Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kina suzbija uticaj Zapada

elitemadzone.org :: MadZone :: Kina suzbija uticaj Zapada

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 45394 | Odgovora: 252 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
..ackcentre.redstation.net.uk.



+1622 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada29.05.2014. u 06:48 - pre 120 meseci
Sve kineske pare su u Londonu. Pametnom dosta.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada29.05.2014. u 10:53 - pre 120 meseci
Boris Tadić@ netacno
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
..ackcentre.redstation.net.uk.



+1622 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada29.05.2014. u 12:36 - pre 120 meseci
Ama nijedan Kinez ne poseduje naftne bušotine, izvore pijeće vode, federalne banke, tehnološki napredne vojske.
Zar ti stvarno misliš da je Azija samostalno prekinula glad, bedu, ratove i diktature? Jesi li bio ti nekada tamo? Jesi li video te face i lobanje?

Kapiram ja da je stigao optički gajtan u svako selo i avio karta za 200 i 300e, pa seljaci tripuju da niko živi do pre 30 godina nije proputovao svet i već izvideo situaciju.
Propali zapad je još pre 200 godina štancovao pojedinačno bogatije ljude od ostatka sveta sabrano.
Dolar propada već 100 godina, zlato i nafta poskupeli 100 puta, kupovna moć radnika konstantno ravna golom qurcu, pa zar ti stvarno misliš da su famozni vlasnici planete ostali na istom sve vreme(da im je gore)?

p.s. Razgovarao sam sa nekoliko naivaca i optimista koji su lično prošli iskustvo osrednjeg preduzetništva u Kini i situacija glasi otprilike da je Kinez jedini stvor na planeti koji ume da zašrafi šraf naopako, prosto moraš da ga "bičuješ" 24/7 ili da zapališ sve. Treće nema. Zoološki vrt original. Džaba društveno uređenje i čipovi i šangajke, geni su primitivni i biće bolje za 3000 godina. Pre ne može.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada29.05.2014. u 18:03 - pre 120 meseci
Nije problem ni u tim debilkanima koje moras da sibas da rade, i to proste stveri ispravno, vec je to posledica tehnologije, cene rada...itd...

Pa nece valjda inzenjeri da im rade za 100$ mesecno?

Ali su uspeli sta su uspeli, i to vrlo udaljeno od "demokratije" i sa idiotskom birokratijom.

Sto ce reci, "sve je stvar organizacije", tada i macke love miseve, a ne cekaju cinijicu...

Gde je zapad zapeo, prakticno me zabole uvce, sami skakali sami pali. Samo je dokazano da je "ekonomija" u stvari ekonomika, jedno prosto igraliste, gde postoji samo par pravila, neprikosnovenih. Mora da se jede i da se radi.
Sve ostalo, sto smesno nazivaju "naukom" je razvlacenje odredjene mase parica na odredjen vremenski period, i ta lastis ekonomika mora da pukne, i to pre kraja igre..
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada29.05.2014. u 18:44 - pre 120 meseci
Pucalo je stosta dosad, milion puta, ali nekako ta tvoja igra koja ima kraj traje izgleda beskrajno uprkos svim pucanjima i puskaranjima.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
..ackcentre.redstation.net.uk.



+1622 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada29.05.2014. u 19:18 - pre 120 meseci
Ko god misli da je USA ikada ikome poklonila 1$ i da je tehnologija prebačena u Kinu jer su CEO-i alavi na pare i megalomani u duši, neka mu je laka crna zemlja.
Kinezi se množe kao zečevi i tu su sukobi u najavi.
Koliko ja kapiram celu priču, poenta je da se do 2050. napravi da 50% populacije sveta dođe do 10-100$ nedeljno bez da lete milioni glava, a trenutno je tu tek oko 20% (1.5 mlrd ljudi).
Drugih 50% će verovatno dobiti IQ test i ko pređe IQ80 = ide među belce, a za preostale utešni SARS ili dinosauruski grip ili šta već bude aktuelno.

