeća:
Imam redni dc motor iz nekog viljuškara, snage 7,5kW i 48V.
Imam završen veći deo mehanike.

Hoću da koristim šest (specijalnih) akumulatora, tako da će maksimalni napon biti 72V. Naravno, neću ga stalno terati na 72V
Bitno mi je da izvučem još malo više snage za preticanje :)

Kontroler moram praviti. Ako ne sam, onda uz nečiju pomoć. Dobrovoljac? Problem je što takvi motori vuku ampere ko da su džaba.
Na "leru" pri 16V ide dobrih 60A, a jedini teret je diferencijal koji vrti u prazno. Možete zamisliti šta će biti kada bude trebao da povuče pola tone uzbrdo..
Jedan prijatelj (stariji čovek) mi predlaže da pravim sa gto tiristorima. Te tiristore uopšte ne mogu da pronađem. Kao da se ne proizvode više.
Koliko sam video, svi moderni fabrički kontroleri koriste mosfete. Sigurno postoji dobar razlog za to. Dakle, najpre trebam šemu (od gugla slabe vajde za tu amperažu)

I video za prilog http://youtu.be/YIM2lQEYu_A



 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto06.12.2012. u 07:23 - pre 138 meseci
Svaka cast na prototipu! ;)

Uredjaj za kontrolu brzine takvih motara je prilicno komplikovana stvar. Takvi kontroleri uglavnom koriste neke veoma snazne MOSFET ili IGBT module sa mikroprocesorskom kontrolorm. Verovatno moze da se napravi i bez MCU ali imaj u vidu da jedan snazan MOSFET ili IGBT modul kosta lepu svotu novca (a treba ce ti sigurno vise komada za upravljanje jednim motorom) i u tom smislu bez integrisanih svih mogucih strujnih/naponskih zastita to nema smisla praviti. Takodje ce ti trebati i tehnika laganog ubrzavanja kako ne bi "pocepao" mehaniku a i elektroniku.

Ovde na forumu znam samo jednog clana "macolakg" koji barata sa tako velikim strujama pa ako je on raspolozen i ima vremena moze da se ukljuci u to.

Druga opcija ti je da nadjes gotov kontroler. Evo ovde prvi rezultat na koji sam naleteo, verovatni ima jos nekih modela na trzistu:
http://www.evsource.com/datash...cs-Soliton1_Specifications.pdf
http://www.google.com/search?c...amp;sei=HkjAUJS8NZDEsgarx4DIAw

Probaj sa kljucnim recina "DC Motor Controller for EV" na Google pretrzi ...

[Ovu poruku je menjao mikikg dana 06.12.2012. u 08:34 GMT+1]
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

gigabyte091
Nezaposlen
Zagreb

Član broj: 307424
Poruke: 466
*.zg5.cable.xnet.hr.



+21 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto06.12.2012. u 09:08 - pre 138 meseci
Pozdrav, možda da pogledaš gotove proizvode ?

Mislim da bi bilo jeftinije nego da radiš sam.
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto06.12.2012. u 11:15 - pre 138 meseci
Ako se ipak odlucis da radis sam, prikljucicu se.

Potreban ti je buck za najmanje 300A kontinualnih, ka motoru (taj motor moze i vise "povuci" kada krece).

Pitanje za tebe: sta sa promenom smera motora?

Kod tog motora se smer menja prevezivanjem smera statorskih namotaja u odnosu na rotor, i to se u "izvornoj" verziji radilo velikim kontaktorima koji su zestoko skupi.
Moze i elektronskom metodom, ali to zahteva full-bridge konfiguraciju chopera, a to je znacajno skuplje.
racunaj samo za izlazne tranzistore oko 400-500 eura, ostalo je drasticno jevtinije.

Ako postoji ikakva mogucnost "rikverca" pomocu nekog mehanickog menjaca brzina, to bi ti redukovalo troskove na polovinu potencijalnih.

Tesko da mozes sastaviti, uz dobre ideje i najbolju volju, napravu sa promenom smera motora (full-bridge), za manje od 600 eura troska materijala (a da godinama radi pouzdano i da ne menjas izlazne komponente nedeljno).

To ti je preliminarna informacija, pa tvoje je da odlucis.

