Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina dslr-a za pocetak?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: Kupovina dslr-a za pocetak?

[ Pregleda: 2072 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mercury989
Fredy Mercury
Student
Beograd

Član broj: 288029
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Kupovina dslr-a za pocetak?23.12.2011. u 03:06 - pre 148 meseci
Sto vise citam to sam zbunjeniji i neodlucniji..
Posto sam pre nedelju dana odustao od kupovine practike kamere koja snima u full hd odlucih da skupim malo para i da kupim dslr aparat..
To bi bio moj prvi dslr aparat.. I stvarno bi bio zahvalan ako bi mi neko pomogao oko odluke.

Treba mi da snima kvalitetne snimke u full HD, za slike naravno to ne moram da pricam jer koliko sam shvatio bilo koji dslr pravi fenomenalne slike.
Trebao bi mi prvenstveno za snimanje spotova posto sam krenuo u tim vodama..
Imam par drugova pa bi za pocetak to radio za njih dok se ne istreniram pa posle krecem u akciju. :)

Dakle dal cu moci da snimim s nekim dobre full HD snimke sa nekim dslr-om i da ih posle editujem preko After Effect-a?

Preporucite mi neki dslr, novac je uvek problem tako da sto jeftinije to bolje.. :)
Nadam se da ce onaj objektiv sto dolazi uz aparat da radi posao.
Bilo bi super da ima nesto oko 400e isto tako ako ima i za menje jos bolje.. :)

Dajte predloge, resih da za novu ili do sredine januara najkasnije kupim aparat.. :)
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kupovina dslr-a za pocetak?23.12.2011. u 07:17 - pre 148 meseci
Ne znam koliko će foto aparat da ti pomogne u vezi videa, za to je bolje da kupiš neku kameru. Naime foto aparati uglavnom snimaju u H.264 video koji je prilično kompresovan u samom startu pa ako želiš da ga edituješ onda softer radi rekompresiju, editovanje pa ponovo kompresiju. Dakle sigurno gubiš na kvalitetu koji ni u samom startu nije idealan. Bolje je da nabaviš neku kameru koja snima u nekompresovanom formatu pa onda da takav materijal edituješ. Naravno za to ti treba malo veći prostor na disku ali tako se radi. Ipak snimanje spotova nije bezvezna stvar, nije ti dslr prava oprema za to. Kupi dslr za slikanje a kameru za video.
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
89.216.32.*

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: Kupovina dslr-a za pocetak?23.12.2011. u 09:22 - pre 148 meseci
Mislim da kompresija nije najveći problem. Za nas naviknute na standardne aparate i kamere glavni problem je fokusiranje. Autofokus često zna da "šeta", a svaka nefokusiranost je jasno vidi zbog plitke dubinske oštrine. Rešenje je da se zatvara blenda i time smanjuje bokeh, da se isključi kontinualno fokusiranje ali tad ne sme da se glavni objekat puno pomera po z osi, ili da se koristi ručni fokus a to je dosta teško.

Problem je i zumiranje, jer zum nije motorizovan pa ga je teško izvesti da izgleda glatko, a problem je i što se kod većine objektiva menja fokus dok se menja zum, a ručno podešavanje oba je skoro nemoguća misija.

Ali, može da nešto snimi i da ispadne veoma kvalitetno, samo što nije tako lako. Na primer pogledaj ovaj kratki film, snimljen u potpunosti sa Nikonom D5100:

http://vimeo.com/21929047

A zatim pogledaj kako je snimljen:

http://vimeo.com/24124001

Videćeš da puno koriste stative, šine, posebno osvetljenje, kadrovi su precizno planirani... U suštini u profi uslovima može solidno da odradi posao, samo je dosta teže dobiti dobre rezultate u amaterskim uslovima gde samo hoćeš da uključiš i snimaš. Predpostavljam da profi kamere sa ozbiljnim objektivima imaju slična ograničenja što se tiče fokusa i zuma.
 
Odgovor na temu

mercury989
Fredy Mercury
Student
Beograd

Član broj: 288029
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kupovina dslr-a za pocetak?29.12.2011. u 16:40 - pre 148 meseci
Hvala ljudi na savetima.. Poludeh od odlucivanja.. :D

Kupio sam nikon d3100.. Izgledao mi je kao najbolja ponuda za te pare..
Prezadovoljan sam slikama i snimkom koji pravi, mislim da ce biti dobar za pocetak snimanja.. :)

Platio sam ga 46000 sa dve godine garancije u fullu...

Recite mi posto se jos ne razumem i nisam bas najbolje shvatio kakve su razlike izmedju objektiva, to jest sta oni poboljsavaju?

Stvarno nista ne kapiram a hteo bi sve da naucim od jednom.. :)

I jos nesto koji polarizer filter da kupim? :)
Vidim da slike mnogo lepse ispadaju s njim pa me i to zanima.. Koja velicina filtera i kako sve to ide posto vidim ima ih na ebay
za male pare.. :)
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kupovina dslr-a za pocetak?30.12.2011. u 17:52 - pre 148 meseci
Citat:
mercury989
I jos nesto koji polarizer filter da kupim? :)
Vidim da slike mnogo lepse ispadaju s njim pa me i to zanima.. Koja velicina filtera i kako sve to ide posto vidim ima ih na ebay
za male pare.. :)


Ako si uzeo 18-55 on ti je 52mm prečnik pa gledaj tu veličinu filtera. Mada ne znam da li na taj objektiv može da se šrafe filteri. Čak i da može, biće ti problem što se prilikom fokusiranja okreće objektiv što nije baš dobro ako koristiš cpl filter.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: Kupovina dslr-a za pocetak?

[ Pregleda: 2072 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.