Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42

[ Pregleda: 122383 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji29.12.2011. u 13:46 - pre 150 meseci
A hajde neko da mi objasni kako oni to testiraju? Gurnu FLASH u USB.. a na kom nalogu ga gurnu? Šta ako imaju virus na tom flash-u? Šta ako kompjuter nema ni USB ni CD ni Flopi? Šta ako neko neće da im da administatorski pristup? Šta ako je dual-boot sistem sa primarnim Linuksom? Šta ako je ceo disk kriptovan?
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji29.12.2011. u 14:54 - pre 150 meseci
Brate, da li ti zaista ocekujes da to bude stvarna provera? :D
Ako je bude, bice ista kao i sve ostalo kod nas... ako zaduzen izgleda uveren ili ponudi "kaficu", sav softver je legalan, ako ne, radnici idu na odmor na neko vreme :)

U prevodu, ovo je samo jos jedan nacin dzabalebarosa da ne rade :D
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji29.12.2011. u 17:01 - pre 150 meseci
Mislim da si ovlašćenom licu dužan da daš privilegije koje traži.

E, sad, ako nemaš USB priključak, možda si ih zeznuo, a možda imaju i CD ili nešto drugo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji29.12.2011. u 17:35 - pre 150 meseci
A sta ako nemam nista od toga? (sasvim realno pitanje, moj laptop nema USB - zamenjeni su eSATA konektorima sva 3, CD/DVD sam izbacio odavno)?:)

Jesi duzan da tom licu das sva prava pristupa nazalost.. i nemas nikakvu zastitu ili naknadu ako njegov disk ima virus. S*** it...
 
0

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji29.12.2011. u 19:49 - pre 150 meseci
a vi mislte da ce oni stvarno raditi proveru?

vise mi lici na foru da zaposle rodbinu kojs nsta ne radi i da izmuzu
koju kintu kroz korupciju

da li ima iko iole normalan ko misli da tu postoji ijedna ozbiljna
drzava sem slovenije?


--
Milosh Zorica

http://www.linkedin.com/in/miloshzorica

phone: +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
0

pbs
Nikola Aleksic
fbrhdfiovg
srbija

Član broj: 288528
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji30.12.2011. u 08:56 - pre 150 meseci
Ljdii. i bolje sto se niko ne bavi kradljivcima softvera u Srbiji zato sto bi nas sve pohapsili, zar nije bolje ovako, odem na net i skinem sta mi treba i ne platim nista, nego da platim 50 evra za isti program kakav ima na internetu
 
+1

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji30.12.2011. u 14:42 - pre 150 meseci
objasni ti to moralnim cistuncima

a i sam naslov je pretenciozan ''kradljivci softvera''... a to sto
jedino vazduh sto ne kradu je nebitno

fantasticno mi je s kojim zharom roblje brani gazde



--
Milosh Zorica

http://www.linkedin.com/in/miloshzorica

phone: +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
0

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji30.12.2011. u 21:35 - pre 150 meseci
Čitao sam ranije da američki sudovi redovno odbijaju tužbe stranaca kao neosnovane kad ovi tuže neku američku firmu zbog kopiranja nekog proizvoda.
Obrazložemje suda je kažu standardno; proizvod nije isti jer se razlikuje za 30% od originalnog!

A njihov Apple tuži Samsung zbog pravougaonog oblika mobilnog telefona a sud u Nemačkoj prihvati njihovu tužbu kao osnovanu!
Zar to ne liči na korupciju u najdrastičnijem obliku koja je na ovim prostorima formulisana u poznatoj rečenici; para buši gde burgija neće.

A država Srbija nema pametnija posla nego da angažuje svoju poresku službu da kontroliše legalnost koršćenja strane intelektualne svojine da bi ameri bili još bogatiji.
Umesto da se inspektori poreske upave bave suzbijanjem sive ekonomije, naplatom PDV-a i kontrolom uplate doprinosa u državnu kasu, njih sve više angažuju na zaštiti stranih interesa.

Zar nije totalno apsurdno da se štite interesi onih koji sve čine da što više nanesu štete našim interesima; uvode nam ekonomske sankcije, bombarduju nas i posipaju radioaktivnim otpadom nanoseći nam pri tome ogromnu materijalnu štetu i otimaju nam teritorije sa kojih proteruju srpsko stanovništvo tj. vrše plansko etničko čišćenje.
Zauzvrat srpske vlasti im se dodvoravaju i angažuju se u zaštiti njihovih ekonomskih interesa.
Ima li granica našem samoponižavanju i našem mazohizmu ?
 
