Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208394 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 09:51 - pre 146 meseci
Citat:
Marko83: Milioni nepismenih seljaka su umeli da prave najneverovatnije stvari...
Mozda razliku pravi ipak DRZAVA, odnosno rukovodstvo neke zemlje koje UME da zaposli svoje stanovnistvo

Osim ako smatras da na ovim prostorima obitavaju najgluplji i najnesposobniji ljudi koji eto niti zele niti umeju sta da rade...
Davno sam ja rekao 4 miliona radno sposobnih a 2 miliona radnih mesta, kako god bili sposobni UVEK ce 2.000.000 ljudi biti bez posla

Da li mozes da nabavis spisak svih konkursa otvorenih u Apatinu, Somboru i okolnim mestima sto preko nacionalne sluzbe za zaposljavanje sto preko rekla kazala.

Taj region jeste jadan (da ne ulazimo zasto sada mnogi nece razumeti) ali me cisto zanima taj podatak. Mozda @rade moze da nam nabavi. Ne impliciram da ih ima 7000 nego me bas zanima.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 10:09 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: Radne akcije brate, ogromna kolicina ljudskog rada uzet (i data, istina) za dzabe.

Radne akcije su rezultat osećanja pripadnosti zajednici, i želje da se ta zajednica unapredi. Nije tu ništa bilo džabe, ljudi su dobijali ono što su najviše želeli: bolje društvo. Zašto se sada retko ko oseća da pripada zajednici, nego se više "oseća" na pohlepu i sebičnost?

Ti si mmix jedna od pametnijih osoba na forumu, ali izgleda samo u domenu svoje struke i obrazovanja. Ova hejtovanja o stvarima koje očigledno ne možeš da ukapiraš jer nisi bio na pravom mestu u pravo vreme, ti srozavaju prosek.

Citat:
ivan.mojsilovic: Ne, on kaze da iako su ljudi ziveli u toj idili i tada bili posteni, sada odjednom vise nisu i odjednom postaju krimosi. Kako sad to?


Pa zar je to potrebno objašnjavati? Dok je društvom vladao sistem koji ih je efikasno demotivisao i suzbijao jer je pripadnost zajednici bila više cenjena, imali su vrlo ograničenu oblast za "profesionalni" lopovski razvoj i napredak. Kada je takav sistem srušen (što iznutra što od spolja), i postavljen ovaj na drugim sebičnijim principima, mogli su da se razmašu i umnože. Oni su upravo i srušili sistem da bi bili to što jesu.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 10:13 - pre 146 meseci
Svecano 51. stranica.

I sta je receno? Slabo sta... Komunisti su i dalje komunisti, kapitalisti i dalje kapitalisti, a Srbija je tu gde je...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

iz zadnje klupe
slobodni umetnik

Član broj: 301392
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+147 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 10:17 - pre 146 meseci
nije bilo kriminala?
Posle koncerta dugmeta 70 i neke je pronadjeno toliko kesica od heroina da su mesecima svi bili u vanrednom stanju. Mislim na zaduzene koji nisu to smeli da priznaju ni svojim sefovima a znali su.
Kako je don tita resio problem kriminala? Pitao ministra
- Sta rade ovi?
- Pljackaju, ubijaju..
- Mozes ti to da resis?
- Mogu.
- Imas para?
- Imam
Za 48 sati su svi kriminalci bili van zemlje.

Moj pokojni otac se bavio time, mislim kriminalcima. Jedino sto se secam da mi je ikad zabranio je bilo kad sam uzgred pomenuo da idem da prosetam po zvezdarskoj sumi, 10min udaljene od kuce - Ni u ludilu, ni danju! Nemas pojma sta se tamo dogadja... Bile su 80-te.

Bilo je manje ulicnog kriminala, ali su bila i dva druga faktora.

Prvi, plavci su imali stvarnu moc. Danas kad ludak sekirom napadne policajce i oni ga upucaju digne se galama o ’nepravdi’.
Drugo, gradjani su imali pravo da se brane. Probaj danas da premlatis lopova koji ti je upao u kucu. Ili da branis zenu, devojku. Ode ti na sud samo tako. U proteklih 20god je trend da lopine i dripci imaju ’ljudska prava’ a sve na stetu obicnih ljudi.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 10:19 - pre 146 meseci
Citat:
pisac: Ova hejtovanja o stvarima koje očigledno ne možeš da ukapiraš jer nisi bio na pravom mestu u pravo vreme, ti srozavaju prosek.


