Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za entry-level DSLR

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Preporuka za entry-level DSLR

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16317 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
93.86.207.*



+3 Profil

icon Preporuka za entry-level DSLR12.06.2009. u 20:29 - pre 179 meseci
Koji foto-aparat mi preporucujete u entry-level DSLR klasi? Do sada sam imao, ultra-compact i
ultra-zoom aparate i jednostavno svi prave veoma lose fotografije, pre svega zbog prevelikog
suma kod visokih ISO vrednosti. Gledao sam Canon 500D i ovaj novi Nikon 5000D su odlicni, medjutim
to je malo iznad mog cenovnog ranga! Budzet mi je ogranicen na 500-600e (max).

Gledao sam i Canon G10 (iako nije DSLR), pravi dosta lose fotografije za moj ukus.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR12.06.2009. u 21:10 - pre 179 meseci
Canon EOS 1000D ili (još bolje) Canon EOS 450D, ako možeš toliko da se pružiš. Oba se mogu kupiti u povoljnoj "kit" varijanti sa EF-S 18-55 IS objektivom.

Canon EOS 500D i Nikon D5000 su preskupi mali aparati. Za njihovu cenu možeš da uzmeš daleko ozbiljniji Canon EOS 40D.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8281
*.mpconn.net.



+1337 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR12.06.2009. u 21:53 - pre 179 meseci
Ako misliš da je G 10 loš, onda je jasno da ti treba DSLR.

Ako još uvek nisi siguran, evo šta on može:




100% crop


Što se tiče DSLR, ne bih išao ispod 500 D ili D 5000
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
93.86.207.*



+3 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR12.06.2009. u 22:28 - pre 179 meseci
Pa ne pravi ovaj G10 tako lose fotke uopste! Ja sam gledao review na dpreview.com, medjutim tamo je dosta lose ocenjen a i prilozene sample fotografije nisu bile uopste dobre (dosta suma, itd.). Mislim da je na nekom njihovom testu pre nekoliko meseci prvo mesto bio Canon S1 IS, ali ni on nije bas kako treba (veliki zum, mali senzor, dosta suma). Canon 450D deluje zanimljivo, ali ono sto vidim je da nema video ?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8281
*.mpconn.net.



+1337 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR12.06.2009. u 22:53 - pre 179 meseci
Bila je već priča ovde o kvalitetu sample slika na DPR, neko će ti je možda ponoviti

Razmisli još jednom šta misliš da je najbolje za tebe, naročito ako želiš video
 
Odgovor na temu

kintec
Student Fakulteta za dizajn

Član broj: 203142
Poruke: 146
91.148.87.*



Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 00:19 - pre 179 meseci
G10 je tata i mama..ali za ljude koji znaju sta je fotografija. Na zalost, nisam probao LX3, pa nisam poredio, ali G10 me je odusevo. Cak je i onaj prcoljak od trazila upotrebljiv, prosto covek ima filing kao da je u pitanju mini dSLR + sto moze canon blic da mu se metne. Nikonov P6000 nije ostavio takav utisak na mene. Daklem, ti aparati su namenjeni pre svega fotografima koji ne zele uvek sa sobom da tegle D3 na pr i gomilu stakala, ili 1DsmkIII, a opet ne mogu da budu bez nekakvog aparata.

Sto se tice aparata za pocetnike koji bi zeleli vise, takodje preporucujem 1000D ili jos bolje 450D, sa 18-55IS i 55-250IS. Igrao sam se na kratko sa tom kombinacijom, i naprosto sam bio odusevljen odnosu kvaliteta/tezine :) tj ne vidim nikakvu prepreku da covek non stop to nosi sa sobom, nije tesko, sto je vrlo bitno za jednog foto amatera- barem po meni. A i takodje se sa tom kombinacikom mogu odraditi i neki ozbljniji profesionalni poslovi, bez problema.

Sto se nikona D5000 tice, takodje odlican aparat, pokretan ekran i video otkrivaju jednu novu dimenziju, pogotovo sto nikon ima i 35mm 1.8G objektiv koji u paketu sa tim aparatom pruza neverovatne mogucnosti, ali rlno, to je sve jos uvek preskupo- barem po meni.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8281
*.mpconn.net.



