Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208386 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 20:56 - pre 146 meseci
Citat:
Citakovic


Jedini Citakovic koga znam iz tog vremena je Miroslav Citakovic Cita, trener rvaca "Radnickog",
kod kojeg su i kosarkasi/rukometasi/bokseri isli na kondicione treninge, neprikosnoveni pozitivac,
redar na igrankama u Domu Omladine, zavrsio i kasnije magistrirao prava.

Nadam se da ne mislis na njega ?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 20:57 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: @Sceko

...
U neznatnom povecanju - danas kad u jebenom Aleksincu/Trsteniku/... nude da je kupis na ulici,
a nekad nisi mogao da nadjes rec droga osim na omotu ploce ? Niti si u +/- 8 generacija u svim
skolama neke normalnije beogradske opstine mogao da nadjes jednog jedinog narkomana (ako
izuzmem alkohol i duvan iz price).

Sto jednom davno neko rece na ovom forumu: lista registrovanih beogradskih narkomana je stajala
na list sveske
- danas na taj list ne mogu da stanu ni oni sto se overe u liftu moje zgrade preko vikenda.


Zaista nemam mnogo izbora nego da te zamolim da za te i takve price - kao sto pisac vec rece - nadjes
nekoga ko u tim vremenima nije ziveo. Za to sto si napisao u svom poslednjem pasusu, najblaze
sto mogu da kazem je da je tesko disproporcionalna mitomanija.

Pa rekao sam, danas ima mnogo vise vrsta droge koja nije postojala nekada. Povecan broj ljudi na nasim prostorima, nenormalno povecan broj ljudi u Beogradu! Proporcionalno tome je u neznatnom porastu! To sam i rekao, sa malo manje reci!

Lista registrovanih korisnika je potpuno nesto drugo. A i ovde na forumu ima ljudi koji se tom problematikom bave profesionalno pa nek kazu koju rec.

Ne moras nista da me molis. Ja sam tad ziveo i pricam ono sto znam, a zivim i sada i pricam ono sto znam. A jako dobro sam informisamn bio a i sada sam. Bez veze je pricati bajke o nekom vremenu samo zato sto se nije imalo dodira sa drugom stranom. Ja jesam, i to dosta, pa zato i pricam!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 21:10 - pre 146 meseci
O ovoj konkretnoj problematici - kriminalu, a narocito drogi - porediti danas i vreme od pre 30+ godina
u svakodnevici Beograda/Srbije/SFRJ je apsolutno nemoguce, da ne kazem besmisleno.

Droga nije bila nista vise nego poznata kao pojam - kao, tamo negde u svetu imaju neki koji "piju drogu",
i propadaju... i nista vise.

I suskalo se da deca pojedinih visokih rukovodilaca (Kardeljevi sinovi, cini mi se) rade svasta.

I kraj price.

Kakva crna droga, bila je drama da te neko (otac/majka/tetka/komsija...ne daj Boze profesor) vidi sa cigaretom
u ruci u 17 godina. Ukor, smanjena ocena iz vladanja, sledeci prekrsaj - izbacivanje iz skole.

Ogroman skandal 1978-me - uhapsen Ipe Ivandic bubnjar top-rock eksluzive "Bijelo Dugme" sto su mu nasli
drogu u bubnjevima kojom prilikom je sira javnost/obicniji svet tek mogao da nasluti da i to zlo moze da dodje
u svakodnevicu.

Tek od pocetka osamdesetih pocinje da ta problematika masovnije ulazi u svakodnevnu pricu i da moz' biti dotice
obicne ljude.

Mogu da kazem da sam zaista imao sirinu uvida po milion osnova (ceo zivot isao u po dve skole, muzika, tehnika,
studije, turneje sa KUD-ovima, sport, neobavezna druzenja, radi riba isao i dalje) da se krecem svugde i upoznam
ogroman statisticki uzorak ljudi, pa sve ovo i tvrdim na osnovu toga. Da mogu da znam apsolutno svakog i svaku
pricu - ne mogu.

Da su te drugacije price bile marginalna statisticka kategorija - odgovorno tvrdim.