Ziv ti meni bio, ja imam ORA znacku iz delibraltske pescare i verovatno sam jedan od redjih ovde koji je zapravo bio na ORA.

I to sam bio u menadzmentu (od miloste zvanom stab), samo sto se to nije tako zvalo da se besplatna radna snaga (brigada) ne uznemiri. I onda sam svojim ocima video kako to izgleda "iza kulisa" i kako je to izgledalo odvajkada "iza kulisa" i da je mnogo bolje biti tu gde sam ja bio nego iza pijuka (tada vec na necijim njivama) i da nisu svi drugovi isti vec da ima i zasluznijih drugova; nije to bilo uzimanje dzakova para, ali znalo se (bar u stabu) sta jede stab a sta brigada, ko se druzi sa estradnim zvezdama posle koncerta uz pecenje i sizenje, ko spava na najoljim krevetima, itd. Razumem ja vrlo dobro omladinske radne akcije. Razume i narod, zato vise na iste i ne ide, samo opet ga je*e ta neka nostalgija... komuniam nije za ljude, to je za neke vanzemaljce bez osnovnih bioloskih i egzistencijalnih potreba, komunisti to jednostavno nikad nisu kapirali i uvek su se tripovali nekom svetoscu ljudskog bica i uvek bili agresivno razocarani kad ti ljudi ne ispune njihova "ocekivanja".


[Ovu poruku je menjao mmix dana 18.04.2012. u 11:35 GMT+1]
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 10:33 - pre 146 meseci
Citat:
Vilil1: ali samo su "privilegovani" mogli da dodju do oruzja. To su oni koji su radili za DB, i kojima se mnogo oprastalo zbog "poslova" koje su obavljali za drzavu u inostranstvu.

Haha, koja izjava. Pa ko ce imati ako ne drzavno-bezbjednosna ekipa? Izgleda da je po tebi nesto pogresno u tome sto svaki debil nije mogao biti naoruzan? Vjerovatno je sada bolje kada te polusvjesni klinac sa slinama preko dvije trecine face izrafala il' izbode u centru grada. Kakav kompleks moras imati pa da tako neke ocigledne stvari negiras.

Sad navedi hiljadu stvari koje nisu valjale u Jugi, medju njima ne moze biti nedostatak bezbjednosti.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:07 - pre 146 meseci
Ljudi se odjednom pokvarili? Pa o tome i pricamo. Sistem koji upravlja ljudima danas ne valja. Pre je drzao ljude na uzici, kako i treba.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:20 - pre 146 meseci
Nisu se ljudi odjednom pokvarili nego je cela ta komunisticka utopija trulila iznutra decenijama dok je neko nije zasekao i sva ta trulez krenula da preliva. A ti ako neko treba da te drzi na uzici, vezi sam sebe za radijator. Meni to ne treba.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:21 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: Ziv ti meni bio, ja imam ORA znacku iz delibraltske pescare i verovatno sam jedan od redjih ovde koji je zapravo bio na ORA.


Pričaš verovatno o vremenu kada je zavesa već počela da se spušta, zajedno sa Titom koji je već bio poodavno raspadnut a društvo se kretalo po inerciji i bez ideje šta dalje. Onda su neki uleteli sa "dobrom" idejom, i eto nas sada vidi kako smo uspešni, uspeli smo da ne izgradimo skoro ništa za 30 godina, ali smo zato uspešno rasprodali sve što je izgrađeno pre tih 30 godina, a i dalje smo u dugovima i stalno čekamo neko "bolje sutra" odmah tu iza ugla kad stignu investicije.

Valjda ove iste investicije koje je Argentina morala motkom da tera iz svoje zemlje da bi mogla da diše!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:27 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: Nisu se ljudi odjednom pokvarili nego je cela ta komunisticka utopija trulila iznutra decenijama dok je neko nije zasekao i sva ta trulez krenula da preliva.