+1337 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 00:33 - pre 179 meseci
Citat:
kintec: G10 je tata i mama..ali za ljude koji znaju sta je fotografija. Na zalost, nisam probao LX3, pa nisam poredio


;)









(bez obrade naravno)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
212.200.218.*



+3 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 11:42 - pre 179 meseci
Cini mi se da LX3 pravi losije fotografije od G10. Hm...tezak izbor, cini mi se da je za iste pare bolji izbor 1000D nego G10, a jos i vise 450D, koji doduse jeste skuplji ?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 11:48 - pre 179 meseci
G10 je dobar aparat, ali treba znati s njim raditi. Iam par bubica.
 
Odgovor na temu

s i r o m a

Član broj: 161596
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 12:20 - pre 179 meseci
za cenovni okvir koji si naveo (500-600e) ubedljivo naj varijaanta ti je nikon d80 (vec srednja dslr klasa) koji je 520e telo + kupis za 100 ili manje evra neki polovan malo koriscen 18-55 objektiv uz koji ti i nije obavezna toliko vr stabilizacija jer je i uvecanje relativno malo (3x) dok ne kupis neki ozbiljniji objektiv
ako ces jeftinije onda ti je perfektan izbor nikon d40 od samo 370e - slike pravi za klasu jace od bilo kog kompakta ili prosumera ...
ne preporucujem canon (licni stav) zbog 'ladnih boja preispoljenog vestackog kontrasta i nikakvih senki a ako obracas paznju na boje onda umesto ovih nikona idi na neki olympus entry dslr ili vec sta ti je cenom odgovarajuce ...
oli je (uvek) nesto posebno i to prevshodno zbog svojevrsne filozofije gradnje ...
a da
ne gledaj sta je kod dslr-a entry level - gledaj da najvise dobijes za pare
ionako svi pucaju u p ili s/a modu gde sam aparat meri i odradjuje sve a ti samo eventualno malo to korigujes - te ti je zato i ubedljivo najbolja kupovina d80 jer najvise dobijas u odnosu cena/kvalitet a posto ne verujem da pare nalazis na ulici a niti da si preterano raspolozen da placas foto aparat onako nov cim izadje sa preteranom "napucanom" cenom ...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 12:30 - pre 179 meseci
Koliko si fotki usnimio sa D80?

Citat:
Nebojsa Milanovic: Bila je već priča ovde o kvalitetu sample slika na DPR, neko će ti je možda ponoviti

Tu sam!

Uvek i svuda ću reći - najbolji deo DPR testova je uvodni deo sa snimcima aparata iz svih uglova i pregledom menija, kao i specifikacija. Ostalo je čist trash.

Pozdrav

P.S. Biću tako kvaran, pa ću Nebojši ostaviti da prokomentariše "veštački kontrast i boje" na Canonu
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
93.86.43.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 14:36 - pre 179 meseci
Storm nije ok da napises nesto tako.
Ostatak testa je uglavnom subjektivni osecaj koji testirana sprava ostavi na autora.
Od "lezanja" u ruci do "crtanja" objektiva i "napucanosti" boja. To je, dakle, sve samo subjektivni osecaj dakle licno misljenje i zakljucci. Pa ga tako i treba posmatrati, ali stvarno nije ok, pljunuti na taj nacin po necijem misljenju - pa makar bilo i pogresno.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 15:26 - pre 179 meseci
Citat:
s i r o m a: ne preporucujem canon (licni stav) zbog 'ladnih boja preispoljenog vestackog kontrasta i nikakvih senki...

Kad je vec rec o licnom stavu...

Hoces biti ljubazan da ga pojasnis?

Ziv nisam da ovo cujem...


 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 15:33 - pre 179 meseci
Citat:
Ivand: Storm nije ok da napises nesto tako.
Ostatak testa je uglavnom subjektivni osecaj koji testirana sprava ostavi na autora.

Žao mi je, ali DPR testovi su i vredni upravo zbog tog teksta. Ja tekst i ne pljujem. Pljujem onaj deo na kraju - sempl fotke koje su nereprezentativno đubre nedostojno ostatka testa. Pokazuju sve i ne pokazuju ništa. Ljudi zbog tih fotki nemaju uvid u kvalitet pojedinačnih delova opreme i njihovom poređenju sa starijom generacijom ili konkurentskim modelom.