O krugu 'dvojke' - hajde kao jos i da se nagadjamo - ali o ostatku Beograda, o Srbiji i da ne govorimo...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 21:13 - pre 146 meseci
U SFRJ kriminal je bio institucionalizovan.
Nisu se krale zvake i novine sa trafika u mjeri kao danas, ali potkradanje drzave, preduzeca, zadruga, fondova, penzija, zdravstva, poreza, mucke, spletke, namjestaljke, kapitalni poslovi i projekti.... ovi danasnji kriminalci su sirovine i neotesanci za ondasnje.
Sem te razlike - jedina razlika je ta da u SFRJ nije svako mogao da opljuje svakoga u novinama, televiziji ili uopste u javnosti.
Oni sto su se bavili gitarama i plocama naravno da sem gitara i ploca nista drugo o svom okruzenju nisu mogli da vide i saznaju - jer nisu imali odakle.
Takav je bio sistem. Ni Svabe nisu znali da imaju koncentracione logore dok ih neko nije uzeo za ruke, potrpao u autobuse i odvezao na lice mjesta.
Sljepilo ili neznanje nije dokaz nepostojanja toga o cemu se ne zna.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 21:29 - pre 146 meseci
Citat:
milanche:...Mogu da kazem da sam zaista imao po milion osnova (ceo zivot isao u po dve skole, muzika, tehnika, studije,
KUD-ovi, sport, neobavezna druzenja, radi riba isao i dalje) da se krecem svugde i upoznam ogroman statisticki
uzorak ljudi, pa sve ovo i tvrdim na osnovu toga. Da mogu da znam apsolutno svakog i svaku pricu - ne mogu.

Da su te drugacije price bile marginalna statisticka kategorija - odgovorno tvrdim.

Pa i ja sam se kretao prilicno. Zahvaljujuci muzici sam ostao na "pravom" putu za razliku od mojih drugova iz detinjstva koji su bili i ostali u kriminalu. Putevi zivotnih desavanja nam se razlikuju od trenutka kad sam odlucio da idem na probu, radije nego da se vidim sa "drustvom". Od tada nisam ucestvovao vise nikada u njihovim "aktivnostima" ali sam se druzio vrlo dugo. Samo drustvo se godinama polako smanjivao, neko je imao previse "dela" pa je bivao cesto u zatvoru, neko je promenjene svesti zbog intezivnog uzimanja droge "otplovio u drugu dimenziju"... ratna desavanja su odnela jedno 6, 7 drugova, uglavnom na ratistu... i danas se druzim sa "ostatkom" iz detinjstva, mnogo retko ali redovno. Tako da, uzimajuci u obzir da su mi neki drugovi i danas inspektori a neki i dalje kriminalci - znam po nesto o tim stvarima iz prve ruke pa tako i poredim!

Marginalna ili ne - nije ni malo zanemarljiva kategorija, kvantitativno, niti je bitna statistika. Statisticki podaci govore....

Ovo je mnogo bitnije:

Citat:
Odin D.: U SFRJ kriminal je bio institucionalizovan.
Nisu se krale zvake i novine sa trafika u mjeri kao danas, ali potkradanje drzave, preduzeca, zadruga, fondova, penzija, zdravstva, poreza, mucke, spletke, namjestaljke, kapitalni poslovi i projekti.... ovi danasnji kriminalci su sirovine i neotesanci za ondasnje.
Sem te razlike - jedina razlika je ta da u SFRJ nije svako mogao da opljuje svakoga u novinama, televiziji ili uopste u javnosti.

...

A sve je to cista istina!!!



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 21:35 - pre 146 meseci
Da, jeste u SFRJ je bilo mnogo bezbednije. Pisalo je u novinama kako je mnogo bezbedno, a danas se piše o kriminalu.

Nego, kakva su vaša lična iskustva sa kriminalom. Ja znam preko preduzeća koje sam poznavao i preko priča drugih o drugim preduzećima da su se provizije podrazumevale. Bez direktorovih 10% minimum nijedan ugovor nije mogao da se potpiše. Nekada se to podrazumevalo, a danas se vodi kao privredni kriminal. Od sadašnjeg kriminala koji sam imao lično prilike da vidim u svom okruženju bilo je utaje poreza kroz prijavu zaposlenog na niži iznos, tako da ne mogu da kažem da sam nekada dolazio više u kontakt sa kriminalom. Nekada se podrazumevalo švercovanje beogradskim gradskim prevozom, danas to ne može itd. Sa druge strane, nisam u svom okruženju nikada imao slučajeve provala u stanove i pljački na ulici.

