Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Selektor reprezentacije hora Srbije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selektor reprezentacije hora Srbije

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70655 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.netflix.com.



+1001 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije06.06.2012. u 21:18 - pre 144 meseci
@Vasastajic

slazemo se oko dijagnoze, ali se ne slazemo oko metode lecenja.

IMHO: insistiranje na haosu sigurno nece pomoci. Insistiranje na redu kao da bi imalo neke sanse.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije07.06.2012. u 06:30 - pre 144 meseci
milanche,
ne slažemo se mi ni oko dijagnoze, ali konačno to i nije apsolutno važno, ono što ja smatram važnim je činjenica da tebe takav tvoj stav o otadžbini nije prevario i vratio nazad, dok mene, nažalost, jeste.

Konačno ibi bene,ubi patria.

Himna je tu samo levo smetalo.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije07.06.2012. u 10:05 - pre 144 meseci
Somborac:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije07.06.2012. u 14:01 - pre 144 meseci
^
Vala jes!

Somborac je genije.
 
Odgovor na temu

mondexx

Član broj: 300826
Poruke: 171
*.adsl-a-9.sezampro.rs.



+235 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije07.06.2012. u 15:28 - pre 144 meseci
u sustini je tako... svi drugi moraju da se dokazuju Srbiji na privazenost, dok sami Srbi pljuju po istim tim vrednostima za koje traze da drugi postuju...
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije07.06.2012. u 15:42 - pre 144 meseci
Generalizacija je veoma opasna stvar

Koji Srbi pljuju po tim vrednostima?
Ja sam Srbin i ne pljujem. Postujem i himnu i zastavu cak i ovog novog papagaja na grbu
Isto tako ocekujem i od ostalih - kao sto bi i trebalo biti

Imaju li ljudi muslimanske veroispovesti problem i sa americkom i engleskom himnom ili im samo smeta srpska?
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

mondexx

Član broj: 300826
Poruke: 171
*.adsl-a-9.sezampro.rs.



+235 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije07.06.2012. u 15:47 - pre 144 meseci
Citat:
Marko83: Generalizacija je veoma opasna stvar
Koji Srbi pljuju po tim vrednostima?


isti ti "Srbi" koji su usvojili te simbole... pa kako onda ocekivati da od obicnog coveka postuje nesto sto ne postuju oni koji su tako nesto usvojili...

 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije07.06.2012. u 16:15 - pre 144 meseci
Citat:
Marko83: Generalizacija je veoma opasna stvar

Držanje glave u pesku je još opasnije.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije07.06.2012. u 17:24 - pre 144 meseci
Citat:
Marko83
Ja sam Srbin i ne pljujem. Postujem (…) cak i ovog novog papagaja na grbu

Sto rece Odin D. jednom prilikom: moze li iko ovo da procita, a da ne prsne u smeh??? :D :D :D
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije07.06.2012. u 17:29 - pre 144 meseci
Citat:
Marko83: Generalizacija je veoma opasna stvar

Koji Srbi pljuju po tim vrednostima?
Ja sam Srbin i ne pljujem. Postujem i himnu i zastavu cak i ovog novog papagaja na grbu
Isto tako ocekujem i od ostalih - kao sto bi i trebalo biti

Imaju li ljudi muslimanske veroispovesti problem i sa americkom i engleskom himnom ili im samo smeta srpska?


sam sebi upadaš u reč.

Prvo kažeš da je generalizacija opasna stvar, a zatim da isto očekuješ od ostalih. A izvini, ti si - ko ? Čak i da si predsednik republike nemaš ti šta da očekuješ jer ljudi se ravnaju po zakonu, a ne po tebi.

Drugo, ostavi se ti Amerike i Engleske. Kad Srbija bude kao Amerika ili Engleska onda možemo pričati. Da ti ja sad kažem pobedi Federea rekao bi da sam lud, a smatraš da je normalno porediti Srbiju i USA ? Helou ?

I na kraju krajeva, kao da je sve što rade u Americi i Engleskoj pametno ! I kao da sve moramo da kopiramo od njih.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 12:33 - pre 144 meseci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 14:30 - pre 144 meseci
Citat:
Braksi:...Čak i da si predsednik republike nemaš ti šta da očekuješ jer ljudi se ravnaju po zakonu, a ne po tebi.


A koji je zakon prekrsen?

Citat:
Braksi:I na kraju krajeva, kao da je sve što rade u Americi i Engleskoj pametno ! I kao da sve moramo da kopiramo od njih.