A objasni nama neukima kako nastaje ovolika trulež među engleskom (huliganskom) omladinom, koja se preliva na sve strane? U zemlji koja je inače kolevka industrijalizacije i prelaska sa feudalizma na kapitalizam. To mora da je zbog Marksa, Staljina, Lenjina, Trockog, Tita, Če Gevare, Kastra...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:27 - pre 146 meseci
Ali to je neminovnost, umesto sto konstatujes stanje zapitaj se zasto je ta generacija bila bez ideje i tumbala se po inerciji. Decenije ispitranja mozgova glupostima i maksimalno zatupljivanje partizanskim pesmicama samo da deca ne nauce kako da sravne tekuci racun i kako funkcionise procentni racun jer je zaboga to kapitalizam, samo ti idi u skolu, pevaj pesmice, onda zavrsi srednju skolu i neko ce te vec ubaciti u neki OUR gde ces polako kaficu po kaficu do penzije. Hoces, djavola, prvi stress-test tog sistema (prekid kinte) i sve se obriusilo kao kula od karata. Komunizam uvek ima i uvek ce imati zasluzne drugove kojima ce uvek odgovarati da je pucina sastavljena od zadojenih idiota koji nikad nigde nece postaviti pitanje o drugovima iz staba ma sta im oci govorile i usi slusale. To je feler sistema, ne samih vodja ili samih podanika, feler za koji ne postoji resenje. U takovm sistemu sposoban pojedinac ima samo dve opcije, stab ili disidentstvo, ili oba tim redosledom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:30 - pre 146 meseci
Drugovi, niko ovde ne govori da je komunizam iznedrio kriminalce a da kapitalizam to ne radi. Samo pokusavaju ljudi da vam odagnaju iluziju da je u komunizmu bilo tako sjajno i bajno i da ljudi bas nisu bile takve cvecke kako ih vi predstavljate.

Niko nijedom nije rekao da je u Londonu ili negde drugde manje kriminala nego kod nas (mada privrednog i korupcionaskog ko zna :) ).
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:31 - pre 146 meseci
Citat:
Pričaš verovatno o vremenu kada je zavesa već počela da se spušta, zajedno sa Titom koji je već bio poodavno raspadnut a društvo se kretalo po inerciji i bez ideje šta dalje. Onda su neki uleteli sa "dobrom" idejom, i eto nas sada vidi kako smo uspešni, uspeli smo da ne izgradimo skoro ništa za 30 godina, ali smo zato uspešno rasprodali sve što je izgrađeno pre tih 30 godina, a i dalje smo u dugovima i stalno čekamo neko "bolje sutra" odmah tu iza ugla kad stignu investicije.


sve to i jos smo uvek spremni da opljunemo kako onaj sistem nije u redu bio (o cemu se moze diskutovati), a sad je kao super. Najbolje je ipak, kad ih pitas, pa dobro kad onaj sistem nije bio dobar kako to da sad je jos gore, e pa, onda kazu, to je posledica onog sistema. Navodno narod nevalja, razmazen, nije navikao da radi, inace da im je kakav drugi narod, video bi ti sta bi oni napravili !

i sve tako kojesta :-)

ovo sto sam danas i juce cuo ipak je vrhunac nebuloze. Sad tvrde kako je onda zivot bio manje bezbedan nego danas ! E ovo je stvarno za riplija.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:31 - pre 146 meseci
Citat:
pisac: A objasni nama neukima kako nastaje ovolika trulež među engleskom (huliganskom) omladinom, koja se preliva na sve strane? U zemlji koja je inače kolevka industrijalizacije i prelaska sa feudalizma na kapitalizam. To mora da je zbog Marksa, Staljina, Lenjina, Trockog, Tita, Če Gevare, Kastra...


Razmazenost, isto kao i ovde, to nema nikakve veze sa sistemom. I to nije sistemska trulez, njihov sistem se itekako aktivno bori protiv te pojave. Sa druge strane mi lepimo "pravda za huligane" postere. Bice da tu ima neke dublje patologije od ekonomskog sistema.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:36 - pre 146 meseci
Ako neko misli da se sa grupom ljudi moze upravljati bez nametanja discipline, grdno se vara. Ja u demokratiju ne verujem.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:40 - pre 146 meseci
Dont kraj for me ardjentina
- MMF
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:42 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: @vilil1

rekao bih pre da ste ti i Sceka ziveli pod istim kamenom.

Bez ikakve uvrede, sve to sto pisete je teska urbana mitomanija sa dna dorcolske kace.

