Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šešelj devet godina u Hagu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Šešelj devet godina u Hagu
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10154 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.22.*



+498 Profil

icon Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 07:46 - pre 148 meseci
U petak se navršilo devet godina otkako se Vojislav Šešelj dobrovoljno predao Tribunalu. Prekršeni svi evropski standardi o trajanju postupka.
DA je suđenje lideru radikala Vojislavu Šešelju završeno i da je osuđen na 12 godina zatvora, danas bi bio slobodan. Ovako, u svoj haški dosije, čak devet godina pošto se dobrovoljno predao, a nije ni prvostepeno osuđen, može da napiše samo: u pritvoru.

http://www.novosti.rs/vesti/na...dina-u-Hagu-Robija-bez-presude

P.S. Pretpostavka nevinosti zagarantovana članom 6 stav 2 Evropske konvencije za zaštitu ljudskih prava (Evropska konvencija) koja navodi da: "Svako ko je optužen za krivično delo, smatraće se nevinim sve dok se njegova krivica ne dokaže u skladu sa zakonom!.
 
+1

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 08:06 - pre 148 meseci
drzati bilo koga u zatvoru 9 godina bez da mu se zavrsi prvostepeno sudjenje predstavlja najgori moguci oblik krsenja ljudskih prava da ne kazem cist fasizam i nacizam.

 
+4

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 08:58 - pre 148 meseci
Evo ko ima par minuta vremena moze da baci pogled na tekst koji je napisao moj prijatelj advokat koji izmedju ostalog radi u Hagu i odlicno poznaje situaciju, a moja malenkost se potrudila da tekst ugleda svetlost dana :D

APEL U IME ZATVORENIKA SAVESTI HAŠKOG TRIBUNALA, VOJISLAVA ŠEŠELjA
 
+2

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 09:10 - pre 148 meseci
Usled nedostatka argumenata, od kada je verbalni delikt krivično delo, primeniće se, a primenjuje se, praksa iz slučaja Milošević, uskraćivanje zdravstvene zaštite plus primena pogrešne terapije što će dovesti do smrtnog ishoda kod Šešelja kao i kod Miloševića.
Znači, smrtna kazna bez presude (likvidacija)!
Ako bi bio osuđen za verbalni delikt onda bi po istom osnovu mogli optužiti Blera i Buša za Irak, Sarkozija za Libiju itd.
Da ga puste, ne mogu jer bi morali da mu daju milionsku odštetu plus neviđen blam i, što im je nedopustivo, bio bi dočekan u Srbiji kao nacionalni heroj!
Zato je tiha likvidacija jedini mogući izlaz!
 
+1

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 09:26 - pre 148 meseci
 
+2

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 09:40 - pre 148 meseci
Citat:

Ako nekome nije poznato čime je efektiralo ovakvo Šešeljevo,hmmm,pa BUDALESANJE,kod Minimaksa,onda ti neka i lamentiraju nad njegovom sudbinom.
A što se opaski na rad Haškog tribunala tiče,koliko god one i imale utemeljenja bilo kakvog,lično se time ne bih zanosio imajući u vidu efekte i pravičnost ovog našeg,domicilnog pravosuđa.
Citat:

sa tvog linka:
Citat:
To nije komentar niti podrška njegovim političkim stavovima.]

He.he,...
...kad bi smo bili veverice...
...onda možda.
 
+4

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
89.47.40.*



+702 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 09:46 - pre 148 meseci


Stihovi su u YT komentaru, uzivajte.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 09:48 - pre 148 meseci
@Stil
Heheeh, gde nadje ovaj snimak alal ti vera :). Dobro je pogledati s'vremena na vreme kako bi se potsetili koji bolidi su se "borili" za nacionalne interese 90-ih.

Medjutim, bez obzira na sve to, Seletov proces u Hagu je sa pravne strane totalna lakrdija u ciji uspeh ne veruje niko zivi u Hagu. Pocev od toga da je on pobio sve dokaze i raskrinkao lazna svedocenja preko toga da je suprotno svim pravilima suda bio uskracen da se sam brani, pa preko toga da je godinama u zatvoru cekao pocetak sudjenja iako su neki optuzeni za mnogo gore stvari bili pusteni na slobodu i na kraju to sto je optuzen za otrivanje zasticenig svedoka iako su svi do jednog potpisali da im se zastita skine itd.
 