Dobro evo ostavljam se amerike i engleske(racunao sam da to sto se u njihovim himnama pominje bog dovoljno da se poveze sa ovom temom - nisam mislio nikakvu drugu vezu ili slicnost)

Imas li ti primer neke zemlje u kojoj se reprezentativci te zemlje stide himne? Da odbijaju?! da je pevaju? Iako su se dogovorili da je pevaju, cak i potpisali

Patriotizam i osecaj pripadnost bi ja kopirao(pored bezbroj drugih stvari...). A ti? Jock?
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 15:05 - pre 144 meseci
^ A ti, kanda imaš neku mašinu za kopiranje patriotizma, i uopšte osjećaja?
Đe si je kupio, ko je proizvođač?
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 15:31 - pre 144 meseci
Citat:
Odin D.: ^ A ti, kanda imaš neku mašinu za kopiranje patriotizma, i uopšte osjećaja?
Đe si je kupio, ko je proizvođač?


Da li si razmisljao, da kad vec nista pametno nemas reci, izadjes malo napolje lepo je vreme....?
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 15:37 - pre 144 meseci
^ Kako to misliš "ništa pametno". Vidi npr. ovo:

A da li si ti razmišljao da preskočiš sve te zajebancije sa kopiranjem osjećaja patriotizma i osjećaja pripadnosti, pa direktno iskopiraš "osjećaj pobjednika".
Tada ne moramo ni učestvovati ni pare na reprezentaciju bezveze trošiti, a biće nam isto kao i da smo pobjedili.
Ima tu još štošta pametnije što bi valjalo kopirati, npr. osjećaj punog stomaka, osjećaj bogatstva, osjećaj pameti....

Zar ovo nije pametno?!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
2607:fb10:2:176:8cc1:da77:a8..



+1001 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 19:17 - pre 144 meseci
To drugo sto si naveo i treba da bude krajnji cilj.

Medjutim, postoji jedna ne tako skrivena aritmetika koju iz nekog razloga upravo bas na tom nasem delu Balkana
masa likova ne shvata.

Usamljeni pojedinac, naravno, moze dostignuti i osecaj sitosti, i bogatstva, i pameti, ali ako ga okruzenje ne dostigne,
u principu je slaba vajda za uspesnog pojedinca, koji je osudjen na sindrom 'eskimskog WC-a' - dve sipke u ledu, za
jednu se drzis dok vrsis veliku nuzdu, a drugom teras vukove.

Da bi te ciljeve dostigao, potrebno je okruzenje ljudi cije misli, stremljenja, zelje nesto obavezuje na uzajamnu
sinhronost u dosezanju ciljeva. To nesto je obicno zajednicka istorija, kultura, religija, ili bilo koja kombinacija istog u bilo
kojim procentima. Moze toj supi da se doda i disciplina bazirana na strahu za goli zivot kao kod Sicilijanaca ili Albanaca,
medjutim prica je u krajnjem skoru ista.

Nebrojeno mnogo puta u istoriji se pokazalo (a jos vise puta u kolektivnim sportovima) da o uspehu bilo kakvog socijalnog
poduhvata ne odlucuju presudno ni osecaj sitosti, ni bogatstvo, ni pamet, nego upravo ta cvrsta odanost kolektivu, koja
je conditio sine qua non, odakle vrlo lako moze da proizadje sve ostalo: red, rad, disciplina, prosperitet, blagostanje,
bogatstvo....

Stavise, vazi obratno pravilo: ne postoji ni jedna dugorocno (100+ godina) prosperitetna sredina u kojoj se ne kultivise i
ne neguje striktno postovanje kolektivnosti, obzir prema okruzenju, bezuslovno postovanje prema drzavi, bezuslovna
ljubav prema domovini.

Kad je o problemima u Srbiji rec, cudi me kako ne vidite prostu stvar:

Pocevsi od guranja u redu za autobus (naspram strpljivog cekanja u redu), preko bacanja djubreta kroz prozor
(umesto u kontejner), preko nekorektnog (umesto korektnog) odnosa prema kupcima, musterijama na salteru, pa
sve do besomucnog i bezobzirnog trpanja u dzepove u vrhovima vlasti i sprovodjenje ocito stetnih ugovora i mera
(umesto korektnog i obavezujuceg odnosa prema birackom telu)....

...svemu tome je koren upravo to nikogovicsko 'ko vas hebe, zohari, skratite pricu, ja dodjoh po ono sto mene zanima,
daj mi to sto trazim i 'ebite si mater'.




 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 19:42 - pre 144 meseci
Citat:
milanche: bezuslovna ljubav prema domovini.