Dakle, šta vi sami znate iz svog iskustva? Koliko ste puta bili opljačkani pre 90-te, a koliko puta posle? Za koliko ubistava/silovanja itd. iz svog okruženja znate iz perioda pre Miloševića, a za koliko iz perioda od dolaska Miloševića? Ja mislim da se sa dolaskom Miloševića rasizam prema Ciganima značajno smanjio (mada nije iskorenjen).
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 21:41 - pre 146 meseci
da na tog, Citakovica - Citu. Sta bi mu i falilo da predaje bezbednost ?
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 21:44 - pre 146 meseci
Potkradanje drzave. Mnogo opasan kriminal.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 21:45 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.: Kad bi neko jednom na ovom forumu objasnio zbog cega je nesto tako idilicno, funkcionalno, prosperitetno, napredno, uredjeno itd. - pocelo da se urusava....
Neke stvari se ne mogu objasniti tako lako. Objasni ti zašto se ratovi dešavaju svakih nekoliko decenija? Objasni zašto se raspalo Rimsko Carstvo koje je inače bilo izuzetno napredno u odnosu na sve oko sebe. Zašto stare civilizacije propadaju? Osmansko carstvo, Maje, StaroGrci, Persija...

Kada bi ljudi umeli da uče na greškama iz prošlosti svojih predaka, onda se to nebi dešavalo. Ali ne umeju. Neki ne umeju ni na sopstvenim greškama već ih stalno ponavljaju.

Socijalizam nije bio savršen, ali je imao svoje velike prednosti. Kapitalizam na tom mestu ima svoje velike mane. Umesto da ljudi od te dve stvari sastave nešto bolje, oni se kreću iz krajnosti u krajnost. Dakle, sada idemo u drugu krajnost, i tako...

Inače, evo šta MMF misli o Argentincima, koji su inače oporavili svoju ekonomiju tek kada su prestali da robuju tom MMF-u i njihovim interesima:
Ekonomista MMF-a: Klima u Argentini nepredvidiva nakon nacionalizacije YPF

Dakle, nakon što se Argentina izvukla iz bankrota tako što je (tek kada je) otkačila MMF i sve njegove besmislene "savete" i "pomoć" koja je i dovela do propasti, MMF se usuđuje da kaže ovo:
Citat:
"Samovoljne intervencije vlade koje pogoršavaju investicionu klimu nisu dobre za ulaganja i dugoročni privredni rast"
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 21:47 - pre 146 meseci
@Nedeljko

Odlicno pitanje.

Evo, i ja bih kolekciji dodao svoje pitanje:

Za koliko oruzanih pljacki banaka ili zlatara ste culi/doziveli onda vs. sada ?

Citat:
Ovo je mnogo bitnije:


Mnogo bitnije je - koliko vam je zivot bio ugrozen kriminalom koji neko obavlja po sopstvenom izboru
(recimo sto krisom odnosi iz fabrike kuci srafove/kljesta/kotur zice/sipke za zavarivanje/.../koverte/spajalice/olovke/...) ?

Kada ste se vise bojali za licnu sigurnost onda vs. sada ? Kada ste bili spremniji u svakodnevici da vas
neko ojadi u bilo kom pogledu, od otimanja novcanika, teskih kradja/obijanja, preko prebijanja, susreta
sa cevkom pistolja oci u oci/lezanju na patosu banke dok sviraju meci iznad glava - onda vs. sada ?

Bojim se da tu nema sta mnogo da se racionalizuje...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 21:49 - pre 146 meseci
@Emmy,

nista. Mislio sam samo da si ga uzeo sa nekim negativnim predznakom, iako je generacijski u toj ekipi,
po karakteru i zivotnoj ulozi nikako ne upada u isti kos sa ostalim pobrojanima.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 21:57 - pre 146 meseci
Citat:
pisac: Objasni zašto se raspalo Rimsko Carstvo koje je inače bilo izuzetno napredno u odnosu na sve oko sebe. Zašto stare civilizacije propadaju? Osmansko carstvo, Maje, StaroGrci, Persija...

Sva ova carstva su propala kada su iznutra istrulila, izuzev onih koje je pregazila neka naprednija civilizacija, ali se i to moze podvesti pod slucaj inferiornosti, tj. nekonkurentsnosti u prisustvu superiornijeg uredjenja.
Nista novo pod kapom nebeskom, ni onda ni danas...

Citat:
pisac: Kada bi ljudi umeli da uče na greškama iz prošlosti svojih predaka, onda se to nebi dešavalo. Ali ne umeju. Neki ne umeju ni na sopstvenim greškama već ih stalno ponavljaju.