Inace, na laganoj sasiji (poput kartinga), taj motor ubrzava kao "lud".
Ako dobro napravis transmisiju (odnose brzina kod menjaca i diferencijala), to ce bolje ubrzavati od 0-50Km/h nego vecina sportskih automobila. Verovatno je viljuskar koga je to pogonilo imao bar 1200Kg, a ti laganom sasijom mozes drasticno promeniti specificnu snagu (odnos snaga/masa vozila).
Inace je moment kriva kod tog elektromotora potpuno drugacija nego kod SUS motora (skoro kao u ogledalu), najveci moment je pri nultoj brzini (i bas je veliki).

Tom motoru je bas potreban menjac za najbolje efekte, jer ima strahovit moment pri malom broju obrtaja, pa mu sa prirastom broja obrtaja moment opada, nalik opadajucoj eksponencijalnoj krivoj.

Transmisiju treba praviti nalik transmisiji kod trkackog auta: prva brzina "dugacka", pa ostale sve "krace", tj. sve manja razlika prenosnog odnosa kako ti je visi stepen prenosa.

Mozda bi mogao dobro posluziti menjac iz nekog rashodovanog "sportaca" kao: Honda CRX, Nissan SX200-240, ili nekog slicnog (kod japanaca ti noge propadnu kroz pod koliko istrule od starosti, a menjaci su obicno jos uvek u perfektnom stanju, a mogu se jevtino kupiti).

U najlosijem slucaju se mozes posluziti Zastavinim menjacima, mozda bi menjac od zastave 101 (stari tip, cetvorostepeni, ujedno je i mnogo boljeg kvaliteta od novog tipa) bio povoljan jer ima dosta "dugacku" prvu brzinu.

Toliko.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.static.sbb.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto06.12.2012. u 11:16 - pre 138 meseci
Treba definisati tehnicke zahteve za taj konktroler, tj koliko je struje potrebno regulisati pa onda na osnovu toga gledati sta ima u ponudi.
Takodje oko hladjenja treba razmisliti, pasivno ili vodeno hladjenje itd.

Ovaj kontroler mi se cini da moze da zavrsi posao:
http://www.alibaba.com/product...ler_for_electric_golf_car.html

Ili ovaj sa promenom smera:
http://www.alibaba.com/product...ntroller_for_electric_car.html

Pretraga:
http://www.alibaba.com/trade/s...SearchText=dc+motor+controller
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto06.12.2012. u 12:05 - pre 138 meseci
Poznat mi je taj motor, treba 300A instant (oko 15sekundi) a bar 200A kontinualnih (zbog uzbrdica).

Dakle 300A, da ne boli glava.

pozz
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.static.sbb.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto06.12.2012. u 12:18 - pre 138 meseci
@macolakg da da, pisali smo u istom trenutku pa nisam video ... 300A.
Ovi gotovi kod kineza mi se cine ok, nisu preterano skupi ... ne znam samo kakav je kvalitet u pitanju ali za te pare nema sanse da se prodje manje samo u delovima a o razvoju tek da ne pricam.
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

goran_68

Član broj: 89012
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+81 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto06.12.2012. u 12:27 - pre 138 meseci
A zadovoljstvo nakon uspešno odrađenog posla :). Oko energetike vam ne mogu puno pomoći. Nisam u toj priči, nažalost. Za neki softver može. Al' pod uslovom da okrenem jedan krug!
gorankg
 
Odgovor na temu

ivan_srbwap

Član broj: 170445
Poruke: 68
188.247.133.*



+2 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto06.12.2012. u 17:43 - pre 138 meseci
Hvala svima na javljanju :)

Da krenem od pitanja.
Promena smera nije problem. Uradiću je prekidačima u sopstvenoj izradi. Olakšavajuća okolnost je što sa kontrolerom neće biti struje u toku menjanja smera na motoru. Prosto stanem i prebacim. A i već sam pravio prekidače koji su trpeli do 200A prilikom direktnog pokretanja (moj patent).

Gotovih kontrolera ima mnogo, gledao sam još odavno. Pravo da vam kažem, dvoumim se šta da radim. Treba mi koliko je moguće jednostavniji sklop, bez bilo kakvih fensi opcija. Ako će mi takav biti jeftiniji od kupovnih kontrolera, onda ću ga praviti.