+3

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 10:24 - pre 148 meseci
Onaj video snimak je sasvim dovoljan da izgubi moje zanimanje za njegovu sudbinu.
 
+2

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 10:27 - pre 148 meseci
Citat:
Vasastajić: He.he,...
...kad bi smo bili veverice...
...onda možda.


A kakve veze imaju njegovi politicki stavovi sa sudskim procesom u Hagu? Ja sam na osnovu tvojih postova iz one teme o tv pretplati stekao utisak da si ti razumes u pravo i razumes da pravo nema veze sa politikom. Ja kao totalni laik za pravo vidim koja je to propast od sudjenja. Gledam one klipove na YT i ne verujem o cemu se tu radi. Pa to je kao decija igraonica. Oni njega optuzuju za napad na Zvornik i zlocine nad muslimanima i kao dokaz navode miting radikala iz Zvornika 2 nedelje pred napad. Svi svedoci tuzilastva svedoce o tome da bi se na kraju ispostavilo da se taj miting nikad nije ni odrzao tamo nego je bio neki miting 2 godina pre toga koji nema veze sa vezom. U tom trenutku sud priznaje lazna svedocenja i nepostojanje dokaza, ali naprasno suspenduje sudjenje da bi pribavilo nove dokaze 18 sati pre kraja sudjenja nakon cega ga optuzuju za nepostovanje suda jer je otkrio identitet zasticenih svedoka koji su sami svi potpisali skidanje zastite. Mislim, to je cirkus...
 
+1

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 10:37 - pre 148 meseci
ovi forumasi koji postavljaju tupave klipove kojim zele da opravdaju krsenje svih mogucih ljudskih prava jednog gradjanina nase zemlje nisu nista razliciti od onog sa brcicima iz Nemacke iz 40tih godina proslog veka.

 
+1

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 10:40 - pre 148 meseci
Ljudska prava su za ljude.
 
+2

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.22.*



+498 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 10:53 - pre 148 meseci
Citat:
stil: Onaj video snimak je sasvim dovoljan da izgubi moje zanimanje za njegovu sudbinu.

Zašto se onda javljaš, zašto kačiš bilo kakav prilog?
Na samom početku sam naveo:
Pretpostavka nevinosti zagarantovana članom 6.stav 2.Evropske konvencije za zaštitu ljudskih prava (Evropska konvencija) koja navodi da: "Svako ko je optužen za krivično delo, smatraće se nevinim sve dok se njegova krivica ne dokaže u skladu sa zakonom".
Svako ima pravo na fer suđenje! Ako se krivica dokaže, treba da odgovara!!!
Kakva je to krivica koja se dokazuje devet godina?
Svako ko rezonuje kao stil je zlurad i to govori da nije ni pročitao šta je tema nego se vodi nečim što nema veze sa pravima koja su svima, podjednako, zagarantovana!
Ako to nekima nije jasno, onda oni imaju žešći problem!
Ovo nema veze sa tim ko je ko i odakle je, ima samo veze sa elementarnim ljudskim pravima koje zakon propisuje i koje savet Evrope garantuje!
Šta je ti pojedincima nejasno?
Ne radi se o tome, a i po pravilima ES-a nije dozvoljeno, o političkim stavovima okrivljenog nego o njegovim pravima na osnovu Evropske konvencije za zaštiti ljudskih prava.
I najokorelije ubice imaju pravo na fer suđenje. Ono postoji upravo zbog toga da bi povukli crtu između prava pojedinaca da uzmu zakon u svoje ruke!
 
+2

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 10:59 - pre 148 meseci
Citat:
stil: Ljudska prava su za ljude.


seselj je covek. za tebe vec nisam siguran da jesi ako sudimo po tvojim stavovima.
 
+5

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 10:59 - pre 148 meseci
Istina je najveće oružje.

Istina ne nestaje - ne menja se sa prolaskom vremena.