Zamišljam često sebe na tom nekom mestu "vlasnika sveta", pa iskreno nisam baš siguran da bih bio i ovoliko blag kao ovi trenutni. Šta sve hoda na dve noge, to ne može ni da se nacrta, kamoli obuzda i usmeri ka bilo čemu što nije totalno uništenje svega što postoji.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada29.05.2014. u 19:27 - pre 120 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/Marshall_Plan#Loans_and_Grants

Nema šta da mislimo, jesu poklanjali.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 10:02 - pre 120 meseci
Citat:
Odzaklijevski:
EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?

I treba! To sam zaključio nakon čitanja onoga što Hank piše.


Čitaj ti i dalje, možda ukapiraš nešto. Na stranu sada i link koji si postovao (nisam čitao), niti podatke da li je Hank dječarac kome je dosadno ili psihopata sa IQom -20, poenta jeste da vi građane/stanovništvo bilo koje zemlje posmatrate kao narod što podrazumeva neku homogenu smesu, prostu i jednostavnu, dok EU zamišljate kao neku još prostiju "napravu" koju čine njih petorica na površini opštine Vračar, a ne 500 miliona ljudi na prostoru od Portugalije do Estonije.

Za vas termin "Kinez" nije u bilo čemu sporan - to je onaj što hasa pola šake pirinča i pravi po 3 nuklearne podmornice dnevno da bi s*ebao Ameriku na osnovu kog vi pravite svoje "procene", a spremni ste da odsecate glave mačetom i rafalno pucate samo zato što je neko prokomentarisao da ste umobolno glupo sagradili kuću od 500 kvadrata u kojoj živite ili da vam je izbor auta neoprostivo čemerno neobjašnjivo imbecilan.

A taj "Kinez" ne voli inače da jede meso, živi u lepoj kući, upražnjava sex, vozi dobar auto i brčka se u bazenu, sve ga napadaju anafilaktični šokovi u serijama ukoliko mu ruka dotakne neku Apple, Samsung, Mercedes, BMW ili Boeing spravu... nego bi sve da umre od gladi vredno radeći na tome da Kina postane broj 1 koja će smeniti SAD i vratiti "Kosmet" pod "suverenitet i teritorijalni integritet" Srbije?

"Kinezi" nisu Homo sapiens vrsta - oni su taj neki novi vid ogranka ljudske vrste: ginemo i umiremo svakodnevno da od*ebemo sve opasnosti drugih velesila sa teritorije Srbije (ili kako li se već ta teritorija u 3pm zove u ovom trenutku), jer nam je jako stalo da DaliborP, SlobaBGD, Odžaklijevski, Vladdd i ostali pajseri ispadnu pametni u društvu, ispred nekog dragstora na periferiji BGDa sa pivom (obavezno na crtu) u ruci.

Mi ovde crkavamo - ali nemoj neko da se usudi da mi digne akcizu na paklu pljuga mom bratu Srbendi milijardama kilometara daleko što voli da popuši dobru pljugu pošto je potezima ruke u stilu đuskanja Makarene izokretao svoju "ljutu mašinu" po Strahinjića bana (koja je objektivno bila ljuta pre nekih 15ak godina na periferijama Hamgurga i Napulja), a o "suverenitetu i teritorijalnom integritetu" da i ne pričamo... tu šibaju rakete sa nuklearnim punjenjem dok si rekao "Ilić Velja".

Ne moram ja da jedem pirinač - ali svaki poznanik Dragog Vođe mora da šmrče koks kad god mu se digne i amin (a slažu se istovremeno i Arapi samo povikivanjem drugog povika: "halas" - a šta tebe bole kita šta "halas" znači, kad ne znaš ni šta "amin" znači?).

