Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!

[es] :: Wireless :: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!

[ Pregleda: 3518 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

producer011
muzicki producent ,Insomnia Recording
Studios

Član broj: 259573
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!11.02.2012. u 13:30 - pre 148 meseci
Pozdrav svima, imam telekomov adsl router hg520i kao i tp link TL-WA5210G.
pokusao sam se preko TL-WA5210G povezati na hg520i putem wireless mreze ali bez uspeha.
router je zasticen sifrom, a kad na tp-linku napravim pppoe konekciju trazi mi username i password sto je i uredu,
ali posto nemam username vec samo password, polje za username ostavim prazno, ukucam sifru, pokusam da se konektujem i nista.
sta raditi u tom slucaju kad ne treba uneti username vec samo password za wireless kao kad se sa laptopom povezujem?!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!11.02.2012. u 14:17 - pre 148 meseci
pppoe konekcija mora sadrzati user name i pasword...mozda imas neku vrstu enkripcije koja zahteva samo pass......
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

producer011
muzicki producent ,Insomnia Recording
Studios

Član broj: 259573
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!11.02.2012. u 14:33 - pre 148 meseci
imam samo ovo sto sam uploadovao uz pitanje :)
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!11.02.2012. u 17:57 - pre 148 meseci
prebaci na dynamic ip....
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

producer011
muzicki producent ,Insomnia Recording
Studios

Član broj: 259573
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!11.02.2012. u 18:49 - pre 148 meseci
pokusao sam da prebacim ali u tom modu nemam mogucnosti da unesem sifru, tj mogu da se konentujem samo na open mreze, a to ne zelim da radim.
jako je cudno da nisu smislili neki nacin da se konektuje samo sa sifrom kao na laptopu npr. i sad ispade da sam bacio pare na uredjaj :(
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!11.02.2012. u 18:57 - pre 148 meseci
prelistaj forum da ne se bi ponovo ponavljali, pare nisi bacio to je dobar uredjaj....
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

producer011
muzicki producent ,Insomnia Recording
Studios

Član broj: 259573
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!11.02.2012. u 19:00 - pre 148 meseci
ma nacitao sam se, samo koliko se secam nisam naleteo na slican problem.
mora da postoji neka caka kako da se izbegne username i da se ukuca samo sifra.
poslacu pitanje ovima iz tplinka:) bas da vidim sta ce mi reci:)
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.adsl-3.sezampro.rs.



+79 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!12.02.2012. u 11:05 - pre 148 meseci
Ne treba tu da kucaš user name i password prijatelju!!! PPPoE ti je već podešen na telekomovom ruteru HG520i (pretpostavljam, osim ako ga nisi stavio u bridge?) PPPoE username i pass ti služe za pristup ISP-u a ne tvojoj privatnoj bežičnoj mreži (na kojoj imaš neki vid zaštite wep ili već šta)...
Imaš dve varijante:
1. Telekomov ruter HG520i (u kome je podešen PPPoe) ostaviš kako jeste jer radi... Kada na TP linku izabereš stanicu na koju se kačiš (u tvom slučaju HG520i koji ima podešen SSID i određenu zaštitu) i to otprilike izgleda ovako onda će ti tu tražiti samo pass da bi se povezao na mrežu HG-a...
2. Druga varijanta je da hg520 staviš u bridge mode pa bi u tom slučaju morao da podešavaš PPPoE na Tp linku... i plus pass da se nakačiš na HG...
nadam se da si me razumeo...
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.adsl-3.sezampro.rs.



+79 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!12.02.2012. u 11:16 - pre 148 meseci
Da bi se povezao na neku mrežu Wireless mode settings pa na dnu stranice Survey... klikni i izaberi stanicu i tu će ti tražiti da uneseš šifru mreže HG-a
evo baš gledam uputstvo za tvoj tp link:



 
Odgovor na temu

producer011
muzicki producent ,Insomnia Recording
Studios

Član broj: 259573
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!12.02.2012. u 13:07 - pre 148 meseci
Hvala Mile-Lile. tako sam i ja radio (donekle) isti san skenirao mrezu, nasao mor router, isao na connect ali me nije pitao za sifru niti se konektovao na isti (konektuje se samo kad je zasatita off), zato sam mislio da treba pppoe! nije u bridge, podesen je kao iz telekoma, a enkripcija je wpa2-psk jer kako znam ona se najteze razbija za razliku od wep-a koji se razbije za 3 min:) pokusacu opet pa javljam sta sam uradio!!!!
 
Odgovor na temu

producer011
muzicki producent ,Insomnia Recording
Studios

Član broj: 259573
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!12.02.2012. u 14:05 - pre 148 meseci
pokusao sam, izaberem svoju mrezu, idem na connect ali me ne pita za sifru...
odem na connect, pa save i posle pod opcijom status vidim ime mreze, kanal, mod i mac adresu, nema signala,
a pod wan pise samo Obtaining network parameters... koje ne moze da dobije jer nije ni povezan.
tako da nigde nema opcija da se ukuca sifra niti mi je trazi prilikom pokusaja konekcije.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!13.02.2012. u 07:47 - pre 148 meseci
Ništa, probaj ovako. Isključi zaštitu na HG530... ali odradi MAC filtering. U MAC filtering unesi rule tj. pravilo koje MAC adrese mogu da pristupe uređaju. Ovo je isto odlična zaštita a i mreža brže radi jer nema enkripcije... Takođe nećeš morati da ukucavaš nikakvu šifru prilikom pristupanja sa TP linkom... nadam se da ćeš umeti da nađeš MAC od svog TP linka (ako ne pogledaj na samoj ambalaži ili uređaju a ako tako ne ide, priključi sa utp-om na komp pa run/cmd/ipconfig /all pa pod physical adress)...
 
Odgovor na temu

producer011
muzicki producent ,Insomnia Recording
Studios

Član broj: 259573
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!13.02.2012. u 13:31 - pre 148 meseci
uspeo sam drugari!!!
evo kako to biva:
sve gore nacedeno je tacno, znaci izaberes ap na koj planiras da se kacis,
konektujes se na njega, snimis i zatvoris,
onda lepo u Wireless -- Security Settings, pa izaberes zastitu,verziju i enkripciju koju ima ap,
ukucas sifru i raadi:)
sve je to lepo, samo zasto li su tu zguzili da se kuca sifra kad se taj mod lepo koristi kad je uredjaj u AP modu?!
ali ok je, ipak je proradilo!!
hvala svima na pomoci!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: povezivanje na adsl router putem wireless-a pomoc!!!

[ Pregleda: 3518 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.