Pa eto ti tipican primjer - smrdjljiva lesina propalog socjalizma jos se nije ni ohladila, a neki bi opet da je vaskrsavaju. Ne da ne uce iz istorije i od svojih predaka nego ne uce ni iz vlastitog zivota i iskustva.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 22:04 - pre 146 meseci
Citat:
Nedeljko: Dakle, šta vi sami znate iz svog iskustva? Koliko ste puta bili opljačkani pre 90-te, a koliko puta posle?


Pa zar ja nisam već dao odgovor na to pitanje? Moja kuća na selu je prvi put u svojoj istoriji obijena negde oko 2001.-ve godine. Pre toga nije obijena čak ni za vreme drugog svetskog rata kada su selom harali Bugari a seljani bili pobegli u šume. Posle 2001.-ve je obijana još nekoliko puta. Onda sam ugradio alarm, ali sada se lopovi više ne plaše ni alarma pa opet obijaju samo što brzo izađu.

Jesam li pomenuo da je moj deda ubijen u svojoj kući? Nisam pomenuo da je u mom selu pretučeno nekoliko ljudi u svojim kućama, od strane lopova koji su ulazili kroz otvorene prozore.

Nisam pomenuo da mi je negde 2001-ve takođe obijena i kućica u Beogradu. Isto prvi put u životu (te kućice).

Jesam li pomenuo da je za vreme tog zlog Socijalizma obijanje stanova bilo prisutno ali kao raritet. Tada su svi imali ona šuplja obična vrata kao sobna, i eventualno samo poneko dodatnu bravu. A kako sada izgledaju te iste zgrade (zgrada mog ćaleta): Video nadzor (4 kamere na strateškim mestima), interfon sa vratima koja se zaključavaju, sigurnosna/blindirana vrata na mnogim (većini) stanovima, IC senzori i dodatne kamere ispred ponekih vrata u zgradi, pa čak i ograđen rešetkama ceo deo hodnika za nekoliko stanova koji su se "otcepili" od ostatka zgrade.

Eto, sve iskustvo iz prve ruke.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 22:06 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.: Pa eto ti tipican primjer - smrdjljiva lesina propalog socjalizma jos se nije ni ohladila, a neki bi opet da je vaskrsavaju. Ne da ne uce iz istorije i od svojih predaka nego ne uce ni iz vlastitog zivota i iskustva.


To samo pokazuje da nisi shvatio ni slovce iz onog posta što si citirao. Ti si primerak onoga tipa ljudi zbog koga se istorija konstantno ponavlja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 22:08 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: Mnogo bitnije je - koliko vam je zivot bio ugrozen kriminalom koji neko obavlja po sopstvenom izboru

To je malo neumjesno pitanje, s obzirom kako je izgledalo grande finale tog "socjalizma".
http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslav_wars

Ili je to mozda rezultat nekog 50-godisnjeg kapitalizma iz buducnosti cije su se posljedice vratile u rikverc kroz vreme nekim Teslinim vremeplovom pa izazvale rat u proslosti? Ima to, cito' sam ja o nekim purpurnim plocama, i sl... svasta je moguce.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 22:12 - pre 146 meseci
Šta tebi objašnjavati šta je socijalizam a šta je nacionalizam, tebi je to sve isto. A ako još pomenem strane interese u celoj priči, ti ćeš da se onesvestiš od zbunjenosti.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 22:13 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: @Nedeljko

...Mnogo bitnije je - koliko vam je zivot bio ugrozen kriminalom koji neko obavlja po sopstvenom izboru
(recimo sto krisom odnosi iz fabrike kuci srafove/kljesta/kotur zice/sipke za zavarivanje/.../koverte/spajalice/olovke/...) ?

Kada ste se vise bojali za licnu sigurnost onda vs. sada ? Kada ste bili spremniji u svakodnevici da vas
neko ojadi u bilo kom pogledu, od otimanja novcanika, teskih kradja/obijanja, preko prebijanja, susreta
sa cevkom pistolja oci u oci/lezanju na patosu banke dok sviraju meci iznad glava - onda vs. sada
?

Bojim se da tu nema sta mnogo da se racionalizuje...

Boldovano - to nije kriminal u pravom smislu te reci.