I to je osnovna tačka oko koje se mi ovde razilazimo: ne konstatujete realnost, a pošto-poto bi da objasnite odnos Zapada i Kine. Ne znam ja šta, niti me stoli bojko, srpski političari (koji sasvim uspešno već decenijama ka*aju u ostatke mozgova većinu vas) podrazumevaju kad urliču "zna narod" i "narod se pita" - taj narod čine i glupi i ružni, docenti i nepismeni, bokseri i invalidi, glupi i pametni, sposobni i nesposobni, bogati i siromašni, pustinjaci i socijalizovani, srećni i tužni, definitivno s*ebani i objektivno mega-perspektivni, oni koji žive u zemlji i oni u dijaspori, pa onda sve navedene i beskonačno nenavedenih grupacija treba "provrteti" kroz "filtere" poput pripadnosti određenoj religiji ili vrsti ateizma, levoruki i desnoruki, do sada osuđivani i neosuđivani, ovi koji vole odnapred i oni koji vole otpozadi koga/šta i oni koji ne vole bilo kako, ovi koji varaju da bi bili face ispred dragstora i ovi koji su verni do smrti i oni koji obožavaju da budu prevareni, politička opcija za koju glasa itd. itd. itd. - svaki čovek je unikatno originalan od otiska prsta sa kojim je rođen do poslednje rečenice pred smrt, a opet deo neke od grupacija koje međusobno ne samo da imaju različite, nego redovno i direktno suprotstavljene interese.

Dvadesetogodišnjak bi da ima tri puta veću platu i ne bi da plaća bilo kakve poreze i doprinose onom žestinom kojom bi penzioner da prima svoju penziju. Recimo da Dragi Vođa ima čarobni štapić da individuama zameni uloge - opet bi oni želeli isto: do ovog trenutka penzioner u sledećem trenutku mladić opet ne bi kapirao zašto mora da plaća porez i doprinose dok bi mladiću u telu penzionera odjednom "sinulo" koliko je penzija važna stvar.

*ebote, zahtevate veću uniformisanost od "naroda" nego zastavnik Petrović koji je, svakim pravom i svakom logikom opremljen, po izdrkavanjima bio čuven i daleko van kasarne u kojoj sam služio vojsku. Proučavao sam skoro neku simboliku vezano za nošenje nakita - pa sam odustao od nošenja nakita, *ebeš nakit: gejevi nose ovakav prsten ovde, aseksualni nose onakav prsten tamo, heteroseksualni koji su praktično u braku, a obećali su da neće zvanično stupiti u brak dok homoseksualnim parovima ne bude omogućeno isto u državi u kojoj žive u znak solidarnosti nose ovakav prsten tamo, svingeri furaju ovo, anti-svingeri ono, ovi katolici nose prsten vamo, a oni tamo, ovi pravoslavci nose prsten tamo, a ovi onako, protestante ne možeš da pohvataš šta nose, kada i gde dok su muslimani i budisti 154. po redu priča... posle obavljanja ovog istraživanja ukapirao sam da mi bilo kakav prsten na bilo kom prstu nije potreban: lako se može desiti da me, šta god odlučio, na ulici spopadnu lav i nosorog da me *ebu ili Filipinka i Filipinac sa ljubaznom ponudom da se "družimo" tokom vikenda.

Kad pričamo o "narodu", tu se o svemu može razgovarati osim o homogenosti i jednostavnosti, nemoj da ste baš tolike budaletine i primitivci. Ajde barem neko brijanje lica da padne i ostavljanje motke u ormanu dok traje EXIT, majka mu stara. Većina vas nikada nije bila u Americi, a tumačite pojave tamo "sa vrelog beogradskog asfalta" uvek izdvajajući neke izuzetno retke nebuloze za primere čija se učestalost ne mora dokazivati - kad će neko da se pojavi ovde malo da objasni šta ogromnoj većini prosečnih Amerikanaca znače termini "porodica" i "lični interes"? Da, to im je "Gospode naš Koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje, da dođe Carstvo Tvoje...", a u Srbiji sve jeba* do jeba*a, od 10e do 90e godine - svi *ebu drugo svake noći, a ove što su verni suprugama koje su im izrodile decu odvode u ludnicu.