0

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji30.12.2011. u 21:51 - pre 150 meseci
ko je jaci, taj tlaci

u pravu generalno nema pravde, nego zakon jaceg tj. ko ima vise love i
bolje povezane advokate. to vredi u americi vise nego bilo gde

to kao kad se u pubu potuku 2 gosta. 1 ima pivo od 5 funti, drugi
sampanjac od 2500 funti. kriv je ovaj s pivom od 5 funti



--
Milosh Zorica

http://www.linkedin.com/in/miloshzorica

phone: +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
0

pbs
Nikola Aleksic
fbrhdfiovg
srbija

Član broj: 288528
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji31.12.2011. u 09:51 - pre 150 meseci
Sad se svuda koriste ne legalni softveri kod mene u skoli na informatici instaliraju windows koji su skinuli sa interneta i koriste nelegalnu aviru
 
0

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji31.12.2011. u 21:51 - pre 150 meseci
da li imate pravopis u skoli, legalan ili ne?

--
Milosh Zorica

http://www.linkedin.com/in/miloshzorica

phone: +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji01.01.2012. u 07:14 - pre 150 meseci
Evo dali ste mi ideju. Pošto je kosa neograničeni izvor, a ja nešto nisam pri parama, idem odmah da se ošišam kod prvog berbera da me šiša - besplatno. I ovako će doći neko drugi kome može naplatiti to što mene nije. Evo može da koristi moju kosu kasnije da napravi periku za nekog drugog. Ili još bolje. Pošto nemam para, idem da ukradem mašinicu za šišanje, da bi učio na sebi da se šišam... Evo kunem se kada naučuim na sebi, onda ću početi i na komšiluku da učim, ko mi plati plati, a ja kada mi se to isplati ću otići u prodavnicu da dam pare za mašinicu. Ipak ću tada imati para.
Ama ljudi. Kada uzmeš software ilegalno, nekom nešto nisi platio što je on zaslužio nečim što ti ne znaš. Taj neko od toga živi. On nije ukrao pa ti sada prodaje, on ne prodaje maglu nego konkretan proizvod, to što je software apstraktan pojam ne znači da nije proizvod. Ne treba ganjati raju za gluposti, ali treba omogućiti raji da sama bude svesna da je uzimanje softwarea bez plaćanja nelegalna (pod uslovom da software nije free). Ako ne žele da plate, slobodno neka nađu nešto što hoće da plate ili što je besplatno, jer ovo je "krađa". Ni meni ne odgovara da platim sve što sam platio, ali sam platio, jer sam svestan da taj neko živi od tih mojih para. Da sam sposoban, sam bi napravio pa bi onda ja mogao da živim od toga, pošto nisam sposoban, red je da platim onom ko to jeste.
Škole, ministartstva.. ma sve gde je država vlasnik, su priča za sebe. Da smo iole prvna država, to bi prvo išlo na udar inspekcije. Tek kada očiste svoje dvorište imaju prava da gledaju u tuđa.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji01.01.2012. u 08:28 - pre 150 meseci
Ma, pusti dečicu. Vidiš da ništa nisu stvorili u životu. Džabe se raspravljaš sa njima. Treba im samo navući inspekciju na vrat na zbog osnovane sumnje da imaju nelegalan sadržaj (javno priznanje na forumu). Ovaj Miloš Zorica je čak ostavio podatke.

Citat:
pbs: Ljdii. i bolje sto se niko ne bavi kradljivcima softvera u Srbiji zato sto bi nas sve pohapsili, zar nije bolje ovako, odem na net i skinem sta mi treba i ne platim nista, nego da platim 50 evra za isti program kakav ima na internetu


I šta reći ovakvom trolu? Ništa. Samo da ga ignorišeš. A vidi tek ovu smejuriju:

Citat:
Djetvan: Čitao sam ranije da američki sudovi redovno odbijaju tužbe stranaca kao neosnovane kad ovi tuže neku američku firmu zbog kopiranja nekog proizvoda.
Obrazložemje suda je kažu standardno; proizvod nije isti jer se razlikuje za 30% od originalnog!

A njihov Apple tuži Samsung zbog pravougaonog oblika mobilnog telefona a sud u Nemačkoj prihvati njihovu tužbu kao osnovanu!


I šta reći na ovo trolovanje? Ništa.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji01.01.2012. u 10:52 - pre 150 meseci
Citat:
Nedeljko: Treba im samo navući inspekciju na vrat na zbog osnovane sumnje da imaju nelegalan sadržaj (javno priznanje na forumu).


A reci mi kakve koristi će imati društvo od toga? Ako misliš da će sada svi odjednom da pokupuju sav taj softver koji imaju... pročitaj opet celu temu.