Zbog toga sam postavio onaj snimak. Da se ljudi podsete na ono što je bilo. Imam samo izraze gađenja prema onome što je on radio i pričao dok je bio na slobodi. Mislim da nam Hag čini jednu veliku uslugu. Mislim Šešelj je često pominjao nekakvo klizanje na koru od banane, pa eto on je sada otklizao u Hag. I neka. Koga je briga.
 
+2

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.22.*



+498 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 11:04 - pre 148 meseci
Citat:
stil: Ljudska prava su za ljude.

Prekorila koza ovcu što joj se vidi ona stvar!
Citat:
stil: Istina je najveće oružje.

Istina ne nestaje - ne menja se sa prolaskom vremena.

Zbog toga sam postavio onaj snimak. Da se ljudi podsete na ono što je bilo. Imam samo izraze gađenja prema onome što je on radio i pričao dok je bio na slobodi. Mislim da nam Hag čini jednu veliku uslugu. Mislim Šešelj je često pominjao nekakvo klizanje na koru od banane, pa eto on je sada otklizao u Hag. I neka.

Pa zašto ga ne osudiše na osnovu te istine?
Kako Nasera Orića, krvnika, osudiše svega na dve ili tri godine?
Kako te nije sramota da se raduješ zloupotrebi ljudskih prava?
Sutra se to može desiti i tebi, samo se raduj tuđoj nesreći!
Temu nisam pokrenuo da bi forumaši sudili, na to nemamo prava, pokrenuo sam je da se vidi apsurd "međunarodne pravde"!
 
+1

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 11:05 - pre 148 meseci

Citat:


Citat:


Citat:



Nema sanse da neko od vas sa foruma moze vise od mene da mrzi jednog antikomunistu, cetnickog vojvodu i zagovornika liberalnog tacerizma i reganizma, kakav je Vojislav Seselj.

... Ali poenta je u onih "devet godina" iz naslova.

Nirnberski proces je zavrsen za manje od godinu dana!

I kako to posle demokratija i europejizam izracunaju koliko da plate nekome 10 godina zivota?

Mislim ... znam da je po nekom slobodno-trzisnom zakonu ponude i potraznje, ali ipak mi nije najjasnije kako?

 
+4

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.22.*



+498 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 11:16 - pre 148 meseci
Zamolio bi učesnike da u komentarima izbegavaju politiku jer je prvilima ES-a zabranjeno:
Citat:
13. Bez političkih i verskih tema

Nije dozvoljeno pokretati političke i verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće obrisana. Ovo je stručni forum i molimo Vas da to poštujete

14. Stop krađi softvera

Reč je o ljudskim pravima i pravu na fer suđenje.
Pošto je za suđenje nadležan sud, bilo bi dobro da se u komentarima izbegavaju bilo kakve presude baš zbog nadležnosti!
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 11:17 - pre 148 meseci
Citat:
hogar strašni: Pa zašto ga ne osudiše na osnovu te istine?
Kako Nasera Orića, krvnika, osudiše svega na dve ili tri godine?
Kako te nije sramota da se raduješ zloupotrebi ljudskih prava?
Sutra se to može desiti i tebi, samo se raduj tuđoj nesreći!
Temu nisam pokrenuo da bi forumaši sudili, na to nemamo prava, pokrenuo sam je da se vidi apsurd "međunarodne pravde"!


Evo ga kalimero efekat. A šta ti hoćeš da kažeš da ja branim Nasera Orića ili koga već koji je bio na nekoj od drugih strana ? Ne i ponovo ne. Svi su oni ista .ovna samo što je ovaj iz naslova govorio - s..o iz našeg dvorišta. Pa imam potpuno pravo da podsetim šta je govorio radio.

Ni jedan ni drugi ne zaslužuju da se pozivaju na ljudska prava.
 
+1

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.22.*



+498 Profil

icon Re: Šešelj devet godina u Hagu26.02.2012. u 11:20 - pre 148 meseci
Citat:
stil: Ni jedan ni drugi ne zaslužuju da se pozivaju na ljudska prava.

Ti baš ništa ne kapiraš ili si gori i od tih u koje upireš prstom?!
Alo, nisi ti sud da bi donosio presudu!!!
To je najveći problem na balkanskom prostoru!
 
+1

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Šešelj devet godina u Hagu
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10154 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.