Ne znam ni šta se podrazumeva pod tim "EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice", niti me zanima. Već je u ovom naslovu načinjeno 50ak grešaka. Masa forumaša ovde pripada srpskom narodu, a živi u nekoj EU zemlji - i nikada nisu bili ni privođeni, a ne odvođeni u duševne bolnice. Proputovao sam pola Evrope, možemo da upoređujemo poreklo, istražio sam svoje - da vidimo ko je "veći" "Srbin": nema frke, ali nikada me niko ništa nije ni pitao u EU, a ne privodio u policijsku stanicu/duševnu bolnicu/bilo gde. Ne hapsi EU - briselska administracija bilo koga, hapsi uvek policija date države, prisilno odvođenje u duševnu bolnicu ne podrazumeva uvek hapšenje, niti su isključivo Srbi "hapšeni" i "odvođeni" u duševne bolnice, "hapšeni" su i "odvođeni" u te bolnice svi - od Kineza preko Nemaca do Litvanaca i apatrida. I Novak Đoković je Srbin, nikada to nije krio, zašto ga ne uhapse i ne odvedu u neku bolnicu tokom boravka na teritoriji EU?

Baš zato što je veća šansa i da raspali polu-ostaci institucija Makedonije ili Srbije provale problem pa privedu nekog Odžaklijevskog na razgovor - da se ustanovi objektivno da li te idijotije mogu da ugroze nekog nedužnog ili ne.

Nema smislene diskusije među nama dok ne rešimo enigmatiku osnovnih pojmova. Ne znate gde je levo i koliko su 2+2, ali bi voleli da napravite državu za 2 dana dok se kupus kiseli mesecima. Mnogo se, bre, deco, ložite jako. Neko vas je ubedio da se dokazivanje heteroseksualnosti vrši prebijanjem homoseksualaca, dok se diskutabilno srpsko poreklo prepravlja u direktno poticanje iz testisa Miloša Obilića automatski prihvatanjem najobičnijih nebuloza, a nikako da skapirate građansko društvo u formi pravne države kao pravo mesto za život - svih nas i bilo koga bez obzira na sve i bilo šta.

Ne, tamo je neka žena pobacila u Južnoj Africi, ovde su pucali u Nju Orleansu na policiju iz kalaša, neko je tamo u Londonu skočio sa 15. sprata dok je ovde u Berlinu neko istetovirao kukasti krst na grudima - pa nama nije potrebno građansko društvo u formi pravne države, nego su nam potrebni pokojni Bata Trlaja i mali Žikica čiji ćale je mudašce u BIAi, pa može lepo da valja gudru natenane dok se ostali pod barjacima najčešće džabe ili za pare koje mogu pošteno da se zarade već na građevini u Bangladešu biju sa nekim Albancima/Hrvatima/Bošnjacima/Slovencima/Bugarima/gejevima/navijačima kluba sa drugačijim bojama na dresu/you name it.

To furanje srednjeg veka u glavi je sasvim OK, ali nemoj se onda čuditi što imaš srednji vek i na ulici, u novčaniku, u kući, u školi ili bilo gde ili što ti igrači, u časovima teške dokolice, vežbaju srednji vek na guzi.

Poštedite me priča šta rade "okolni narodi", stvarno počinje da me boli *urac i šta radi moj "rođeni narod", a ne okolni.

Citat:
vladd:
Gde je zapad zapeo, prakticno me zabole uvce, sami skakali sami pali. Samo je dokazano da je "ekonomija" u stvari ekonomika, jedno prosto igraliste, gde postoji samo par pravila, neprikosnovenih. Mora da se jede i da se radi.
Sve ostalo, sto smesno nazivaju "naukom" je razvlacenje odredjene mase parica na odredjen vremenski period, i ta lastis ekonomika mora da pukne, i to pre kraja igre..


Samo ti prevedi ovo objašnjenje, pa podeli masi prebogatih Rusa, Indijaca, Kineza i svih ostalih koji bi d*pe dali da stignu do Londona - da shvate ljudi da su na pogrešnom putu i glupi, a da im "vladd" objasni u čemu se krije "prosta" fora.

Umesto da dođu lepo u Smederevo i investiraju u Sartid u jednoj lepoj zemlji koja svako malo menja i svoje ime, oni tako... zapeli pošto-poto da investiraju svoje pare i uče škole tamo gde su dužnike vezivali za drvo pre pola milenijuma. Baš imbecili neopevani.

"Džaba tebi sve pare, kad si glup".