Što se mehanike tiče, taj diferencijal od bmw-a bi trebao da izdrži. Brzine mi ne trebaju jer, čini mi se, nema ih ni tesla roadster. A i svakako me prenos tog dif. ograničava na oko 60-70kmh. Ako se bude pokazalo da može preko te brzine, staviću veće točkove. Svaka dodatna komplikacija sa menjačima mi odnosi snagu. Samo taj diferencijal "troši" oko 400-500W na unutrašnje trenje.

I na kraju, treba da smislim kako da dođem do šest aku. Idealno bi bilo kada bi za novu godinu dobio ovakav paketić Tada bi masa bila još ispod očekivanih 500kg i to bi jako lepo išlo :)

ps. Konačni oblik vozila ću za sada držati u tajnosti. Sve je ručna izrada od cevi. Na proleće treba da krenem sa pravljenjem oklopa od poliestera itd.
U vezi toga ću reći još da je međuosovinsko rastojanje 2750mm, što je duže od prosečnog auta. Trag je takođe nešto širi od prosečnog auta. Ogibljenje sam uradio sa duplim A ramenima i princip rada je sličan ili bolji nego na supersportskim automobilima. O tome ću detaljnije kada sve bude gotovo i kada projekat budem predstavljao javnosti. Dakle, nikako se ne radi o kartingu.












[Ovu poruku je menjao ivan_srbwap dana 06.12.2012. u 19:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ivan_srbwap dana 06.12.2012. u 19:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivan_srbwap

Član broj: 170445
Poruke: 68
188.247.133.*



+2 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto06.12.2012. u 18:25 - pre 138 meseci
I naravno, svi koji na neki način budu učestvovali u projektu, mogu doći kod mene kada bude gotovo i probati autić. Biće mi zadovoljstvo da vidite na čemu sam radio proteklih pet godina..

Da li ovo pomaže http://zeva.com.au/Research/ControllerDesign/ ?



[Ovu poruku je menjao ivan_srbwap dana 06.12.2012. u 19:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

goran_68

Član broj: 89012
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+81 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto06.12.2012. u 20:20 - pre 138 meseci
Baci pogled na ove forume:
http://www.e-vozila.com/forum/
Naci ces dosta materijala i ideja.
gorankg
 
Odgovor na temu

ivan_srbwap

Član broj: 170445
Poruke: 68
188.247.133.*



+2 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto06.12.2012. u 21:12 - pre 138 meseci
Član sam na e-vozila odavno. Ima jako dobrih elektroničara tamo, ali bih radije sarađivao sa našim ljudima. A i lako mogu doći do Bg ili Ns.



 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1095 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto07.12.2012. u 09:48 - pre 138 meseci
@ivan_srbwap

Rodjo,

Tesla roadster ima planetarni menjac sa tri stepena prenosa.
A slazem se sa tim da svaka transmisija odnosi deo snage, pa je sa tog aspekta najbolji motor u tocku velikog precnika, gde je rotor sam tocak, a stator glavcina.
No, pomislio sam da ti je zbog onog "preticanja" od prioritetne vaznosti ubrzanje, pa sam zato predlozio menjac :-).

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Drugo, sada su snazni tranzistori u bloku postali opcija sa pristupacnom cenom.
Sa jedne strane, skuplji su za nijansu od gomile pojedinacnih mosfeta, a sa druge strane ti omogucavaju veoma koncentrisanu gradju, gde ti nije potrebna puna kofa elektrolitskih kondenzatora, niti kompleksna stampana veza.

Takodje je montaza na hladjenje ekstremno jednostavna, i bakarne sine se srafe direktno na blok.

Sada sam u B. Basti na terenu, pa kada se vratim u svoj grad,dacu nesto opsirnije od podataka, kao i neku vrstu specifikacije gde bi mogao videti potencijalnu cenu materijala.

Gomila paralelnih mosfeta je los surogat modula, i zbog mnogo lemnih mesta, kao i zbog mnogo potrebnih pedantnih montaza na hladnjak, takodje i zbog razudjene gradje, rizikujes ceste kvarove, tesko resivu dobru raspodelu struja izmedju pojedinacnih tranzistora, i znacajne prenaponske pojave kao i snubber kola zbog rasipnih induktiviteta.