Da je svega toga bilo, da je bilo tuca, baraba, kojecega - bilo je. Da ga je bilo u proporcijama koje
opisujete - slabo cu vam to poverovati. Da nije bilo nikakve alternative, tj. da je zivot tih godina bio
koliko u harlemskom getu, e - to mozda samo za budale.

Ne znam nikoga ko je odvodio devojke na Kalis, iz prostog razloga sto je bio mracan i neosvetljen,
tj. sto si mogao lako da padnes i polomis vrat i bez siledzija.

Ama o cemu ti pricas? Jesi li cuo za Bogdana, Totaru...svaki sa preko 20. silovanja. Pa da li se to desavalo tamo negde ili u Beogradu? Hoces da kazes da ovi "evropski" kriminalci, tipa Ljube, Cente, Civije, Oziljka, Asanina, Zmaja, Dzambe, Arkana, Giske...nema im kraja, kod nas su bili uzorni gradjani, a kriminalu su se odali u inostranstvu?

To sto ti ne znas za neke stvari, ne znaci da se nisu desavale.

Citat:
jericho1405: Kakav kompleks moras imati pa da tako neke ocigledne stvari negiras.

Sad navedi hiljadu stvari koje nisu valjale u Jugi, medju njima ne moze biti nedostatak bezbjednosti.

Nemam ja kompleks, nego si ti tupson da bi shvatio da se mentalitet naroda nije promenio, samo okolnosti. U ovom slucaju dostupnost oruzja. Bezbednost se nista nije promenila. Ko ne sme u danasnje vreme da prodje gradom, neka se ubije. Stvarno. U ono vreme, '70-'80, se nocu nije setalo ulicama kao danas. Nista nije radilo. Ulice skroz puste. Nocu, preko nedelje, si mogao da vidis samo lopove i policiju kako se vrzmaju gradom. Onda je bila veca verovatnoca da ako setas u 2-3-4 ujutro budes opljackan i dobijes batine nego danas.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:42 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: Razmazenost, isto kao i ovde, to nema nikakve veze sa sistemom.


Rekao sam davno Dimkoviću otprilike nešto na tu temu, a reći ću i tebi pošto ste slični u nekim stvarima.

Neki sistemi generišu kriminal i sebičluk jer surfuju na pohlepi i čak je podstiču i razvijaju pošto od nje pokušavaju da izvuku korist (dimković je jedno vreme imao neki biser u vezi toga i u svom potpisu). i onda moraju desetostrukom snagom da se bore protiv tog kriminala. Ne daj bože jedan trenutak da ta čelična snaga koja obuzdava pritisak popusti, odlazi sve dođavola i nagomilani bes će eksplodirati i razrušiti taj bajni sistem. I to će se pre ili kasnije i desiti.

To je sistemska greška ovog sistema koji ti podržavaš, ali tu ćeš sistemsku grešku shvatiti možda tek kad taj stisak popusti. Onaj samoupravni socijalizam koji ti pljuješ je bio malo dete po pitanju ikakve sistemske greške naspram ovog liberalnog kapitalizma što podržavaš. To se vidi i po procentu kriminala tamo i ovamo.

Inače, rekoh ti već, ali mogu i da ponovim: previše posmatraš crno belo. Dodaj malo boja pa možda ukapiraš šta je najbolje za društvo. Progresivni porezi (koje ti tako mrziš) i jaka socijalna politika uz besplatno zdravstvo i druge humane kategorije, mogu od kapitalzma napraviti jagnje koje će uzeti najviše dobrog i najmanje zla od oba sistema.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:45 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: Bice da tu ima neke dublje patologije od ekonomskog sistema.

O da, bolna istina.

Citat:
llux: Ako neko misli da se sa grupom ljudi moze upravljati bez nametanja discipline, grdno se vara. Ja u demokratiju ne verujem.

Da dodam: ako neko misli da se sa odredjenom grupom ljudi moze uprvaljati bez discipline grdno se vara. Ima istine u tome sto kazes, nije demokratija za svakoga :)
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 11:48 - pre 146 meseci
Citat:
Nocu, preko nedelje, si mogao da vidis samo lopove i policiju kako se vrzmaju gradom. Onda je bila veca verovatnoca da ako setas u 2-3-4 ujutro budes opljackan i dobijes batine nego danas.


rotl
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208394 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.