Šta ćeš - ljudi su podložni medijskim manipulacijama. A sve je tako prosto... :-D

Eeeee... dragi moji pajseri...

sve ste vi u pravu za Kinu što *ebe Zapad 600 km/h svakim raspoloživim kubnim milimetrom, ali dajte da vidimo mogućnosti razrešenja problematike te septičke jame što ti je ušla u samu kuću ili, u najboljem slučaju, vreba već 2 koraka dalje od kućnog ti praga.

(veće su šanse da se napravi "Beograd na vodi" u sledeće dve nedelje, nego da Mr.ako već nije pročitao ovaj kilometarski post od prvog do poslednjeg slova)



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 30.05.2014. u 15:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 14:11 - pre 120 meseci
Je l može neko da mi prepriča šta je Hank hteo da kaže? Mrzi me da čitam ovako duge tekstove, a imam osećaj da je Hank ponovo ispisao gomilu gluposti.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 14:17 - pre 120 meseci
Mogu da ti prepričam ja, ali ne znam kolika "dužina" te zadovoljava pored toga što ne znam šta tvoj psihijatar smatra za korisno ili nesvrsishodno - što jednom koristi, drugom i ne prija (pored beskorisnosti). Tu je bitna reč stručnjaka.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 14:24 - pre 120 meseci
Hank, često pominješ psihijatra. Nije sramota ići kod psihijatra ako imaš problem, ali trebalo bi da znaš da većini ljudi psihijatar nije potreban. To što šalješ druge ljude kod psihijatra je posledica tvoje projekcije.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 14:30 - pre 120 meseci
Išao sam ja kod psihologa (dobrovoljno) mesecima, a kod psihijatra moram (redovno - po dužnosti).

Nemoj mi samo ti objašnjavati projekcije, molim te, nego skupi mudašca i idi gde i sam znaš da moraš da odeš. Što reče jedan psiholog: kod mene normalni dolaze, a nenormalne donose.

Nemoj biti donet, idi sam.

Ako je potrebna pomoć sa strane - ja sam tu, stvarno. Nije tu sve u struci profesionalnih, mislim da i oni preteruju u nekim stvarima...

ima nešto i u podršci nestručnih (mislim, strašno je da se sa tobom u takvom stanju svrstavam u istu grupu, ali tako je).



Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 14:37 - pre 120 meseci
Citat:
Hank:... nego skupi mudašca i idi gde i sam znaš da moraš da odeš.
Verovatno misliš na obdanište ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 14:43 - pre 120 meseci
Očigledno je da Hank vuče neke traume iz obdaništa.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 14:50 - pre 120 meseci
Zavisi, ali baš od mnogo stvari.

Neko mora opet u obdanište, neko mora da se koriguje pod stručnim nadzorom od tačke u kojoj se zatekao ili je zatečen, nekom ništa od toga nije potrebno, neko ovo, neko ono...



To je neka druga tema, ne gledate vi šta je za vas konstruktivno na duže staze, a ne kraće, vi gledate samo šta vam prija, a šta ne prija. Gledao sam iste verzije vas u vojsci kako se trude da dokažu da su zreli za obdanište, a gledao sam i istog sebe kod istog tog vojnog psihologa kako odbijam ponudu da me pošalje na VMC u Novom Sadu ili VMA u Beogradu uz gratis priznanje da ilegalno šikam alkohol i pušim vutru :-D

- Pa odakle ti alkohol i marihuana???

- Pa šta te boli dupe. Jel mogu ovde sa tobom da pijem rakiju i motam vutru inkognito?

- Može.

Moja je uloga da pišem istoriju na svakom mestu, ne da primam poklone ili pokušavam da parazitiram na bilo kome.

