Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc za ADSL wireless

[es] :: Wireless :: Pomoc za ADSL wireless

[ Pregleda: 2977 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

qaws

Član broj: 217226
Poruke: 1
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Pomoc za ADSL wireless23.03.2009. u 18:16 - pre 183 meseci
Posedujem Sezampro ADSl konekciju (ADSL modem sa USB izlazom). na poklon sam dobio wireless router D link DI524. Zeleo bih, ako mogu, da iskoristim ovaj wireless router za wireless konekciju za jedan desktop i jedan lap top. Nisam siguran da li je moguce sa ovim wireless router-om, s obzirom da na njemu ne postoji USB port, pa ne mogu da na njega nakacim moj ADSL modem.
Da li neko zna da li je moguce sa Sezamovim ADSL modemom iskoristiti ovaj wireless route ili ne ili moram da kupujem nov wireless router ili da menjam provajdera.
takodje, nne znam da li je ovar wireless router ujedno i ADSL modem ili nije?

Unapred hvala na pomoci.

 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.83.*



+10 Profil

icon Re: Pomoc za ADSL wireless23.03.2009. u 19:49 - pre 183 meseci
Ruter koji si dobio na poklon nije ADSL ruter. Nažalost, USB ADSL modem ne možeš povezati na ruter.

Ako imaš račun od rutera možda ga možeš zameniti za ADSL wireless ruter. Tako bi imao samo jedan uređaj u sobi. Ipak, ja bih ti preporučio da nazoveš Sezamovu tehničku podršku i raspitaš se kakve su mogućnosti da modem menjaš za ruter, pa čak i za wireless ruter. Pitaće te zbog čega ti to treba, a ako ti to i odobre tražiće ti da platiš jednokratno 1500-2000 dinara. Ako budeš ubedljiv i uporan i objasniš im kako imaš računar sa Vistom ili 64-bitnim XP-om, za koje ne postoje drajveri, možda ti daju ruter i bez jednokratne naplate.

Ako konačno od provajdera dobiješ ruter spojićeš ga sa svojim wireless ruterom i, naravno, malo konfigurisati sve to. Ako, pak, dobiješ wireless ruter onda ti tvoj ruter i neće biti potreban.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoc za ADSL wireless

[ Pregleda: 2977 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.