Nesto skuplji modul, na kraju price ispadne jevtiniji...

Evo, mozda nesto kao ovo: http://www.digikey.com/product...AM02FG/APTM10AM02FG-ND/1920770

Veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

gigabyte091
Nezaposlen
Zagreb

Član broj: 307424
Poruke: 466
*.zg3.cable.xnet.hr.



+21 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto07.12.2012. u 10:06 - pre 138 meseci
Citat:
A slazem se sa tim da svaka transmisija odnosi deo snage, pa je sa tog aspekta najbolji motor u tocku velikog precnika, gde je rotor sam tocak, a stator glavcina.


Takozvani HUB motor. To bi bila odlična varijanta, za svaki kotač jedan, od recimo 3 kW, samo kaj bi to bilo skupo, a i kontroler za njih je kompliciraniji za napraviti, tu nebi moglo bez mikrokontrolera.

Sa ovim motorom koji imaš bit će i paljenja guma hehehe.

LiFePO4 paketić je svakako dobra ideja, skuplji je, ali zato dugotrajniji, omogućuje veće struje pražnjenja (Veći C rate) i omogućuje veću autonomiju u usporedbi sa običnim olovnim akumulatorima.

Jesi razmišljao o prisilnom hlađenju motora ? Možeš ti njega tjerati i na 96V, samo ćeš možda morati zakrenuti četkice koji stupanj.
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto07.12.2012. u 13:00 - pre 138 meseci
MOSFET modul koji je macolakg spomenuo kosta odprilike 250E da se nabavi kod nas (varijanta bez menjanja smera = jedan modul). Uz to treba jos drajverska sekcija i PWM logika, sta znam to je oko 100E jos. Mozda ima tu jos trosak oko senzora za merenje struje (zavisi na koju varinatu se odlucis). Za ostali materijal (hladnjaci, bakarne shine, srafovi) predpostavljam da se mozes nekako snaci :).

Eto to bi bila neka gruba procena troskova.

Konkretnu shemu i detalje konstrukcije samo macolakg moze da nam dostavi :)

Isreno mislim da to moze da radi jako dobro i pouzdano (bolje od onih kineskih za koje sam davao linkove) znajuci kako to macolakg pravi.

Skeptican sam po pitanju kvaliteta kineskih kontrolera jer oni stede na svemu pa cak i na kalaju a zbog propisa moraju koristiti bezolovni kalaja koji je jako krt i moze da se desi da posle odredjenog vremena zbog prilicno jakih vibracija bukvalno pocnu da odpadaju delovi sa plocice sto bezuslovno dovodi do kvara!

Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

ivan_srbwap

Član broj: 170445
Poruke: 68
188.247.133.*



+2 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto07.12.2012. u 13:37 - pre 138 meseci
Čitajući iskustva drugih konstruktora sa preradom automobila, zaključak svih je da im menjač nije naročito potreban. Prerađen trabant koristi samo četvrtu brzinu. Njom kreće kao da je prva na klasičnom autu. A koristili su elektromotor od 5kW.
Kod tesle roadstera, čitao sam da su prvo napravili menjač sa dve brzine, a posle i sa jednom brzinom.
Citat:
Tesla Motors described the planned transmission upgrade as a single-speed gearbox with a drive ratio of 8.27:1 combined with improved electronics and motor cooling that retain the acceleration from 0 to 60 mph (0 to 97 km/h) in under 4 seconds and an improved motor limit of 14,000 rpm to retain the 125 mph (201 km/h) top speed
http://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Roadster#Transmission Možda su posle pravili sa tri. Mada, nije ni važno.

Hub motor mi je preskup i o tome nisam ni razmišljao. Tačno je da je njihov kontroler još mnogo komplikovaniji zbog potrebe da elektronika stalno "zna" u kom je položaju rotor. Sve u svemu, ništa od te ideje.

Nisam znao da postoje takvi gotovi moduli. To je odlična vest. Izlazni stepen bi tako bio gotov i bez lemilice. Preostaje generator impulsa. Imao sam negde šemu jednog slabijeg kontrolera. Mislim da je imao neko TL kolo koje je pravilo kockice. Nisam siguran. Ne mogu da pronađem gde mi je to.
Zaštitu možda ne bih pravio. Jeste da nije pametno bez nje, ali to bi moglo i posle.