I onda mi dođu neki pajseri da me uče srpstvu i muškosti i psihičkom zdravlju...

dečaci, palite od mene dok vas nisam upucao :-D

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 14:55 - pre 120 meseci
Traume i iz vojske i iz obdaništa... mnogo zajebana stvar. Moraš da shvatiš da mi nismo ti ljudi koji su ti naneli zlo. Nismo bili sa tobom ni u vojsci ni u obdaništvu. Ovde si među (virtuelnim) prijateljima.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 14:59 - pre 120 meseci
Odžaklijevski, sad mi je lakše. Smirio si me... hvala ti. (obaška što sam ja i od obdaništa i služenja vojnog roka u bukvalnoj ludnici od Vojske Srbije uspeo da napravim zezanja bilo koje knjige vredna)

Šta ćemo sa tvojim sećaš se problemima?

Jel čekaš da te odnesu ili ćeš pohitati sam tamo gde mogu da ti pruže pomoć, u obdanište ili duševnu bolnicu, svejedno?

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 30.05.2014. u 16:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 15:01 - pre 120 meseci
O čemu pričaš?
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 15:03 - pre 120 meseci
Ajde sad.

Znaš ti vrlo odlično o čemu ja pričam...

rešavaj to.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Kina suzbija uticaj Zapada30.05.2014. u 16:19 - pre 120 meseci
Mislim, kapiram ja većinu vas, ljudi, majke mi...

ogromna većina vas na temelju pokušaja poimanja stila mog pisanja (potpuno abitna tema) bazira neku "bitnu" teoriju, dok vam ja kazivam da se zec krije, ne u kom grmu (ne znam u kom je grmu zec) - ajde sami da nađemo, ali znam pouzdano - na kom kontinentu je grm u kom se zec krije, a vaši pogledi su uporno uprti u sasvim drugom smeru (a sasvim ste skloni bilo kakvoj diskusiji tipa - šta je grm i ko je zec?).

Ne može tako, deco. Svašta može, ali ovo ne može.

Ne može da hoćeš rođenom sinu da odsečeš glavu u znak protesta što ne prihvataš dijalog na temu "Z4 u Hrvatskoj", pa onda sa tim istim sinom (dao Bog - preživelim) pevaš ili pijevaš "Lijepu našu" do u milimetar naglaska - u savršenstvu. Ne može to da u Bosni nećeš, pod naletima realnosti da su Srbi preuzeli veći deo JNA, 67% Bosne i Hercegovine, nego bi voleo 84% - a danas se panično držiš "tumačenja Dejtonskog sporazuma" po kom ti pripada 49% (uz diskusiju). Prekjuče si umirao ukoliko Srbija ostane bez "Kosmeta", a juče si nudio i već uveliko bivao odj*banim za dijalog na temu Hongkonga, a danas bi da mi prodaješ neku drugu priču - a živiš od moje love.

Ne može tako.

Holandija obuhvata površinu sličnu površini Vojvodine.

Uopšte u tom čuču ne grmi zec, a vi se hvatate dilema Zapad-Kina-Rusija onom žestinom kojom se Džejson u "Petak 13." hvatao nekih drugih tema - daleko bližih njegovom postojanju i njegovim interesima i zanimanjima.

Nemoj da ste tolike budale.

Ajmo malo... realno, pa da vidimo. Ne mora Vojvodina da bude Holandija, ali bi mogla cela Srbija da bude kao trećina Holandije, šta kažete?

Pa onda da razmatramo Kine, Pakistane, Amerike i EU?

Ajde malo da vi teritoriju Srbije (bez teritorije AP "Kosmet"a) poželite da prepravite u državu - bez koliko AP "Kosmet" želeo da se priključi Srbiji sa 100% podrškom - da vidimo gde smo, gde je dijaspora, gde su domaći mozgovi, a gde domaća (u bilo kom obliku) snaga?

Sasvim sigurno tvrdimo da će nas najviše smarati hvalospevi samima sebi ovih iz dijaspore?

Blagosloveni smo mi, ako je tako.

Ja bih ovako glup, ograničen, perfidan, imbecilan, a na nivou dečaka od 09 godina jako pokušao do doprinesem toj temi: od mešanja maltera do nuđenja literature najpametnijima za eseje.

Za*ebite me ovih basni da bijem bitku u kojoj nemam luksuz da saznam koliko je poginulih i da li sam među istim.



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 30.05.2014. u 18:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kina suzbija uticaj Zapada

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 45394 | Odgovora: 252 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.