Ne postoji nikakva "bezuslovna ljubav". Takvo nešto može biti samo neki patoloski poremećaj.
Kako neko može npr. biti "bezuslovno zaljubljen" u srajne od bilo čega - države, ekonomije, istorije, trenutnog stanja, žene, muškarca ... osim ako nije mentalno poremećen.

Citat:
milanche: ...svemu tome je koren upravo to nikogovicsko 'ko vas hebe, zohari, skratite pricu, ja dodjoh po ono sto mene zanima,
daj mi to sto trazim i 'ebite si mater'.

To je upravo ono što je potrebno. Misliš li ti da u uređenim zemljama vlada red zato što su ljudi bezuslovno zaljubljeni u svoje komšije?!
Ne brajko. Tamo normalni ljudi ne bacaju smeće po ulici ne zato što je njima stalo da ispod komšijinog prozora ne bude smeća nego zato što on ne želi smeće ispod SVOG prozora. A jedini način da to postignu je taj da niko ne baca smeće nakolo, pa ni on sam nekom drugom.
Tako je i za sve ostalo. Ako svako želi za sebe najbolje onda će to dovesti do toga da svima bude najbolje. Osim kod luđaka i sumanutih naroda koji to nisu u stanju da shvate, pa izmišljaju sisteme, uređenja i filozofije u kojima se pretvaraju i glumataju da se svako sekira za nekog drugoga prije nego sebe samog i da mu je svak drugi važniji nego on sam sebi, te da se uvijek neko "žrtvuje" za nekog drugog, za neko opšte dobro, političari se jadni "muče" i "stradaju" zarad naroda, narod strada zarad naroda, zarad predaka i budućih pokoljenja, zarad qrca/palca. Samo budale misle da se nešto može stvoriti žrtvovanjem. Vrednost se stvara radom, a ne propadanjem, stradanjem i umiranjem.
Kult žrtvi i žrtvovanja na sve strane... ko u biblijska vremena jbte. I sve to na kraju fino sumirano u jednoj rečenici - da komšiji crkne krava.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 20:38 - pre 144 meseci
Citat:
Marko83:
Imas li ti primer neke zemlje u kojoj se reprezentativci te zemlje stide himne? Da odbijaju?! da je pevaju? Iako su se dogovorili da je pevaju, cak i potpisali

ZNAM jednu u kojoj, ne samo reprezentativci, već pola njenog parlamenta ne 1ebe za suvu šljivu tu kozeriju!
Oš da pogađaš koja je to zemlja?
E, kad pogodiš, onda možemo da pričamo dalje ZAŠTO je to tako.

A što se kopiranja tiče, lično bih pre poradio na stvaranju ambijenta gde bi se normalne stvari dešavale sasvim spontano.

A ti?

Jok?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 20:53 - pre 144 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/New_York_City_blackout_of_1977

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
2607:fb10:2:176:8cc1:da77:a8..



+1001 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 21:01 - pre 144 meseci
@Odin.D

Citat:
Samo budale misle da se nešto može stvoriti žrtvovanjem


ne bi bilo lose da jos jednom pogledas scene posle tsunamija u Japanu.

Na terenu koji pokazuje kamera nema apsolutno nicega osim ledine i krsa. Usled tog nistavila stoji
uredno u redu, disciplinovano, sa puno postovanja za red (koji nema ko drugi da sprovede nego oni
sami, jer su i sud i vojska i policija u tom scenariju cista apstrakcija) za vodu, i to tacno onoliko koliko
im sleduje.

Ne zato sto nisu zedni, nego zato sto imaju nepisanu obavezu prema onome do sebe, koje se striktno
i pridrzavaju. Zatim, imas scene sa ljudima u godinama koji se nude (posto smatraju da su dovoljno odziveli)
da zamene mladje vatrogasce i ostalo emergency osoblje u otklanjanju kvarova na instalacijama blizu
nuklearne centrale.

Upravo sa redosledom vrlina koje sam naveo, doticna ekipa ce ponovo od nule u vrlo kratkom roku
dovesti stanje ponovo do nivoa redovnog.

Slicna scenarija su vidjana i drugim sredinama, pre 250+ godina prilikom naseljavanja novootkrivenih
kontinenata itd.




Kao kontra primere u pogledu totalno suprotno poredjane skale vrednosti (prvo ja i moji cefovi, zatim sta stigne
na red), mozes bez velikog truda da ubodes prstom u bilo koju 'banana republiku', a ni sa Srbijom uzetom
kao primer neces mnogo promasiti.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selektor reprezentacije hora Srbije

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70655 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.