To je ceo vic. Onaj deo koji poredi šum, detalje itd je OK, ali primeri fotki su - strašni. Ni jedna jedina nije snimljena po nekom pravilu, već su u pitanju obični snapshotovi, koji ne omogućavaju da neki objektivi ili telo uporedim sa nekim drugim, osim kada su u pitanju one laboratorijske sličice. Prosto, fotografije ne prate tekst. Kao da su unajmili pekara* da uradi test set za njih i onda ga prilepili uz tekst.

Tako se često viđa neko dvorištance u hladovini pri testu jednog tela, a onda neko šljašteće podnevno sunce, koje izbija oči sa stakla zgrade u nekom drugom testu. Izvini, ali treba biti diletant pa tako raditi test fotke.


Pozdrav



*uz dužno poštovanje prema pekarima
 
Odgovor na temu

s i r o m a

Član broj: 161596
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 19:11 - pre 179 meseci
zaista fotke na dpreview nisu bas toliko merodavne
probajte pre na cameralabs.com njih mnogo vise cenim
@beske
pa to je lican stav
sto uopste ne mora da znaci da na prvi pogled gledano tehnicki fotke na kenonu nisu u redu - cak sta vise (tehnicki)
dok je drugi subjektivni utisak sasvim drugaciji - to ti je nesto kao ono kad slusas muziku i ocenjujes kutije (zvucnike) svako ima svoj subjektivni osecaj
e tako se meni boje kenona ne svidjaju
licno sam misljenja da je oli mnoooooooooogo bolji - em sto su prirodnije em lepse zivlje more vivid .....
 
Odgovor na temu

kintec
Student Fakulteta za dizajn

Član broj: 203142
Poruke: 146
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 19:15 - pre 179 meseci
Oly ima prelepo prenapucane boje- istina. :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 19:28 - pre 179 meseci
Tako "prirodne boje" je moguće dobiti u PS-u vrlo lako...> IMAGE>ADJUST>HUE/SATURATION, pa onda SATURATION drkneš na +100% i eto - skoro da su "prirodne"

Pozdrav
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 19:56 - pre 179 meseci
Citat:
s i r o m a: ...to ti je nesto kao ono kad slusas muziku i ocenjujes kutije (zvucnike) svako ima svoj subjektivni osecaj
e tako se meni boje kenona ne svidjaju
licno sam misljenja da je oli mnoooooooooogo bolji - em sto su prirodnije em lepse zivlje more vivid .....


Stara je ona, "o ukusima ne vredi raspravljati", ali...

Ovo sto si rekao je ravno onome "slusas muziku i ocenjujes kutije", a "imas" preko 60 godina, vec si polugluv, nit' znas sta slusas, ni sta cujes, ali znas da filozofiras i nalazis mane kao da si u najmanju ruku dirigent.

Pozz



 
Odgovor na temu

dzura

Član broj: 165704
Poruke: 610
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 20:44 - pre 179 meseci
@Milas

Dakle, zakljucak je da kupis bilo koji aparat koji ima cip od barem 16x24 mm. Slike sa bilo kog drugog aparata, tj sa cipa od koji ima povrsinu od oko 1 cm2 ne mogu da budu ni nalik DSLR-u. A to Nikon-Canon je stara prica i u to ne bi ulazio. Najgore sto mozes da napravis je da slusas on-line strucnjake, poput ovih sto su im horizonti i ispred i iza nosa, oni ce naci stotine glupih argumenata zasto ovo, a ne ono. jel starija kokoska ili jaje itd...
Na forumu se zna ko ima Nikon, a ko Canon i to je sportko nadmetanje, sto recima, sto slikama, ali to je vec visi nivo... ajd prvo kupi aparat, uslikaj nesto pa da diskutujemo o tvojim fotkama (i ne samo tvojim naravno), pre toga je stvarno besmisleno...

Pozdrav

 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Preporuka za entry-level DSLR13.06.2009. u 21:00 - pre 179 meseci
Citat:
dzura: Na forumu se zna ko ima Nikon, a ko Canon i to je sportko nadmetanje, sto recima, sto slikama, ali to je vec visi nivo... ;)

Cista esencija . Kao i obicno kada je od Dzure. Samo nas "dirigent" to nije razumeo.

Pozz

p.s.

Citat:
dzura: ...zakljucak je da kupis bilo koji aparat koji ima cip od barem 16x24 mm.

Samo mala ispravka - bilo koji aparat koji ima cip od barem 36x24mm*



* šala mala



 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Preporuka za entry-level DSLR

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16317 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.