Što se tiče cele samogradnje, uopšte ne žurim. Imam celu zimu za to.


[Ovu poruku je menjao ivan_srbwap dana 07.12.2012. u 15:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivan_srbwap

Član broj: 170445
Poruke: 68
188.247.133.*



+2 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto07.12.2012. u 16:18 - pre 138 meseci
Citat:
mikikg:
MOSFET modul koji je macolakg spomenuo kosta odprilike 250E da se nabavi kod nas (varijanta bez menjanja smera = jedan modul). Uz to treba jos drajverska sekcija i PWM logika, sta znam to je oko 100E jos. Mozda ima tu jos trosak oko senzora za merenje struje (zavisi na koju varinatu se odlucis). Za ostali materijal (hladnjaci, bakarne shine, srafovi) predpostavljam da se mozes nekako snaci :)


Tek posle sam video post. Previše mi je skupo to. 350e plus odprilike 50e na troškove izrade (pomoći) izađe 400e. Za 400e već mogu tražiti kvalitetnija fabrička rešenja.
Limit mi je oko 150e. Ako ne mogu da se kupe delovi za toliko, onda bih odustao zasad.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto07.12.2012. u 16:44 - pre 138 meseci
ivan_srbwap
U ime nauke i tvoje dobre volje ako si jos uvijek za verziju sa tiristorima ja mislim da imam nekoliko komada.
Sjecam se da sam to izvadio iz jednog viljuskara koji je otisao na otpad u staro gvozdje ono kuciste "capsyle"
ovakvi http://www.google.ba/imgres?im...p;ved=0CEkQ9QEwBQ&dur=1172
Ili je u startu sve pogresno u losem izboru pogonskog motora dobro znam jer sam u nekoliko slucajeva bio prisiljen poravljati regulacionu elektroniku na viljuskaru stihl pogonski motor dizel kao u nekih tipova mercedesa spregnuto na istosmijerni generator,sa dvije jako debele zice sa generatora na pogonski elektromotor a uzbuda za generator i pobuda na rotoru pogonskog motora neke tanke reda do tridesetak ampera mozda takav motor potaziti?


[Ovu poruku je menjao zica49 dana 07.12.2012. u 17:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zica49 dana 07.12.2012. u 17:59 GMT+1]
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

ivan_srbwap

Član broj: 170445
Poruke: 68
188.247.133.*



+2 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto07.12.2012. u 17:07 - pre 138 meseci
Za to moram pitati mog prijatelja kojeg sam spomenuo na početku teme. On mi je pričao kako se pravilo upravljanje na el. trolebusima, lokomotivama i sl.
Sam ne mogu mnogo oceniti, ali predpostavljam da je ovo novije (sa mosfetima ili igbt) i bolje.

Evo jedna šema koja bi možda nešto vredela http://e-m.org.ua/download/Mis...phphDurJK_SDPSw_DBC01rev21.pdf
Možda nije loše naglasiti da sam u elektronici početnik i da mi je žao što je nisam studirao. Ovako, ostao sam električar(elektromonter)..
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto07.12.2012. u 17:19 - pre 138 meseci
Sve lijepo na shemi ali po meni lakse je upravljati u PWM rezimu strujom koja je deset puta manja.
Ne znam kakav je taj motor sto si montirao na postrojenje ali ako ima cetkice(kolektor) onda nije toliko strasan problem.
Na primjer alternator kod auta regler se brine o nekoj struji reda do 3-4 ampera neki modeli malo vise a iz njega zna izaci deset puta vise.Ako je taj tvoj motor sa kolektorom ili cetkicama onda samo malo drugacije treba da se posmatra problem. Onda to sve mozes odraditi sa jednim jacim mosfetom i i nekoliko komponeti...
Tiristore naravno u ime nauke ako si jos za to rjesenje cu da ti poklonim.....pa "TERAJ MISKO"

[Ovu poruku je menjao zica49 dana 07.12.2012. u 18:30 GMT+1]
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Izgradnja pwm kontrolera za elektroauto

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32594 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.