Dakle, kakve koristi će imati društvo od toga što ćeš da ganjaš kućne korisnike da brišu fotošopove kojima kropuju slike sa rođendana?

Ja ću da ti dam odgovor: nikakve! Imaće samo štete (troškovi inspekcije).
 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji01.01.2012. u 12:42 - pre 150 meseci
@ pisac
društvo će imati koristi zato što će početi za promenu da se propagiraju normalne vrednosti, a ne "krađa". Da li ti shvataš da propagiraš "krađu"?!? I onda još plasiraš priču o moralu, kako nećeš da finansiraš one koji su bacali bombe... Tu nema ni m od morala. Moralno je da platiš ono što koristiš, a to što su oni radili nema veze sa ovim što ti radiš (pa makar bilo i najnemoralnije to što su radili). Recimo ako želiš da budeš moralan čovek ti bi trebao da kažeš neću da koristim fotošop zato što su nas Ameri bombardovali, uzeću neki Ruski ili Kineski ili Indijski (pa ako se plaća i platiti). Ovako samo pravdaš "krađu".
Društvo će imati koristi ako država sedne i izračuna da za sve državne službe treba da izdvoji xxx miliona dolara da bi imala legalan software, pa reši da pojedine projekte razvija sama ili u saradnji sa IT zajednicom ove zemlje. I mi bi trebali da imamo neko olakšanje, jer prodajom softwarea se ubira i određena količina poreza, mada sa ovim našim političarima to bi brzo isparilo kroz nekoliko sajtova od 30-50000€. Ako ti se to ne sviđa, izvoli sam napravi ili se priključi nekom projektu koji recimo razvoja GIMP pa učini da on bude dovljno dobar da ne mora se "krasti" fotošop.
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji01.01.2012. u 12:49 - pre 150 meseci
Takvima ne vredi odgovarati, već samo natovariti inspekciju na vrat.

Citat:
vladared: Da smo iole prvna država, to bi prvo išlo na udar inspekcije. Tek kada očiste svoje dvorište imaju prava da gledaju u tuđa.


Sa ovim se ne slažem. Prvi na spisku treba da budu oni koji javno ističu da krše zakon, podstiču druge na to i još se ne potrude da budu anonimni.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 737
*.220.69.71.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji01.01.2012. u 16:04 - pre 149 meseci
Zmija se udari u glavu a ne u rep ako hoćeš da je eliminišeš. Sve dok svakodnevno budemo čitali o aferama sa satelitima, vojnom opremom i slično, vlast neće imati nikakvo moralno pravo da pritiska boraniju. To što je neko maznuo 50 miliona dolara ne opravdava ni najmanje onog ko je kriv za 50 dolara, ali mnogo veću korist će društvo u celini imati ako se prvo pobrine za raznorazne kontroverzne i one druge biuzmismene. Pa samo fabrike koje je tzv. kralj šećera otkupio za sitninu vrede više nego sav softver koji je ikada u Srbiji nelegalno kopiran i/ili korišten. Medjutim, neće niko u skorije vreme otići kod koleta da mu kaki, jer se onda zna šta bi se desilo.
 
0

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji01.01.2012. u 16:43 - pre 149 meseci
Kad neko nema argumenata onda nastoji da protivnike u polemici diskvalifikuje na način kako to radi gospodin @Nedeljko ; troluješ tj. lupaš gluposti ili lakonski i sa visine sa jednom reči, dečica tj. naivne budale.

A trolovanje je ovo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji01.01.2012. u 17:21 - pre 149 meseci
Uhuhu! Tvoji argumenti su "čitao sam da Ameri odbijaju tuđe tužbe kao neosnovane, a drugima uteruju". Samo nastavi da čitaš sa toalet-papira. Hoćeš kontraargumente? Evo ti ih:

http://www.guardian.co.uk/tech...10/microsoft-canada-i4i-patent
http://www.elitesecurity.org/p2960188

Je li i dalje misliš da su ti poruke vredne komentara?

Nema tu šta da se diskutuje. Lepo se sprovede zakon, pa neka prekršioci pričaju u bajbuku šta god im je volja.

@flighter_022

"Prvo ovo, pa ono" filozofijom se samo vrti u krug i nikad ništa ne rešava.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 737
*.220.69.52.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji01.01.2012. u 19:15 - pre 149 meseci
Citat:
Nedeljko:"Prvo ovo, pa ono" filozofijom se samo vrti u krug i nikad ništa ne rešava.


Filozofijom "SAMO ONO, A OVO CEMO NIKAD PA MOZDA NI ONDA" se stvari još više pogoršavaju.
 
0

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42

[ Pregleda: 122383 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.