Podvuceno - Ja isto nekada i sada. Ni nekada ni sada nisam ni u kakvoj frci da mi se to dogodi. Bivao sam u takvoj frci u inostranstvu, nisam dobio batine jer sam dao pare, sve sto sam imao u dzepu. Ovde mi se to nikada nije desilo, nikada. Ne vidim razlog da se sada bojim bilo cega jer toga nema, nije ovde svakodnevica da neko nekome pistoljem trazi novcanik, to vidjamo u filmovima ali ovde toga nema. Ne kazem da nema uopste ali je toliko zanemarljivo malo da je besmisleno o tome pricati kao o svakodnevnoj opasnosti.

Pre neku godinu sam pitao svog druga Čuturu (Nikola Čururilo, gitarista, ex Riblja Čorba) zasto se sa porodicom posle dugog vremena provedenog u Londonu vratio da zivi ovde. Odgovor je bio "Pa hteo sam da mi deca zive normalno, da mogu da izdju na ulicu bez pratnje, da imaju zdrav zivot bez svakodnevnih tenzija... to u Londonu ne moze!!!". I nije usamljen slucaj, mnogi su se vratili sa istim ili slicnim tekstom kao razlogom.

Toliko.



Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 22:18 - pre 146 meseci
Citat:
pisac: Eto, sve iskustvo iz prve ruke.

Uzimajuci u obzir datume, vecina tih lopova i razbojnika o kojima pricas je morala biti rodjenja u vreme socjalizma. A oni koji su rodjeni kasnije rodjeni su od roditelja iz doba socjalizma i u porodicama formiranim u doba socjalizma. Posto se karakter ne formira za 5 minuta downloadom neke verzije karaktera sa interneta, nego se nasledjuje genetski i stice u porodici godinama i godinama to - gledajuci opet datume - sve mora poticati iz tog bajnog doba socjalizma i od genetskog materijala sa Balkana, a ne npr. iz United States of America i Britanskih kolonijalista.
Nisu ljudi mogli biti socjalisticki razmazivi po hljebu do 1989, a onda preko noci 1990 postati najveca kapitalisticka djubrad, gamad i razbojnici.
To nije zabiljezeno ni u jednoj biologiji, a kamoli sociologiji ili filozofiji. To je nemoguce.


 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 22:25 - pre 146 meseci
@pisac
Ako je tebi pozitivan primer to što je Argentina nacionalizovala 51% strane privatne kompanije... onda s tobom nema diskusije.
Ajde sada svi da otimamo.

A što nije bilo obijanja u SFRJ? Pa što bi neko obijao? Svi su imali manje više iste plate, radili - ne radili. Bili su zaposleni, trebalo ili ne trebalo radne snage. Mogli su da kupe iste proizvode u istim količinama ma gde radili. Zašto bi obijao nečiju kuću? Da ukradeš nešto što već imaš? Fora je da ukradeš od nekoga ko ima više i bolje. Kad svi imaju sve isto - nije fora.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko17.04.2012. u 22:46 - pre 146 meseci
Citat:
Pre neku godinu sam pitao svog druga Čuturu (Nikola Čururilo, gitarista, ex Riblja Čorba) zasto se sa porodicom posle dugog vremena provedenog u Londonu vratio da zivi ovde. Odgovor je bio "Pa hteo sam da mi deca zive normalno, da mogu da izdju na ulicu bez pratnje, da imaju zdrav zivot bez svakodnevnih tenzija... to u Londonu ne moze!!!". I nije usamljen slucaj, mnogi su se vratili sa istim ili slicnim tekstom kao razlogom.


Svaka cast na drugu, dje cuo i dje ne cuo....rekao bih (zapravo sam siguran) da su sve sanse da
imamo mnogo zajednickih drugova iz te branse.

Mali problem je sto sa ovim konkretnim primerom uskaces sebi u usta i to cirkularno po nekoliko puta.

Mogao bih da zajedljivo postavim (ali necu, nego vise da ti ukazem paznju) sledeca pitanja:

Q1: Pa zar iz Londona, u kojem kapitalizam funkcionise gotovo najsavrsenije na planeti ?
Q2: Pa zar u Beograd, u kojem je jos od onda bilo toliko kriminala ?

A mogu i da mirno konstatujem da i Cutura prica gotovo istu pricu kao sto sam je naveo u jednom od
svojih danasnjih postova, navodeci u cemu je sve bilo daleko lakse podizati decu onda i tu nego danas
i bilo gde drugo na svetu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208386 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.